Zwolennicy Pis'u

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
kolego korrek, mowisz ze wiek nie ma nic do rzeczy... ale wlasnie ze ma :/ co ty wiesz o rzadzie, parlamencie i senacie i itp? jak sie latwo domyslec to teraz idziesz do 2 gimnazjum czyli masz dopiero jeden rok nauki WOSu za soba... ja mam troche wiecej, ale tez niewiele o tym wiem i sie nie wybijam z moimi pogladami tak ja ty to robisz ( ale oczywiscie nikt ci tego nie moze zabronic i slusznie) :/ czyli na czym ty swoje poglady opierasz? na tym co mowia zwolennicy "moherowej rewolucji" i ci w telewizji trwam (telewizja trwam= radio maryja)... sory, ale wszystko co piszesz jest zalosne...

być może masz rację, a może się mylisz :D

To prawda jestem dopiero (już!) w drugiej gim, ale codziennie czytam dziennik i oglądam fakty (na TVN), podsumowanie dnia (na tym samym kanale) oraz dla porównania wiadomości. I myślę że znam się na tym co się dzieje w polityce i ekonomi. A poza tym nie obchodzi mnie co ludzie o mnie myślą i mówią. Robię swoje i mam to w du..pie.

Aha i jeszcze jedno: MAŁE JEST WIELKIE
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Kilka słów do Szalonego Odysa:

Wiesz dlaczego obchodzimy Hallowen??. Bo nikt nas do tego nie zmusza!. Zapadła moda na rzeczy z zachodu ponieważ już dość mamy tych od na
Nie dlatego, ze mamy dośc..tylko dlatego, ze to jest fajne, kolorowe, atrakcyjne i mozna na tym duzo zarobic..Amerykańskie i ogolnie zagraniczne święta to zyla zlota, dla przedsiebiorcow..pokazali to spoleczenstwu..a to je zaakceptowalo i przyjelo..

A pomysł pana Giertycha nie jest dobry z jednego powodu. Nie da się nauczyć patriotyzmu
Wręcz przeciwnie..jak sie rodzisz to nie masz w genach zapisane czy jesteś patriotą czy nie..patriotyzmu się moze nie tyle uczysz, ile go zdobywasz..pytanie brzmi tylko kto go powinien zaszczepia w mlodym czlowieku..Przede wszystkim oczywiscie rodzic..ale i szkoła rowniez..
Zgadzam sie z Toba, ze nie powinno byc z tego ocen..ale o tym przeciez ani Giertych ani nikt ionny nie wspominal.."wychowanie"..znaczy bedzie to forma.."wychowania do życia w rodzinie"..wiec czemu nie..

Głupim pomysłem jest również dodanie godziny histori na rzecz innych lekcji. Historia to jedynie hobby. Z tego się człowiek nie utzryma w przyszłości. I tak mojm zdaniem jeżeli coś takiego miłoby być wprowadzonego to jedynie kosztem religii. Człowiekowi, który pójdzie na studia medyczne nie przyda się nauka Chrystusa, lecz znajomość bilogi, anatomii i chemi.
Twoim zdaniem..moim natomiast równie dobrze mozna by bylo wprowadzic to kosztem w-f, matematyki, fizyki, chemii, geografii (w zaleznosci co sie komu podoba, albo nie podoba)..tylko jaki to ma sens..podązajac za Twoim tokiem myslenia..wybierajacy sie na filologie powinien nie uczyc sie matematyki..a przyszły astronom powinien zrezygnowac z polskiego..religia jest 'przedniotem' nadobowiązkowym i nie trzeba na niego chodzic..proste..po co zabierac te godzine komus kto ma zyczenie i ochote na nia chodzic..

Jak już mówiłem Historia może być, ale jedynie w miejsce religi gdzyż oba te przedmioty są jedynia jako hobby czy zainteresowanie i nie wnoszą nic do życia. Czy uczą??. Historia nie uczy. Przynajmniej nie aż w tak dużym stopniu, aby było potrzebnych aż tyle godzin w tygodniu. Podobne zdanie mam o WP, gdyż tego się nieda nauczyć.
Hobby to zbieranie pocztowek jest np..historia pomaga w zdobywaniu bardzo potrzebnych umiejetnosci umyslowych..kojarzenie faktów..logiczne myslenie..wyobraznia..pomaga rozroznic dobro od zla..historia(jako przedmiot) ma związki z psychologią, socjologią, ekonomią, religią, techniką i wieloma innymi dziedzinami życia..
A WP nie ma za zadanie uczyc..tylko uzmyslawiac mlodym ludziom bardzo istotne rzeczy..

Cesarstwo upadło przez to, że było za silne i nie miało wrogów więc zaczeło się bić pomiędzy sobą{/quote}
Cesarstwo miało wielu wrogów..wlasnie dla tego, ze bylo silne i bogate..wewnetrzna walka o wladze owszem byla..podzial cesarstwa byl jedna z przyczyn jego upadku..ale nie tylko..cesarstwo w końcowym okresie było zacofane gospodarczo..niewolnicy byli malo wydajni....poza tym walka z Germanami..a takze przede wszystkim wielki rozwój chrześcijaństwa..przyzwyczajeni do antycznych pogańskich rządów Rzymianie sobie z tym nie poradzili..
Oczywiście mówimy o upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w połowie piątego wieku..
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
być może masz rację, a może się mylisz :D

To prawda jestem dopiero (już!) w drugiej gim, ale codziennie czytam dziennik i oglądam fakty (na TVN), podsumowanie dnia (na tym samym kanale) oraz dla porównania wiadomości. I myślę że znam się na tym co się dzieje w polityce i ekonomi. A poza tym nie obchodzi mnie co ludzie o mnie myślą i mówią. Robię swoje i mam to w du..pie.

Więc pewnie wiesz że koalicja rządząca utajniła raport na temat jednej ze swych obietnic wyborzych "Tanie państwo". Tak jak pisałem w innym poście bardzo się PiS-em rozczarowałem. Popełniają jeden podstawowy błąd. Wychodzą z założenia, że kto nie z nami ten przeciw nam. A nie każda krytyka ma na celu zniszczenie.
 

lukaslukas33

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2006
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Jeśl są na tym forum jeszcze jacyś normalni ludzie, przeciwnicy homoseksualizmu, pedofilstwa i libarałów to łączmy się. Gdyż na tym forum jest coraz mniej ludzi prawdziwie dojrzałych i myślących poważnie o Polsce. Stawmy czoło kłamstwu i obłudzie liberałów, bo czeka nas to o czym napisał ktoś w moim poście o prawach człowieka dla małp. Nie pozostawajmy obojętni, bo ta bierność i obojętność nas zabije!
Musisz człowieku się pouczyć WOSu. Ale to dogłębnie. Przedstawienie świata z prasy i telewizji to jest złuda i nie do końca prawda. Jeśli będziesz wiedział sporo o ekonomiii i gospodarce to wtedy porównaj tę więdzę z tym co głoszą partię w tej kwestii a przedkonasz się, że PiS zamydla oczy ludziom a nie skupia się na najważniejszych problemach gospodarczych i prawno-gospodarczych kraju.
Zapewniam po tym zrozumienie wielu ważnych kwestii.
Odsyłam do programu PO.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Ja odpwoeim po cytatach:

1) Właśnie o to mi chodziło. Wcześniej vbyła moda na wszystko co farncuskie, włoski teraz pora na USA.
2) Patriotyzmu nie da się nauczyć. Co najwyżej fanatyzmu. A pomysł pana Giertycha wymaga baardzo dużych zmian.Patriotyzmu nie dziedziczymy w genach tylko mamy go w psychice.
3) Właśnie to mam do zażucenia polskiemu systemowi oświaty. Uczy wszystkiego zamiast jednej dziedziny uczniów o preferencjach bądź zdolnościach. Jeżeli zniósłbyś godzine biologii to nie zostałaby żadna. Podobnie geografia, chemia w szkołach gimnazjalnych. Religii są dwie godziny w tygodniu.
4)A próbowałeś wyżyć z histori??. Sam baardzo lubię historię. Historia jest związana z tymi rzeczami i tu przyznam Ci racje. PS. A może zamiast WP, albo prznajmniej na zmianę z WP wprowadzić przedmiot, który uczyłby pierwszej pomocy??.
5) Ty podałeś skutki walk wewnętrznych w I w. Ja sięgnąłem dalej. Po objęciu władzy przez Juliusza Cezara, a raczej jego śmierci rozpoczeły się walki pomiędzy rzymanami, które w konsekwencji doprowadziły do podziału. Wspólny wróg łączy ludzi. Tak samo było w polsce
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Patriotyzmu nie da się nauczyć. Co najwyżej fanatyzmu. A pomysł pana Giertycha wymaga baardzo dużych zmian.Patriotyzmu nie dziedziczymy w genach tylko mamy go w psychice.
Proste pytanie..skąd go mamy w psychice?? Pewnie stąd, ze postrzegamy swiat w taki sposób, który sprzyja temu, ze ów patriotyzm wędruje sobie do naszej psychiki..a kto pomaga nam spojrzeć odpowiednio na świat?? Ci z którymi spędzamy najwięcej czasu w młodości: rodzice i szkoła..

Właśnie to mam do zażucenia polskiemu systemowi oświaty. Uczy wszystkiego zamiast jednej dziedziny uczniów o preferencjach bądź zdolnościach. Jeżeli zniósłbyś godzine biologii to nie zostałaby żadna. Podobnie geografia, chemia w szkołach gimnazjalnych. Religii są dwie godziny w tygodniu.
To przestań chodzić na religie bedziesz mial 2 godz mniej..Co do tego uczenia wszystkiego...to troche sie mylisz...obecną edukacje mozna podzielic na 3 etapy:
1. w którym młody człowiek - dziecko, zdobywa podstawowy zakres wiedzy ze wszystkich dziedzin..wtedy kształtują się najpełniej jego predyspozycje i zainteresowania (podstawówka+gimnazjum)
2. w którym ucze zaczyna poszerzac swoją wiedze z określonej grupy dziedzin ze soba powiązanych..np idzie do liceum i wybiera sobie profil matematyczny..matmy ma więcej..ale nadal uczy się choby przedmiotów humanistycznych..tylko, ze mniej.. (gimnazjum + liceum/technikum (zawodówka to troche coś innego)
3.studia..na których człowiek poswięca w całości określonej dziedzinie wiedzy..


A próbowałeś wyżyć z histori??. Sam baardzo lubię historię. Historia jest związana z tymi rzeczami i tu przyznam Ci racje. PS. A może zamiast WP, albo prznajmniej na zmianę z WP wprowadzić przedmiot, który uczyłby pierwszej pomocy??.
A próbowałes wyzyć z w-f?? a próbowałeś wyzyć z geografii?? z matematyki?? z polskiego?? To nie są zawody..tylko przedmioty, które pośrednio mają Cię doprowadzic do zawodu..i dac Ci pewien zakres umijętności i wiedzy ..
Co do pierwszej pomocy..to tego sie uczyłem w liceum na PO..i to chyba przez kilka miesięcy...wiec chyba tego uczą...ale i tak z tym marnie w Polsce..

Ty podałeś skutki walk wewnętrznych w I w. Ja sięgnąłem dalej. Po objęciu władzy przez Juliusza Cezara, a raczej jego śmierci rozpoczeły się walki pomiędzy rzymanami, które w konsekwencji doprowadziły do podziału.
Nie..ja pisałem o 4 i 5 wieku..a wiec o kresie cesarstwa zachodniorzymskiego....Konstantyn Wlk..Teodozjusz Wlk..potyczki z Atyllą..i Germanami..w I wieku chrzescijanstwo było powiedzmy delikatnie malo popularne..chyba na poczatku 4 wieku Konstantyn zrównał je z innymi religiami...potem były przenosiny stolicy..podział na wschód i zachód..zresztą nie o to..nie o to..nie o to..
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Idź synku poczytaj sobie Krzyżaków lepiej :lol: 13 letni zwolennik pisuaru i państwa policyjnego :lol:

Mów co chcesz. W naszym kraju każdy może wypowiadać swoje poglądy i nie zależy to od wieku, przekonań, koloru skóry itp. Jeśli nie podoba cie się że ktoś ma inne poglądy nie musisz go obrażać, ani osób które popiera. Polityka nie polega na wyzywaniu się (za panowania lewicy coś w tym stylu było) tylko na racjonalnym analizowaniu proplemu, dyskutowaniu wszystkich za i przeciw i dochodzenie wspólnie do prawdy najbliższej jak największej grupy ludzi.

A tak poza tym: mam 14 lat jeśłi umiesz liczyć :D
 

mrkosa

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
290
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z wielu miejsc
A tak poza tym: mam 14 lat jeśłi umiesz liczyć :D
Będziesz miał 21 września :)

W naszym kraju każdy może wypowiadać swoje poglądy
Juz niedługo, spokojnie Pis się tym zajmie

Polityka nie polega na wyzywaniu się
Z tego co zauważyłem właśnie na tym polega polityka w Polsce

wszystkich za i przeciw
Jeśli chodzi o kolalicję nie widzę żadnych ZA

dochodzenie wspólnie do prawdy
Do jakiej prawdy chcemy wspólnie dojść? Szczerze to znudziło mi się oglądanie najnowszych odcinków serialu "I ty zostań agentem SB"

najbliższej jak największej grupy ludzi
No czyli naciąganie prawdy na swoje potrzeby, ot i cały pis :) Pozdro!
 

Oto ja Wojtek

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2006
Posty
54
Punkty reakcji
0
Witam. :)
PiS nie umie rządzić można było się przekonać
przez ostatni rok jego rządów,
czas pisu pomału się kończy oni sami do tego dążą, robią wszystko lub
prawie wszystko aby ludzie odwracali się od ich poczynań.
Oni nie szkodzą sobie oni szkodzą Polsce z każdym by się kłócili,
chcą władzy absolutnej, tak jak na Białorusi może nie aż tak ale chęć na to mają,
ale Polacy to widzą i głosować na nich nie będą !
Zamiast rządzić to oni w kłótnie się bawią jak małe dzieci w piaskownicy.
Macielewicz – co on tam jeszcze robi, następnego dnia nie powinno go tam być !
Kurski – ciemna strona pisu, zawsze wraca jakieś sensacje ma, gdzie te plakaty itp.
Zawisza – człowiek ideał tylko dla siebie, poza tym, kłamca, wredny, chamski itp.
Kaczyńscy – obrażeni na wszystkich, niepewni, zawstydzeni,
zapadają w kompleksy niższości, dwa koguciki.
Rząd pisu – Giertych ministrem, a powinien być tylko albo i aż
przewodniczącym wszech Polaków
Lepper jego miejsce to więzienie, ile ten człowiek ma spraw sądowych,
ile spraw zawieszonych, można by tak bez końca. Prezydent taki nie pewny,
nie własnego zdania, prezydent walki ale ze sobą, bo sobie nie może poradzić,
przykre ale prawdziwe.

Pozdrawiam.:eek:k:
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
No wlasnie, polacy widza co robi PiS i POLACY na PiS beda ponownie glosowac, a reszta skoro boi sie deomunizacji moze spokojnie opuscic kraj. :)
o!
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No wlasnie, polacy widza co robi PiS i POLACY na PiS beda ponownie glosowac, a reszta skoro boi sie deomunizacji moze spokojnie opuscic kraj. :)
o!

Z aktualności - "tanie państwo" wg PiSu to kupowanie posłów za pieniądze i stanowiska, oraz rozwiązywanie ich problemów finansowych za pieniądze podatników. Renata Beger (kobietka świeżo po maturze :) ) zabiła IV RP w butach :D.

Mam nadzieję, mój drogi, że POLACY widzą co robi PiS z NASZYM krajem... i pozbędą się skur..czybyków jak najszybciej (przy pierwszych lepszych wyborach).
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
No wlasnie, polacy widza co robi PiS i POLACY na PiS beda ponownie glosowac, a reszta skoro boi sie deomunizacji moze spokojnie opuscic kraj. :)
o!
To jest niezmiernie ciekawa konstrukcja logiczna:) Ci co nie głosuja na PiS i nie popieraja tego ugrupowania to nie Polacy. Ta reszta w czasie ostanich wyborów parlamentarnych to było około 70 % biorących udział przy frekwencji ledwie sięgającej połowę społeczeństwa. To może bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby, żeby ta nieliczna grupa zwolenników PiS wyemigrowała i nie męczyła nas juz swoją obecnościa i nie uszczęśliwiała na siłę?:)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Boże broń mnie przed Taboretixem i podobnymi do niego....
Ludzie normalni ludzie powinni na głowe wczesniej upaść żeby ponownie zagłosować na PiS. Jeżeli znowu wygra PiS to mówi wszystko o naszym społeczeństwie. Poza tym jak PiS wygra to będzie świadczyło również o tym, że młodzi ludzie po raz kolejny nie poszli na wybory tylko przybyły tłumnie same mohery :p
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Hahaha... a co Ty myslisz ze Mlodzi nie widza co robi PiS ?? Widza, i glosuja na PiS.
To co dzieje sie teraz to powtorka z 1992 roku. Ciagle to powtarzam!!!
Tylko teraz jest zaduza swiadomosc spoleczna. I bandyta nie wyszlo... PiS naprawi Polske... A Wy bedziecie tego swiadkami, i zobacze co powiecie wtedy.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Hahaha... a co Ty myslisz ze Mlodzi nie widza co robi PiS ?? Widza, i glosuja na PiS.
To co dzieje sie teraz to powtorka z 1992 roku. Ciagle to powtarzam!!!
Tylko teraz jest zaduza swiadomosc spoleczna. I bandyta nie wyszlo... PiS naprawi Polske... A Wy bedziecie tego swiadkami, i zobacze co powiecie wtedy.

myślę, że pan Kaczyński byłby z Ciebie dumny, takiego fanatyzmu dawno nie widziałam. szanuje, że masz swoje zdanie, ale obawiam się, że jest ono gdzieś ukryte pod ciągle powtarzanymi sloganami, ciągłym oglądaniem się za siebie i zganianiem wszystkiego na poprzednie rządy. zamiast krytykować to, co było, nawet jeśli było złe, skup się chłopie na tym, co jest. a nie jest dobrze. PiS, zbawcy kraju, jedyni sprawiedliwi - inni korupcją się zajmują, a oni tylko negocjują.. proszę Cię! <_<
gdybyś był obiektywny, gdybys miał swoje zdanie, a nie był tylko zindoktrynowanym smarkaczem (sorry, ale taka jest prawda..), umiałbyś zauważyć jakiekolwiek złe strony naszego (czyt. Twojego wymarzonego) rządu.
Twoja wizja.. ->PiS naprawia Polskę.. Cyk i wtedy się obudziłeś, bo to był tylko sen..
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Młodzi widzą i sie brzydzą. Podawano kto głosował za pis'em. Chyba nie musze przytaczac..
Jaka świadomość społeczna, gdzie był polski duch podczas wyborów?
 
Do góry