Zwolennicy Pis'u

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ja radze Tobie troszke poczytac. Ja akrat duuuzo czytam, i nie tylko Nasz Dziennik , ale wiekszosc czasopism publicystycznych.
A Liberalizm wlasne w tym co npisalas jest najgorszy, zle pojeta tolerancja i wolnosc sluza destrukcji spolecznej, a w dodatku taki ustruj sprzyja oligarchi.
A bracia K. sa odpowiednimi ludzmi na te czasy, i ja nigdy nie bede nalezal do grupki osob ktore tak ich krytykuja.
A zastanawialas sie czasem dlaczego sa tak krytykowani przez tych bardziej wplywowych??
Widzisz :) Ci wplywowi obawiaja sie o swoje i znajomych nieczyste interesa, a ob ecny rzad wszystko co niezgodne z prawem powoli dlawi.
Boja sie o :cenzura:.ska i tyko dlatego krzycza.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Ostatnio oglądałam wystąpienie naszego premiera zdaje się w Brukseli. Miałam ochotę zapaść się pod ziemię. Po 1 i najważniejsze w obecnych czasach szefowi rządu jak i prezydentowi nie przystoi nie znać języków obcych ZWŁASZCZA angielskiego.
W ogóle nie wiem jak on mógł mówić, o tolerancji dla homo, jak on ma zamiar ich tępić.
Ogólnie mnie z nóg ścina jak widzę, jednego albo drugiego w TV. Zwłaszcza jak wyjeżdża gdzieś za granicę i reprezentuje nasz kraj.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ogladalem to samo wystapienie, i czulem sie dumny z tego ze mamy takiego premiera, a co do homo to sie Go nie pytali czy ma zamiar robic cos w kierunku zwalczania tej patologi, tylko czy homo maja jakies ograniczone prawa i sa przesladowani. Odpowiedzial zgodnie z prawda ze nie :)
A guzik UE interesuje, jak my bedziemy zwalczac choroby.
o!
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
cruel_woman, kaczyński nie chciał skłamać, poprostu tłumacz wprowadził go w błąd. Kaczyński jest dumny z tego co robi dla homoseksualistów..
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Taboretix jedno powiem czytając twoje wypowiedzi - Fanatyzm gorszy od faszyzmu.

Jak można powiedzieć, że Radio Marysia to rzetelne źródło informacju
:mruga: . ???. Tutaj koledzy podają Ci argumenty, a ty i tak nie reagujesz. Ty zaślepiony jesteś wiarą w PIS. (With all respect). Popieram (w pewnych sprawach) PIS, ale mówienie, że to partia, która doprowadzi do razkwitu naszego państwa jest....mocno przesadzone <_< . To nie zależy tylko od PIS'u, ale również od sytuacji politycznej w innych państwach, wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Co do sytuacji w innych krajach to leżymy. Szykuje się kolejny konflikt, a my musimy zająć stanowisko i ewentualnie szykować armię (mowa o Iranie, Koreji Północnej). Wizerunek też mamy mocno nadszarpany. Sam wygląd braci Kaczyńskich jest.... zły. Już pomijam fakt, że objęcie stanowisk premiera i prezydenta (Najważniejsze w państwie demokratycznym) przez braci stawia nas w złym świetle. Ani nasz premier, ani prezydent nie zna choćby jednego języka obcego. Kwaśniewski był lepszy pod względem wizerunku (WIZERUNKU a nie tych afer). Dla mnie totalnym zamachem na demokracje jest ta nowa ustawa o wyborach. To napewno nie jest krok w dobrym wierunku. Powołanie CBA również nie jest do końca takie piękne. Ustawa zawiera błędy i CBA możebyć wykorzystane do walki politycznej. Walki z korupcją jakoś tak specjalnie nie zauważyłem chociaż coś się zaczyna dziać, ale to czy jest to skutecze pozwolę sobie ocenić pod koniec kadencji obecnego rządu. Temat ekonomi już przerabiałeś i innymi użytkownikami więc nie będę go kontynuował, ale oni mają racje!. CO do wojny w Libanie i popierania jednek czy drugiej strony to powiem Ci, że tam niema strony dobrej czy złej. Ta wojna prowadzone jest w niewłaściwy sposób przez obie strony. PS. Szczerze to potrochu popieram PIS, ale SAMOOBRONĘ?? chłopie Samabrona tylko obiecuje, że ludziom pieniądze będzie rozdawać, ale skąd je brać?? nic nie mówi. Może z funduszy przeznaczanych na Armię??, albo rezerwę budżetową która i tak jest zamała. LPR z PIS i Samoobroną przeznaczyli 20 mln zł na budowę katedry (jakiejśtam nie pamiętam nazwy, ale poszukam) w tym samym czasie wojsko zawiesiło projekt samobieżnej haubicy "Krab" bo brakowało do jego ukończenia jak się ocenia właśnie 20mln zł. Dodam, że zakupem owego "Kraba" zainteresowani byli Hindusi. Wiesz ile możnaby było zarobić na takim kontrakcie??. A powiedzcie co Polska zysta za budowę kolejnej świątyni??
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
A ja popieram taboretixa i też oglądałem to samo wystąpienie i osobiście popierałem to co Kaczyński jako premier państwa którego jestem obywatelem powiedział. A Radia Maryja nie słucham, Naszego Dziennika nie czytami też popieram PiS

P.S. Czasami oglądam TV TRWAM :D
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Ale w polityce nie chodzi o to co popiera obywatel, ale o to jak słowa premiera czy innego polityka będą odbierane w innych rządach. Ja również PIS popieram (pod pewnymi względami nie mylić z fanatyzmem), ale To co obecnie Kaczyńscy wyprawiają mi się w głowie nie mieści.
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
A ja popieram taboretixa i też oglądałem to samo wystąpienie i osobiście popierałem to co Kaczyński jako premier państwa którego jestem obywatelem powiedział. A Radia Maryja nie słucham, Naszego Dziennika nie czytami też popieram PiS

P.S. Czasami oglądam TV TRWAM :D

Hehe PiS ma wspaniałego zwolennika osobę, która jest rekordzistą jeśli chodzi o autorstwo zamykanych tematów :D

Taboretix jeśli uważasz, że Kaczyńcy dobrze nas reprezentują za granicą to mam takie pytanie. Czy ty w ogóle wychodzisz z domu i masz kontakt z innymmi źródłami informacji niż Radio Maryja i TV Trwam? Przecież Lech Kaczyński każdego wyborcę oszukał. Obiecał, że będzie zajmował się polityką wewnętrzną, a ja odrazu wiedziałem, że to kłamstwo, bo na tej płaszczyźnie prezydent RP ma małe kompetencje. Prezydent powinien być osobą o dobrej prezencji, znajomości języków obcych i ogólnie dobrze wychowana. W zasadzie żadnego z tech punktów Kaczyńscy nie spełniają. Prezydentem Łotwy jest kobieta, która mieszkała prawie całe życie w Kanadzie! Ma niesamowitą prezencję i lepiej mówi po angielsku niż w swoim ojczystym łotewskim języku! Widać w Łotwie politycy i wyborcy wiedzą i są na tyle mądrzy, że głosują za osobą, która ma ogromny talent do polityki zagranicznej. Aleksander Kwaśniewski był 1000 krotnie lepszym prezydentem niż L.Kaczyński mimo, że jego orientacji politycznych nienawidzę.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
O jejku :p ile tu do mnie jest napisane ;)

Nielape sie.
Poza RM i Naszym dziennikiem, czytam Polityke, Newsweek , Fakt, Dziennik i czasami cos innego. Lacznie z GW.
Ogladam Wiadomosci Fakty, i Panorame.
Uwazam ze mam bardzo szerokie spojzenie na wiekszosc spraw.
I ciagle obstaje przy swojej racji. Panowie Kaczynscy sa najlepszym rozwiazaniem dla Polski na te czasy. Sa patriotam z wyksztalceniem i w dodatku wierzacy i mowiacy o tym glosno.
Takich osob na trzeba. Dbaja przedewszystkim o polske, nie wchodza w pupsko UE, tak jak to robili poprzedni rezydenci i rzady. Sa prawdziwymi polakami.
A jezeli na tym forum, sa osoby ktor niewiedza co oznacza slowo tolerancja, i popieraja homoseksualistow to swiadczy tylko o tym, ze globalizacja ich pochlania.

A Katedra jest bardzo waznym miejscem w panstwie katolickim. Modlitwa moze zrobic wiecej dobrego niz jakis tam projekt we wojsku.

Historia polski jest nieodlacznie powiazana z wiara.
Jasna Gora jest tego najlepszym przykladem.

Powoli odpisze na wszystkie zazuty, ale musze sie polapac, a niemam czasu teraz :p
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
kolego korrek, mowisz ze wiek nie ma nic do rzeczy... ale wlasnie ze ma :/ co ty wiesz o rzadzie, parlamencie i senacie i itp? jak sie latwo domyslec to teraz idziesz do 2 gimnazjum czyli masz dopiero jeden rok nauki WOSu za soba... ja mam troche wiecej, ale tez niewiele o tym wiem i sie nie wybijam z moimi pogladami tak ja ty to robisz ( ale oczywiscie nikt ci tego nie moze zabronic i slusznie) :/ czyli na czym ty swoje poglady opierasz? na tym co mowia zwolennicy "moherowej rewolucji" i ci w telewizji trwam (telewizja trwam= radio maryja)... sory, ale wszystko co piszesz jest zalosne...
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
To czy prezydent czy premier są wierzący czy nia mam gdzieś. Ważne, aby nie mieszali wiary do polityki (a tak się właśnie dzieje) i żeby potrafili coś zrobić w kraju, a nie tylo gadać. W polskiej polityce niema osób odpowiednich na te czasy. Każdy myśli (łącznie z tobą chyba Taboretix), że Polsce nie potrzebna jest UE. Otóż nie!. Sami sobie rady gospodarczo nie damy. Koło kogoś musimy się zaręcić (USA, UE, Rosja, Chiny). Mam to gdzieś czy "wchodzą w :cenzura:sko" UE. Oni niemają innego wyjścia niż to robić. Tylko będąc w UE jesteśmy wstanie podnieść prestiż. UE poradzi sobie bez nas-my bez niej nie (przynajmniej na owe czasy. W obecnej sytuacji Polska musi działać na wszystkich frontach. Nie możemy kłucić się z Rosją, USA, UE. UE nas zaczyna wykorzystywać, ale to nie dlatego, że są sprytni tylko dlatego, że my jesteśmy głupi nie nie potrafimy wykorzystać ich. A co do katedry to powiedz mi mój kochany czy ona pomoże zmniejszyć bezrobocie?, czy wspomoże Służbę zdrowia?. Jakoś mi się niewydaje. Gdybyś miał chociaż najmniejsze pojęcie o wojsku, ekonomi i histori to byś wiedział, że aby zrbić te 50 zestawów Krab Polska musiałaby gdzieś złożyć zamówienie. Zamówienia dostałyby polskie huty i zakłady zbrojeniowe, które musiałby zwiększyć zatrudnienie na conajmniej 10 lat (spadek bezrobocia). Po przekazaniu Indiom owych zestawów Polacy dalej musieliby produkować części zamienne i ammunicje, która miałaby stałych odbiorców na kilkadziesiąt lat. Za Indiami mogłyby pójść inne kraje z podobnymi zamówieniami. Szacuje się, że Polacy mogli zarobić na projekcie Krab około 30 mld zł. Czy jesteś w stanie tyle wymodlić?. A może wymodlisz zwycięstwo w bitwie (przeczytaj dokładnie opis bitwy o Jasną Górę, a będziesz widział dlaczego polacy wygrali. Tylko nie Potop, ale jakieś wiarygodne źródła. Jeżeli nie znajdziesz-napisz powiem co wpłynęło na wygraną). Modlitwa wzmacnie jedynie morale nic więcej. Nawet pojęcia niemasz o czym piszesz co do ważności religi w państwie i projektach wojskowych oraz zaówieniach. A globalizacja??. Koleś czym jeździsz?? w co się ubierasz??. Popatrz a sam zonbaczysz, że na walkę z globalizacją jest zapóźno.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Nie nawiąże dowszystkiego co napisaleś :p
Modlitwa jest podstawą życia katolika, a żzyjemy w państwie Chrześcijańskim. Niewiem dokładnie jak polacy wygrali pod Jasną Górą, wiem tylko że to dzięki modlitwie.

A co do globalizacji, bo to mnie interesuje bardziej :)
Wiem i widze że globalizacje postępuje nieustanie, i jesteśmy już w wielu swerach przez nią wchłonięci ( Ja również i nieukrywam) ale walczyć zawsze trzeba!
Niemożemy dopuścić aby Polska straciła swoją tożsamość i suwerenność. A niestety wszytko wskazuje na to iż zmierzamy w tym kierunku :/

Teraz niestety nie możemy juz żyć bez UE, ale kiedy nastąpił upadek Komunizmu, i byliśmy w stanie wypracować sobie niezależność ( polska ma bardzo duże zasoby naturalne i robocze ) to rządy ( notabene Ubeckie i PZPR, bo oni i tk rządzili) tak przez te 17 lat powiązały nas z UE że nieda sie od niej odłaczyć.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Żyjemy w państwie chrześcijańskim, ale to nie powód, aby tracić miliny na budowę katedry. Od tego jest kościół. Podatki płacą nie tylko ludzie wyznania rzymsko-katolickiego, ale również prawosławni i inni. A może postawimy również cerkiew i meczet, albo synagoge.

Jeżeli myslisz, żey bitwy wygrywa modlitwa to jesteś naj...najbardziej specyficznym człowiekiem jakiego widziałem. Żadnej ŻĄNEJ bitwy nie wygrał Bóg, ani modlitwa. Bitwy wygrywają wodzowie, żołnierze, sprzęt, technologia, ale nie modlitwa!. Podczas obrony klasztoru przeor Augustyn Kordecki wykazał się odwagą, talentem dyplomatycznym, uporem i sprytm zwodząc przeciwnika pertrakcjami i mobilizując załogę do walki. Masz pecha bo interesuję się historią i militariami i wiem kiedy kto, co i dzięki czemu wygrał. W bitwie o Jasną Górę modlitwa jedynie podnosiła morale, ale to dzięki przeorowi ją wygraliśmy i dzięki głupocie i błędach przeciwnika, więc nie mów, że polacy dzięki modlitwie wygrali jakąkolwiek bitwe, bo tak się nigdy nie stało i nigdy nie stanie.

Skoleji co do globalizacji. Faktem jest, że Polski rząd nie wykorzystał momentu po 89r. i zaprzepaścił szanse rozwoju, ale nawet to nie uchroniłoby nas od wejścia do Uni. Musisz zrozumieć jedno MY JAKO KRAJ JESTEŚMY NIKIM!. Niemamy już potęrzynych zasobów węgla. Dla informacji podam, że złorza węgla na śląsku skończą się za ok. 100, aczkolwie już obecnie są na zbyt dużej głębokości, aby opłacał się je wydobywać. Kolejne słoża węgla (na wyżynie lubelskiej) są dardzo trudne do wydobycia z powodu pokładów wody zalegającyc pomędzy warstwami węgla co również powoduje znaczy wzrost kosztów wydobycia i czyni to nieopłacalnym. Ropy i gazu praktycznie niemamy (nielicząc niewielkich źródem które zaspokajają potrzeby kraju na ok. 10%). Podobnie jest z zasobami cynku, miedzi i innych. Wykorzystanie sytuacji w 89r. spowodowałoby jedynie wyższą pozycję Polski podczas wejścia do UE i wtedy to my moglibyśmy nażucać warunki razem z Niemcami, Francją i Wielką Brytanią. My sami nic nie znaczymy i nie jesteśmy w stanie znaczyć. Nie wygramy rywalizacji z UE, USA, Chinami, Rosją i dlatego musimy wejść w spjusz. Weszliśmy do UE niestety nasz rząd nie wykorzystał wszystkich argumentów i nie wynegocjował dobrych warunków.

Co do tracenia tożsamość. Przez 123 lata Polska była pod zaborami. Czy jesteśmy częścią Niemiec, Austrii, albo Rosji??. NIE!. Jeżeli nie pozwolisz się wynarodowić to nikt tego nie zrobi. A niestety żyjemy w czasach w których wynarodowjanie przychodzi szybciej bo pokojowo a nie siłą. Co do utraty suwerenności. To ideą UE jest stworzenie jednego wielkiego państwa, któro zrzeszałoby całą Europę. I szczerze mówią jest to mój sen, aby dorzyć tego momentu i móc powiedzieć, że jestem obywatelem Uni Europejskiem. Jednej z 3 potęg na świecie, która może walczyć o hegemonię ze wszystkimi i o wszystko. Nie patrez się taboretix w tył. Jeżeli Ruropa nadal będzie skłucona, nigdy niczego nie osiągnie. Doceniam walkę mojch przodków o niepodległość, ale nadeszły nowe czasy i nowe potrzeby. I bynajmniej nie chodzi mi o to, aby połączyć państwa Europy pod prymem Nimiec, czy Francji.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Masz racje, wejscie do UE to nieunikniona rzecz. Ale warunki mogl by byc znacznie lepsze, jakby nasi byli rzadzacy sie troszke postarali. A i Polska znaczy dla Unii wiele, tylko tego faktu nie wykorzystali.

A to ze nie stracilismy tozsamosci pod zaborami to wynik polskiego patriotyzmu i kultury rowniez. Ale to bylo pod presja sily, a teraz tracimy tozsamosc ot tak. Niby nikt nas nie zmusza a zaczynamy obchodzic Hellowen a nie Swieto Zmarlych, to samo z Walentynkami, i jest wiele onszarow gdzie polska zapomina swoich tradycji.
To jest smutne.
Dlatego pomysl Pna Giertycha o wychowaniu patriotycznym w zkolach jest swietny :)

A tak wogole, znajac Historie, podaj mi jedna Unie ktora sie nie rozpadla do 1800 roku ??
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Unia która nie rozpadła się do 1800 roku??. Proste!. Stany Zjednoczone Ameryki były Unią.

Znowu się historia kłania panie taboretix. Wiesz dlaczego obchodzimy Hallowen??. Bo nikt nas do tego nie zmusza!. Zapadła moda na rzeczy z zachodu ponieważ już dość mamy tych od nas. To normalne. Ten sam chwyt stosowali Rzymianie podbijając narody. Nie nażucali im swoich praw. Ponieważ Cesarstwo oferowało większe rynki zbytu, bezpieczeństwo, wygodę w postaci dróg, ludzie chętnie to przyjmowali i stawali się jeszcze bardzieć zgożkniałymi obrońcami Rzymu niż sami rzymianie.

A pomysł pana Giertycha nie jest dobry z jednego powodu. Nie da się nauczyć patriotyzmu. To siedzi w człowieku i ujawnia się dopiero wtedy, gdy jest potrzebne, więc jak to możesz ocenić w szkolnej skali ocen?. To niemożliwe i głupie. <_< . Osoba, która na lekcji dostanie 6 z WP w rzeczywistości okaże się zdrajcą. Głupim pomysłem jest również dodanie godziny histori na rzecz innych lekcji. Historia to jedynie hobby. Z tego się człowiek nie utzryma w przyszłości. I tak mojm zdaniem jeżeli coś takiego miłoby być wprowadzonego to jedynie kosztem religii. Człowiekowi, który pójdzie na studia medyczne nie przyda się nauka Chrystusa, lecz znajomość bilogi, anatomii i chemi.

A co do warunków wstąpienia Polski do UE to sam Lepper zamiast iść do Brukseli gdy była pora i dało się coś wynegocjować to uparcie twierdził, że w ten sposób zaprotestuje przciwko wejściu do UE. (Taa zrobię mamie nazłość i utnę sobie rękę). Teraz skoleji pan Lepper mówi, że złe warunki wstąpienia do UE wynegocjował poprzedni rząd. A gdzie wtedy był Lepper??. Zamiast poprawić warunki podczas negcjacji to protestował i dzisiaj zgania wine na innych. Niestety tego panu nie zapomnę nigdy i proszę nie mówić, że to poprzedni rząd złe warunki wynegocjował, gdyż pan był w nim tylko wogóle nie negocjował, chociaż mógł!.

PS. Jutro dla jasności dodam skrócony opis obrony Jasnej Góry oraz przybliżoną wartość kontraktu na KRABA z Indiami.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ale Ameryka powstala z kolonistow, niektorzy mieli dosyc swoich panstw.
A w europie kazda unia sie rozpadala, bo kazdy walczy o swoje, nik nic zadarmo nam nieda.
patriotyz wcale nie musi byc oceniany, z pewnoscia peda to lekcje powiazane z historia, a i pomysl dodatkowej lekcji historii jet dobry. Historia wlasnie uczy nas miedzy innymi jakie bledy popelniali ludzie ktorych teraz mozna uniknac, a takze uczy patriotyzmu, przez uczenie o naszych przodkach ktorzy poswiecali zycie za kraj.

A wogole, to imperium Rzymskei upadlo :p
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Cesarstwo upadło przez to, że było za silne i nie miało wrogów więc zaczeło się bić pomiędzy sobą. Pozatym Cesarstwo trwało 1000 lat wiec nie śmiej się, że upadło bo to tak jak byśmy my kontrolowali przez 1000 lat trzy czwarte świata (i to te bogatsze).

Jak już mówiłem Historia może być, ale jedynie w miejsce religi gdzyż oba te przedmioty są jedynia jako hobby czy zainteresowanie i nie wnoszą nic do życia. Czy uczą??. Historia nie uczy. Przynajmniej nie aż w tak dużym stopniu, aby było potrzebnych aż tyle godzin w tygodniu. Podobne zdanie mam o WP, gdyż tego się nieda nauczyć.

Ale USA było Unią. Mam nadzieję, że UE przetrwa połączy się i wyrośnie na potęgę, która będzie mogła walczyć o hegemonie ze wszystkim i o wszystko
 
Do góry