Emo

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Tzn. EMO stan rzeczy jaki obecnie mamy zawdziecza w pewnym sensie swoim idolom, wrorom jesli chodzi o mode. Poniewaz media plus takie zespoly jak TH oraz zachowanie sie pewnych osob, ktore mozna zobaczyc na roznych portalach wykreowaly wizerunek zalosnie poje... czlowieka. Malo tego, sami przedstawiciele tej subkultury czesto w tv zaprezentowali obraz zalosnego czlowieka.

Vozone ma racje. Tak jak punki i metalowcy sa zaje.... gosciami, ktorych nie da sie nie lubic tak samo sa punki i metalowcy, ktorzy prezentuja dno. EMO jak inna subkultura tez ma dwa oblicza, zalosne i warte uwagi. Nie kazdy przedstawiciel tej subkultury musi byc taki jakim go widzimy przez pryzmat mediow. Ale faktem jest, ze nawet jesli jestes swietnym czlowiekiem, to nie bedziesz mial szans na sprzedanie siebie innym, bo szybciej dostaniesz w ryj za wyglad niz przedstawisz swoje racje. Taki kraj!!! :)
 

justify

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie są źli, jeżeli się tna dla mody lub z innego powodu to znaczy ze moga mieć zaburzenia psychiczne...
Tak emo inaczej patrzy na świat, bardziej rozmysla i mysli nad tym co inni uważają za proste, jest bardziej uczuciowy,myślę że taka burza w naszej głowie jest naturalnym okresem dojrzewania, wtedy dorastamy i uczymy sie o świecie uczuć ;)
mam koleżanke w klasie która jest emo, niektórzy mi mówią że też jestem ale to wsszytsko zależy jak dana osoba rozumie pojecie emo, na pewno nie tekst z wikipedi lub innej jej odmiany....
a Wy co sądzicie o tej subkultr?
 

justify

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
EMO to muzyka, a słuchacze to pokemony.
ludzie słabi psychicznie i Ci co się tną itd. to nie emo, oni chcą po prostu należeć do jakiejś grupy społecznej, ponieważ czują się osamotnieni, przez co się jak pokemony. Wniosek że słabym psychicznie trzeba pomóc by nie trafili w społeczność pokemonów, a pokemony trzeba tępić.

Hmmm...
To nie jest prawda, Ci którzy tak robią sa wyjątkami, ale to nie znaczy że kreują wszystkich emo...
Wiec bądzmy tak mądrzy i jeszcze raz nie czytajmy głupich opisów o tej subkulturze, bo im wiecej bedziemy razy w tym błędnym kole tym wiecej razy w naszej głowie zakoduje sie nietolerancja wobec nich ;)
 

Saalomon

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Puławy
Dla mnie EMO to subkultura, która jak inne współtworzy tak ciekawe społeczeństwo. Osobiście nie przepadam za ludźmi, którzy identyfikują się właśnie z nią. Spotkałem się kiedyś z opinią: opis Emo na gg. "Mam doła, idę popełnić samobójstwo, będę jutro o 15.30". Jak dla mnie określa ona nie tyle tych 100% Emo, ale tych którzy są nijacy, nienależących do żadnej grupy. Ci właśnie "nijacy" przerysowujący wiele zjawisk kojarzonych nie tylko z tą, ale też z innymi subkulturami, mają wielki wpływ na to jak my patrzymy na daną grupę społeczną. Tworząc swoisty pryzmat, zniekształcają obraz pewnej ideologii przyświecającej każdej subkulturze. Więc tak jak moi przedmówcy proponuje wspólne zastanowienie się i podział na EMO i tych emo-podobnych. Tylko wtedy możliwa będzie właściwa ocena.
 

zbychu2

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
144
Punkty reakcji
5
Mi to sie to wcale nie podoba to całe EMO, a ludzi którzy lansują się, bądź chcąc się lansować na EMO uważam za nie zrównoważonych psychiczne, ale metale są gorsze ( rzadko się myją )
Acha, metale są gorsi od nie zrównoważonych psychicznie? Żal dupe ściska jak się dowiaduje ile takich po:cenzura:..w jak ty żyje na świecie.
A myślałem, że polski naród jest coraz bardziej tolerancyjny, ale widze, że nadal panują stereotypy, "bo babcia mi mówiła, że metale się nie myją" chociaż z określeniem metalów jako brudasów pierwszy raz się spotkałem.
 

konik92

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
A emo to nie są przypadkiem ci co płaczą z powodu swojego ch*jowego życia? A nie ci co mają długie pofarbowane włosy i pasek z ćwiekami pod wpływem jakiegoś zespołu lub gatunku muzyki mimo iż pół roku temu byli normalnymi ludźmi?
 

LadyDoom

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
1
Szczerze mówiąc to żaden z emowców, których znam nie płakał nigdy z powodu swojego beznadziejnego życia i nie wspominał nic o samobójstwie. Ja znam ludzi, którym po prostu podoba się muzyka, styl ubierania, malowania i takie tam, ale w obejściu są to normalne dzieciaki.
A ze wszystkich dzieciaków tnących się dla mody na pewno więcej jest młodych gimnazjalistek i odpowiednio wiekiem w dół, niż emo.
 

frgt_10

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Zgadzam się. Zwykle stereotypy powstają przez kilkoro ludzi, którzy nagłaśniają swoje zachowanie, narzucają się innym. I chyba wiadomo, że zwykle te gorsze cechy zapadają w pamięć...
 

domafirius

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Rybnik
Stereotypy? ;D moze i tak ale czasem oni uwazaja ;D nie wszyscy... jakas grupa ze trzeba sie ciac a potem jeden drugiemu :D itd
i ida plotki o emosach :lol: ze sie tna itd ;]
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
EMO to EMO, bez znaczenia jakim jest czlowiekiem, liczy sie to, ze u kazdego budzi nie ciekawe emocje. I malo ludzi to obchodzi jacy sa, widza w nich zalosne destrukcyjne jednostki, ktore ciagle placza i mowia o samobojstwie. Mowisz, ze tak nie jest, moze i masz racje. Podziekuj tym, co taki wizerunek na np. youtube wykreowali.
 

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Więc.
Emo to sobie zadaja bez potrzeby ból, który niby ma ich symbolizować, do czego praktycznie nie ma słowa, a słowo 'bezsensowne' jest tu słowem zbyt... Takim, ze cięcie się jest normalne :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Że co ?! raport za to że kostuch wyraził swoje zdanie ? zaskakujesz mnie. Oczywiście rozumiem że jest krótkie ale chyba wyraził tym co sądzi o EMO
Nie unoś się, raport był za nabijanie postów. Całkiem słuszny, a kolega kostuch dostaje ostrzeżenie. Coś jeszcze?
 

damian.lis.1990

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
dla mnie najzabawniejsze są sytuacje, gdy widzi się EMO i mówi się do niego emo, a on leci w zaparte, że wcale nie jest emo.
Nie mam nic przeciwko żadnej subkulturze, ale niech każdy ma odwage przyznać się do tego kim jest :p
 
Do góry