Emo

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Vozone.

Tak bronisz, że każdy ma prawo do swoich przekonań i swojego stylu bycia i ciągle opowiadasz, że kierujemy się stereotypami - zrozum, że dzisiejsze EMO to subkultura wykreowana właśnie przez stereotypy i NIC więcej, jej członkowie nic nie wiedzą o prawdziwej ideologii, pochodzeniu i cechach 'swojej' subkultury, więc jasnym jest że to nie są ich przekonania, ich styl bycia i stereotypy są tutaj jak najbardziej na miejscu. Inna sprawa, że jednostki tak włażące na głowę innym ze swoimi problemami i żałosnym jestestwem zasługują najwyżej na kopa w ryj na otrzeźwienie. Albo się jest pożytecznym, albo się przeszkadza.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Vozone.

zrozum, że dzisiejsze EMO to subkultura wykreowana właśnie przez stereotypy i NIC więcej, jej członkowie nic nie wiedzą o prawdziwej ideologii, pochodzeniu i cechach 'swojej' subkultury



Zgadzam się, tylko zauważ, ze takie osoby nazywane są mianem pozera, one udaję kogoś kim nie są...
Jest ich niestety coraz więcej i na to wpływu nie mamy.
Mówią, ze są Emo bo mają grzywkę czarną na oko, rurki oraz żyletkę w kieszeni...
Oni się tak nazywają ale czy są Emo.?
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Nie dość, że jest ich coraz więcej - to jest zdecydowana większość. Nawet jeżeli pojawiają się jednostki wiedzące nieco więcej o tej subkulturze to i tak zainteresowanie to narodziło się na skutek działalności tych "pozerów"
 

Fenris666

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Stara muzyka siedzi w podziemiu. Ta muzyka wyewoluowała z hardcoru a teraz to już mało kto o niej pamięta. Dzisiejsze emo to jakieś :cenzura: lansowane przez media tylko po to by zbić kasę na dzieciakach z bogatych rodzin.
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
lansowane przez media tylko po to by zbić kasę na dzieciakach z bogatych rodzin.
I mediom to się udaje. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach pojęcie 'emo' ma chyba najmniej do czynienia z muzyką, jest raczej żartobliwym, bądź nie raz pogardliwym określeniem ludzi, czasem stosowanym jako łagodna obelga. W moim otoczeniu takich ludzi raczej się wyśmiewa i są przedmiotami wielu dowcipów, zresztą wydaje mi się to teraz powszechnym zjawiskiem.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
moja znajoma określa siebie jako EMO
ma czarne ciuchy,czarne włosy,chce sobie zrobić pasemka i jeszcze kolczyk w wardze
lubię ją,interesująca osoba ale za duzo BRAVO naczytała i ma dziwne niekiedy spojrzenia na ludzi,ocenia po wyglądzie ;P
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Tak jak nieraz Ty? :D

W sumie kazdy zwraca uwage na wyglad, nie ma takich ktorzy tego nie robia. Pierwsze wrazenie jest bardzo istotne, i mozemy udawac, ze wyglad nie gra zadnej roli, ale tak nie jest. Wazne jest, ze pomimo jakiegos wygladu staramy sie taka osobe poznac. Wyczuc jaka jest. I tu EMO przegrywa, bo sa to ludzie,z ktorymi godz. rozmowa czesto staje sie swoista droga krzyzowa.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Twoje podejsie do pewnej gr. spolecznej udowodnilas w innym temacie ;)

poza tym, Twoja znajoma moze az taka kretynka nie jest, ale sa tacy, ze rozmowa z nimi jest na tyle wyczerpujaca, ze sie nie chce zyc.
 

kasterka*

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.oOOo.
mam kolege EMO tylko on jest z tych bardziej normalnych ,nie robi sobie makijażu,
nie farbuje włosów ma swoje naturalne, tak fajnie ścięte :p
noi kolczyka w wardze :D ubierać też sie fajnie ubiera..
nieraz jak widze gdy idzie taki EMO chłopak w takich max obcisłych rurkach to niewiem czy sie śmiac czy płakać,
ale ogólnie nie mam nic do nich :D
 

moniqe333

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
jezeli ktoś ubiera się w stylu emo, czy nawet lubi oglądać smutne obrazki to nic w tym złego sama lobię tapetki emo( nawet sama robie ) ale ciecie się i te sprawy ( tu nasuwa się tekst sama to robię...ale to nie ze względu na emo) to przegięcie

na pewno nie ubrałabym się cała jak emo ale pewne elementy są super ;)
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Bravo ? Bravo to bezwartościowe pismo :] a redaktorzy poczuli się w obowiązku formowania psychiki i osobowości swoich młodych czytelników , gdzie sie podziały wartościowe pisama dla młodzieży ?
 
A

Anitkaa

Guest
Bravo ? Bravo to bezwartościowe pismo :] a redaktorzy poczuli się w obowiązku formowania psychiki i osobowości swoich młodych czytelników , gdzie sie podziały wartościowe pisama dla młodzieży ?

Zgadzam się z Tobą.
Nawet dzieci naczytają się takich pism i później udają kogoś, kim nie są.

Co do emo...
Czarne ciuchy o niczym nie świadczą. Chyba, że ktoś jako emo uznaje tylko styl ubierania się...
 

stenciu

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
68
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Moja koleżanka właśnie się dziwnie zachowuje. Spokojna jest dziewczyna tylko jak ktoś powie coś nie tak to ona zalewa się łzami. Wszystko ją denerwuje. Ubiera się też na czarno lecz moim zdaniem ubiór nie ma nic do tego. Jest też dziewczyna w mojej szkole co jest uzależniona od narkotyków ręce ma pocięte żyletką i wszyscy ją emo nazywają. Moim zdaniem Emo to osoby słabe psychicznie których wszystko dołuje..
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
ja tam lubie czarne ciuchy
znam jedna dziewczyne,cała na czarno chodzi,piwne oczy.. jest taka pociągająco tajemnicza ;)
 

Candy94

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Jarosław
Ja to do nich nic nie mam, ale jakbym mógł to wszystkich bym powystrzelał :D
:lol:
@topic
Nic do nich nie mam, w sumie nie znam żadnego prawdziwego emo, jakieś 1,5 roku temu w mojej szkole nagle pojawiło się zatrzęsienie ludzi ubranych w stylu emo, a już we wrześniu nie było nikogo ubranego w tym stylu ; o Sam styl emo nawet mi się podoba, czasami lubię jakieś dodatki/ciuszki w tym stylu ;p
 
Do góry