Anarchiści

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
No, to tak samo jak anarchizm kojarzy mi się ze zbuntowanymi dzieciakami, brudem, tanim winem, brakiem ładu i porządku.


Naprawdę trzeba być ograniczonym, żeby być anarchistą...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Taka dyskusja nie ma sensu. Jeden powie, że NOP to patriotyzm, a drugi, że szczyt głupoty i :cenzura:y nacjonalizm, po czym odda hołd Antifie, by ten pierwszy zmieszał go z błotem i powiedział, że jest ograniczony. Wiadomo, że jeśli mamy odmienny światopogląd rzeczą normalną jest, że wychwalamy inne ugrupowania.

Widzisz Odwet, to się nazywa myślenie stereotypami. Większość rzeczy, które wymieniłeś przypisałbym raczej ruchowi punk niż ideologii anarchistycznej. A to, że została ona zapożyczona i silnie rozpropagowana przez ten właśnie ruch to inna sprawa.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Wiem, specjalnie posłużyłem się tym stereotypem. Tak samo wy posługujecie się stereotypami w stosunki do innych ideologii. (Zaznaczam po raz n-ty, że nie należę do żadnej subkultury, itp., a jestem jedynie patriotą )


Ale mówiąc mówiąc, że anarchizm jest dla ludzi ograniczonych mówiłem całkiem serio.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ok nikt nie ma Ci za złe tego, że jesteś patriotą.

Ale rozwiń swoją wypowiedź co do ludzi ograniczonych, bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ale ja widzę, że to jest utopia i wielu anarchistów także. Ale zrozum, że jest to symbol, do którego chce się dążyć. Brak ograniczeń i wolność. To coś więcej niż gadanie o chaosie. Każda ideologia jest na swój sposób utopijna. Gdyby nie była, szybko by się ludziom znudziła. Bo dążenie do czegoś co jest trudne i nieosiągnięte jest lepsze niż do czegoś co wiemy, że ma rację bytu i szansę powodzenia.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Ale ja widzę, że to jest utopia i wielu anarchistów także. Ale zrozum, że jest to symbol, do którego chce się dążyć. Brak ograniczeń i wolność. To coś więcej niż gadanie o chaosie. Każda ideologia jest na swój sposób utopijna. Gdyby nie była, szybko by się ludziom znudziła. Bo dążenie do czegoś co jest trudne i nieosiągnięte jest lepsze niż do czegoś co wiemy, że ma rację bytu i szansę powodzenia.

Czyli Twoim zdaniem łatwiej dążyć do czegoś co nie ma racji bytu niż do czegoś co ma?Jesteś anarchistą a nie wierzysz w anarchię?Bez sensu.
Tym postem dajesz nam do zrozumienia ze zabawa w anarchię to zajęcie dla tylko dzieciaków,bo dorosły człowiek zrezygnuje z czegoś co z góry skazane jest na klęskę.No chyba że jest jakimś niezrównoważony romantykiem.

Podobnie rzecz ma się po drugiej stronie barykady,zwłaszcza jeśli chodzi o "walkę o czystość rasy",oczywiste jest że rasy muszą się w przyszłości wymieszać,tu również trzeba być ograniczonym aby tego nie widzieć.No chyba że ktoś lubi walkę dla samej walki-są i tacy.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Miałem na myśli, że jest to symbol leżący raczej w mojej mentalności. Nie wierzę? Oczywiście, że wierzę. Nie jestem typem człowieka, który myśląc o kwadracie rysuje trójkąt. Jest to mało możliwa do zrealizowania ideologia, ale to mnie nie zniechęci. Bo swoje ideały mam (mówcie żem głupi) i do nich dążę. Powinieneś to zrozumieć. Podaj mi ideologię, która nie jest utopijna i ma szansę się sprawdzić w społeczeństwie i być powszechnie akceptowaną.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Hola panocku, ja nigdy nic o 'czystości rasy' nie powiedziałem!


Chyba, że to nie była żadna aluzja co do mojej osoby:)

Nie była,sam przeciez przyznajesz że nic o 'czystosci rasy' nie pisałeś.

Miałem na myśli, że jest to symbol leżący raczej w mojej mentalności. Nie wierzę? Oczywiście, że wierzę. Nie jestem typem człowieka, który myśląc o kwadracie rysuje trójkąt. Jest to mało możliwa do zrealizowania ideologia, ale to mnie nie zniechęci.

Aha więc teraz mało możliwa ideologia,wcześniej była utopijna...

Podaj mi ideologię, która nie jest utopijna i ma szansę się sprawdzić w społeczeństwie i być powszechnie akceptowaną.

Nie jest utopijna?Komunizm-w wielu państwach był realizowny,w wielu jest nadal.Kapitalizm kwitnie

Ma szansę się sprawdzić w społeczeństwie i być powszechnie akceptowaną?Powszechna akceptacja-hmm,co to znaczy?Można powiedzieć że demokracja jest takim ustrojem,kiedyś była nim monarchia.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Monarchia nadal jest akceptowana w Lichtensteinie, pisałem już o tym.
A co do realizacji nierealnych idei, to już byli specjaliści w Kambodży którzy z zdeprawowawanych mieszczuchów chcieli uczynić nieskażonycjh cywilizacją wieśniaków. Efekt eksperymentu około 1,5-1,7mln, którzy nie przetrwali. Eksperymentatorzy to wykształceni we Francji intelektualiści Pol Pot i Ieng Sary.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
A co do realizacji nierealnych idei, to już byli specjaliści w Kambodży którzy z zdeprawowawanych mieszczuchów chcieli uczynić nieskażonycjh cywilizacją wieśniaków. Efekt eksperymentu około 1,5-1,7mln, którzy nie przetrwali. Eksperymentatorzy to wykształceni we Francji intelektualiści Pol Pot i Ieng Sary.

Wyszli z założenia że jak będzie trzeba to i kot zaszczeka :D

Jacobs czy mi sie wydaje,czy omijasz ten temat?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Czekałem na coś bardziej konkretnego (co do omijania tematu).

Komunizm... Tak... Szczytna ideologia. Inteligentna i przemyślana.
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
te jacobbs
strasznie podba mi sie twoja Sygnatura moge tesz mieć taką ??
"make Love not war"
"Dobry Nazista to Martwy Nazista !!"
to ty niechcesz make love z nazistami ?? :D
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
no a Pytałeś jakiś moze poytaj najpierw bo tak to wychodzi ze ty chcesz "make War not Love" i wtedy jesteś Nazista a co za tym idzie nie jesteś już cool a posuwając sie dalej musisz się zabić bo dobry nazista to Martwy xD
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Czekałem na coś bardziej konkretnego (co do omijania tematu).

Komunizm... Tak... Szczytna ideologia. Inteligentna i przemyślana.

To dostałeś-dałem Ci przykład ideologii które zostały wprowadzone w życie,co Ty na to?
Jak to się ma do anarchii,która istnieje jedynie w głowach zbuntowanych dzieciaków?


"make Love not war"
"Dobry Nazista to Martwy Nazista !!"
to ty niechcesz make love z nazistami ?? biggrin.gif

Prawo Kalego,eh..
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Oj Hammerheart do nazizmu mi daleko. Powiem tak: naziści nie lubią mnie, ja nie lubię nazistów. Tak sprawa wygląda. Więc gdzie tu mowa o pokoju między nami? Jak zmienią poglądy i będą bardziej tolerancyjni, lub w ogóle zaczną tacy być to wtedy pogadamy. Tylko, że wtedy to już nie będzie nazizm, więc to nie ma sensu.

Wprowadzona w życie- OK. Ale czy akceptowana przez społeczeństwo? W dużym stopniu nie.

Na anarchię nie powołują się tylko zbuntowane pancury (bo chyba to miałeś na myśli). Często ludzie dorośli i wykształceni, którym przeszkadza polityka i to, że ktoś może nimi rządzić też są anarchistami.

"Władza to mniej lub bardziej dotkliwa forma gwałtu na ludziach. Ludzie idą do polityki po to, by rządzić innymi, więc na dzień dobry mają u mnie przechlapane"- Krzysztof Grabowski (perkusista Dezertera).
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Wprowadzona w życie- OK. Ale czy akceptowana przez społeczeństwo? W dużym stopniu nie.

Nie mówię że akceptowana,mówie ze nieutopijna w przeciwienstwie do anarchii-tyle.

Jak zmienią poglądy i będą bardziej tolerancyjni, lub w ogóle zaczną tacy być to wtedy pogadamy.

Czyli lubię wszystkich,za wyjatkiem tych co mnie nie lubią-sprytnie
 
Do góry