katolicyzm Maryja?

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Witam!
nawrócony krk ma wiele wspaniałych przemyśleń i nauk innych czy Ty je znasz?czy Twój katolicyzm to Tylko Maria?
Brave!
ot temat toż ja dwa razy pieszo szłam do czestochowy z Wrocławia.A obraz w domu też miałam.I wierzcie mi naprawdę to jest cześć dla obrazu.
Niech kto co chce mówi i poddaje inne tłumaczenia ale prawda jest taka czci sie obraz konkretny wizerunek.
Mocy tego doświadczyłam też wiele lat po odejściu od KRK.przez moją wioske przewożono obraz KOPIE czestochowskiego poswiecona tamże.
stałam na ogrodzie i z pewnej odległości se przyglądałam.Oprawa tego wydarzenia...hmm królewska ,syreny mijanych zakładów,policja i straż pilotujące obraz,ukwiecone samochody,wioski umajone.wiecie ,że msiałam w pewnym momencie iśc do domu bo coś mnie ciągnęło by tam iśc i całować nieomal kurz drogi po której przejechał obraz.
wtedy zrozumiałąm namacalnie słowa
Będa się dziac cuda ale wy nawet tam nie idźcie...

Shalom!
To nie była cześc dla Boga czy Marii tro była cześc dla obrazu
co do Kopernika to podejrzenia Twoje są uzasadnione.W tamtych czasach kobiety były pozbawione możliwości nauki oficjalnie pobieranej,nie miały do niej prawa.wiele uciekało sie do podstępu i przebrane w szatki męskie uczyły się lub zajmowały meskie miejsca jak by dzisiaj określono miejsca pracy.
Historia zna tylko jedna psadę gdzie jest sprawdzana męskośc,takich testów nie przeprowadzano na stanowisko astronoma i biskupa.Więc nie można zaprzeczyc kobiecości Kopernik--pani?
w pacholecych latach tez tak mialem
moja matka dalej tak ma....
co nei oznacza ze jej "nei nawidze"
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
OJ ,tak ,tak OBRAZ i to TEN OBRAZ
Kiedy ksiadz zapowiadał ,ze bedzie OBRAZ w naszym kościele a przy tym
podkreślał ,ze to Matuchna nasza , pamamietam jak to działało .
Tym bardziej ze nie miałam juz mamy .
Pamietam jak szlismy z taka pielgrzymka do Swietej Katarzyny ,po nocy po ciemku przez jakies
wertepy potem bylismy jeszcze na Ksiazu Małym , no dla mnie było to naprawde przezycie.
A ulice jak były ozdobione dla matuchny okna kwiaty jakies kilimy no wyjatkowość.
Kazdy zakupił obrazek OBRAZU ,
bo jak bez matuchny ?

A ja przez tyle lat stojac przed - obrazem - mówiłam do niej matuchno ?!
az do dnia kiedy zobaczyłam w jej WąSKICH oczach - NIENAWIść !
Nie wiem czy ktos przypatrzył sie jej oczom sa waskie a co Biblia mówi o takich oczach ?

obraz to raczej OBRAZA ,Boga
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Orsa
Pamietam jak szlismy z taka pielgrzymka do Swietej Katarzyny ,po nocy po ciemku przez jakies
wertepy potem bylismy jeszcze na Ksiazu Małym , no dla mnie było to naprawde przezycie.
Szliście do Świętego Krzyża? Co spowodowało Twoje "przebudzenie" się ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orsa

Szliście do Świętego Krzyża? Co spowodowało Twoje "przebudzenie" się ?
nie do krzyża a do miejscowości świeta katarzyna - nie spij
szlismy za obrazem i do obrazu matuchny :(

co rozumiesz przez " przebudzenie "


><><
a byc moze ,że ona to azjatka ?
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Orsa

Zrozumiałem,że szliście do Świętej Katarzyny.Myślałem,że się przespaliście w schronisku i potem poszli do klasztoru na Świętym Krzyżu.

Miałem na myśli Twoje przebudzenie duchowe,tzn.co spowodowało,że zostawiłaś ojczulka przewielebnego i "matuchnę" ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Być może faktycznie była to '' święta '' panienka ludu azjatyckiego. :D

Orso, byłabyś tak miła i pokierowała mnie do biblijnego fragmentu o wąskich oczach? :)
Będę wdzięczny.
wiesz jakoś nie mogę tego znaleźć ,czyżbym pomyliła z czymś innym ?
daje znaki oczami - jest ,ale co z wąskimi ?

Orsa

Zrozumiałem,że szliście do Świętej Katarzyny.Myślałem,że się przespaliście w schronisku i potem poszli do klasztoru na Świętym Krzyżu.

Miałem na myśli Twoje przebudzenie duchowe,tzn.co spowodowało,że zostawiłaś ojczulka przewielebnego i "matuchnę" ?
czy nie napisałam ,ze szliśmy nocą po wertepach ?
tez mi cos 0 schronisko ? o jakich ty czasach mówisz ?
ojczulk aprzewielebnego ? a kto to taki ?
matuchne?
a to prosiłam Ducha Prawdy żeby mi pokazał jak to jest z obrazami .
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Orsa

Pisałaś o Świętej Katarzynie w woj.Świętokrzyskim?

Ojczulek przewielebny to jest ksiądz,który prowadził was po wertepach.Co jednak spowodowało,że zaczęłaś inaczej patrzeć na Twoją poprzednią wiarę i zauważyłaś,że coś to nie jest tak jak powinno być.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orsa

Pisałaś o Świętej Katarzynie w woj.Świętokrzyskim?

Ojczulek przewielebny to jest ksiądz,który prowadził was po wertepach.Co jednak spowodowało,że zaczęłaś inaczej patrzeć na Twoją poprzednią wiarę i zauważyłaś,że coś to nie jest tak jak powinno być.

Nie ,dolnośląskie pod Oławą
Co spowodowało ? byłam juz zmęczona bezsensem juz nie chciałam tak dłużej zyc .
Chciałam Jezusa ,cierpiałam z Nim na Drodze krzyżowej ,radowała sie w Boże narodzenie .
wszystko było nie tak ,zycie takie to nie zycie .
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Ewolucja Maryjna. Czyli jak '' święta '' panienka podróżowała przez odmęty czasu.


























Powyżej wciąż z nagą piersią. Ciekaw jestem kiedy i kto odważył się ją przysłonić. :sexy:



matka1.jpg


naw10.jpg


Izyda (gr. Ἶσις Isis, dopełniacz Ἴσιδος Isidos, egip. Iset, Iszet) – w mitologii egipskiej władczyni nieba i ziemi, jedno z wcieleń Wielkiej Macierzy; utożsamiana później z grecką Demeter. Córka bogini Nut i boga Geba, siostra Ozyrysa, Seta i Neftydy. Poślubiła swojego brata Ozyrysa, była matką Horusa. Wraz z bratem i synem stanowili naczelną triadę bóstw Egiptu. Według innych źródeł jest ona siostrą Horusa.


'' Nie będziesz miął bogów innych przede mną. Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą; A czyniący miłosierdzie nad tysiącami tych, którzy mię miłują, i strzegą przykazania mego. ''
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Katolicy pewnie będą udowadniać że Maria w ogóle piersi nie miała i nie karmiła piersią. Nie miała okresu. Nie byłą żoną. Nie kochała się z mężem Mat.1:25 Nie miała więcej dzieci Mat. 13:55,56 A przecież o tym mówi Biblia. Nawet o tym że złożyła ofiarę w świątyni za swoje grzechy i Józefa, synogarlice i 2 gołąbki Łukasza 2:24 Tylko Jezus był bez grzechu.

Mt 1:25 Bw "Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus."
Ja wolny chrześcijanin.

http://brzeg.own.pl/mariaplacze.htm
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Hehe, więc jednak azjaci mogą być spokojni. :D
A te znaki oczami to skąd, jeśli można?


Prz 16:30 Br "Kto ma niespokojne/przymruża oczy, pewnie zło układa, kto usta zaciska, już zła się dopuścił."

Prz 17:24 BT "Przed rozumnego obliczem jest mądrość, lecz oczy głupiego na krańcach ziemi."

Prz 16:30 Bw "Kto przymruża oczy, ma przewrotne myśli, a kto zaciska wargi, ten już zło popełnił."

Ps 35:19 BT "Niech wrogowie zakłamani nie cieszą się ze mnie; nienawidzący mnie bez powodu mrugają oczami."



Ps 101:7 BT "Nie będzie mieszkał w moim domu ten, kto podstęp knuje. Ten, który kłamstwa rozgłasza, nie ostoi się przed mymi oczami."


Prz 6:13 Bw "mruga oczyma, daje znaki nogami, palcami wskazuje,"

.,
mrużyć oczy , przymrużyc oczy ,wąskie oczy , nie azjatów oj nie , ale złe oczy .
mozemy debatować czy to jest dokładny tekst ,ale cos w tym jest


 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Zdania wyrwane z kontekstu… :mruga:
I błagam, nie wciągaj już więcej… :bag:
 
Do góry