katolicyzm Maryja?

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Ja proponuję zapoznać się z tym tematem podanym bardzo przystępnie w pigułce w formie komiksu. Niezwykła moim zdaniem forma przekazu. Sam jestem mile zaskoczony. Jest tam wiele intrygujących tematów także dla poszukujących prawdy i rozbitków w wierze.
http://brzeg.own.pl/mariaplacze.htm

Sprawdziłem info z komiksowego przekazu w wikipedii, która podaje sprzeczne informacje co do postaci Semiramidy i jej - opisanego w linku powyżej - związku z Nimrodem. Reszta - wydaje mi się - jest dobrym tokiem myślenia. Krk dołącza do swojej religii kult bogini jako wabik na pogan. Od tej strony na to nie spoglądałem.
Oczywiście nie twierdzę, że wikipedia jest nieomylna. Napewno poszperam obszerniej w temacie.

W każdym razię, chcę podrzucić to.

14 Następnie zaprowadził mnie [Bóg] do przedsionka bramy świątyni Pańskiej, mieszczącej się po stronie północnej, a oto siedziały tam kobiety i opłakiwały Tammuza. 15 I rzekł do mnie: "Czy widzisz, synu człowieczy? Zobaczysz jeszcze większe obrzydliwości od tych". (Ks. Ezechiela 8:13)

''Tammuz lub Dumuzi – chaldejskie bóstwo przyrody, wegetacji i plonów czczone pierwotnie w Babilonie a następnie w innych krajach starożytnego Bliskiego Wschodu. Należał do kategorii bogów umierających i powracających do życia. Jego symbolem była mistyczna litera tau, która z czasem przekształciła się w krzyż.
Tammuz utożsamiany jest z egipskim Ozyrysem oraz grecko-rzymskimi Adonisem i Bachusem. Jego siostrą była Belet-seri, a za żonę przypisuje sie mu boginię Isztar.''


- Isztar - (sumeryjskie Inanna) była najważniejszym żeńskim bóstwem Mezopotamii. Bogini miłości i zmysłowości, ale również wojny i zemsty. Królowa niebios. Imię Isztar (wcześniej Esztar) w języku akadyjskim spokrewnione jest z imionami: Attar (południowoarabskie bóstwo) i Astarte (fenicka bogini, biblijna Asztoret).

- Ozyrys - (egip. Isir lub Iszir) w mitologii egipskiej - bóg śmierci i odrodzonego życia, Wielki Sędzia zmarłych. Syn bogini Nut i boga Geba, brat Seta, Izydy i Neftydy. Poślubił Izydę, był władcą ziemi, podziemi i krainy umarłych (Pola Jaru). Z Neftydą miał syna Anubisa.


Izyda - Opisana została w moim poprzednim poście. W każdym razie ''wygląda'' tak:

200px-Egypt.IsisHorus.01.png


Wszystko jak widać dryfuje ponad brzydko pachnącą kupą.
Kupą '' obrzydliwości ''.


--------------------------------------

I jeszcze coś.
Fragment listu do RZYMIAN.

'' 18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości [ dop : panie Tadku ? BB) ], niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią. '' (List do Rzymian 1:18-31)


Najlepsze jest to, iż jest to fragment przekładu Biblii Tysiąclecia.

(Biblia Tysiąclecia – tłumaczenie Biblii z języków oryginalnych zainicjowane przez opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa, wydane przez Pallottinum. Tłumaczenie katolickie, pierwsze polskie tłumaczenie całej Biblii zrywające z tradycyjnym językiem biblijnym.)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Dogmaty maryjne

Kult Marii wykształcił się pod wpływem czterech dogmatów maryjnych:

1. Maria Matką Boga (Bogurodzica, Matka Boska),
2. Niepokalana (bezgrzeszna, Najświętsza, Przenajświętsza),
3. Zawsze dziewica (Maryja Panna, Zawsze Panienka),
4. Wniebowzięta.
5. Pośredniczka

1. Maria Matką Boga (Bogurodzica, Matka Boska)

Fakt że człowiek Jezus był też, będąc na Ziemi, jednocześnie Bogiem nie oznacza jeszcze, że Maria jest "Matką Boską". Samo bowiem pojęcie "matka Boska" jest wewnętrznie sprzeczne, bo czyż Bóg może mieć matkę? Ani Maria, ani Józef nie mieli żadnego udziału w poczęciu Jezusa. Uczynił to bowiem Duch Św. To Bóstwo sprawiło, że w poczętym dziecięciu zamieszkała cała pełnia boskości. Udział Marii w inkarnacji Jezusa to danie mu ciała, przekazanie mu człowieczeństwa.
2. Niepokalana (bezgrzeszna, Najświętsza, Przenajświętsza)

Niepokalane poczęcie oznacza, że już sama Maria urodziła się jako bezgrzeszna i taką miałaby pozostać. Jednak wbrew temu przekonaniu Pismo Św. uczy, iż:

Nie ma ani jednego sprawiedliwego. Nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga, wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego...Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej (Rzym. 3, 10-12.23).

Jedynie o Jezusie mówi:

On grzechu nie popełnił...(1 Piotra 2,22).

Każdy zaś grzesznik potrzebuje Zbawiciela, również Maria, która w Jezusie widziała swego osobistego Zbawcę:

I rzekła Maria: Wielbi dusza moja Pana, i rozradował się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim... (Łuk. 1,46.47).
3. Zawsze dziewica (Maryja Panna, Zawsze Panienka)

Kwestia ustawicznego dziewictwa. I tu Biblia wyraża się jasno:

A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją. Ale nie obcował z nią dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus (Mat. 1, 24.25).

A przy okazji, dlaczego Marię ciągle określa się "Panną", skoro jak czytaliśmy była "żoną" Józefa.

Podkreślanie ustawicznego dziewictwa jako czegoś świętego jest niebiblijne i nie przystające do ideałów tamtych czasów i tamtej kultury. Biblijny ideał kobiety to żona i matka:

Dzielna kobieta - trudno o taką - jej wartość przewyższa perły, serce małżonka ufa jej, nie brak mu niczego, gdyż wyświadcza mu dobro, a nie zło, po wszystkie dni swojego życia; dba o wełnę i len i pracuje żwawo swoimi rękami. Podobna jest do okrętów handlowych, z daleka przywozi żywność. Wstaje wcześnie, gdy jeszcze jest noc; daje żywność swoim domownikom, a swoim służącym, co im się należy. Gdy zechce mieć rolę, nabywa ją, pracą swoich rąk zasadza winnicę. Mocą przepasuje swoje biodra i rześko porusza ramionami. Wyczuwa pożytek ze swojej pracy, jej lampa także w nocy nie gaśnie. Wyciąga ręce po kądziel, swoimi palcami chwyta wrzeciono. Otwiera swoją dłoń przed ubogim, a do biedaka wyciąga swoje ręce. Nie boi się śniegu dla swoich domowników, bo wszyscy jej domownicy mają po dwa ubrania. Sama sobie sporządza okrycia, jej szata jest z purpury i bisioru. Mąż jej jest w bramach szanowany, zasiada w radzie starszych kraju. Wyrabia spodnią bieliznę i sprzedaje ją, i pasy dostarcza kupcowi. Dziarskość i dostojność jest jej strojem, z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość. Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady. Czuwa nad biegiem spraw domowych, nie jada chleba nie zapracowanego. Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją, mówiąc: Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie! Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały. Oddajcie jej, co się jej należy! Niech ją w bramach wysławiają jej czyny! (Przyp. Sal. 31,10-31).
4. Wniebowzięta

Sprawa wniebowzięcia Marii. Dogmat ten powstał w oparciu o błędną interpretację znanego fragmentu Księgi Objawienia:

I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd; a była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała. (Obj. 12,1.2)

Przez wieki bezpodstawnie uważano, iż owa niewiasta to wniebowzięta Maria. Bezpodstawnie, bo w symbolicznej Księdze Objawienia i w całym Piśmie Św. niewiasta, kobieta jest symbolem Kościoła, ludu Bożego:

Mężowie miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie... Dlatego opuści człowiek ojca i matkę swoją i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i jego Kościoła. (Efez. 5,25.31-32).

Nawet sami teolodzy katoliccy zaczęli zauważać niestosowność tej interpretacji i pewną jej sprzeczność z dogmatem o niepokalanym poczęciu. Ten ostatni bowiem zakłada bezgrzeszność Marii, a skoro bezgrzeszna, to dlaczego miałaby rodzić w "bólach porodowych i męce rodzenia"? Wszak dolegliwości brzemienności i bóle porodowe są - jak wiemy - konsekwencją grzechu Ewy, a istota bezgrzeszna mieć ich nie powinna.

Pomimo odchodzenia od tej interpretacji nadal w większości kościołów naszych większych braci możemy odnaleźć posągi przedstawiające Marię stojącą na księżycu, w koronie z 12 gwiazd, a do tego - aby już nic nie pozostawić Jezusowi - depczącą głowę węża. Ten pogląd zaś jest wynikiem już nie fałszywej interpretacji, ale wręcz fałszywego przekładu Pisma Św. w celu przydania Marii więcej niż się jej należy. Słowo Boże uczy, że już zaraz po upadku pierwszych ludzi Bóg ogłosił już wyrok na węża-szatana, mówiąc:

I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a niewiastą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz jej w piętę (1 Mojż. 3,15).

Byłam to pierwsza zapowiedź pojawienia się potomka niewiasty - Chrystusa, który miał zniszczyć głowę węża. I uczynił to. W Liście do Hebrajczyków czytamy, że Jezus:

... przez śmierć zniszczył tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła (Hebr. 2,14).

Niestety wbrew tak wyraźnej nauce Biblii przez wieki fragment 1 Mojż. 3,15 tłumaczono:

I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a niewiastą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ona zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz jej w piętę.

I z takiego tłumaczenia Kościół powszechny się w końcu wycofał, ale posągi z Marią depczącą głowę węża pozostały.
5. Pośredniczka

Do wyżej wspomnianych i omówionych dogmatów dochodzi jeszcze powszechna wiara w to, że Maryja jest pośredniczką i orędowniczką grzeszników. Ale jaka z niej pośredniczka, skoro Biblia mówi:

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus (1 Tym. 2,5),

i jaką orędowniczka skoro w innym miejscu czytamy:

Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy (1 Jana 2,1)

MARIA to nie wątpliwie bohaterka wiary(Łuk. 1,26-31.38).
Jaka wiara, jaka gotowość do bycia posłuszną, do przyjęcia woli Bożej, choćby nie wiem jak dziwnej! Przypomina to Abraham, od którego Pan zażądał w pewnym momencie złożenia jedynego syna w ofierze i Abraham gotów był to uczynić.Niewątpliwie Maria została wyróżniona i uprzywilejowana przez Boga. Przyjęcie Bożego powołania stawiało na szali jej małżeństwo, miłość ukochanego mężczyzny, utratę reputacji, a nawet życia, gdyż za takie wykroczenia groziło ukamienowanie.
(Jana 2,1-5).
Słowa samej Marii niedwuznacznie wskazują, iż z wszelkimi problemami powinniśmy zwracać się bezpośrednio do Jezusa i słuchać tylko jego poleceń. Maria jest w tym fragmencie jakby w tle, a nie w centrum wydarzeń, pragnie wywyższenia nie siebie, a Jezusa.
Maria jest dla współczesnego chrześcijanina wzorem wiary, gotowości do poświęceń, wzorem radości i mocnego osadzenia w Słowie Bożym. Dla współczesnej kobiety zaś może być ponadto wzorem matki i żony.

Do dziś z szacunkiem winniśmy wspominać jej imię. Nie pozwalajmy sobie więcej na żadne skrajne zachowania i wypowiedzi pod jej adresem.

Umiłowaniu jej pamięci dajmy wyraz poprzez naśladowanie postawy Marii i przestrzeganie jej słów, a zwłaszcza tych, które kierują nas ku Bogu Zbawicielowi, ku Jezusowi Chrystusowi.

Amen. kazania A Sicińskiego/pastora KADS
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
poszłąm na łatwizne i zacytowałam a wtedy łatwo przesadzić cóz i mi się może zdarzyć ale obiecuję poprawę
shalom!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz odpisalem w trakcie twego pisania
stad moze malo trafiony moj post...
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
trafiony, trafiony sama wiem jak trudno czyta się długie posty
i sama nie lubie takowych,ale mam parszywy humor i to chyba zemsta na świecie za to
Shalom!
 

daros

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2008
Posty
269
Punkty reakcji
0
przypomne:w czasie nawiedzenia Elżbieta powiedziała do Maryi ;A skądże mi to ,że Matka mojego Pana przychodzi do mnie"(ŁK1,43).wtej wypowiedzi słowo ;PAN" odnosi się do boga ,gdyż On jest Panem wszelkiego stworzenia .Tym terminem Żydzi zastępowali święte Imię Boga .A elżbieta powiedziała te słówa pod natchnieniem Ducha Świętego .Jeżeli do tekstuPisma Świętego podejdziesz bezstronnie ,łatwo zauwżysz że Elżbieta nazwała Maryję Matką Boga.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
A czy ktoś neguje ,że zrodziła Jezusa?Tylko czy dała mu ludzka powłokę czy Bozego ducha?Czy była matką bardziej Jezusa czy Chrystusa?
Anna zaczęła wielbic Marię? upadłą przed nia na kolana?I za co błogosławioną nazwała ją Anna?Nawet Maria o Tym co nosiła w łonie mówi jako o swoim zbawicielu.Kogo ona wywyzszyła,siebie czy Boga?
I zastanów się co było ważne w tym czym Duch natchnął Annę i dlaczego jej to objawił?
Wiem ,że chciejstwo to wielka moc ale nie przesadzaj.
Shalom!
ps to jest mocny kawałek o pokorze i postawie obu kobiet.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przypomne:w czasie nawiedzenia Elżbieta powiedziała do Maryi ;A skądże mi to ,że Matka mojego Pana przychodzi do mnie"(ŁK1,43).wtej wypowiedzi słowo ;PAN" odnosi się do boga ,gdyż On jest Panem wszelkiego stworzenia .Tym terminem Żydzi zastępowali święte Imię Boga .A elżbieta powiedziała te słówa pod natchnieniem Ducha Świętego .Jeżeli do tekstuPisma Świętego podejdziesz bezstronnie ,łatwo zauwżysz że Elżbieta nazwała Maryję Matką Boga.
wg mojego sadu nadinterpretacja

oczywiscie moge podpisac sie pod slowami agar
 

daros

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2008
Posty
269
Punkty reakcji
0
Ja proponuję zapoznać się z tym tematem podanym bardzo przystępnie w pigułce w formie komiksu. Niezwykła moim zdaniem forma przekazu. Sam jestem mile zaskoczony. Jest tam wiele intrygujących tematów także dla poszukujących prawdy i rozbitków w wierze.
http://brzeg.own.pl/mariaplacze.htm
ciekawi mnie czy nienawiść do katolików z powodu Maryi przenosisz na całe prawosławie tu dziwnie pomijane bo ten komiks tysz niewidzi moich braci prawosławnych ,to pomroczność jasna lebo cieniasta
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
ciekawi mnie czy nienawiść do katolików z powodu Maryi przenosisz na całe prawosławie tu dziwnie pomijane bo ten komiks tysz niewidzi moich braci prawosławnych ,to pomroczność jasna lebo cieniasta

http://brzeg.own.pl/mariaplacze.htm
Za co mnie tak nienawidzisz że kocham Jezusa Chrystusa i szanuje Marie, umieszczając ją za Jezusem a nie przed Nim w dziele zbawienia. To Jezus pokona szatana a nie ona 1 Mojż. 3:15 BT Apokal. 19:11 Maria tak samo potrzebowała zbawiciela jak i my. Łukasza 1:47 Była przez Jahwe szczególnie wyróżniona bo urodziła Jego niebiańskiego Syna. Nawrócony 12 pisał sam że chrześcijańskim obowiązkiem jest napominanie, korygowanie w duchu chrześcijańskim 2 Tym. 3:16 i 4:2 Ty przekraczasz te ramy często. Świadczy o tym twój komentarz w profilu o próbie nawiązania współpracy z Nawróconym 12 skierowany przeciwko tym którzy trwają jeszcze przy Chrystusie i naukach Jego. Oby Duch Święty wspierał nas chrześcijan przed wszelką zakamuflowaną przemocą i fanatyzmem rodzącym się gdzieś w czyichś głowach. Potrzebujesz modlitwy. Będziemy się modlić za Ciebie do Ojca Zbawiciela Naszego.

ja96
wal cieniasów tak dalej i pamiętaj"tylko pod tym krzyżem tylko pod tym znakiem polska jest polską a polak polakiem"
5 Mar 2008 - 0:14

Jak. 1:26 Ciekaw jestem czy Nawrócony 12 skorzysta z Twoich niechrześcijańskich porad i będzie Walił Cieniasów Mat. 5:22 czy też nabierze wody w usta ?

Ja pokojowy uczeń Jezusa Chrystusa jedynego zbawiciela prowadzącego do Boga Najwyższego-Jahwy.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
ciekawi mnie czy nienawiść do katolików z powodu Maryi przenosisz na całe prawosławie tu dziwnie pomijane bo ten komiks tysz niewidzi moich braci prawosławnych ,to pomroczność jasna lebo cieniasta

Po pierwsze: nie rozumiem powodów dla których wszędzie, od strony każdego człowieka, który nie jest członkiem twej religii, dopatrujesz się nienawiści. To nie jest miejsce na nienawiść i robisz błąd wszędzie jej się dopatrując. To, że ktoś się z tobą nie zgadza, nie oznacza od razu, iż robi to ażeby utrzeć Ci nosa. Mnie np. osobiście niepokoji fakt, że nawet wasza Biblia, Biblia katolicka w oczywisty sposób mówi, iż 'obraz' Maryji, który stworzyli katolicy nie zgadza się zupełnie z treścią Pisma, również i tego, które zostało przełożone przez waszych, wysoko postawionych członków kościoła. Nikt z nas tutaj nie ma prawa oceniać, czy sądzić kto wierzy lepiej, mocniej, trzeźwiej, bo wiara jest sprawą indywidualną każdego człowieka obdarzonego darem wolnej woli. Po drugie: nikt tutaj niczego Ci nie wyrzuca, po prostu masz okazję przyjrzeć się samemu sobie z perspektywy innego człowieka, przystanąć, zastanowić się. Powinieneś docenić tą możliwość zamiast oskarżać wszystkich wokół o nienawiść. Ja osobiście nie dopatrzyłem się w tym temacie ani krzty nienawiści. Nie pozwól się ograniczyć. Szukaj, badaj, myśl. My dajemy Ci jedynie informacje, inny punkt widzenia, nikt nie karze Ci patrzeć w ten sposób, ale zamiast szturchać wszystkich wokół, usiądź, przeczytaj i przemyśl to co mamy do zaoferowania, a dopiero później zacznij oceniać.

Po trzecie:
''Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie.''
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
ja96, przykro, że w ust chrześcijanina wypowiadane są takie słowa... :(


Odpowiedź łagodna uśmierza zapalczywość, słowo raniące pobudza do gniewu.
Z ust mądrych ludzi wiedza się sączy, usta niemądrych zioną głupotą.
Na każdym miejscu są oczy Pańskie: dobrych i złych wypatrują.
Drzewem życia jest język łagodny, złamaniem na duchu - przewrotny.
Przysłów 15:1-4 BT
 

daros

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2008
Posty
269
Punkty reakcji
0
Skoro przypomnienie lebo uświadomienie o maryjności całego prawosławia wywołało taką wściekłość z waszej strony to daje do myślenia katolikom .Armi jak przytaczsz to dokładniej pominołeś autora a jest nim Adam Mickiewicz.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz ja
ostatni post osobnika pyl
pozostawia ci w zasadzie bez obrony....
co wiecej mysle ze zdecydowana wiekszosc sie moglba by pod nim podpisac
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
Po pierwsze: nie rozumiem powodów dla których wszędzie, od strony każdego człowieka, który nie jest członkiem twej religii, dopatrujesz się nienawiści. To nie jest miejsce na nienawiść i robisz błąd wszędzie jej się dopatrując. To, że ktoś się z tobą nie zgadza, nie oznacza od razu, iż robi to ażeby utrzeć Ci nosa. Mnie np. osobiście niepokoji fakt, że nawet wasza Biblia, Biblia katolicka w oczywisty sposób mówi, iż 'obraz' Maryji, który stworzyli katolicy nie zgadza się zupełnie z treścią Pisma, również i tego, które zostało przełożone przez waszych, wysoko postawionych członków kościoła. Nikt z nas tutaj nie ma prawa oceniać, czy sądzić kto wierzy lepiej, mocniej, trzeźwiej, bo wiara jest sprawą indywidualną każdego człowieka obdarzonego darem wolnej woli. Po drugie: nikt tutaj niczego Ci nie wyrzuca, po prostu masz okazję przyjrzeć się samemu sobie z perspektywy innego człowieka, przystanąć, zastanowić się. Powinieneś docenić tą możliwość zamiast oskarżać wszystkich wokół o nienawiść. Ja osobiście nie dopatrzyłem się w tym temacie ani krzty nienawiści. Nie pozwól się ograniczyć. Szukaj, badaj, myśl. My dajemy Ci jedynie informacje, inny punkt widzenia, nikt nie karze Ci patrzeć w ten sposób, ale zamiast szturchać wszystkich wokół, usiądź, przeczytaj i przemyśl to co mamy do zaoferowania, a dopiero później zacznij oceniać.

Po trzecie:
''Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie.''


wiesz ja
ostatni post osobnika pyl
pozostawia ci w zasadzie bez obrony....
co wiecej mysle ze zdecydowana wiekszosc sie moglba by pod nim podpisac

Podpisuję się pod obydwoma wypowiedziami.

Ja96 Mickiewicz napisał "wal cieniasów tak dalej" ?? Coś mi się nie wydaję... :p
Proponuję, żebyś przeczytał to szanowny Pyl napisał, mam nadzieję, że ustosunkujesz się do Jego słów.
Pozdrawiam
 

daros

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2008
Posty
269
Punkty reakcji
0
Moja droga przeczytałem i po pierwsze,i po drugie ,i po trzecie to jest FORUMOWISKO a nie GĘGOWISKO mogę się mylić ale z wypowiedzi wynika że tu mieć pragniecie GĘGOWISKO no a ja nie GĘGAM jak niektórzy tutaj i stąd określenie CIENIASY ,bom jest POLAK a POLACY nie GĘSI .Pozdrawiam wszystkich GĘGAJĄCYCH tysz.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Hej witam!
drogi ja zapytam dlaczego ty gęgasz i to tak jakoś....
Shalom!
Ps Aaa jeszcze przypomnij mi który to powiedział z panów,Pan M czy Pan S-- Polsko twa zguba w Rzymie
Zarzucasz nam brak polskości...?hmm ciekawe
Jeszcze pytanko czy KRK zawładną krzyżem juz tez i co chrześcijanom nie zrzeszonym nie wolno go uzywać..?
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
... swój język mają, więc się wypowiadają (nawet się zrymowało) :D

Rozumiem, że dla Ciebie "gęgają" wszyscy na tym forum, którzy się z Tobą nie zgadzają. Ok, więc niech tak będzie. Wolę "gęgać" jak "gęgam", niż obrażać innych. :D
Pozdrawiam
 
Do góry