Znienawidzony podgatunek rocka i metalu...

Znienawidzony podgatunek rocka i metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jak slyszysz coś podobnego do metalcoru lub pop rocku (ta, mają szeroki zasięg) a muzycy wyglądają idiotyczniej niż w tokio hotel to masz emo.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no tos mi pomogl teraz to dopiero pustka, az hula...
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Zaznaczyłem emo i death a co to jest glam ?
Glam jest to gatunek który oczywiście wyszedł z heavy metalu ;) Gatunek nazywany jest zazwyczaj glamem ze względu, na wielkie fryzury wykonawców, dlatego nieraz gatunek określany jest również mianem Hair Metalu, Pudel Metalu. Muzykę glam metalową wykonują muzycy za równo hard rockowi ( europe, bon jovi, def leppard, tesla, cinderella, kiss, whitesnake) jak i wykonawcy heavy metalowi, których muzykę lubię najbardziej :p ( motley crue, twisted sister, ratt, warrant, dokken, van halen, winger, Skid Row itd. oczywiście nie są to wszyscy wykonawcy).

glam to np kiss i nastepcy ja podciagam pod to motley crue ale nie wiem czy fahowcy tak uwazaja
mi osobiscie glam nie przeszkadza...
Motley crue to jak najbardziej glam :)

no tos mi pomogl teraz to dopiero pustka, az hula...
O ile się nie mylę grają to kapele pokroju My Chemical Romance, 30 seconds to mars itd.


A co do sondy zaznaczam NU metal i pop-rock
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Galmowiec To jest jedynie kolejna fala emo. Jacobbs pisał już o tym czym ta muzyka jest i jakie ma korzenie. Dzisiejsze odmiany tego gatunku to inna rzecz, a lata 80 to inna.
 

Californian_

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
znikąd
Głos na Pop rock i Nu metal czyli jak większość. Zastanawiałam się nad emo, ale nie można dać dwóch głosów :p
Ja tam glam rock i glam metal bardzo lubię :D
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Błysnę oryginalnością zaznaczając grunge - jakoś zawsze widziałem to jako muzykę dobrą tylko kiedy jest się już na poziomie wymiotów poalkoholowych :p A z metalu też Viking. W sumie dla mnie Viking, NSBM i częściowo BM to jeden ch** ale niech będzie jak jest. A propo chrześcijańskiego metalu; ktoś mnie kiedyś kusił na coś takiego i szczerze mówiąc to dwa albumy, które spróbowałem brzmiały jak typowy nowoczesny, smoczy power metal. Ale power nie można obrażać :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
z grunge mode się zgodzić, nie lubie ich melodii, nie wchodzę w ich talent, ich twórczość źle na mnie działa.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Ale pierdzielicie obaj.. Odczepcie się od grungu, to jest wspaniała muzyka. I wcale nie mam tu na myśli Nirvany.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Ale to jest tak jakby... jak mówi karykaturalna parafraza tego gatunku co dla mnie świetnie oddaje jego klimat: "moje życie jest do dupy zaraz strzelę sobie w łeb". Ale co kto lubi, trzeba być na odpowiednim poziomie wrażliwości :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ale pierdzielicie obaj.. Odczepcie się od grungu, to jest wspaniała muzyka. I wcale nie mam tu na myśli Nirvany.
wspaniała dla Ciebie, dla mnie znienawidzona, nienawidzę tych dźwięków, wokali, dobijają mnie, nerwicy dostaje do nich. i ja też nie miałem na myśli nirvany

pamiętaj że ten temat nie jest obiektywny, wyraża tylko nasze uczucia
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
bo to nie metal, to dobra muzyka (momentami) ale nie metal, albo industrial, albo metal. ministry? jest za sztuczne na metal
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Powiedz mi że Ministry, Rammstein i Godflesh to nie metal

Miałbym trudności z podpięciem industrial metal do metalu... Jednak mniejsze niż z nu metalem :D
Nie jak dla mnie Rammstein nie ma za wiele wspólnego z metalem (już więcej idąc w stronę rocka), owszem w miarę dobra kapela, czasem słucham jednak dla mnie to nie metal.
Co do ministry czy tym bardziej Godfesh nie wypowiem się- za małą miałem styczność z tymi zespołami.
 
Do góry