Znienawidzony podgatunek rocka i metalu...

Znienawidzony podgatunek rocka i metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Parabola a power metal, masz na myśli amerykański, czy europejski? Bo z tego co się orientuję to dwa zupełnie różne gatunki metalu.

Chodzi mi głównie o europejski power metal. Amerykański jest nieco lepszy, np. Metal Church, ale i tak tą muzę można lubic jedynie wtedy, jak się podejdzie do niej z lekkim przymrużeniem oka.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
LOL.. ja nawet o tylu gatukach nie slyszalem.. mysle ze nie ma sensu takie szufladkowanie.. bo co chwila wymyslaja niby cos nowego

ja po prostu cos slucham i albo mi sie podoba albo nie .. nie zastanwiam sie a cuz to jest za gatunek itd.

ale najbardzej nienawidze kapel ktore udaja ze cos robia a tak naprawde sa pozerami, odwalaja komercje i chodzi im tylko o pieniadze..

czyli nienawdzie pop komercyjnego pseudo metaly czy rocka
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
tiaaa a te 4 glosy na nsbm to oddaly pewnie punki lub wnuczeta demokracji, co go nawet nie słuchają.

smieszne te glosowanie, zwlaszcza ze wiele kapel nsbm lub bm-podobnych lub rac to klasyki wsród metalu i rocka. Chociazby Burzum (jawnie rasistowski i neonazi), Graveland, Skrewdriver, Honor itp.

mój glos- chrzescijanski rock - ZENADA
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ja zaznaczylem emo i trash metal

LOL.. ja nawet o tylu gatukach nie slyszalem.. mysle ze nie ma sensu takie szufladkowanie.. bo co chwila wymyslaja niby cos nowego
Tez tak mysle ale... mam pytanie (moze ktos bedzie wiedzial). Jaki rodzaj metalu gra zespol Turisas? Na wiki w sumie nie ma konkretow zadnych :p Tak z ciekawosci pytam :)
 

miremell

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
nienawidzę tego całego EMO..
Dzieciaczków, które mówią o śmierci, bólu itp. a w życiu nie miały żyletki w ręku.. Żałosne pozerstwo.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wlasciwie to zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie co rozumiecie przez slowo poprock? Jakie kapele wg was sa poprockowe? Wg mnie poprock to np. pozniejszy Genesis (z Collinsem na wokalu), niektore dokonania R.E.M. czy nawet U2. Kapele typu Feel, ktore (przez jakies fatalne nieporozumienie) tez zwyklo sie zwac poprockiem to przeciez nic innego jak zwyczajny pop...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A najfajniej to już jest jak wszyscy z góry na dół zaznaczają emo nie mając zielonego pojęcia o tej muzyce. Bo większość widzi słowo "emo" i od razu ma przed oczami kolesi z grzywkami na pół twarzy i pomalowanymi oczami. A to się ma do tego jak piernik do wiatraka. Moda emo nie ma nic wspólnego z muzyką emo. Bo to, co grają i czego słuchają te zniewieściałe maminsynki to w 90% jest pop-rock. Wszystkie te kapele w stylu Bullet For My Valentine, My Chemical Romance, Fall Out Boy i inne takie nie mają z emo nic wspólnego, bo to nic innego tylko szeroko pojęty pop-rock. Muzyka emo, ta prawdziwa swoje korzenie ma w muzyce hardcore punkowej i różni się od suchego hardcore'u jedynie tym, że zarówno teksty jak i sposób wyrażania ich przez wokalistę są przeładowane emocjami (bynajmniej nie chodzi tu o płacz i użalanie się nad sobą). Ale żeby nie być gołosłownym:

Złodzieje Rowerów, kapela uważana za prekursorów muzyki emo w Polsce.
I dla porównania:
Fall Out Boy
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
a mi sie podoba jedna piosenka złodzieji rowerów ;oo

glosowalem na pop-rock bo jak słysze taki feel czy dode (lub inne fall out boysy) to krew zalewa ;x
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to feel i doda na pop rock się łapią? eee... ja mając na myśli pop rock miałem na myśli green day itp...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
glosowalem na pop-rock bo jak słysze taki feel czy dode (lub inne fall out boysy) to krew zalewa ;x
to feel i doda na pop rock się łapią? eee... ja mając na myśli pop rock miałem na myśli green day itp...
Feel i Doda do pop, nie pop-rock. Vard ma rację, pop-rock to wszelkie Green Daye, Avril i te klimaty.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ta, ostatnio coś górniakowej się ubzdurało że rocka gra... jak tak byśmy wszystko wciągali w rocka nawet tego popowego to niedługo wstyd byłoby mówić że się rocka lubi.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Znienawidzone to za dużo powiedziane,no bo nc jakoś specjalnie mi nie przeszkadza.Ale nie przepadam za rockiem w stylu emo i power metalem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jako stary metalowiec
sluchalem metalu przed narodzinami pewnie wiekszosci dyskutantow
lubie metal w prawie wszytkich przejawach (o ile jest melodia i wolak (a nie charczenie jak do klozetu w trakcie wymiotow) no i nie lubie nieskladnego lomotu w miejscu sekcji rytmicznej)
tzw jakies postindustrialne tak to sie chyba nazywa - kakfonia przypadkowych dzwiekow - srednio mnie rusza...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
glam to np kiss i nastepcy ja podciagam pod to motley crue ale nie wiem czy fahowcy tak uwazaja
mi osobiscie glam nie przeszkadza...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
"got gave rock & roll tu u" - i like it

i zeby nie bylo offtop, a co to emo?
 
Do góry