Nowe Pomysły Giertycha!

Status
Zamknięty.

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Po co zakaz noszenia komórek?
A po to, aby nie dzwoniły i nie przeszkadzały na lekcji. Kto tu mówił o całkowitym zakazie przynoszenia telefonów komórkowych do szkoły? To tyczyło się tylko lekcji – na przerwie możesz dzwonić SMS-ować etc.
Mundurki również są dobre – w ten sposób zaciera się różnica między bogatymi a biednymi, uczeń/uczennica myli o nauce, a nie o nowych ciuchach, w których właśnie przyszła koleżanka/kolega. No i chyba te kilka godzin można wytrzymać w spódnicy i białej bluzce czy też pod krawatem. Poza tym na zachodzie wszystkie renomowane szkoły mają w programie obowiązkowy mundurek, więc nie rozumiem waszego wzburzenia.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zanim ktos bedzie bredzil o zmianach w wykazach lektur polecam zapoznac sie z faktami
Poniżej zamieszczamy wykaz zmian dotyczących dzieł Henryka Sienkiewicza w rozporządzeniach dotyczących podstawy programowej w zakresie lektur


1999 rok (Minister Mirosław Handke)
Szkoła podstawowa – nie ma tytułów ani autorów
Gimnazjum – Sienkiewicz (wybrana nowela)
Liceum ogólnokształcące – nie ma Sienkiewicza
Szkoły zawodowe – H. Sienkiewicz - Quo Vadis lub inna powieść historyczna, Ogniem i mieczem (fragmenty)

2001 rok (Minister Edmund Wittbrodt)
Szkoła podstawowa – nie ma tytułów ani autorów
Gimnazjum – wybrana nowela
Liceum profilowane – wybrana powieść
Szkoły ponadpodstawowe (LO i Technikum) – nie ma Sienkiewicza
Szkoły zawodowe – Quo Vadis lub inna powieść historyczna

2002 rok (Minister Krystyna Łybacka)
Szkoła podstawowa – nie ma tytułów ani autorów
Gimnazjum – wybrana nowela
Szkoły ponadgimnazjalne (LO, LP i technika) – wybrana powieść
w profilu rozszerzonym – nie ma dodatkowego Sienkiewicza
Szkoły zawodowe – jak w LO

2002 rok (Minister Krystyna Łybacka)
Szkoła podstawowa – nie ma tytułów ani autorów
Gimnazjum – wybrana nowela
Szkoły ponadgimnazjalne (LO, LP i technika) – wybrana powieść
Szkoły zawodowe – jak w LO

„Ouo vadis”Henryka Sienkiewicza usunięto w Rozporządzeniu z dnia 26 lutego 2002 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (zał. 5 – zasadnicze szkoły zawodowe).

Przy lekturach jest odesłanie do wykazu lektur w załączniku nr 4 zawierającym podstawę programową kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i techników, w którym to „Ouo viadis” nie występuje.

W poprzednim rozporządzeniu z dnia 21 maja 2001 r. w podstawie programowej dla zasadniczej szkoły zawodowej był zapis: „Ouo vadis” lub inna powieść”.

wiecej na stronie men
 

dividok

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
712
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
z tymi mundurkami to prawda ... jest to sposób aby ci z biedniejszych rodzin nie musieli odczuwać że są gorsi.
 

Izanami-sama

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
361
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
warszawa
tak, tylko pod warunkiem, ze jak juz gdzies slyszałam nie wymysla się 2 wersji mudnurków, dla biedniejszych i bogatszych...
po drugie jesli rozdzielenie na biedych i bogatych nie będzie następowało przez pryzmat ubioru to zawsze zostają: plecaki, buty, kurtki, komórki, samochody rodziców
dzieci są wredne i złoslwie, jesli chcą dokuczyc biedemu to nawet mundurek ich nie powstrzyma.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
co do mundurków - podział społeczny na biednych i bogatych wraz z wprowadzeniem mundurków nie zniknie, może będzie odrobinę mniej widoczny. ale nie zniknie - chyba nikt w to nie wątpi.

lektury - owszem, Sienkiewicz zawsze był, znikał, znów był, obowiązkowy zazwyczaj w szkołach technicznych i zawodowych, rzadziej w LO (przecież i tak zależy to głównie od szkoły, ja w 2003 r. skończyłam LO i Sienkiewiczowskich powieści tam nie omawiałam). Szkoda, że podsuwając uczniom lektury nie patrzy się na ich walory literackie, kulturowe, filozoficzne, "egzystencjalne", tylko zwraca uwagę na upodobania szanownego ministra... :/
 

ziolograss

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
326
Punkty reakcji
0
Miasto
z tamtąd, gdzie stało ZOMO
w tym roku zdawalem mature, to jak Giertych postapil z maturzystami jest niedopuszczalne w pazdzierniku dowiedzialem sie ze musze zdawac wybrany poziom, zobaczylem jakis przelicznik ktory krzywdzi ludzi ambitnych, zdajacych mature na poz. rozszerzonym, itp.
Ale jakos matura mi poszla, :] 29tego dostaje swiadectwo i nie obchodzi mnie co on wymysli hehe
 

.Dariusz.

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielkopolska
A mnie wkurzają te mundurki. Jeżeli pan Giertych takie coś wprowadza to niech płaci za to skoro obowiązkowe.
A nie ze rodzice mają tracić kasę na to. Np ja wciąż rosnę. I co... ponoszę klika miechów i trzeba nowe kupić bo te za małe.
Poza tym nie wszystkich na to stać. :[
 

Tronic

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
199
Punkty reakcji
0
Nom nie wszystkich na to stać. No ale my w szkole bedziemy mieli tanie mundurki ok 20-30 zł. to nie taki majatek.
Mam nadzieje ze nowe pomysły Giertucha bedą jakieś przemyślane i rozsądne,normalne.
 

hispik

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
214
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Małopolskie
heh kolejne 20-30 zl wydane na "darmo" jeszcze nigdy nie widzialem zeby ktos sie przechwalal modniejszym ubraniem... a z tymi komorkami to juz przesada... no moze na lekcji nie mozna ich uzywac i wylaczac ale wogole na terenie szkoly ... ? jaki w tym sens ?:/
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
heh kolejne 20-30 zl wydane na "darmo"
Jak za darmo? Za jedyne 20 zeta kupujesz ubranie w którym będziesz przebywał ze 40 godzin tygodniowo.
a z tymi komorkami to juz przesada... no moze na lekcji nie mozna ich uzywac i wylaczac ale wogole na terenie szkoly ... ? jaki w tym sens ?:/
Taki w tym sens, że nie można korzystać z komórki TYLKO na lekcji...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
powstaje pytanie po co zaprzegac do tego wszystkiego aparat panstwowy
wiem ze to wolanie na puszczy bo to socjalisci (oni tak maja) ale i tak sie pytam?
 

.Dariusz.

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielkopolska
Przeczytajcie
Kod:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4214539.html?skad=rss

I tak powinni dawać te mundurki za darmo skoro obowiązkowe.

Ale biedniejszym rodzinom i tak się to przyda.
Tylko... czy te jednorazowe wystarczy na wielodzietną rodzinę. :eek:
Bo jeżeli po prostu 50 zł... to i tak za mało. Powinni chociaż na dziecko tyle dawać. :|
 

Marika:)

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2007
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mogielnica
Nie przesadzajmy to ma być to w czym mamy chodzić, więc określoną sumę na to trzeba przeznaczyć->chyba mi się powiesz ze ubrania do szkoły masz za darmo?:)
Dziś w "Uwadze" Była o tym mowa-jaki wzór-> że żółta spódniczka to nie kojarzy się z mundurkiem??!! Miało być wesoło i kolorowo:)
Jak u mnie ma być jakaś superowa kamizelka a reszta dowolna-> ale jaka ta kamizela to jeszcze nie wiadomo(hmmmmm... więc kiedy mam się o tym dowiedzieć??:)
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
u nas w gim tez mają być kamizeli... a spodnie... dalej te same i bedzie widac kto chodzi lepiej a kto gorzej ubrany i co to zmieni...
 

Tyna ;)

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Rydzykland
Zakaz noszenia komórek do szkoły - to przesada . można nosić pod warunkiem , że uczeń nie będzie bawił się i dzwonił lub sms-ował na lekcji . a na przerwie proszę bardzo . takie moje zdanie .
 

Marika:)

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2007
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mogielnica
Nie wiem jak w innych szkołach-ale w mojej już od zawsze był zakaz używania telefonów na lekcji!
 
Status
Zamknięty.
Do góry