#Juventus Turyn#...::: Fan Zone:::...

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Może nikt nie chciał o tym mówić, bo, jak by nie patrzeć, to duża strata dla Juventusu.

Tak, żeby uściślić, trochę przesadziłem z tymi dwoma tygodniami. O odejściu Treze mówiło się jednak od bardzo dawna, dlatego wydawało mi się, że to tak dawno temu było ;).

http://www.juvepoland.com/news.php?id=8069
http://www.juvepoland.com/news.php?id=8092

głębiej w archiwum mi się grzebać nie chciało, ale takich wiadomości było więcej.

W końcu, niecały tydzień temu sprawa stała się jaśniejsza:
http://www.juvepoland.com/news.php?id=8107

Z drugim newsem też przesadziłem ;).
http://www.juvepoland.com/news.php?id=8136
Jednak o zainteresowaniu Juventusu Gilberto Silvą było słychać już w poprzednim okienku transferowym.
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Starachowice
Masz rację;) Ciekawe jak potoczą się dalej wydarzenia związane ze sprzedażą/wyminą.

Szanuję Juventus ponieważ mimo iż klub spadł z Serie A to większość piłkarzy została w swoim klubie. Szacunek dla nich.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli się ekscytować finałem Ligi Mistrzów w którym zobaczymy Arsenal i Juve :)
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
@maaadzia - a co tam, niech cały świat wie :D

no już nie ma wyjścia, wszystko zostało powiedziane :)

a pewnie że bym narzekała, w juventusie uwielbiam trzech piłkarzy i to są właśnie Trezeguet, Buffon i Del Piero i nie wiem ale mi tak jakoś smutno że już go tutaj nie będzie...a do tego nie znoszę brazylijczyków...
 

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Chyba, jak każdy fan Calcio :). W końcu mają więcej gwiazdek na koszulkach. :sciana:
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Niestety z niewolnika, nie ma pracownika..jezeli David jest zdeterminowany, zeby odejść mysle, ze nie warto go zatrzymywac..ani to nie wpłynie na forme Treze..ani na atmosfere w klubie..szkoda tylko, ze tak dobry napastnik pojdzie za tak małe pieniądze..

a teraz troche newsów:

15,06 miało dojść do spotkania pomiędzy dyrektorem sportowym Juventusu Turyn – Alessio Secco, a menadżerem Rolando Bianchiego – Tullio Tintim. Nie od dziś wiadomo, że Stara Dama zabiega o tego napastnika i niewykluczone, że już niedługo zasili on Bianconerich.

Do spotkania pomiędzy wspomnianymi panami ma dojść w Mediolanie. Jeśli Secco uda się przekonać Tintiego, aby jego podopieczny zasilił Juve, wówczas pozostałe sprawy będą już tylko formalnością. Wydaje się bowiem, że Biało-czarni bez większych problemów powinni dojść do porozumienia z Regginą Calcio.

Włoskie media co prawda nieraz informowały, że Stara Dama najbardziej zabiega o napastnika AC Milanu Alberto Gilardino, a następnie o snajpera Ajaxu Amsterdam – Klaasa Jana Huntelaara. Ostatnimi czasy jednak obaj zapewnili, że chcą zostać w swoich dotychczasowych klubach. Bianchi z kolei nie ukrywa, że chce odejść, ale pomimo to ostatnio odrzucił ofertę Udinese Calcio.
W piątek, 22. czerwca najprawdopodobniej Gabriel Milito podpisze kontrakt z Juventusem. Obrońca Realu Saragossa ponoć ma wówczas udać się do Turynu i zostać przedstawionym jako nowy piłkarz Starej Damy. Oba kluby ponoć już doszły do porozumienia.

Niewiadomo na jakich warunkach Argentyńczyk miałby zasilić Bianconerich. Póki co media jeszcze nie poinformowały, ile będzie zarabiał w Juve oraz na ile lat zwiąże się z Biało-czarnymi. Jeśli chodzi o kwotę, którą Juventus będzie musiał zapłacić za Milito, to prawdopodobnie będzie ona opiewała na 18 mln euro.

Na temat defensora Realu Saragossy wypowiedział się były zawodnik Starej Damy, który aktualnie broni barw Realu Madryt, a mianowicie Fabio Cannavaro. "To wyjątkowy obrońca, który będzie nowym Paolo Montero." – stwierdził.

Najnowszym celem transferowym Juventusu Turyn jest pomocnik Hamburgera SV, a mianowicie Rafael Van der Vaart. Mówi się, że piłkarz podczas zbliżającego się okna transferowego zmieni otoczenie, jednak nie jest powiedziane, że zasili właśnie Starą Damę.

O reprezentanta Holandii oprócz Juve zabiega także Real Madryt. Klub, który poważnie myśli o jego zatrudnieniu musi jednak się liczyć z wydatkiem rzędu 10 mln euro, bowiem ekipa z Bundesligi, która wywalczyła prawo startu w Pucharze Intertoto właśnie tyle za niego żąda.

Jakiś czas temu Van der Vaart odmówił Bayernowi Monachium. Bawarczycy, którzy przeprowadzają rewolucję w swoim składzie bardzo chcieli zatrudnić reprezentanta Oranje, jednak ten stwierdził, że kiedy on chciał odejść do wspomnianego zespołu, to wówczas klub nie był zainteresowany jego osobą, dlatego też teraz Holender nie ma zamiaru zasilić Bayern
Mauro German Camoranesi jest coraz bliżej odejścia z Juventusu Turyn. Prawy pomocnik Starej Damy i reprezentacji Włoch co prawda jeszcze negocjuje z władzami Bianconerich, ale wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby obu stronom udało się dojść do porozumienia.

Argentyńczyk z włoskim paszportem aktualnie zarabia w zespole 2,5 mln euro na sezon i Alessio Secco chce, aby piłkarz nadal otrzymywał takie wynagrodzenie. Menadżer Camoranesiego – Sergio Fortunato jednak nie wyraża zgody na takie warunki finansowe.

Prawy pomocnik chciałby otrzymywać 3 mln euro na sezon i wszystko wskazuje na to, że nie zgodzi się on na niższe zarobki. Bianconeri z kolei nie są chętni do zmienienia swojej oferty. Jeśli jednak obie strony dojdą do porozumienia, wówczas najprawdopodobniej Camoranesi podpisze trzyletnią umowę.
ponoć Camoranesi ma propozycje z Interu...Inter w zamian za niego oddac by miął Burdisso +5mln

Sergio Almiron jest już bardzo blisko definitywnego przejścia do Juventusu Turyn. Pomocnik FC Empoli ponoć już dogadał się w sprawie warunków kontraktowych, a i kluby doszły już ze sobą do porozumienia. W środę, 13. czerwca ma dojść do podpisania przez Argentyńczyka kontraktu.

Zawodnik podpisze czteroletnią umowę, na mocy której będzie zarabiał 1,5 mln euro na sezon. W środę zostanie także zawarta już oficjalnie pakt pomiędzy Niebieskimi, a Starą Damą i właśnie dlatego dojdzie do spotkania pomiędzy Giuseppe Vitale (dyrektor generalny Empoli), a Alessio Secco (dyrektor sportowy Juventusu).

W zamian za Almirona Bianconeri mają zapłacić 7 mln euro, a dodatkowo szeregi Niebieskich na zasadzie współwłaścicielstwa zasili pomocnik Matteo Paro, a ponadto prawdopodobnie Toskanich na podobnych warunkach wzmocni Rej Volpato.
Alessandro Del Piero, piłkarz Juventusu Turyn ostrzega władze klubu. Zdaniem Włocha sprzedaż czołowych piłkarzy "Starej Damy" w letnim oknie transferowym może się źle skończyć dla klubu.
- David Trezeguet i Mauro Camoranesi to wspaniali piłkarze. Jeśli obaj odejdą to będziemy mieć wielkie problemy w przyszłym sezonie ligowym. To są nasi podstawowi zawodnicy, zawsze grają z ogromnym zaangażowaniem. To w dużej mierze dzięki ich postawie awansowaliśmy do Serie A - mówi Włoch.

- Mam własne zdanie na temat polityki transferowej. Juventus ma na letnie wydatki 50 milionów euro. Powinniśmy kupić dwóch, albo trzech bardzo dobrych graczy. Wydanie całej sumy na jednego zawodnika o "głośnym" nazwisku jest pozbawione sensu - kończy Del Piero.

Włoskie media spekulują na temat możliwej wymiany zawodników pomiędzy Juventusem Turyn i Olympique Lyon. Włosi są zainteresowani pozyskaniem portugalskiego zawodnika Lyonu, Tiago. W odwrotną stronę miałby pójść David Trezeguet.
Rywalizacja o Tiago jest zacięta. Zainteresowanie zawodnikiem wykazują: AC Milan i Barcelona. Juventus nie może przebić finansowych ofert tych klubów, ale może odstąpić swojego zawodnika, Davida Trezeguet. Francuz przyznał ostatnio, że nie czuję się potrzebny włoskiej ekipie i że chętnie zmieni otoczenie.

Sprawę ewentualnej wymiany pomiędzy klubami ułatwia fakt, że prezydent Lyonu, Jean-Michel Aulas, jest wielkim fanem talentu Davida Trezeguet.
Będąc prawie pewnym pozyskania Milito oraz Almirona, Juventus chciałby skompletować trio argentyńskich zawodników ściągając do Turynu Juana Ramona Riquelme. Mimo że okno transferowe nie zostało jeszcze otwarte, to Bianconeri łączeni byli już z kilkunastoma zawodnikami z Argentyny, warto wspomnieć chociażby Javiera Saviolę, Gabriela Heinze, Rodrigo Palacio czy Fernando Gago. Tuttosport dodaje do tej listy gwiazdę Boca Juniors, Juana Ramona Riquelme, błyszczącego podczas pierwszego spotkania finałowego Copa Libertadores, w którym jego drużyna pokonała Gremio 3-0, a jedną z bramek zdobył właśnie były piłkarz Barcelony. W chwili obecnej Argentyńczyk jest piłkarzem Villarealu, więc to z hiszpańską ekipą musi negocjować Juventus. "Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, niedługo wracam do Villarealu, którego wciąż jestem własnością, choć nie ukrywam, że wolałbym znaleźć nowego pracodawcę, bo tutaj (w Hiszpanii) nie wierzy się w moje umiętności. Podoba mi się pomysł przeprowadzki do Włoch" przyznał sam zawodnik.

Prezydent Palermo, Maurizio Zamparini, potwierdził, że trwają negocjacje z Juventusem dotyczące transferu defensora klubu, Barzagliego (na zdjęciu).

Po tym, jak prezydent Udinese, Pozzo, potwierdził w jednym z wywiadów, że Iaquinta jest bardzo blisko Juventusu, to samo o swoim zawodniku powiedział szef Rosanerich. "Negocjujemy z Juve w sprawie transferu Barzagliego" - przyznał. "Będą musieli spełnić nasze oczekiwania, ale oczywiście nie zamykam też drzwi Fiorentinie" - dodał. Faktycznie, szefowie Violi również walczą o Włocha bo też chcą mieć go w składzie.

Dlaczego Zamparini chce sprzedać Barzagliego? "Lepiej pozwolić odejść piłkarzowi niż trzymać go, nie mającego motywacji, na siłę w klubie" - wyjaśnił. Wszystko wskazuje na to, że Palermo rzeczywiście pozwoli odejść Barzagliemu, ale za nie mniej, niż 12 milionów Euro
Jean-Claude Blanc zdradził, że Juventus dokona trzech wielkich zakupów podczas tego mercato. "Po pierwsze Alex i Pavel muszą z nami zostać. Musimy mieć ich w swoich szeregach jeśli chcemy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Następnie sięgniemy po defensywnego pomocnika, który stylem gry będzie przypominał Patricka Vieirę, ofensywnego pomocnika oraz klasowego napastnika. Naszym celem jest pierwsza "czwórka" - stwierdził dyrektor generalny Bianconerich.

Blanc poświęcił kilka zdań na temat nowego szkoleniowca Juve. "Po odejściu Deschampsa potrzebowaliśmy włoskiego szkoleniowca i Ranieri wydawał się najlepszym kandydatem. Lippi? Nie mogliśmy na niego czekać" - zakończył.

Vincenzo Iaquinta od przyszłego sezonu będzie bronił barw Juventusu Turyn. Prezydent Udinese Calcio - Giampaolo Pozzo potwierdził informacje, które pojawiają się w prasie od jakiegoś czasu: strony już doszły do porozumienia.

"Vincenzo odejdzie do Juventusu. Myślę, że już nawet podpisał kontrakt. Między nami a zespołem z Turynu już jest porozumienie. Wystarczy, by zawodnik ustalił warunki umowy z Juventusem."- powiedział.

W zamian za reprezentanta Włoch, który miał okazję pojechać na ostatni mundial, Juventus zapłacił Udinese 8 milionów euro. Dodatkowo do ekipy ze stadionu Friuli został wypożyczony Michele Paolucci. Po zakończeniu sezonu Udinese będzie miało prawo zostać współwłaścicielem młodego Włocha. Chyba, że nie zdecyduje się skorzystać z tej opcji.

Vincenzo Iaquinta wzmocni siłę ataku Bianconerich ze stolicy Piemontu. Z Juventusem na pewno pożegnają się David Trezeguet i Valeri Bojinov.
Juventus przygotowuje się do złożenia oferty za napastnika Ajaxu - Klaasa-Jana Huntelaara.

Reprezentant Holandii uzgodnił już z Juve warunki indywidualnego kontraktu, twierdzi Corriere dello Sport, który obowiązywał będzie przez 4 lata i wart będzie 2 mln funtów za sezon.

Juve podchodzi teraz do negocjacji z Ajaxem odnośnie sumy odstępnego za Huntelaara, po tym jak David Trezeguet oświadczył, że latem ma zamiar odejść.

Juventus zaoferował Ajaxowi 12 mln funtów, które ma być spłacone w trzech ratach.
choc ostatnio wypowiadał sie ponoc sam zainteresowany, że dla neigo jest za wczesnie na transfer do jednego z dwóch zainteresowanych nim wielkich klubów (obok Juve jest jeszcze MU)...
 

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
.:Wuyeq:., wybacz, ale nic nowego żeś nie wkleił :p. Wystarczy czytać newsy na JP.
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
dobrze że .:Wuyeq:. wkleja te newsy, ja nie jestem na bieżąco a zawsze jak coś się pojawi w tym temacie to czytam sobie :) no i spodobało mi się że Vincenzo Iaquinta będzie w Juve :)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
.:Wuyeq:., wybacz, ale nic nowego żeś nie wkleił :p. Wystarczy czytać newsy na JP.

wiem, przeciez sam tego nei wymyślam :)..wklejam.., zeby ten temat gdzies nie umarł śmiercią naturalną...mysle, ze troche wklejanych aktualności, od czasu do czasu, dobrze temu tematowi zrobi...

a co do Iaquinty..to szczerze nei jestem zachwycony..pociagnął Udinese do LM i zrobił wielki błąd zostając w tym klubie..jakos nie jestem do niego przekonany..do tego całe 8 mln..lepiej było by dołożyc troche i sprowadzic Huntelaara czy powalczyc wczesniej o Toniego...albo o przedmiot pożądania ostatnich tygodni w Seria A - Fabio Quagliarellę..
 

AlterEgo

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2006
Posty
119
Punkty reakcji
0
Sam jestem ciekaw tego nowego Juventusu. Podobno walczą o van der Vaarta. Moim zdaniem świetny zakup i dziwie się, że dopiero teraz większe kluby się nim interesują.
 

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Tak, dla mnie Iaquinta to też niezbyt szczęśliwy zakup. Nigdy nie miałem do niego przekonania, już w szczególności w SA. O Saviolę powinni byli bardziej zawalczyć, teraz już chyba nie ma co na niego liczyć (nie wiem, czy już podpisał gdzieś nowy kontrakt?). No i Huntelaar, napastnik marzenie, jak dla mnie :).
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Juventus Turyn już osiągnął porozumienie z Piacenzą Calcio w sprawie pomocnika Antonio Nocerino. Piłkarz miniony sezon spędził w drużynie Czerwonych, ale cały czas był współwłasnością obu klubów. Teraz jego karta będzie należała już tylko do Starej Damy.

W zamian za połowę karty Nocerino, drugoligową Piacenzę ma zasilić dwóch młodych zawodników, a mianowicie Bentoviglio oraz Maniero. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, to w najbliższych dniach wspomniany pomocnik powinien definitywnie stać się graczem już tylko Bianconerich.

O Antonio Nocerino zabiega kilka silnych włoskich zespołów. Wydaje się, że nawet jeśli wróci on do Juve, to nie pozostanie zbyt długo w drużynie ze stolicy Piemontu, tylko zasili jeden z interesujących się nim zespołów. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, iż trafi do Citta di Palermo.
Od siebei dodam, ze to podstawowy zawodnik Włoskiej u-21.. chodzą plotki, ze to bedzie część zapłaty za Barzagliego..

Juventus Turyn pozyskał młodego Portugalczyka – Vitorino Gabriela Pacheco Antunesa, który w minionym sezonie bronił barw Pacosu Ferreira. 20-letni zawodnik był jednym z najlepszych graczy minionego sezonu Superligi i to w dużej mierze dzięki jego postawie, zespół którego bronił barw wywalczył prawo startu w Pucharze UEFA.

Antunes na co dzień występuje na pozycji lewego obrońcy. Jego świetna gra spowodowała, iż wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie drużyny Portugalii U21. Piłkarz zagrał w spotkaniu przeciwko Holandii oraz Izraelowi.

Młody defensor mierzy 175 centymetrów i waży 69 kilogramów. W przyszłym sezonie jednak najprawdopodobniej nie doczeka się on występu w barwach Starej Damy, tylko zostanie wypożyczony do jakiegoś zespołu z Serie B.
Swietny transfer..zawodnik juz puka do kadry..bardzo podoba mi sie, ze Juventus inwestuje w mlodych zawodników..widzialem mecz z Porto..i mecz z Boavistą, w których strzeił bramki i troche zdziwilem sie, ze ten zawodnik ma 20 lat...wielka przyszłość..

Zdaniem włoskich mediów Juventus Turyn już w tym tygodniu sprowadzi trzech piłkarzy. Bianconeri ponoć mają w końcu zamknąć transakcję Sergio Almirona z FC Empoli. Ponadto zespół ma zasilić Gabriel Milito z Realu Saragossa oraz Tiago z Olympique Lyonu.

Jeśli chodzi o gracza Empoli, to najprawdopodobniej jeszcze dziś zostanie on oficjalnie zawodnikiem Juve. Mówi się, że Stara Dama zapłaci za niego 7 mln euro i dodatkowo wypożyczy Niebieskim Matteo Paro oraz Reya Volpato.

W najbliższy piątek kontrakt z Juventusem ma podpisać Gabriel Milito. Transfer Argentyńczyka będzie kosztował Bianconerich 18 mln euro. Także w tym tygodniu zostanie zamknięta transakcja Tiago. Jeśli chodzi o Portugalczyka, to Biało-czarni zapłacą 12-15 mln euro, bądź też w zamian za pomocnika Lyon zasili David Trezeguet.

Ponadto spekuluje się, iż Juve wyłoży 15 mln euro za Rafaela Van der Vaarta, który broni barw Hamburgera SV. Stara Dama zaczęła zabiegać o Holendra, po tym jak Pavel Nedved zaczął się wahać, czy kontynuować karierę. Niewiadomo jednak, czy w ogóle dojdzie do tej transakcji.
o tym pisano juz wczesniej..mam nadzieje, ze wszystko, o czym mozemy tu przeczytac jest prawdą...3 gracze z najwyższej światowej półki i do tego Almiron, który miał bardzo dobry sezon..bardzo optymistyczna wiadomość..

i na koniec cos troche denerwujacego...Pavel Nedved:
W czeskim dzienniku "Pravo" ukazał się mocno kontrowersyjny wywiad z pomocnikiem Juventusu Turyn - Pavlem Nedvedem. Zawodnik dał w nim jasno do zrozumienia, że nie wierzy w swój zespół. Marzeniem bardzo trudnym do zrealizowania będzie zajęcie po sezonie miejsca w pierwszej czwórce, bo tak naprawdę Juventus stać na pozycje gdzieś w środkowej częsci tabeli.

"Nie możemy się równać z najlepszymi drużynami Serie A. Nie mamy w pełni jakościowego składu. Scudetto to dla nas całkowita utopia. Ta drużyna może zająć miejsce w środkowej części tabeli, a może trochę wyższe. Będzie jednak bardzo trudno wywalczyć pozycję uprawniającą do gry w Lidze Mistrzów."- miał powiedzieć.

Kiedy ta informacja przedostała się do włoskiej prasy, Czech szybko zapewnił, że nie rozmawiał z żadnym dziennikarzem na temat przyszłości Juventusu.

"Nigdy nie udzieliłem żadnego wywiadu dziennikowi "Pravo". Nigdy nie próbowałem przewidywać wyników na przyszły sezon. Stale rozmawiam z działaczami Juventusu i na przyszły tydzień zostało zaplanowane spotkanie w celu przedyskutowania mojej przyszłości."- zapewnił.
widac,z e sie starzeje i coraz blizej mu do konca kariery..te słowa sa po prostu nie w jego stylu..wczesneij byly by nie do pomyslenia...
 

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
no, szczerze przyznam, że tak jak o Nocerino słyszałem już wcześniej, podobnie jak o opcji wymiany Tiago-Trezeguet, ściągnięciu Almirona, Milito i zainteresowaniu van der Vaartem, to z tym transferem Pacheco, żeś mnie zaskoczył. Wiedziałem, że się nim interesujemy, ale, że sprawy potoczą się tak szybko się nie spodziewałem. Także uważam, że to dobry nabytek.

edit: jeszcze odnośnie Nedveda. Wydaje mi się, że ten sezon jeszcze zagra, żeby zobaczyć, jak się rozwinie sytuacja. Jeśli awansujemy do LM, to pewnie dogra następny, jeśli nie, to zapewne zakończy karierę. Bardzo byłoby mi go szkoda, jakby nie dane mu było zdobyć LM :/.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
edit: jeszcze odnośnie Nedveda. Wydaje mi się, że ten sezon jeszcze zagra, żeby zobaczyć, jak się rozwinie sytuacja. Jeśli awansujemy do LM, to pewnie dogra następny, jeśli nie, to zapewne zakończy karierę. Bardzo byłoby mi go szkoda, jakby nie dane mu było zdobyć LM :/.

jezeli on bedzie wychodzil na boisko z takim nastawieniem, jakie zaprezentowal w tym wywiadze (jesli jest on prawdziwy), to w sumie moze konczyc kariere juz dzis..inna sprawa, ze jest w tym troche racji...na papierze Juve prezentuje sie znacznie słabiej niz Milan, Inter czy Roma..poza bardzo silnymi pozycjami..są tez dziury w składzie..
 

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
skład Romy wcale na mnie takiego wrażenia nie robi. Milan niedługo przeżyje chyba szok pokoleniowy, bo tylu emerytów, ilu tam gra, chyba żadna inna tak uznana drużyna nie ma. Fakt, że nieźle ich tam konserwują ;) w tym sławnym centrum medycznym. Nie zmienia to faktu, że w najbliższym sezonie może być ciężko z tymi drużynami wygrać. Dodałbym jeszcze Violę do tego towarzystwa. Jedną z tych drużyn niestety musimy wyprzedzić, żeby zmieścić się w czwórce.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Roma ma fajna, zgraną paczke..nie ma tam poza Tottim gwiazd tego światowego topu..mają świetnego trenera i mądrą polityke transferową... grają bardzo ładna piłke i praktycznie nie mają dziur w składzie...Spaletti bardzo mądrze ich ustawia..dobrał taktyke, pod skład a nie odwrotnie..wiecej bramek w tym sezonie strzelił tylko Inter, a mniej straciły tylko Lazio i Fiorentina.. jesli uda sie zatrzymac w klubie Chivu i innych i moze dokupic kogoc do ofensywy..to nie mam wątpliwości,z e Roma bedzie jednym z głównych kandydatów do tytułu.. mają kilku bardzo młodych obiecujących graczy typu Faty, Chuka czy Rosi, których Spaletti umiejętnie wprowadza do gry, wiec o przyszłość mogą byc spokojni..

a Milan jest jeszcze silniejszy...maja najsilniejszą drugą linie na świecie..fakt..moze niektórzy z nich to nie są juz perspektywiczni piłkarze..ale np Dida 34 Nesta 31, Oddo 31, Kaladze 29, Jankulovski 30, Gattuso 29, Pirlo 28, Seedorf 31, Kaka 25, Gourcuff 21, Inzaghi 34, Gilardino 25, Ronaldo 31.... wiek ok 30stki to złoty wiek dla piłkarza..każdy z nich poza bajeczna techniką imponuje sukcesami i doświadczeniem..moim zdaniem to w tej chwili najlepsza druzyna na świecie..poza tym pan Silvio ma pieniądze..w każdej chwili moze sprowadzic prawie każdego, kogo zechce...tylko po co, skoro wszystko układa sie tu wspaniale, nawet po odejściu symbolu klubu..

Mocny bedzie Inter..złośliwi mowia, ze wygrał lige tylko dlatego,ze Juve nie było..jednak Moratti wreszcie stworzył zespół kompletny..na dzien dzisiejszy..to najpoważniejszy kandydat do korony obok Milanu.....za tą dwójką jest Roma...a dalej?

no własnie..w chwili obecnej mysle,, ze ktoś z trójki: Lazio, Fiorentina, Juventus... rzymianie zaliczyli bardzo dobry sezon..co mnie i dziwi i chyba tez cieszy....bardzo ciekawy skład..jesli nic z nim sie nie stanie..mysle, ze w przysżłym roku powalczą o LM. Fiorentina moze byc grozna..ale nei musi...odszedł Toni..byc moze odejdzie Mutu, moze ktos jeszcze...bez Toniego to juz bedzie zupełnie inna drużyna...

poza tym moze byc grozne mimo wszystko Palermo..w tym sezonie pokazało sie z bardzo dobrej strony..jesli sytuacja w klubie sie ustabilizuje, zdołaja zatrzymac najlepszych zawodników..kogos moze dokupic, to puchary mają gwarantowane..

w tej grupie na dzien dzisiejszy znajduje sie Juve.,..niestety gdy patrze na skład i po obejrzeniu niektórych spotkan w Serie B obawiam sie, ze blizej jest Juventusowi do Palermo i Fiorentiny, niz do MIlanu...ale to tylko obecna sytuacja..poczekam na wzmocnienia..na efekty pracy Ranieriego (który raczej mnie do tej pory nie przekonał jako trener)..


z ostatniej chwili:

Craig Bellamy, piłkarz Liverpoolu, znajduje się w orbicie zainteresowań dwóch czołowych klubów włoskich - Juventusu Turyn i As Romy. Bellamy kilka dni temu zapowiedział, że nosi się z zamiarem opuszczenia angielskiego klubu.

Włoskie media donoszą, że Claudio Ranieri, nowy trener "Starej Damy" jest gotów wyłożyć na ten transfer 10 milionów euro. Podobną kwotę oferuję As Roma. Sprawa transferu piłkarza Liverpoolu powinna wyjaśnić się w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Craig Bellamy w ostatnim sezonie rozegrał 42 spotkania w barwach "The Reds". Zdobył w nich 9 bramek. Do drużyny Liverpoolu trafił z Blackburn Rovers za 9
mam nadzieje,z e do tego transferu nei dojdzie..10 mln za uzupełnianie składu to chyba troche za dużo..
 
Do góry