Homoseksualizm i związane z nim kontrowersje

Związki homoseksualne i adopcja dzieci

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
W kulturach starożytnych homoseksualiści byli uważni za wybrańców bogów i cieszyli się swego rodzaju szacunkiem. Jednak z tego poodu ludzkość nie wyginęła, bo swojej seksualności nie da się pokonać. Choć życie homoseksualisty było pod wieloma względami łatiejsze ludzie nie udawali kogoś kim nie są.
O naszej orientacji seksualnej decyduje wychoanie w dzieciństwie. Największy wpływ na to ma rola matki i ojca w rodzinie.
O tym czy coś jest chorobą decyduje zagrożenie jakie niesie dla pojedyńczego osobnikka jak i całego gatunku. Homoseksualizm nie niesie za sobą takich zagrożeń więc nie może być uznany za chorobę.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Nie nazwałabym homoseksualizmu chorobą.Wiele osób twierdzi,że bycie homoseksualistą to nienormalne zachowanie.W takim razie co to jest normalność??A co z wolnością.Każdy kocha tak jak chce, kogo chce...
Skoro heteroseksualni są w porządku to homoseksualni też.To oorientacja i oto orientacja seksualna.Nie ma więc różnicy na normalne nienormalne.Mogłabym powiedziec że skoro homoseksualizm jest chorobą to z racji tego ze heteroseksualizm jest orientacją seksualną też jest chorobą.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Skoro heteroseksualni są w porządku to homoseksualni też.To oorientacja i oto orientacja seksualna.Nie ma więc różnicy na normalne nienormalne.Mogłabym powiedziec że skoro homoseksualizm jest chorobą to z racji tego ze heteroseksualizm jest orientacją seksualną też jest chorobą.
z tego co napisałaś wnioskuje, ze uważasz, ze z orientacją jest jak z lodami..jeśli ktoś lubi truskawkowe, to dobrze, a jeśli ktoś inny lubi cytrynoiwe, to też dobrze..tymczasem chyba czujesz delikatną różnicę między homo-, a hetero-... coś tu jest lekką nieprawidłowością..jakimś odstępstwem od ustalonej i normy, wzorca...

jednocześnie chce tutaj powiedzieć, ze mój stosunek do tego wszystkiego jest taki: "toleruję, ale nie akceptuję"... wierze, ze para homo może czuć sie razem dobrze być szczęsliwa i nikt tego nie kwestionuje..ale wciąż mam wrazenie, ze to jest po prostu chore..dlatego uważam, ze nie powinno sie nikogo dyskryminować ze względu na jego orientacje z jednym małym wyjątkiem: pary homo nie mogą mieć takich samych praw jak pary hetero..w ogóle samo stwierdzenie: "małżeństwa homoseksualne" jest dla mnie czymś spreczny..owszem nie mam nic przeciwko, zeby coś takiego wprowadzić nazwać to jakimś 'związkiem' czy 'umową'..bo to się może przydać w sprawach prawnych..spadkowych czy coś..
natomiast każda oznaka nietolerancji np w miejscu pracy w urzędzie..szkole..powinna być potępiana...inna sprawa, zeby robić to w taki sposób, zeby nie zachęcać młodych ludzi do stawania się homo..

co do leczenia homoseksualizmu..to trudno ocenić..na pewno nie da sie tego zrobić na stole operacyjnym, jedyny sposób to działania psychologów i wychowawców..a przede wszystkim rodziców..homoseksualizm nie bierze sie z nikąd... oczywiście zaraz naskoczy na mnie grupa ludzi, która będzie krzyczeć, że to nie choroba... ale z drugiej strony przecież to nie jest norma..

a co do tych wszystkich parad równości itd..to powiem że przynoszą one odwrotny skutek do zamierzonego...sam byłem świadkiem rozmowy zaraz po czymś takim: "spóźniłem się przez tych pedałów 15 minut na spotkanie"..więc to nie dokońca przynosi pożądany efekt..skoro więc homo chcą się stać częścią społeczeństwa po co na siłę chcą sie z niego wyróżnić..
 

Kudłacz

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
7
Punkty reakcji
0
... a po co leczyć homoseksualizm ? każdy ma prawo do orientacji seksualnej jaka tylko mu odpowiada !!
jakiś głupi temat :p
Tych Zboczeńców trzeba zamykać a niewiem Jaki idiota chce dać im prawo do wyhowywania Dzieci wtedy będzie gejów i lezbijek jeszcze więcej nirz jest a tego hyba nikt nie chce hyba rze jakiś gej Wyobraż sobie rze twoja matka jest facetem Ojciec terz miałbyś zmarnowane całe życie bo by się wszyscy śmiali z ciebie.a potem sam byś był gejem. I podrywał byś normalnyh Ludzi na rogu koło Burdelu
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Taa..
a może od razu pozwolić na małżeństwa zoofilom... ze zwierzętami. I oczywiście prawo do adopcji dziecka, a dla zwierzaka polski paszport i obywatelstwo. Później to jeszcze pozwolą się żenić ze sobą samym zwierzętą... a ślubu udzieli ... Donald Tusk. Świadkowie to Rokita i Kwaśniewski. Verry good
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Moje zdanie jest takie:
Homoseksualistów nie powinno się leczyć, on nie jest chorobą.
Właściwie to nie rozumiem jaki jest cel w leczeniu- przecież to jest ich życie, nikogo nie krzywdzą, a uszczęśliwiają samych siebie.

Nie zgodzam sie na adopcję dzieci- dla mnie to jest niedpopuszczalne.

Związek prawny?
Czemu nie, ale sądze, że jeszcze długo homoseksualiści będą się tego domagać zanim uzyskaja to prawo.Albo wogóle.

A paradami równości chca przekonać ludzi, żeby ich zaakceptowali. Ale przecież sztandar z napisem "Jestem lesbijką/ gejem" napewno nie przekona ludzi, bo ludziom potrzeba argumentów, a w tej sprawie ich brakuje... Niestety.

Ciekawa jestem co na ten temat sądzą uprawnieni psychologowie/ psychiatrzy bo jeszcze ich głosów nie słyszałam...
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Mi to rybka. Tylko, zeby dzieci nie adoptowali.
Wiec widzisz :) jednak nie ak calkiem Ci rybka.
Sama napisalas o dzieciach, to jden z powodow dla ktorego to pisze.
Jezeli siedzieli by cicho i nie schadzali sie na wiece "rownosci" to bedzie OK, niech rowniez nie domagaja sie wiekszych praw od normalnych ludzi, bo to dopiero bedzie obled.

I tyle w tym temacie :)

Jako ludzie homoseksualisci sa tacy sami jak kazdy inny, czyli rozni, jedni lepsi drudzy gorsi.
Wiec czemu maja sie domagac jakis innych praw, skoro chca byc traktowani normalnie ??
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Jako ludzie homoseksualisci sa tacy sami jak kazdy inny, czyli rozni, jedni lepsi drudzy gorsi.
Wiec czemu maja sie domagac jakis innych praw, skoro chca byc traktowani normalnie ??


może właśnie dlatego, że nie mają tych "innych" praw, takich jak pozostali ludzie;
to chyba jest subtelna różnica?
jestem przeciwko adopcji przez osoby homoseksualne, ale dlaczego mamy im bronić zawierania legalnych związków? poza tym im chyba przede wszystkim zależy na akceptacji ze strony ludzi o innej niż oni orientacji. i to jest podstawowe prawo, jakiego się domagają. skoro są tacy sami, powinni być w tym względzie traktowani tak samo...
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
skoro są tacy sami, powinni być w tym względzie traktowani tak samo...
No i krazymy do okola :p
skoro sa tacy sami, i chca tak byc traktowani, to musza zachowywac sie normalnie, czyli nie afiszowac sie ze swoja odmiennoscia na ulicy jak i w mediach. Normalny ludzie nie obsciskuja sie na srodku ulicy ( oczywiscie w uwazam cos takiego za niedopuszczalne rowniez ze strony par heteroseksualnych )
i nie robia ( nie robili. do czasu kiedy zaczeli manifestowac homoseksualisci) marszow "rownosci" ktore poprostu nasilaja ludzka niechec do Nich.
Gdyby wszytko pozostalo tak jak napisalem bylo by oki. A ze Oni chca to naglasniac, to potem czuja niechec innych ludzi.
Tak ja to widze.

P.S
Mnie osobisie takie zachowania obrzydzaja niesamowicie. Czuje wstret jak widze dwoch chlopow w telewizji co sobie "slub" brali. Jezeli moje dziecko bylo by narazone na taki widok, to zaczol bym aktywnie przeciwdzialac takim patologia, lecz narazie nie mam dzieci i homo moga byc spokojni :)
 

Himmak

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2006
Posty
144
Punkty reakcji
0
Miasto
Ostrów Wlkp
Jestem przeciw. Dajcie spokoj tym LUDZIOM. bo to tez ludzie. Tego sie nie leczy. Mozna udawac ze jest sie hetero ale w glebi czlowiek jest homo. ja jestem hetero i nie wiem czemu, ale mam ochote walczyc o ich prawa, o nasze prawa do wolnosci do zycia. O rowne prawa dla homo i hetero.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Hmm temat trochę archeologiczney, ale... przecież oni mają równe prawa z hetero. Mogą adoptować dziecko, ale innej płci w nrmalnym związku. Mogą wszystko tak samo jak hetero
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Ale nie mogą jednego - zrobić tego będąc w zwiazku z osobą którą kochają. To chyba niefajne.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Przeciez to nie było powiedziane odnośnie wyłącznie adopcji. Nie mogą wziąść ślubu, nie mogą sformalizować związku, nie mogą wręcz powiedzieć - mój mąż, moja żona. To nie jest temat o adopcji, ale moja wypowiedź nie dotyczyła adopcji wyłącznie, również, ale nie tylo.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Co do tego że pary homoseksualne powinny mieć prawo zawierania małżeńst i wszystkich kożyści z tego płynących, zgodzę się. Wszak są to dwie dorosłe osoby, którym nikt nie powinien mówic jak mają żyć. Wyjątkiem jest adopcja. Tego prawa im odmawiam.
 

Himmak

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2006
Posty
144
Punkty reakcji
0
Miasto
Ostrów Wlkp
Hmm temat trochę archeologiczney, ale... przecież oni mają równe prawa z hetero. Mogą adoptować dziecko, ale innej płci w nrmalnym związku. Mogą wszystko tak samo jak hetero-szalony odys


w jakim kraju ty zyjesz? bo na pewno nie w Polsce. u nas moga jedynie chowac sie na ulicy, w domach. Bo praw nie maja...
 

Arystoteles

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
205
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Z akropolu
Co mnie oni obchodzą. Ważne jest by społeczeństwo sprawnie pracowało i by nie utrudniali życia. Po za tym, co oni mi zrobili?
 
Do góry