Fan Club Nie śmiałych I Wstydliwych !

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
zauwazylem tez ze jest tu moja "kolezanka" ktora duzo pisze o religii (krotka wiadomosc tekstowa do "jelonek"-jestem tu od wczoraj zapisany i mialas "zaszczyt" byc pierwsza osoba z ktora nawiazalem "dialog")

Czuje sie zaszczycona :D
 

kaos

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
nie kazcie mi czekac w tej niepewnosci :( przeszedlem testy wstepne?? czy zostane "oznakowany"?? chce swoj wlasny numerek.chcialbym 9 ale jest zajete wiec nie bede zabieral wiec moze byc 18 w zapisie 1+8
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Wszyscy sa mile widziani :D Zostaniesz zapisany jak przyjdzie guru :D
 

kaos

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
to fajnie :) podoba mi sie to logo ale nie jestem do konca przekonany czy reprezentuje niesmialych.chyba ze nie szukamy loga przedstawiajacego-jesli nie szukamy to to jest swietne
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Tak szczerze.... jakbym juz sie przyznać musiała/chciała to jestem OKROPNIE nieśmiała na realu :( Trudno mi TERAZ przychodzi rozmowa z nieznajomym... Co innego na necie.
Wiem, wiem - mam chłopaka i samotna nie jestem (niby) ... ale to tylko jest DOWÓD na to ze niesmialy również mozne znalesc swoja drugą połówke :D
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Faceci lubia niesmiale dziewczyny :D A to ze czesto takowe nie maja chlopakow dowodzi tylko tego, ze trudno jest im nawiazac kontakt ;) Ja tez mam chlopaka i trudno powiedziec, jakim cudem mi sie to udalo :D Moze dlatego ze zaczelismy rozmawiac na gg, a dopiero kiedy sie w miare poznalismy, sportkalismy sie. I jakos tak wyszlo...:D
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
to fajnie podoba mi sie to logo ale nie jestem do konca przekonany czy reprezentuje niesmialych.chyba ze nie szukamy loga przedstawiajacego-jesli nie szukamy
dokładnie :p a ja jestem pierwsza :D :D :) no to gdzie się zapodział Open, i gdzie Kinia? mam z nią w koncu współpracowac!
 

lipa

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
96
Punkty reakcji
0
też tak sadze ze powinnismy sprecyzowac cele i zadania tego clubu :)
 

ka$ko !!

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
pomorskie
To ja również bardzo chętnie dołączę ! ! ! Fajny pomysł z tym clubem HEHE ;) ;) ;)
 

Attachments

  • w_porzo.gif
    w_porzo.gif
    18,6 KB · Wyświetleń: 10

open

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Spod Wawy (Grodzisk Maz.)
Lista członków: (Jeśli kogoś pominełem piszcie...)
1. Martyna;)
2. Nns
3. Miss Lonely
4. Kizia Mizia
5. Martyna 144
6. ZoŚkaa
7. kinga18ink
8. lipa
9. Jelonek
10. Carmen
11. H4sT3l
12. Vito
13. Tomi (Doradca do spraw poza Clubowych - czyli dzięki jego pomocy nasza cywilizacja ludzi nie śmiałych nawiązywać będzie kontakt z ludźmi śmiałymi.)
14. Milusia32
15. Łukasz789
16. Nemtor
17. Martynka:(
18. Kaos
19. Open (czyli ja)
20. Ka$ko !!
21. Trini

No więc tak każdy ma numerek taki jaki chciał tylko ja zmieniłem numerek na 19 bo taki lubię a za to na moją 14-stkę dodałem ka$ko !!.
Co do celów klubu to np są nimi:
Przełamanie nie śmiałości, wzajemna pomoc w sprawach sercowych, dążenie do uśmiechów Klubowiczów i Klubowiczek. np. Martynki która ma w nicku smutną minkę... :(
Hm... Co do loga to myślę, że ogólnie jest bardzo fajne Miss Lonely i wezmę je pod uwagę, ale myśle, że przydało by sie też coś innego bardziej jak to ktoś już powiedział dotyczącego w prostej lini naszego Klubu i ludzi nie śmiałych. Ale ogolnie graficzka fajna. :D Hm... Przypominam, że wszelkie pomysły itp... należą również do was... .:) Więc też wymyślajcie cele itp. Ps. Jeżli nasz klub by się rozwinął to można by kiedyś zorganizować Zlocik ludzi nie śmiałych którzy ośmielili się wpaść na zlot;) Ale to może kiedyś. Ps. 2 Co do gorącego tematu kolacji przy świecach to Twoja pozycja Vito znacznie się osłabia musze Cię zasmucić... bo coś dawno nic nie pisałeś... hehe. Pewnie jutro Vito napisze z 5 postów ;) (Dżołk ;) ) :p Pozdrowionka All!
 

-=Tomi=-

tutaj o nic nie chodzi.. :| lecz ludzi prawdziwych
Dołączył
22 Lipiec 2005
Posty
1 151
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
N50°19’ E18°50’
hahaha.. te kontakty z nr 13 mogą nie być dla was szczęśliwe.. :D

Czym więc jest nieśmiałość? Słowniki podają że być nieśmiałym to znaczy być trudnym w kontakcie z powodu bojaźliwości, ostrożności lub nieufności. Osoba nieśmiała jest ostrożna i niepewna w kontaktach z niektórymi ludźmi, szczególnie z tymi, którzy są z jakiś powodów zagrażający emocjonalnie: obcy z powodu ich nowości i nieprzewidywalności, osoby posiadające władzę, osoby odmiennej płci, które przywodzą na myśl możliwość związków intymnych. Nieśmiałość jest zjawiskiem bardzo powszechnym, dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Nieśmiałość spotyka się u ludzi w różnym wieku. Nieśmiałe mogą być dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież przeżywająca rozterki okresu dorastania. Nieśmiały może być poważny pracownik uniwersytetu jak i sprzedawczyni ze sklepu spożywczego. U niektórych osób nieśmiałość wywołuje tylko okazjonalne uczucie skrępowania, są to osoby, które lepiej czują się wśród książek, własnych marzeń lub przyrody niż wśród innych ludzi. Można ich określić jako introwertyków, których obcowanie z innymi pociąga w niewielkim stopniu, w porównaniu z ich potrzebą prywatności i samotności. Tak jak Greta Garbo wolą być sami. Są natomiast osoby, które czują się zakłopotane i onieśmielone w pewnych sytuacjach i z pewnymi kategoriami ludzi, powodując, że czerwienią się i jąkają gdy mają wypowiedzieć się na forum. U tych osób nieśmiałość nie zakłóca znacząco ich funkcjonowania w środowisku, w życiu społecznym. Te osoby są nieśmiałe, ponieważ brakuje im umiejętności społecznych lub wiary w siebie. Wśród nas żyją też ludzie, których można określić jako nieśmiałych chronicznie, ich strach przed ludźmi nie ma granic. Doświadczają oni przemożnego strachu, gdy poprosi się ich o zrobienie czegoś na oczach innych ludzi, a wszechogarniający lęk czyni ich tak bezradnymi, że jedyną możliwością staje się jedynie ucieczka i ukrycie się. Dla tych ludzi nieśmiałość jest prawdziwym problemem. Czy istnieje coś takiego jak dobre strony nieśmiałości.

Po tym co zostało napisane wcześniej wydawać by się mogło, że absolutnie nie.

Okazuje się jednak, że 10 - 15% nieśmiałych lubi swój stan. Wolą być nieśmiali, ponieważ odkryli zalety nieśmiałości. "Pełen rezerwy, "małomówny", "bez pretensji", "skromny"; wszystko są to określenia nieśmiałości zawierające pozytywne konotacje. Co więcej, gdy nieśmiałości nada się trochę ogłady, taka nieśmiała osoba jest często uważana za "wyrafinowaną, z klasą". Jako typowe przykłady takich osób, które twierdzą, że "wolałbym być nieco bardziej nieśmiały" można przytoczyć księcia Karola, Katherine Hepburn czy Jacqueline Onassis. Nieśmiałość sprawia, że robimy wrażenie dyskretnych, poważnych, introspektywnych. Zwiększa także nasz obszar prywatności i sprawia, że możemy cieszyć się przyjemnościami, które są dostępne tylko w samotności (np. ile przyjemności może sprawić oglądnięcie ckliwego filmu na którym można się popłakać i nie wstydzić się swojego czerwonego nosa i oczu). Nieśmiali nie onieśmielają, ani nie ranią innych tak jak mogą to robić osoby silne i apodyktyczne. Isaac Bashevis Singer wyraża to w następujący sposób: "Wydaje mi się, że ludzie nie powinni przezwyciężać nieśmiałości. Jest to zamaskowane błogosławieństwo. Osoba nieśmiała jest przeciwieństwem osoby agresywnej. Nieśmiali rzadko są wielkimi grzesznikami. Pozwalają społeczeństwu żyć w spokoju. Inną zaletą nieśmiałości jest to, że osoba nieśmiała może do swoich kontaktów z ludźmi podchodzić bardziej wybiórczo.

Dzięki nieśmiałości możemy stanąć z boku, obserwować, a potem działać ostrożnie i z pełną świadomością. Nieśmiali mają również bezpieczne poczucie, że nikt nie uzna ich za nieprzyjemnych, zbyt agresywnych lub pretensjonalnych. Osoba nieśmiała może też łatwo uniknąć konfliktów interpersonalnych i w niektórych przypadkach, może być oceniona jako dobry słuchacz. Szczególnie interesującym pozytywnym efektem nieśmiałości jest zapewniona dzięki niej anonimowość i ochrona. Nieśmiałość sama w sobie może służyć jako maska, która sprawia, że osoba nieśmiała pozostaje niezauważona i nie wyróżnia się z tłumu. W warunkach anonimowości ludzie często czują się wyzwoleni z okowów tego co "muszą", czy "powinni" robić. Zachowują się w sposób wolny od ograniczeń narzuconych przez konwencję społeczną.
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja tak ogolnie lubie sie taka jaka jestem, ale zdarza sie, ze mam dosyc tego, ze nie wiem co powiedziec, kiedy jestem w wiekszej grupie (np. w grupie znajomych mojego chlopaka albo chociazby klasowej :p)
 

open

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Spod Wawy (Grodzisk Maz.)
Trini dodana do listy klubowiczów:) ka$ko !! przerzuciłem na 20 zaś milusia32 obok Tomi'ego czyli 14 ;) Co do wypowiedzi jelonka to myślę, ze to jest właśnie podstawa w zyciu - Akceptować samą siebie(lub samego), oczywiście nie będąc ślepym na swoje wady. Mnie też czasem w samym sobie wkurza parę rzeczy... :/ No ale z nimi walczę... :] Nieśmiałość raczej mnie rzadko wkrurza w samym sobie, no ale czasem tak... ale to bardzo żadko. Pozdrawiam All!
 
Do góry