czy mogę być w ciąży?

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Witam. dziś byłam u lekarza zrobił mi Usg i cytologie stwierdził że on nic nie widzi że jest wszystko w porządku, a że tamten lekarz tylko mnie wystraszył... troche to jest dziwne że ten lekarz ginekolog nic nie widział a tamten lekarz radiolog widział coś o wymiarach 4,5 cm przecież w dwa dni by mi to nie znikło tak samo z siebie... nie wiem czy nie lepiej udać sie jeszcze do jednego lekarza żebym była pewna na 100%. Może poczekam na wynik z cytologi i wtedy pójdę do jeszcze jednego lekarza... Sama już nie wiem co zrobić pogubiłam sie w tym wszystkim:( Co o tym myślicie dziewczyny??
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Witam. dziś byłam u lekarza zrobił mi Usg i cytologie stwierdził że on nic nie widzi że jest wszystko w porządku, a że tamten lekarz tylko mnie wystraszył... troche to jest dziwne że ten lekarz ginekolog nic nie widział a tamten lekarz radiolog widział coś o wymiarach 4,5 cm przecież w dwa dni by mi to nie znikło tak samo z siebie... nie wiem czy nie lepiej udać sie jeszcze do jednego lekarza żebym była pewna na 100%. Może poczekam na wynik z cytologi i wtedy pójdę do jeszcze jednego lekarza... Sama już nie wiem co zrobić pogubiłam sie w tym wszystkim:( Co o tym myślicie dziewczyny??
hmm.... no może poczekaj na tą cytologię... ale usg i tak radziłabym powtórzyć u gina przyjmującego prywatnie. trochę zabulisz, ale może warto.
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
Witaj niepewny jesli to rozwieje twoje watpliwosci to ja wlasnie w taki sposob zaszlam w ciaze ze swoim wtedy jeszcze chlopakiem a obecnie mezem.
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1


no to tak czesto pojawia sie bol piersi sa obolale i jakby spuchniete mdlosci pojawiaja sie zazwyczaj ok 3 tygodnia ciazy moze byc uczucie parcia na siusiu robi sie czesto a po troszku, zawroty glowy albo zaslabniecia zalezy od organizmu kobiety, pozatym brak miesiaczki, ale niektore kobiety nie odczuwaja zadnych objawów.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Kropeczka prosiłabym, zebyś nie odświeżała starych tematów, poza tym jak widać, takich tematów jest multum - zamykam.
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Właśnie to byłam u prywatnego ginekologa i myśłe czy teraz nie iść na kase chorych:( poczekam na wynik cytologi a pozniej bede myslec co dalej:(
 

LadyDi3

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Niemcy
Witam, jest to dla mnie dość delikatna sprawa jednakże niemam z kim porozmawiać na ten temat, a potrzebuje opini kogoś bezstronnego. A więc jestem w trzecim miesiącu ciąży ze względu na to że mam 19 lat ciąża nie była planowana. Z moim chłopakiem byliśmy bardzo krótko razem, zauroczenie pomyliłam z miłością. A teraz wali mi się świat. Wiem niektórzy z was uznają mnie za lekko prowadzącą się dziewczyne drudzy, że mogłam mysleć wcześniej. Teraz sama to wiem. On twierdzi, że kocha mnie i bardzo mu na mnie zależy. Na nas jako rodzinie. A ja płacze w poduszkę tęskniąc za takim życiem jakie sobie wymarzyłam, na motyle w brzuchu na widok drugiej osoby ;). I nie wiem co powinnam zrobić czy dla dziecka poświęcić swoje życie? Być z nim, starać sie jakoś go znieść i udawać że jestesm szczęśliwa. Czy rozstać sie wychowywać dziecko sama? Żadne z tych wyjśc nie jest dobre, jednak zastanawiam sie na którym z tych zyskamy wszyscy troje. I .proszę nie obrażajcie mnie, bo nie po to napisałam.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nikt Cię tu nie będzie obrażał, już ja tego dopilnuję ;)
co do całej sprawy - odpisałam na PW. pozdrawiam
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
Nie rób nic na sile, jezeli czujesz ze nie bedziesz z nim szczesliwa, znam dziewczyny ktore nie sa z ojcami swoich dzieci a mimo to sa w szczesliwych zwiazkach planuja slub itp.Cale zycie przed Toba znajdziesz jeszcze swoje szczescie.Powodzenia.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Najważniejsze jest dziecko, ono potrzebuje obojga rodziców...co oczywiście nie znaczy,ze na siłę masz się wiązać.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Głogów
Wg mnie nie powinnaś wiązać sie na siłę.Co prawda dziecko potrzebuje obojga rodzicow,ale przy wysiłku z obydwu stron można je wychowywać razem nie będąc w związu.Powodzenia.
 

LadyDi3

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Niemcy
Tak, ja wiem czego chce. Niemniej jednak mam poczucie winy że zachowuje sie egoistycznie ale znam równiez rodziny z "obowiązku" i mysle że lepiej mieć dwa domy pełne miłości niż jeden pełen awantur. Tylko podejrzewam że jesli się rozstaniemy on z czasem zapomni o dziecku, z tego co widze wokół siebie tak zwykle sie dzieje. Na dodatek bede musiała oszukiwac go jeszcze jakieś 6 miesięcy bo jesli powiem mu to teraz w zyciu nie podpisze zgody na paszport i nie bede mogła wrócić do domu, do Niemiec. Teraz musze wziąść się w garść, skończyć szkołę. Jakoś będe musiała dać sobie radę. Ale poczucie winy chyba zawsze już będe miała...
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Wniosek o wystawienie dziecku paszportu składają obydwoje rodzice (rodzice: ludzie wpisani w metryce dziecka). Jeżeli matka dziecka w momencie jego urodzenia jest niezamężna - dziecko z "urzędu" otrzymuje nazwisko matki i "ojcostwo nieustalone prawnie". Ojciec może w dowolnym okresie złożyc w urzędzie stanu cywilnego oświadczenie woli i uznac dziecko - ale może to zrobić tylko za zgodą matki dziecka.
Ponadto sejm zbiera się do uchwalenia noweli do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zgodnie z którą - z tego, co wiem - do zostania prawnym pozamałżeńskim ojcem wymagane będą badania DNA.
Jeżeli nie możesz rozwiązać swojej sytuacji osobistej, bo boisz się, że nie uzyskasz paszportu dla dziecka, mozesz po prostu po porodzie bardzo długo źle się czuć, tak bardzo, że nie dasz pójść do USC i zgodzić się na uznanie ojcostwa - aż paszport będzie gotowy, wydany na twoj wniosek jako jedynej opiekunki prawnej twojego dziecka.
 

LadyDi3

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Niemcy
Tak tylko wtedy nie dostane alimentów, a jako samotnie wychowującej dziecko taka pomoc napewno będzie mi potrzebna. Więc to nie jest takie proste.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
przede wszystkim staraj się być dobrą matką. pewnie będziesz bardzo szczęśliwa w tej roli :)
a co do chłopaka- nie bądź z nim "na siłę" ale może warto spróbować?? najwyżej się rozstaniecie i on będzie "weekendowym" tatusiem. lepsze to, niż gdybyś miała zmuszać się do bycia z nim i mielibyście się ciągle kłócić- to pewnie nie odbiłoby się dobrze na dziecku.
dbaj o siebie i nie zadręczaj się. pewnie kiedyś stwierdzisz, że ta "wpadka" to najlepsze co Cię w życiu spotkało. znam niejednych młodych rodziców, którzy także nie planowali dziecka i są teraz szczęśliwi, więc uszy do góry!
 

LadyDi3

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Niemcy
Z powodu dziecka jestem szczęśliwa mogło to być w nieco innych okolicznościach, ale to nie jest problem. Niestety do niego juz nie potrafię się przekonać i choc próbowałam z nim być, nie potrafie go znieść już teraz i podejrzewam że nic już tego nie zmieni...
 

LadyDoom

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
1
Mówisz, że pragniesz szczęścia swojego dziecka, więc nie skazuj go na dom, w którym mama z tatą będą się codziennie kłócić. Sama mówisz, że nie chcesz być z tym chłopakiem, a nie da się siebie na siłę zmusić. Ten związek z pewnością by nie wyszedł. Nie myśl o tym, że Twoje dziecko nie będzie miało ojca, tego jeszcze nie wiesz! Jesteś młodą dziewczyną i wszystko przed Tobą. Wierz mi, że dziecko co najwyżej odstraszy od Ciebie niedojrzałych palantów, jeśli ktoś będzie wart Ciebie i stworzenia wspólnie z Tobą rodziny to pokocha Was oboje. Nie przejmuj się paszportem, wierzę, że wszystko się jakoś ułoży! :) Zawsze możesz przecież liczyć jeszcze na innych bliskich, rodziców. Pozdrawiam ciepło.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Jeśli Ty będziesz nieszczęśliwa - Twoje dziecko także.
I chyba żadne dziecko nie chce usłyszeć od swojego rodzica tekstu, że jest z jego matką/ojcem tylko i wyłącznie bo się wpadło.
Przemyśl to jeszcze dokładnie i zdecyduj się na poważną rozmowę z tym chłopakiem.
Uszczęśliwianie na siłę siebie i innych odnosi odwrotny skutek od zamierzonego.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Tak tylko wtedy nie dostane alimentów, a jako samotnie wychowującej dziecko taka pomoc napewno będzie mi potrzebna. Więc to nie jest takie proste.


Oczywiście, że nie jest proste. I nie doradzam ukradkowej ucieczki za granicę - tylko przekazuję informację o stanie prawnym.
 
Do góry