katolicyzm Maryja?

J

J.B

Guest
Orsa: zastanów sie
Wszystko powstało przez SłOWO - RZEKł I STAłO SIE !
Kiedy Miriam znalazła sie w Cieniu Najwyższego to Moc Słowa Stał sie w niej.
Słowo jest Nasieniem - Ziarnem
a ty ciągle krążysz po ziemi ?

Tak krąże po Ziemi. I nie mam pojęcia co znaczy: SłOWO - RZEKł I STAłO SIE, kto to rzekł?

Bóg tą prostotą zawstydza mędrców. Wszyscy oczekują fajerwerków i spektakularnych cudów a tu stajenka, uboga Maria, ''syn'' cieśli itd.itp.

Żartujesz, prawda? Spektakularne cuda były, moje ulubione: chodzenie po wodzie. Albo nie, rozdzielenie się morza czerwonego.

I dlaczego Bóg zesłał de facto samego siebie (jak chce tego KrK - w formie człowieczej) po to aby zbawić lud swój, oczywiście lud Izraela, a gdzie reszta ja się zapytam? Po za tym musiał wiedzieć (wszechwiedzący), jakie konsekwencje to spowoduje, przekazy z ust do ust w końcu mogą zostać zniekształcone, nastąpi rozłam w kościele, a słowo Jego nie trafi "wszędzie" (Japonia, 1% katolików), pomijam wojny religijne, a co z Allachem? A co z innymi wyznaniami? Który Bóg jest prawdziwy? A może to wszystko nie różni się niczym od legend o Smoku Wawelskim, albo potworze z Lochness, że o rycerzach króla Artura i okrągłym stole nie wspomnę. A co z Zeusem? Co z innymi mitologiami?

Dlaczego Jezus musiał się urodzić? Nie wystarczyło by po prostu jak 30 latek (jak dobrze pamiętam, 3 lata jego życia są spisane, skonał w wieku 33 lat na krzyżu - jak dobrze pamiętam) przyszedł by do wioski i zaczął nauczać?

Beam Me Up, Scotty!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
W którejś z tych waszych modlitw jest fragment coś tam coś tam "Maryję zawsze dziewicę, wszystkich aniołów i świętych" bla bla bla. Czyli chrześcijanie twierdzą, że dziewicą była zawsze. Podkreślam fakt, że w Biblii opisane są narodziny Jezusa a potem jego nauki i śmierć. Co robił w wieku lat 7? 8? 9? 10? A co w tym czasie robiła Maryja? No właśnie...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Żartujesz, prawda? Spektakularne cuda były, moje ulubione: chodzenie po wodzie. Albo nie, rozdzielenie się morza czerwonego.

Chodzenie po wodzie widziało wąskie grono uczniów a więc nie było ono spektakularne. Spektakularne było by wtedy gdyby Jezus wszystkich zmusił do uwierzenia w niego Mat.26:53
 
J

J.B

Guest
Możliwe, że Jezus nie jest postacią autentyczną... wszystko co o nim wiemy pochodzi z Biblii, a ta była spisana przez kilku ciemnych robaków i wieśniaków z Galilei. I to 30 lat po Chrystusie (jak dobrze pamiętam).

Beam Me Up, Scotty!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Pewnie nie uwierzysz ale myślę że Ciebie dobrze rozumiem. Zdaje się, że wiele lat temu to samo przerabiałem.
wieze, to ze teraz jestes innaczej do tego nastawiony niz ja nie znaczy ze zawsze tak bylo, ludzie sie zmieniaja, ich zycie religijne tez

Otóż właśnie potem wiodła normalne życie z gromadką swoich dzieci a jej najstarszy syn Jezus zaczął głosić Żydom i duchownym o Bogu i zbawieniu.
Bóg tą prostotą zawstydza mędrców. Wszyscy oczekują fajerwerków i spektakularnych cudów a tu stajenka, uboga Maria, ''syn'' cieśli itd.itp.
ogolnie przyjelo sie ze jej zycie nie bylo normalne, w sensie takim jak ma przecietna dobra matka, wokol twierdzi sie ze do konca ascetycznie pozostala dziewica, po domach kraza jej 'czestochowskie' obrazy do ktorych ludzie sie gorlwieiej modla niz w niedziele na mszy...

W którejś z tych waszych modlitw jest fragment coś tam coś tam "Maryję zawsze dziewicę, wszystkich aniołów i świętych" bla bla bla. Czyli chrześcijanie twierdzą, że dziewicą była zawsze. Podkreślam fakt, że w Biblii opisane są narodziny Jezusa a potem jego nauki i śmierć. Co robił w wieku lat 7? 8? 9? 10? A co w tym czasie robiła Maryja? No właśnie...
cel takiego twierdzenia okreslilem na poczatku, morlaizowanie ludzi, niby cel dobry, ale sam czyn jesli naprawde przinaczono jej normalny zywot w ascetyczny jest mylny, i raczej zamiast zblizac ja do nas, to sie staraja jej nadac tej boskosci i to ja wg mnie oddala od czlowieka.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jezus nie jest postacią autentyczną... wszystko co o nim wiemy pochodzi z Biblii, a ta była spisana przez kilku ciemnych robaków i wieśniaków z Galilei. I to 600 lat po Chrystusie (jak dobrze pamiętam).

Czyli co, za czasów Mahameta twórcy islamu i jego hidżry ? Apokalipsa, ostatnia księga Biblii powstała ok.100 roku czyli 70 lat po śmierci Jezusa.
O historyczności Jezusa piszą już podręczniki szkolne które posiadam, oraz sam Flawiusz, historyk żydowski z I wieku który bynajmniej nie był chrześcijaninem.
 
J

J.B

Guest
Chodzenie po wodzie widziało wąskie grono uczniów a więc nie było ono spektakularne.

Co ma ilość świadków do spektakularności? Ano nic! Więc Twój argument mnie nie przekonuje.

Każda zaawansowana technolgia jest nierozróżnialna od cudów - Arthur C. Clark

Beam Me Up, Scotty!
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Jezus nie jest postacią autentyczną... wszystko co o nim wiemy pochodzi z Biblii, a ta była spisana przez kilku ciemnych robaków i wieśniaków z Galilei. I to 600 lat po Chrystusie (jak dobrze pamiętam).

Beam Me Up, Scotty!
Oczywiście że Jezus jest postacią autentyczną, potwierdzone naukowo to że istniał
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jezus nie jest postacią autentyczną... .
A skąd wiesz czy Neron lub Poncjusz Piłat jest postacią autentyczną ? Ja w to nie wątpię, choć ich groby się nie zachowały. Tak samo jak i w Jezusa, założyciela chrystianizmu nie wątpię.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jesli ktos chce sobie sie posprzeczac ze Jezus nie byl postacia historyczna niech zalozy nowy temat, , w tym zakladamy ze Jezus byl, i ze do czasu jego narodzenia Maria byla dziewica i z tym juz sie nie sprzeczamy, tematem dyskusji jest jej dalsze życie
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
A skąd wiesz czy Neron lub Poncjusz Piłat jest postacią autentyczną ? Ja w to nie wątpię, choć ich groby się nie zachowały. Tak samo jak i w Jezusa, założyciela chrystianizmu.
Jedna rzecz to wiara, która często nie wystarcza
A druga dowody historyczne, zapiski w księgach, które w tamych czasach były pisane,

Ps, J.B sorki że nie mogłaś odpowiedzić na zadane Ci przez Armagedona pytanie, ale jak masz jakąś inną odpowiedz na to pytanie to proszę bardzo
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
W którejś z tych waszych modlitw jest fragment coś tam coś tam "Maryję zawsze dziewicę, wszystkich aniołów i świętych" bla bla bla. Czyli chrześcijanie twierdzą, że dziewicą była zawsze. Podkreślam fakt, że w Biblii opisane są narodziny Jezusa a potem jego nauki i śmierć. Co robił w wieku lat 7? 8? 9? 10? A co w tym czasie robiła Maryja? No właśnie...
Jestem wstrząśnięty i nie zmieszany !
Jak mogłeś czekać tak długo z tymi rewelacjami ?!
Ludzkość jest uratowana !
Przejrzałem wreszcie na oczy. I zobaczyłem - co ? Ano właśnie...!
 
J

J.B

Guest
Oczywiście że Jezus jest postacią autentyczną, potwierdzone naukowo to że istniał

Nie udowodniono naukowo, iż postać Jezusa jest autentyczna... Za duzo legen i przeslanek naroslo w okol tej historii poprzez wieki. Różne źródła, problemy interpretacyjne (w tym dogmaty), wątpliwości co do autentyczności niektórych zapisów.

A skąd wiesz czy Neron lub Poncjusz Piłat jest postacią autentyczną ? Ja w to nie wątpię, choć ich groby się nie zachowały. Tak samo jak i w Jezusa, założyciela chrystianizmu.

Nie ma 100% dowodów na to, że Jesus był autentyczny, Judasz też jest wątpliwy (ale to tylko jedna z wielu teorii). Stąd moje zdanie, mogę się mylić.

Załużmy, że Jezus jest autentyczny. Jako postać historyczna. Całą wiedzę (prawie) czerpiemy z ewangelii - tylko czterech, Mateusza, Marka, Lukasza i Jana. To ja się pytam co z resztą? Jest przciez Flawiusz, sa apokryfy, sa tez znacznie mniej znane zrodla i pomniejsze zapiski... hmm wśród historyków nie ma zgody co do jego osoby.

Za to jestem przekonany o jednym, Maria nie była dziewicą.

I jeszcze jedno... wiara a zdrowy rozsądek... wiemy, że aby kobieta zaszła w ciąże musi się "przespać", więc uparta wiara w dziewictwo jest niezrozumiała.

Ponadto, do roku 325 (sobór) Jezus nie był Bogiem! Tylko mesjaszem! To nie zabrania dalej wierzyć w Boga, jedynie poddaje wątpliwość działania biskupów w tamtym okresie.

Beam Me Up, Scotty!
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
J.B

Za to jestem przekonany o jednym,Maria nie był dziewicą.

Mat.1.23. Oto panna pocznie i porodzi syna..

Słowo almah błędnie przetłumaczono jako panna,dziewica.
Prawdziwe znaczenie słowa almah to młoda kobieta,więc prawidłowe tłumaczenie powinno być takie:

Mat.1.23.Oto młoda kobieta pocznie i porodzi syna.

Chrystus jako Pierworodny Syn Boży urodził się w Niebie.Przebywał tam przez ileś miliardów lat ziemskich,do czasu kiedy wcielił się w fizyczne ciało Jezusa,tak jak wciela się każdy ludzki duch przychodzący na Ziemię.Do powstania fizycznego ciała Jezusa nie trzeba było angażować ani Boga Ojca,ani Ducha Świętego,tak jak to jest napisane w V Ewangelii :

2. 1. A w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do panny zaręczonej z mężem imieniem Józef z domu Dawidowego. A pannie było na imię Maria.

2.2. Józef był sprawiedliwym i rozumnym mężem, zdolnym w różnych pracach w drewnie i kamieniu. Maria zaś była delikatną i światłą duszą i tkała zasłony dla świątyni. Oboje byli czyści przed Bogiem. Z nich obojga był Jezus-Maria, zwany Chrystusem.

2.9. Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego: "Bądź pozdrowiony, Józefie, zostałeś wybrany, gdyż ojcostwo Boże jest z tobą. Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi".

2.10. Kiedy Józef rozważał te słowa, był zatrwożony. Lecz anioł Pana rzekł do niego: "Nie bój się, Józefie, synu Dawida, gdyż znalazłeś łaskę u Boga. Oto spłodzisz dziecko i dasz mu imię Jezus-Maria, gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów".

2.12. Kiedy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii, swojej narzeczonej, a ona poczęła w swoim łonie Pana.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Panna urodziła syna...oznacza to, że urodziła syna nie będąc mężatką, ale niekoniecznie będąc dziewicą.
Nie pomijaj faktu, że Bóg nie wybrałby na matkę swojego syna kobiety, która będąc panną nie byłaby dziewicą.
Oznaczałoby to, że dopuściła się niemoralności przed ślubem.

Przede wszystkim słowo "adelphoi" ("adelphai") niekoniecznie oznacza rodzeństwo w sensie biologicznym. Słowami tymi Jezus określał również swoich braci apostołów.
Mogłoby tak być, gdyby nie fakt, że jedni bracia Jezusa i drudzy "bracia" Jezusa spotkali się razem.
'Łukasza 8:9 napisał:
9 Lecz jego uczniowie (bracia duchowi) zaczęli go pytać, co mógłby znaczyć ten przykład.

19 I przyszli do niego jego matka i bracia (synowie Marii), ale nie mogli się do niego dostać z powodu tłumu.
20
Doniesiono mu jednak: "Twoja matka oraz twoi bracia (synowie Marii) stoją na zewnątrz i chcą się z tobą widzieć".
21
On na to rzekł do nich: "Moją matką i moimi braćmi (duchowymi) są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn".
Jezus tu też wykazał, że więzy duchowe powinny być ważniejsze niż cielesne.
Najlepiej by było, gdyby członków rodziny właśnie spajały więzy duchowe. Żeby był tam obecny Prawdziwy Bóg, jako trzeci (najważniejszy) element symbolicznego sznura.
Kaznodziei 4:12
"A gdyby ktoś był w stanie przemóc jednego, dwaj razem mogą mu się przeciwstawić. A sznura potrójnego nie da się szybko przerwać."

Niestety... Biblia donosi, że przyrodni bracia Jezusa na początku nie wierzyli w niego.
'Jana 7:3-5 napisał:
3 Toteż jego bracia (przyrodni) rzekli do niego: "Odejdź stąd i idź do Judei, żeby i twoi uczniowie (bracia duchowi) zobaczyli dzieła, których dokonujesz.
4 Bo nikt nie czyni nic skrycie, gdy sam stara się być publicznie znany. Jeżeli takich rzeczy dokonujesz, ujawnij się światu".
5 Jego bracia (przyrodni) bowiem nie wierzyli w niego.

[quote date='6.01.2008, 18:37']dlaczego by nie mogla wiesc normalnego zycia skoro swoja role juz spelnila?[/quote]
No własnie wiodła...

Co robił w wieku lat 7? 8? 9? 10?
Jest o tym, co robił mając 12, a potem mając 30...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Stąd moje zdanie, mogę się mylić.

Załużmy, że Jezus jest autentyczny. Jako postać historyczna. Całą wiedzę (prawie) czerpiemy z ewangelii - tylko czterech, Mateusza, Marka, Lukasza i Jana. To ja się pytam co z resztą? Jest przciez Flawiusz, sa apokryfy, sa tez znacznie mniej znane zrodla i pomniejsze zapiski... hmm wśród historyków nie ma zgody co do jego osoby.

Za to jestem przekonany o jednym, Maria nie była dziewicą.

I jeszcze jedno... wiara a zdrowy rozsądek... wiemy, że aby kobieta zaszła w ciąże musi się "przespać", więc uparta wiara w dziewictwo jest niezrozumiała.

Ponadto, do roku 325 (sobór) Jezus nie był Bogiem!
Tylko mesjaszem! To nie zabrania dalej wierzyć w Boga, jedynie poddaje wątpliwość działania biskupów w tamtym okresie.

Zaskoczyłeś mnie że wiesz o soborze nicejskim 325 r. który wypaczył naukę o Bogu i Jezusie. Kościół Katolicki zaczął poddawać w wątpliwość nauki apostołów. Przygotowywał grunt pod błędne dogmaty które się potem ukształtowały jak Trójca Przenajświętsza, Bogarodzica czyli Matka Boska, Boże Narodzenie. Bliżsi prawdy byli arianie na tym zgromadzeniu którzy uważali Jezusa nie za Boga Ojca ale za Syna Bożego a to jest różnica. Zostali jednak przekrzyczani. Władzę przejmowali w kościele Bożym przepowiedziani arcyapostołowie którzy później utworzyli klasę wynoszącą się ponad wiernych 2 Koryn. 11:5,13 Jezus przecież nie modlił się na Ziemi do siebie ale do swego Boga Ojca w niebie, który nie miał jako jedyny początku Jana 17 Jezus miał początek Kol.1:15 i Hebr. 1:5,6

'' A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy że to ostatnia godzina.
Któż jest kłamcą, jeśli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem ? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna''
1 Jana 2:18,19,22

Co do dziewictwa to był to cud, jedyny prawdziwy w historii a dokonał go sam Sprawca takich cudów Bóg Jahwe. Jeśli by odrzucić ten cud to trzeba by było odrzucić i zmartwychwstanie Jezusa. To też był cud nie mniejszy niż narodzenie z Dziewicy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
'' A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy że to ostatnia godzina.
Któż jest kłamcą, jeśli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem ? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna''
1 Jana 2:18,19,22


No jak ulał pasuje do zerocina :) A co do Ariusza to miał kilka nauk które zapewne by Ci się nie spodobały arm.
 
Do góry