katolicyzm Maryja?

J

J.B

Guest
J.B. Powiem Ci tak. Znam wypowiedż Lutra którą zacytowałeś a właściwie wyrwałeś z kontekstu. Dlatego dopowiem wg. kontekstu jego wypowiedzi, że jak tak nieraz Ciebie czytam to ów rozum jest twoim wrogiem. To chciał powiedziec Luter.

P.S. Luter sparafrazował słowa Ap. Pawła.

Tak... rozum jest moim wrogiem... :hahaha:

Pełnego tekstu nie mam, ale jaki może być ten kontekst? Podasz, czy się znów wykręcisz?

Dalej pytam, jakie ma znaczenie czy Maria była dziewicą czy nie? Przecierz to "bujda na resorach", wymysł ludzi, którzy pisali biblię. Przecierz Maria nigdy nie mogła być dziewicą... to chyba oczywiste? To po co komplikować tą sprawę?

Beam Me Up, Scotty!
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Armagedon, rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości i wyczerpałeś temat do końca ;)

Cieszę się że katolicki dogmat nie oparty na Biblii padł. Sam chętnie bym ten temat zakończył.
Biblia naprawdę tej sprawy nie gmatwa tak jak to czynią duchowni katoliccy przez swoją tradycję.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Pełnego tekstu nie mam, ale jaki może być ten kontekst? Podasz, czy się znów wykręcisz?

Czyli cytujesz bez poznania intencji autora a potem chcesz mnie sprawdzać ? Czy mam rozumieć iż przyznałeś mi rację a pomiomo to jeszcze podskakujesz ukazując swoja nagość ? To nierozsądne.

Dalej pytam, jakie ma znaczenie czy Maria była dziewicą czy nie? Przecierz to "bujda na resorach", wymysł ludzi, którzy pisali biblię.

Na twoim miejcu podał bym jakieś żródła czy dowody na takie myślenie albo bym zamilkł aby nie uchodzić na głupca. Więcej nie napiszę abyś całkiem mnie nie znienawidził w sercu swoim.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Dalej pytam, jakie ma znaczenie czy Maria była dziewicą czy nie? Przecierz to "bujda na resorach", wymysł ludzi, którzy pisali biblię. Przecierz Maria nigdy nie mogła być dziewicą... to chyba oczywiste? To po co komplikować tą sprawę?

Gdyby Maria nie była dziewicą to Jezus nie był by tym za kogo się podawał czyli Synem Bożym. Synem Jehowy Boga.
Byłby synem Józefa tak jak i reszta rodzeństwa, jego bracia i siostry Mat 13:55
Dziewiczość Maryi jest niepodważalna Mat. 1:25
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
J.B'
Dalej pytam, jakie ma znaczenie czy Maria była dziewicą czy nie? Przecierz to "bujda na resorach", wymysł ludzi, którzy pisali biblię. Przecierz Maria nigdy nie mogła być dziewicą... to chyba oczywiste? To po co komplikować tą sprawę?
taak twoja mama tez nigdy nie była ? zastanó sie co wygadujesz !


MA i to wielkie bo dotyczy tego co sie stało w Eden .
tam Wąż zanieczyscił Tą Droge a TU JAHszua przeszedł Tą sama Droga by
przywrócic jej GODNOść .
Tam w Eden pospieszono sie nastapiło cos jak poronienie w sensie globalnym
Tu nastapiło Uzdrowienie TYCH ,którzy uwierza .

Tam doszło do zmieszania DNA ,TU zachowane nie naruszone .
JAHszua był ODDZIELONY od wszystkiego co ziemskie .
W TYM znaczeniu Miria byla niepokalana bez zmarszczki i skazy .
Nawet Stwórca jej nie tknał w takim znaczeniu jak zapłodnienie .
Ten ,który STAł sie w niej , był SAM Soba i przez Siebie .


Tak wierzę
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Gdyby Maria nie była dziewicą to Jezus nie był by tym za kogo się podawał czyli Synem Bożym. Synem Jehowy Boga.
Byłby synem Józefa tak jak i reszta rodzeństwa, jego bracia i siostry Mat 13:55

Właśnie jeśli Jezus, Syn Boży urodził by się tak jak jego bracia i siostry. To co by było w tym takiego wyjątkowego???
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Właśnie jeśli Jezus, Syn Boży urodził by się tak jak jego bracia i siostry. To co by było w tym takiego wyjątkowego???

Nie mógł by wtedy tak o sobie powiedzieć w świątyni do duchownych którzy go nie chcieli wysłuchać:

''godzien wiary jest ten Ten który mnie posłał a którego wy nie znacie. Ja Go znam bo od niego jestem i on mnie posłał '' Jana 7:28,29

'' 50 lat jeszcze nie masz , a Abrahama widziałeś ?
Odpowiedział im Jeszus: Zaprawdę, zaprawdę, pierwej niż Abraham był , powiadam wam jam jest.
Wtedy porwali kamienie, aby go ukamienować '' Jana 8:57-59

Jezus nie tylko znał Abrahama ale i Adama i Ewę dlatego w rzeczywistości mógł mieć nie tylko 50 lat ale 10000000000000000....lat
Był przy stwarzaniu wszechświata, gwiazd, słońca itd.

Tak nasz Mesjasz był niezwykłym ''człowiekiem''.
 
J

J.B

Guest
Czy mam rozumieć iż przyznałeś mi rację a pomiomo to jeszcze podskakujesz ukazując swoja nagość ? To nierozsądne.

Nie, nie przyznałem Ci racji.

"Rozum jest najgorszym wrogiem twojej wiary; w sprawach duchowych nigdy nie przychodzi z pomocą, zwykle jeno zwalcza słowo Boże i każe watpić we wszystko, czym emanuje Bóg" - M. Luther.

Na twoim miejcu podał bym jakieś żródła czy dowody na takie myślenie albo bym zamilkł aby nie uchodzić na głupca.

Dowody? Nie bądź śmieszny, a nie wystarczy wiedza i rozum, logiczne myślenie? Nie mogła być dziewicą skoro urodziła dziecko, Jezus był synem Józefa.

Więcej nie napiszę abyś całkiem mnie nie znienawidził w sercu swoim.

Znieniawidził? Co to za tekst Kaz?

Gdyby Maria nie była dziewicą to Jezus nie był by tym za kogo się podawał czyli Synem Bożym. Synem Jehowy Boga.
Byłby synem Józefa tak jak i reszta rodzeństwa, jego bracia i siostry Mat 13:55
Dziewiczość Maryi jest niepodważalna Mat. 1:25

W istocie rzeczy, Jezus nie był synem Bożym, to że tak napisano w Biblii i on sam tak głosił, nie znaczy, ze tak musiało być. Jak dziś ktoś mówi, że rozmawia np. z Jezusem (patrz Betanki) jest uważany za wariata... 2000 lat temu taki mesjasz miał posłuch.

Beam Me Up, Scotty!
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie, nie przyznałem Ci racji.

Uznałem. iz przyznałeś gdyż nie znasz kontekstu tych słów w całym kazaniu Lutra a jedynie wyrwane i zacytowane zdanie.

Dowody? Nie bądź śmieszny, a nie wystarczy wiedza i rozum, logiczne myślenie? Nie mogła być dziewicą skoro urodziła dziecko, Jezus był synem Józefa.

Była i "zaszła" jako dziwica to moje logiczne myślenie. A logioczne myślenie (dowodzenie) też opiera się głodnie na faktach i informacji a nie domniemaniach i wyobrażni :)

Znieniawidził? Co to za tekst Kaz ?

Zapobiegawczy :)
 
J

J.B

Guest
Uznałem. iz przyznałeś gdyż nie znasz kontekstu tych słów w całym kazaniu Lutra a jedynie wyrwane i zacytowane zdanie.

Doprawdy nie mam pojęcia jki miałby być ów kontekst, aby ten cytat zmienił swój wydźwięk.

Była i "zaszła" jako dziwica to moje logiczne myślenie. A logioczne myślenie (dowodzenie) też opiera się głodnie na faktach i informacji a nie domniemaniach i wyobrażni :)

Owe fakty i informacje czerpiemy z biologii, jeśli urodziła Jezusa nie mogła być dziewicą, Józef musiał ją zapłodnić. Inaczej się nie da.

Beam Me Up, Scotty!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie, nie przyznałem Ci racji.

"Rozum jest najgorszym wrogiem twojej wiary; w sprawach duchowych nigdy nie przychodzi z pomocą, zwykle jeno zwalcza słowo Boże i każe watpić we wszystko, czym emanuje Bóg" - M. Luther.
Dowody? Nie bądź śmieszny, a nie wystarczy wiedza i rozum, logiczne myślenie? Nie mogła być dziewicą skoro urodziła dziecko, Jezus był synem Józefa.
Znieniawidził? Co to za tekst Kaz?
W istocie rzeczy, Jezus nie był synem Bożym, to że tak napisano w Biblii i on sam tak głosił, nie znaczy, ze tak musiało być. Jak dziś ktoś mówi, że rozmawia np. z Jezusem (patrz Betanki) jest uważany za wariata... 2000 lat temu taki mesjasz miał posłuch.

Beam Me Up, Scotty!
gdzies widzialem taki kawal, jesli rozmawiasz z Bogiem, to znaczy ze jestes religijny, jesli Bog rozmawia z Toba to znaczy ze masz schizofremie. 2000 lat temu nie znano sie na chorobach psychicznych, a ze ktos z Bogiem gadal to nie byl opetany, mogli go co najwyzej o bluznierstwo oskarzyc, co niektorzy robili.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
gdzies widzialem taki kawal, jesli rozmawiasz z Bogiem, to znaczy ze jestes religijny, jesli Bog rozmawia z Toba to znaczy ze masz schizofremie.

Tą formułkę ma Berials wklejeną "u siebie" może tam widziałeś. Dodał bym tak jedynie jedno zdanie do niej: "Jak nie słyszysz nic poza swoim ego, to już nie żyjesz a jeszcze o tym nie wiesz"

2000 lat temu nie znano sie na chorobach psychicznych, a ze ktos z Bogiem gadal to nie byl opetany, mogli go co najwyzej o bluznierstwo oskarzyc, co niektorzy robili.

W tamtych czasach jak i nawet 4000 lat wczesniej u egipcjan bardzo dobrze rozpoznawano i oceniano skrupulatnie co jest chorobą psychiczna a co nią nie jest Vardimir. Śmię nawet powiedzieć iż u tamtejszych władców było więcej wykształcenia tzw. mądrościowego i znajomości różnych nauk czy filozofii niźli u wspólczesnych naszych w rządzie polityków RP. Więc nie róbmy z nich takich kompletnych durnii !
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
z tego co wiem latwo osadzali tamtych czasach opetanie, nawet jak na opetanego nie zachowywal sie czlowiek, jak np Jezus gdy wygnal zle duchy z opetanego, zaczeli cos mowic o jego powiazaniu z Baal-Zebulem, oj, wtedy juz Belzebubem <_<
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
z tego co wiem latwo osadzali tamtych czasach opetanie, nawet jak na opetanego nie zachowywal sie czlowiek, jak np Jezus gdy wygnal zle duchy z opetanego, zaczeli cos mowic o jego powiazaniu z Baal-Zebulem, oj, wtedy juz Belzebubem <_<

To już inna kwestia. Kwestia źródła mocy z jakiej korzystał a nie ew. choropy psychicznej. Kontekst Vardamir, czas zacząć czytać biblię.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie twierdzilem ze akurat Jezus mogl byc chory, w tamtym okresle bylo wieeelu popaprancow co sie przedstawialo jako Mesjasz prorok czy Bog, jezeli brzmialo to jakbym mowil akurat o Jezusie to przepraszam, to byl tylko taki maly OT, co do czytania biblii, jeszcze nie wiem jak to z moja wiara, ale jak mam wiezyc, to wole bez biblii, zbyt duzo w niej kosciol wg mnie namieszal zebym sie nia interesowal.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
jeśli urodziła Jezusa nie mogła być dziewicą, Józef musiał ją zapłodnić. Inaczej się nie da.

Józef był tak samo zdziwiony jak Ty. Dlatego chciał ją potajemnie opuścić, aby swoją ukochaną nie zniesławić. Była w ciąży ale on z nią jeszcze nie współżył i to małżeństwo nie było jeszcze skonsumowano Mat. 1:19,20
Myślał kategoriami racjonalisty i realisty, a więc kategoriami współczesnego człowieka.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'J.B'
Owe fakty i informacje czerpiemy z biologii, jeśli urodziła Jezusa nie mogła być dziewicą, Józef musiał ją zapłodnić. Inaczej się nie da.
zastanów sie
Wszystko powstało przez SłOWO - RZEKł I STAłO SIE !
Kiedy Miriam znalazła sie w Cieniu Najwyższego to Moc Słowa Stał sie w niej.
Słowo jest Nasieniem - Ziarnem
a ty ciągle krążysz po ziemi ?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Orsa jestesmy w Polsce, wiec po polsku, Maria :) a co do zaplodnienia, to tutaj zadzialala sila Boska, ale po narodzeniu? pozniej? dlaczego by nie mogla wiesc normalnego zycia skoro swoja role juz spelnila?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
nie twierdzilem ze akurat Jezus mogl byc chory, w tamtym okresle bylo wieeelu popaprancow co sie przedstawialo jako Mesjasz prorok czy Bog, jezeli brzmialo to jakbym mowil akurat o Jezusie to przepraszam, to byl tylko taki maly OT, co do czytania biblii, jeszcze nie wiem jak to z moja wiara, ale jak mam wiezyc, to wole bez biblii, zbyt duzo w niej kosciol wg mnie namieszal zebym sie nia interesowal.

Pewnie nie uwierzysz ale myślę że Ciebie dobrze rozumiem. Zdaje się, że wiele lat temu to samo przerabiałem.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Orsa jestesmy w Polsce, wiec po polsku, Maria :) a co do zaplodnienia, to tutaj zadzialala sila Boska, ale po narodzeniu? pozniej? dlaczego by nie mogla wiesc normalnego zycia skoro swoja role juz spelnila?

Otóż właśnie potem wiodła normalne życie z gromadką swoich dzieci a jej najstarszy syn Jezus zaczął głosić Żydom i duchownym o Bogu i zbawieniu.
Bóg tą prostotą zawstydza mędrców. Wszyscy oczekują fajerwerków i spektakularnych cudów a tu stajenka, uboga Maria, ''syn'' cieśli itd.itp.
 
Do góry