Znienawidzony podgatunek rocka i metalu...

Znienawidzony podgatunek rocka i metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Chyba najbardziej znaną kapela funkową jest Red Hot Chilli Peppers. Czy oni też są już w soulu, jazzie itp??? Ludzie, to jest paranoja.

RATM przeniosłem tam po raporcie Varda

Mam wrażenie, że za Vardem jesteś w stanie wskoczyc do ognia. Miejże trochę własnego rozumu!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
I wytłumacz mi jeszcze jedno. Skoro wywalacie RATM, który NIEZAPRZECZALNIE jest legendą, która na stałe zapisała się na kartach muzyki rockowej swoim niepowtarzalnym stylem, to co w subforum "Rock" robi Evanescence i to jeszcze podpisane jako "rock gotycki/ hard rock"?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
W takim razie znajdź mi w muzyce RATM-u chociaż odrobinę jazzu, soulu albo bluesa. Bo ja nie uświadczyłem :/


Chyba najbardziej znaną kapela funkową jest Red Hot Chilli Peppers. Czy oni też są już w soulu, jazzie itp??? Ludzie, to jest paranoja.



Mam wrażenie, że za Vardem jesteś w stanie wskoczyc do ognia. Miejże trochę własnego rozumu!
eej to nie nasza wina że tam wylądował, gdzieś trzeba było ich dać, ktoś powiedział że to z funky coś ma, to dalej jak master mówił, nic nie ma. a co ma z rocka? to ze koleś trzyma gitare? whow?
Parabola, gratuluje, jesteś świetna, gdyby to było do mnie byłbym zakłopotany, manipulujesz nieświadomie, czy próba wpłynięcia na niego była przemyślana? ja bym nagle zwąpił w słuszność tego i nie przez argumenty muzyczne :)
Red Hot to soul.... uuu... nie dobrze ;]
I wytłumacz mi jeszcze jedno. Skoro wywalacie RATM, który NIEZAPRZECZALNIE jest legendą, która na stałe zapisała się na kartach muzyki rockowej swoim niepowtarzalnym stylem, to co w subforum "Rock" robi Evanescence i to jeszcze podpisane jako "rock gotycki/ hard rock"?
nie nasza wina, już nawet ten temat wywaliłem. i to przez ten temat zrezygnowałem z moderacji działu.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
ktoś powiedział że to z funky coś ma, to dalej jak master mówił, nic nie ma. a co ma z rocka? to ze koleś trzyma gitare? whow?
Dobra, a ja Ci powiem, że jakiś jeden z tysiąca zespołów power metalowych ma coś ze średniowiecznego folka. Zróbmy dział o muzyce średniowiecznej i tam go wypie*dolmy. OK? Bo ktoś powiedział, że to z folkiem coś ma. Co ma RATM z rocka? A słyszałeś kiedykolwiek RATM? Bo coraz bardziej powątpiewam. Na pewno więcej ma z rocka, niż Coma i Elektryczne Gitary, które swobodnie sobie w tamtym dziale siedzą i dobrze się mają.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Dobra, a ja Ci powiem, że jakiś jeden z tysiąca zespołów power metalowych ma coś ze średniowiecznego folka. Zróbmy dział o muzyce średniowiecznej i tam go wypie*dolmy. OK? Bo ktoś powiedział, że to z folkiem coś ma. Co ma RATM z rocka? A słyszałeś kiedykolwiek RATM? Bo coraz bardziej powątpiewam. Na pewno więcej ma z rocka, niż Coma i Elektryczne Gitary, które swobodnie sobie w tamtym dziale siedzą i dobrze się mają.
folk metal to porządny metal ;]
słyszałem, nie każ mi tylko do tego wracać, coma przynajmniej nie rapuje, a elektrycznych gitar nie wywaliłem sam nie wiem czemu (musiałem coś źle zaznaczyć)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
folk metal to porządny metal ;]
A RATM gra porządnego rocka z potężną dawką energii.
słyszałem, nie każ mi tylko do tego wracać, coma przynajmniej nie rapuje,
Szczerze? Już wolę agresywne rapowanie (Chociaż w RATM-ie to nie jest takie typowe rapowanie jak w hip hopie) niż pedalskie śpiewanie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
A RATM gra porządnego rocka z potężną dawką energii.

Szczerze? Już wolę agresywne rapowanie (Chociaż w RATM-ie to nie jest takie typowe rapowanie jak w hip hopie) niż pedalskie śpiewanie.
energia to nie wszystko.
rapowana muzyka nie będzie nigdy rockiem, choćby nie wiem ile osób inaczej Twierdziło. albo rap albo rock.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
rapowana muzyka nie będzie nigdy rockiem, choćby nie wiem ile osób inaczej Twierdziło. albo rap albo rock.
Za obrone tych lewakow pewnie spale sie w piekle ale co tam... ;)

Oni mimo wszystko graja rocka. To ze wokalista rapuje to tylko taki element calosci. Nie wszyscy musza growlowac zeby móc byc tym dziale, szczegonie jesli mowimy o dziale Rock.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
do jasnej, czy Ozzy growluje? czy Zakk skrzeczy? ni do cholry, oni porządnie śpiewają, śpieeeeeeeeeeewają, nie raaaaaaaaapująąąąąąąąąąąaaaaaaa, a czemu? bo ich muzka to rock i metaaaaaal, a tam się nie rapuje. taki element całości jest waażny
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Wazny nie wazny. Twoje podejscie jest za:cenzura:iscie ortodoksyjne. Masz do tego prawo ale to nie znaczy ze masz racje.
Co do roznych Tokyo Hotelow itp sie zgadzam ale wywalenie RATM do bluesa popu i swingu to juz az bije po oczach.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
eej to nie nasza wina że tam wylądował, gdzieś trzeba było ich dać, ktoś powiedział że to z funky coś ma, to dalej jak master mówił, nic nie ma. a co ma z rocka? to ze koleś trzyma gitare? whow?


Jeszcze raz przypomnę, co szanowny moderator napisał:

"RATM przeniosłem tam po raporcie Varda, dlaczego tam? bo to funk (jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues), no niestety nie ma działu ani subforum z funkiem więc akurat tam."

Jeśli RATM to funk i dlatego został przeniesiony do soul, jazz itp., to tym bardziej powinniście to samo zrobic z RHCP, bo to funk w naczystszej formie. Jak widzę, nadal są w dziale Rock. I co teraz?
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Parabola, gratuluje, jesteś świetna, gdyby to było do mnie byłbym zakłopotany, manipulujesz nieświadomie, czy próba wpłynięcia na niego była przemyślana? ja bym nagle zwąpił w słuszność tego i nie przez argumenty muzyczne :)

Po to jest kwestia argumetnów pozamuzycznych. Vardamir, powiem Ci tyle - kiedyś będziesz się pukał w głowę, że miałeś takie klapki na oczach. Ich wcześniej przejrzysz, tym lepiej.
A póki co, działasz swoją konserwą ludziom na nerwy, bo masz pewną władze (poprzez Mastera, oczywiście, który jest Twoim człowiekiem) i możesz podejmowac radykalne decyzje mające wpływ na forumowisko i ten dział!!! Tu się liczy kompromis z wszystkimi użytkownikami, a nie Twoje i Mastera "widzi mi się."
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
energia to nie wszystko.
rapowana muzyka nie będzie nigdy rockiem, choćby nie wiem ile osób inaczej Twierdziło. albo rap albo rock.
...Ważne, że Morion twierdzi, że jest inaczej.
Oni mimo wszystko graja rocka. To ze wokalista rapuje to tylko taki element calosci. Nie wszyscy musza growlowac zeby móc byc tym dziale, szczegonie jesli mowimy o dziale Rock.
do jasnej, czy Ozzy growluje? czy Zakk skrzeczy? ni do cholry, oni porządnie śpiewają, śpieeeeeeeeeeewają, nie raaaaaaaaapująąąąąąąąąąąaaaaaaa, a czemu? bo ich muzka to rock i metaaaaaal, a tam się nie rapuje. taki element całości jest waażny
Pamiętasz jak kiedyś mówiłeś, że jeden gitarzysta zespołu rockowego nie czyni? Tak samo jeden koleś, który rapuje nie czyni hip hopu. RATM tworzy cały zespół, w którym są dwie gitary, bas, perkusja i wokal. I grają rock.
RATM na Allegro. Czy ktokolwiek zaklasyfikował ich jako rap albo funk?
RATM w Last.fm. Spójrz na tagi i posłuchaj kawałków.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
I wytłumacz mi jeszcze jedno. Skoro wywalacie RATM, który NIEZAPRZECZALNIE jest legendą, która na stałe zapisała się na kartach muzyki rockowej swoim niepowtarzalnym stylem, to co w subforum "Rock" robi Evanescence i to jeszcze podpisane jako "rock gotycki/ hard rock"?

To ścierwo popowe znalazłoby się w popie gdyby nie pewien zwierzchnik... <_<


Jeszcze raz przypomnę, co szanowny moderator napisał:

"RATM przeniosłem tam po raporcie Varda, dlaczego tam? bo to funk (jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues), no niestety nie ma działu ani subforum z funkiem więc akurat tam."

Jeśli RATM to funk i dlatego został przeniesiony do soul, jazz itp., to tym bardziej powinniście to samo zrobic z RHCP, bo to funk w naczystszej formie. Jak widzę, nadal są w dziale Rock. I co teraz?

I co teraz?
Mam dość wkur*iania mnie gadkami tego typu...
W najbliższych dniach porozmawiam na gg z Adminem o utworzenie działu Inne a w nim subfor dla: Funk, Nu metal i rapcore, metalcore.

A i nie jestem niczyją marionetką :p Czasem ignoruję raporty Varda. Ale mam podobny gust do niego.
Co do RATM- przesłuchałem 2 piosenki (cudem wytrzymałem) jak dla mnie to niczym nie odstaje od tych nu metali. Nie warto go trzymać w tym dziele i jednak słusznie zrobiłem przenosząc go.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Czasem ignoruję raporty Varda.
Ciiii.... bo Parabola się dowie że w przeciwieństwie do mnie masz zdrowy rozsądek... z muzyką jest jak z czymśtam, łatwo spierzyć trudno naprawić, czyli jeden człowiek wystarczy by wszystko schrzanić, ale nie wystarczy by naprawić
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
pare slow od geriatryka
sieczki death do mnie nie trafiaja, muzyki brak tylko lomot (nie zawsze rytmiczny)
wokalu brak - harkot
czy to jest muzyka?
co do ostatnio goracego kotleta ratm - niewatpliwie nie mam tutaj watpliwsci jest to muzyk i to dobrze zrobiona
jest gitarowy funk - nie kocham takiej muzyki
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
pare slow od geriatryka
sieczki death do mnie nie trafiaja, muzyki brak tylko lomot (nie zawsze rytmiczny)
wokalu brak - harkot
czy to jest muzyka?
co do ostatnio goracego kotleta ratm - niewatpliwie nie mam tutaj watpliwsci jest to muzyk i to dobrze zrobiona
jest gitarowy funk - nie kocham takiej muzyki
http://pl.youtube.com/watch?v=I12Jq96njcI
a coi powiesz o tej 'sieczce'?
 
Do góry