Wybory parlamentarne 2011

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Na Nową Prawice a to dlaczego.

1. WOLNOŚĆ GOSPODARCZA I OSOBISTA
- Wyższe pensje (likwidacja podatku dochodowego PIT i CIT)
- Wyższe emerytury (wolny wybór: obowiązkowa składka na ZUS lub samodzielne oszczędzanie)
- Tania i ogólnodostępna służba zdrowia (wolny wybór: comiesięczna składka na NFZ lub samodzielne dysponowanie własnymi pieniędzmi)
- Upadek słabych szkół (rodzice otrzymują bon oświatowy i płacą nim za naukę dziecka w wybranej przez siebie szkole)
- Benzyna po 2zł (likwidacja akcyzy, która stanowi 50% ceny)

- Rodzina jako najwyższa wartość (państwo nie zabiera dzieci rodzicom, którzy chcą je wychowywać)
- Wolność i odpowiedzialność za własne czyny (legalizacja marihuany połączona z finansowaniem odwyków za własne pieniądze)

3. SILNE PRAWO I POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA OBYWATELI
- Prawo w oparciu o zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa
- Sprzeciw wobec aborcji, eutanazji i legalizacji "związków homoseksualnych"
- Zmniejszenie się liczby zabójstw związane z wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo
- Armia zdolna do obrony terytorium państwa (zwiększenie budżetu na rozwój nauki i technologii)

4. POLITYKA ZAGRANICZNA
- Silna złotówka (NIE dla waluty euro)
- Nieingerowanie Polski w wewnętrzne sprawy innych państw i na odwrót

Norad a czy możesz podać jakiegoś linka, gdzie oficjalnie byłyby wyłożone wszystkie te postulaty, nie chodzi mi o jakąś notkę prasową. Na ich stronie internetowej nie mogłam się czegoś takiego doszukać.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Niema a to dlatego że partia ma dopiero 2 tygodnie i co mnie najbardziej zasmuca rozważają jakieś Pijarowskie sztuczki w stylu PO i PiS , jeżeli chcesz poczytać o prawicowym modelu państwa to zapraszam tu a Nowa Prawica na tę wybory raczej przygotuje bardziej centro prawicowy program ale po JKM można spodziewać się konserwatywnej polityki. zobaczymy

http://www.upr.org.pl/main/index.php?strid=1&katid=79
http://www.tomaszcukiernik.pl/rozdz%201.pdf
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
PO!

Dlaczego, bo nie ma lepszej opcji.

To nie domysł, przetestowano ich przez cztery lata. Solidnie! Tak trudnego okresu nie było w dwudziestoleciu od pocz. lat 90-tych.

Calliope,

pozdrawiam, i ściskam mocno. :D
W końcu, wszystkim nam chodzi o pomyślność Ojczyzny. Nieprawdaż?
 

Algernon

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
116
Punkty reakcji
10
Wiek
39
Miasto
Zawsze w sobie
Wszystkim chodzi o pomyślność ojczyzny, dla wspólnego dobra. Ale dziwi mnie to, że nie zauważasz tego jak nieudolnym rządem jest PO. Jeszcze nie było takiego rządu, który zrobiłby tak mało w ciągu 4 LAT! :bag: Wstyd.

PO to rząd zaprzepaszczonych szans. Nieudolni na każdym kroku. Dodatkowo są kłamcami. Nie wywiązali się z ŻADNEJ ze swoich obietnic. nie ma podstaw do tego, by ponownie im zaufać.
PO jest mistrzem manipulacji. Toż to cud, że jeszcze mają jakiekolwiek poparcie. Gdyby nie to, że ma przychylność mediów oraz nieuczciwego lobby prominentnych osób ze świata biznesu, to mieliby pozamiatane od społeczeństwa. Niestety media bardzo łagodnie traktują PO, za to krytykują opozycję, co jest wręcz zdumiewające, niespotykane...
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Algernon,

Ale dziwi mnie to, że nie zauważasz tego jak nieudolnym rządem jest PO

Łatwiej bym to zauważył, gdybyś podał przykłady owej nieudolności, oczywiście w porównaniu z daleko bardziej udolnym rządem. :)

Jeszcze nie było takiego rządu, który zrobiłby tak mało w ciągu 4 LAT! :bag: Wstyd.

Dokładnie to samo! Czego od rządu oczekujesz? Chcesz by uczynił Cię młodym, przystojnym, zdrowym i bogatym?

PO to rząd zaprzepaszczonych szans.

Jakich szans??? :mruga:

Nie wywiązali się z ŻADNEJ ze swoich obietnic. nie ma podstaw do tego, by ponownie im zaufać.

W odróżnieniu od PIS. Ci jak obiecali, że rozpier.... państwo, to rozpierd...li.

PO jest mistrzem manipulacji.

No tu już przesadziłeś. Od Jarka mogliby się jeszcze wiele nauczyć. Np. jak zmienić wizerunek i poglądy w dwa miesiące? By zrobić publikę w balona!

Gdyby nie to, że ma przychylność mediów oraz nieuczciwego lobby prominentnych osób ze świata biznesu, to mieliby pozamiatane od społeczeństwa

No popatrz, jacy w tej Platformie subtelni! Bo taki np. Jarosław, zawłaszczył media publiczne w tydzień, kiedy miał władzę, a prywatne szantażował ekonomicznie. A i tak nic mu nie pomogło. Przerżnął wybory.

Niestety media bardzo łagodnie traktują PO, za to krytykują opozycję, co jest wręcz zdumiewające, niespotykane...

Może one w odróżnieniu od Ciebie, pamiętają rządy PIS-u z lat 2005-07?
Ponadto, gdy ktoś w XXI wieku urządza wyprawy krzyżowe, jak o tym nie pisać? :p
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Pisałem o tym w innym temacie przed chwilą.
Nie ma znaczenia jaką partię wybiorę, bo i tak zawsze będzie tak samo, dopóki nie zmieni się społeczeństwa. Na to jednak potrzeba trochę więcej czasu. :)

Postanowiłem jednak zagłosować w tych wyborach na PO, ponieważ przynajmniej raz chcę, żeby dano szansę porządzenia jakieś partii przez dwie kadencie. Tak na próbę. Zastanawiam się co z tego wyniknie. :)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
A ja jak zawsze na PiS. Jeszcze ani raz ta partia nie zawiodła. Pan Jarek zawsze się wywiązuje z umowy:)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Pomyślałem, że może Was zainteresować - dyskusja trzech sensownych dziennikarzy, reprezentujących różne opcje, o fenomenie polskiej sceny politycznej:
Wydarzenia komentują: Władyka, Lis, Wołek
Wołek i Lis reprezentują rózne opcje polityczne? wolne żarty, dodatkowo ten określnik "sensownych" kompletnie nie na miejscu. Wiadomo kto stoi za tymi personami. Dodatkowo nie będę nabijać licznika Agorze, ta stacja to ich własność.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
358 powodów, żeby nie głosować na partie rządzące
1. 2 listopada 2007 r. - Michał Boni przyznał przed kamerami telewizyjnymi, że w 1985 roku SB zwerbowała go do współpracy. Wg Boniego grożono mu ujawnieniem pozamałżeoskiego romansu.
2. 6 listopada 2007 r. – Kłótnia w sejmie o kandydata PO na marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Przed ostatecznym głosowaniem na marszałka posłom odebrano możliwość zadawania pytań kandydatom ubiegającym się o to stanowisko.
3. 7 listopada 2007 r. - W IPN nieoficjalnie mówi się, że wysłannik Donalda Tuska przekonywał Janusza Kurtykę, aby wstrzymał prace nad jedną z publikacji.
4. 9 listopada 2007 r. - Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego przepis o ubezpieczeniach zdrowotnych rolników. Politycy Platformy oskarżają rzecznika o działania polityczne.
5. 21 listopada 2007 r. - PO na Podlasiu i w Białymstoku namawia radnych Samoobrony do porzucenia partii po wyborach.
6. 21 listopada 2007 r. - Sawicka oddała 50 tys. łapówki od CBA (Prokuratura zarzucała jej przyjęcie łącznie 100 tys. zł łapówki, CBA zatrzymało ją w październiku, w tym samym miesiącu trafił do aresztu burmistrz Helu Mirosław W - obiecał ustawienie przetargu na działkę - przyjął 150 tys. zł). .............
reszta tu : źródło
 

panmarketoid

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2011
Posty
71
Punkty reakcji
1
Ja nie pójdę na wybory. Byłem na ostatnich samorządowych i mi wystarczy. Zawiodłem się. dlaczego mam iść i głosowąć, skoro większość wybierze idiotów?
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Od małego byłem uczony, uczciwości, dbania o cudą własność,szacunku, żeby nie być obojętny itp... dzięki temu zbudowałem pewien system wartości, którym staram się kierować...Jednak coraz częście dochodze do wniosku... że to wszytsko **** warte... to udowadniają nam ludzie z PO.
Dzisiaj wiem, że lepiej być oszustem i złodziejem... gdyż system sprawiedliwości broni takich ludzi... lepiej mieć wszystko za przeproszeniem w ***** i żyć szczęśliwie, niż pomóc komuś...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
duke pojechałeś po bandzie z tymi różnymi środowiskami, wszyscy 3 byli na imieninach u Michnika...
a to żadne inne rządy jak do tej pory nie zadłużyły Polski w takim stopniu jak PO, (PIS też zadłużał, ale Rostowski zastał nadwyżkę budżetową - chwilową, ale jednak)
żaden rząd po 1989 nie stosował tak totalniackich metod itd itd

co do PIS, cóż przyjęli taką strategię marketingową (oblężonej twierdzy), władzy dzięki niej nie zdobędą, ale mnóstwo miejsc w parlamencie tak...
a rządzić i tak będzie PO i SLD

a, skoro to oni będą rządzić, to miło by było aby jakoś ich zneutralizować
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
a rządzić i tak będzie PO i SLD
nie dziwi nic wszak widać strategie ... ide o zakład że PO wyborach palony kot wróci na salony POlityczne jedynie słusznej partii ... wszak jak nikt łączy "charyzmę" lewicy i "konserwatyzm" liberalny PO

a, skoro to oni będą rządzić, to miło by było aby jakoś ich zneutralizować
nie ma takiej opcji ... choć miło by było !!

a dlaczego "niema takiej opcji" bo PRAWICA się dzieli łączy niweluje i anihiluje !! "chwała" EGO JKMa !!
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Brave,


duke pojechałeś po bandzie z tymi różnymi środowiskami, wszyscy 3 byli na imieninach u Michnika...
Tak? I o czym to świadczy?

Władyka, reprezentant Lewicy:
Wiesław Władyka

Lis, typowy przedstawiciel Centrum:
Tomasz Lis

Wołek, Prawica, momentami skrajna:
Tomasz Wołek

Należy dodać - dyskusję prowadzi Jacek Żakowski - Lewica.

Gdzie dostrzegłeś "jazdę po bandzie"? Może w określeniu "sensowni dziennikarze"? Dla mnie, niewielu jest sensowniejszych!
A może nie pasuje Ci ich stosunek do IV RP? No cóż, mają taki, jaki każdy przyzwoity człowiek w Polsce powinien mieć.

żadne inne rządy jak do tej pory nie zadłużyły Polski w takim stopniu jak PO,

To prawda. Ale największy światowy kryzys od 1926, nie miał z tym faktem żadnego związku?
Jakie byłoby zadłużenie, gdyby Tusk zrealizował podpowiedzi opozycji na początku kryzysu?
Sięgnąłem do źródeł z Min. Finansów. Danych użyłem na potrzeby innej dyskusji:
Ta dyskusja przyniosła także mnie korzyść, zmusiłeś mnie do sięgnięcia do źródła. :)

Deficyty budżetowe za lata 2006 - 2009 wg. Min. Finansów:

2006, planowany - 30 mld wykonany - 25 mld
2007, planowany - 30 mld wykonany - 16 mld
2008, planowany - 27 mld wykonany - 24 mld
2009, planowany - 27 mld wykonany - 23 mld

Jeszcze raz zwracam uwagę na komfort finansowy w jakim rząd PIS-u pracował. Dochody rzeczywiste przekraczały zaplanowane, + na wejściu 6 mld nadwyżki od poprzednika, rządu Belki

Nie widzę żadnych nadwyżek na wejściu rządu PO/PSL. Były takowe na początku kadencji PISu!

Rozumiem, że nie lubisz Michnika i Gazety Wyborczej, widziałem także podczas istnienia nieboszczki IV RP, nieskrywaną nienawiść do establishmentu. Obawiam się, że odsunięcie elit, utoruje drogę do władzy butnemu chamstwu i prostactwu owiniętemu w biało-czerwone barwy. :(
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
(...)widziałem także podczas istnienia nieboszczki IV RP, nieskrywaną nienawiść do establishmentu. Obawiam się, że odsunięcie elit, utoruje drogę do władzy butnemu chamstwu i prostactwu owiniętemu w biało-czerwone barwy. :(

Akurat ta "nieskrywana niechęć do establishmentu" mogłaby przynieść wiele korzyści wszystkim Polakom. Otóż to nie była zwykła niechęć. To było nazywanie rzeczy po imieniu. A jakich rzeczy? Politycznej prostytucji w stylu Mira i Zbycha. Straszliwa, ziejąca grozą, osnuta demonicznym płaszczem, totalitarna IV RP, tak naprawdę chciała zrobić kawał dobrej roboty, ale ludziom wmówiono coś zupełnie odwrotnego.
Właściwie, to niechęć do establishmentu wskazuje na czyste intencje IV RP. Świadczyła o tym, że nie mieszali się w nieczystą grę z establishmentem na niekorzyść ogromnej większości zwykłych polaków, ale prędzej walczyliby o polska rację stanu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to jakie ci ludzie mieli kiedyś poglądy (Wołek, światopoglądowo mocno Katolicko-prawicowe, a gospodarczo mocno prosocjalne) Lis (światopoglądowo libertyńskie, gospodarczo - prawicowe) nie świadczy o tym, że dzisiaj nie reprezentują tego samego obozu "frontu jedności wokół Michnika myśli gładkiej, a przy okazji niezbyt ładnie pachnącej, kiedyś nawet zdarzyła się Michnikowi krytyka Wołka, ale to było kilkanaście lat temu, dzisiał Wołek, pisuje czasami w Wyborczej, prowadzi publicystykę i erotykę w Tele5 (publicystyka jest przede wszystkim antypisowa - to nie znaczy antyprawicowa, bywa też i antyprawicowa), erotyka jest radykalnie prawicowa? generalizując stał się kolejnym dworzaninem w Salonie, Lis w salonie był "od zawsze" ,chociaż, za zbytnią próbę samodzielności został skarcony i wie już kto i za co płaci, Władyki w tym gronie komentować chyba nie trzeba, to że się panowie kosmetycznie różnią, to taki dopuszczalny pluralizm w ramach tegoż obozu...
analizy uwzględniające moment (mniej więcej) przejęcia władzy (dodam, że sytuacja budżetowa to bardziej personalna zasługa Gilowskiej i czynników na które sam rząd ma nieduży wpływ niźli Kaczyńskiego i PIS), takie są fakty, to, że Rostowski przez 1 kwartał zamiast kontynuować politykę Gilowskiej przybrał kierunek odwrotny, baaaa chciał nawet nowelizacji budżetu na ostatni kwartał
http://www.ibngr.edu.pl/index.php/pl/content/download/706/9283/file/Konf-2008-02-11EMMi.pdf (trochę danych za IBNGR którego trudno podejrzewać o sympatie propisowskie, gdy kilku jej prominentów związanych jest z PO) dane na koniec okresu są tutaj http://www.mf.gov.pl/index.php?dzial=36&wysw=2&const=5, nawet ekstermizm w zadłużaniu jakim wykazał się Rostowski po przejęciu władzy nie wpłynął na to że był to najmniej obciążony budżet w historii po 1990 (do września dług publiczny powiększył się o słownie: 6 milionów zł., Rostowski, potrałił sobie poradzić i przekuł 6 milonów (a w październku nadwyżkę 16 mln - różnica 22 mln) na załdużenie 15 956 357, jak na historyka, politologa i socjologa (a nie ekonomistę, mogło być gorzej i w następych latach było), nie twierdzę że socjolog nie może być lepszym ministrem niż prof ekonomii (Gilowska), ale tym razem porównanie miażdżące na jego niekorzyść, wszak nie posiada on nawet doktoratu (rozpoczął przewód z historii i porzucił), kończąc jako master of science (magister) z politologio-socjologii, chociaż na uczelni ekonomicznej

widzisz Michnika poznałem osobiście, jak na początku lat 90-tych pisałem do wyborczej, zanim go poznałem był prawie mym idiolem, ale wystarczył kontakt osobisty aby opadły mi łuski z oczu, Lisa na żywo nie widziałem nawet, z Władyką kiedyś wymieniłem uścisk dłoni (ale umyłem) - to mój jedyny z nim kontakt, natomiast z Wołkiem, zanim stał się "nowym człowiekiem" rozmawiałem jakieś 20-30 minut, więc mogłem go co nie co poznać

we mnie nie ma nienawiści do nikogo, ani niczego chociaż w czasach (otumanienia Michnikowego) potrafiłem nienawidzieć "na komendę", dzisiaj mam do ELYT obrzydzenie, a to z nienawiścią nie ma nic wspólnego, widzisz ludzie mi zazdorszą między innnymi tego kogo kiedyś poznałem z kim rozmawiałem (np. wicepremierem ,kilkoma ministrami itd itd) to że mam wiedzę i jakieś tam talenty (pisać nie potrafię, ale potrafię mówić), dlaczego nie "idę w posły", niestety się nie nadaję....

co do tego czy chamstwo będzie rządzić? hm pierwsze podejście zostało dzięki Kaczorowi wygrane: Samabrona ,chociaż ufajdał się kontaktem z nią (ale i tu krótka konstatacja, co zapewne niejednego zadziwię, ale za Leppera Ministerstwo Rolnictwa działało najlepiej w historii-przyzna to każdy kto ma zawodowy kontakt z ministerstwem w dłuższym choryzoncie czasowym, tak jak jego osoba jest mi obrzydliwa w każdym aspekcie, tak Ministrem był świetnym - może z powodu braku uwikłania w liczne dwory w samym ministerstwie i wokół niego), podsumując Samejbrony w sejmie już zapewne nie będzie nigdy (i dobrze), ale obawiam się, że pojawi się, że może pojawić się w gorszej mutacji
te nowe coś będzie zapewne populistyczne (jak każda partia) idyferentne światopoglądowo (ani katolickie ani antykatolickie) ale we frazeologii antysystemowe (jak lepperiada), a spowodowane będzie to zupełnym wyektrahowaniem (celowo użyłem tego słowa) elit ze społeczeństwa...

feldmarszałku, żadnego IV RP nie było i zapewne nigdy (w powszechnym tego słowa rozumieniu) nie będzie, to taka zgrabna metafora pozbawiona treści ...
 
B

bu1111

Guest
Tak naprawdę widzimy tylko to na co nam pozwalają politycy, niezależnie od tego do której partii należą. Na forum ogólnym przed kamerami kłócą się, zarzucają sobie różne rzeczy a po za obiektywem "miód i cukier i klepanie po ramionach". Każdy jest tak samo fałszywy...
 
Do góry