TSA

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Judas Priest nie jest przedstawicielem NWOBHM. Jesli naszywasz wczesny Black Sabbath Heavy Metalem to nazywasz i Deep Purple a nawet Fleetwood Mac. Kapele NWOBHM grały stylistycznie od hard rocka po thrash.
Wojownik polecam zapoznać się z terminami których używasz wtedy może nie będziesz pisał kinder metal bredni.

Cała twórczość Judas Priest nie. Zaczynali przecież długo przed NWOBHM, ale albumy z początku lat 80-tych, takie jak "British Steel", "Point Of Entry", albo "Screaming For Vengeance" stylistycznie jest w nich dużo NWOBHM.
Może nie tak dużo jak w ówczesnej twórczości np. Saxon, Iron Maiden, Diamond Head, czy Prying Mantis.

A co do Black Sabbath, ten zespół jest nawet przez największych ekspertów uważany za pierwszy zespół heavy metalowy w historii.
Black Sabbath sporo się różni od Deep Purple i tym podobnych zespołów. Widziałem nie raz w różnych dokumentach muzycznych rozmowy ze starymi muzykami, którzy mówili, że na początku lat 70-tych ta muzyka była nazywana heavy metalem.
Sam Tonny Iomi tak twierdzi. Chyba sami lepiej wiedzą, co grają i co wtedy grali, nie ?

W takim razie jakie zespoły są dla ciebie klasycznym heavy metalem ? Ciekawe też jaki zespół według ciebie jest pierwszym zespołem heavy metalowym, jeśli nie Black Sabbath.

Mam wrażenie, że wychowałeś się już na nowszym Metalu i gdy usłyszałeś ten najstarszy, zdziwiło cię to, jak bardzo się różni od tego "dzisiejszego Metalu".
Natrafiałem na różnych ludzi wypisujących dziwne osądy na takie tematy, ale jeszcze chyba nikt nie odcinał heavy metalu od jego korzeni i pionierów.
Heavy Metal wyewoluował z hard rocka na przełomie lat 60-tych i 70-tych. To wie każdy, kto choć trochę interesuje się tą muzyką.
Wiadome jest też, że różnica między hard rockiem, a wczesnym heavy metalem była wówczas dosyć mętna, a zasadniczą różnicą między nimi była dominacja dźwięków durowych w pierwszym i molowych w drugim.
Różnica między hard rockiem a heavy metalem z czasem stopniowo się wyostrzała. Wyostrzyła się całkiem w czasach NWOBHM i w latach 80-tych, kiedy heavy metal się "wyodrębnił", pojawiły się inne podgatunki, jak black metal, thrash metal, czy death metal.

Black Sabbath to korzenie tej muzyki. A kinder metal bredniami można raczej nazwać odcinanie się od tego.
Nie wiem, może nie podoba ci się wczesny heavy metal i nie potrafisz zaakceptować faktu, że tak na początku wyglądał heavy metal ?
Swoimi tekstami i tak historii nie zmienisz. Przykro mi bardzo.

Mam starszych znajomych, którzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy za nieznajomość takich podstawowych zespołów, jak Black Sabbath, traciło się koszulkę, lub bluzę itp.
Bo takie zespoły każdy metal znać powinien.
Oni się na nich wychowali i nie przypominają sobie, żeby kiedykolwiek ktoś wykluczał takie prawzory heavy metalu z tej muzyki.
Heavy metal bez Black Sabbath ? Nie wiem, jaką "rewolucję" chcesz wprowadzać, ale nie zmienisz historii.
 

Test Fobii

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
2
Dziwnych ekspertów czytasz chyba piszą oni do bravo. Bo tych co ja znam mówią że Black Sabbath jest praojcem heavy metalu (dodając ze twierdzenie że jakoby bez nich ten gatunek nie powstał jest mocno przesadzone)a klasyczny heavy metal "stworzył" Judas Priest który zaostrzył i wykrystalizował muzykę Sabbathów. (Wiess, Świtała, Skarzyński, Kukuczka i wielu innych starych prezenterów radiowych i dziennikarzy muzycznych)
W 70 latach heavy metalem nazywano Reo Speedwagon a nawet niekiedy Fleetwood Mac ;) Zachowujesz się jak dziecko co coś usłyszało i teraz powtarza dla uciechy swoje i pośmiewiska dla innych. Style metalu wykrystalizowały się z końcem lat 80 początkiem 90 i w takiej formie jak je wtedy określono powinno się ich używać. Bo w starych wypowiedziach można znaleźć ze Iron Maiden i Saxon grali Hard Rock.
Dawniej nie traciłeś koszulki wtedy kiedy byleś sam u obcych których tak naprawdę :cenzura: obchodziła twoja znajomość kapel i muzyki. Dostawałeś wpieprz za TSA gdy trafiłeś na fanów Vadera.
Używasz NWOBHM to teraz powiedz mi co znaczy to hasło bo jak na rzaie widzę jest to dla ciebie zlepek tylko liter.
Typowe dla ludzi co nie wiedzą co piszą szczególnie tych co można nazwać kinder metalami mam starszych znajomych co...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
TSA to muzyka hard rockowa a jego jedyna prawdziwa przygoda z heavy metalem to angielskojęzyczna HEAVY METAL WORLD a dlatego że takie brzmienie wymusiło Mausoleum Rec.
Niestety kolego Tsa to typowy przedstawiciel Heavy metalu i było tak od zawsze.Hard rockowy to jest może Alien i Trzy Zapałki ale Tsa jako zespół
podobnie jak ACDC to heavy metal.
Hard rockowcy to byli Deep Purple,Led Zeppelin,zaś Black Sabbath był uznawany tak pół na pół
W póżniejszym okresie pojawiło się pojęcie speed metal ogólne przez pewien czas np dla Metaliki slayera Kreatora
I jeszcze póżniej zaczęto stosować terminy black,death,thrash itp.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
K*rwa jedna muzyka a tyle wersji. Nazwa ma aż takie znaczenie? Dla mnie Black Sabbath mogło by grać nawet muzę określaną jako "g*wno" ale jeśli by grali jak grali to by mnie to nie obchodziło.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jesli naszywasz wczesny Black Sabbath Heavy Metalem to nazywasz i Deep Purple a nawet Fleetwood Mac.

Black Sabbath od samego początku praktycznie grał heavy metal i tak jak napisał Wojownik, wiele nie odbiegał od hard rocka, jednak był to już heavy metal. Mało tego w pierwszym albumie można dopatrywać się początków doom metalu.
Mam odczucie, że swoją przygodę zacząłeś z metalem od bardziej ekstremalnych gatunków- black czy death i teraz dla ciebie ten pierwszy heavy metal brzmi jak rock...

A TSA to od samego początku grał heavy metal i nadal gra, więc nie ośmieszaj się... A co powiesz o krążku Proceder? Czy ty naprawdę słuchałeś tego zespołu? A może co innego pobrało się przez Aresa ? :D
 

Test Fobii

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
2
Doom metal w latach 70? O ciekawa sprawa;) Trash tez powstał w latach 70 bo przecież słychać w nim elementy punku :p Ach ta encyklopedii metalu wasze jak widać jedyne źródło :) TSA nigdy nie grało czystego Heavy Metalu. Kojarzycie hasło Heavy Metal Rock?
tak zwłaszcza utwór "Twoja szansa nr I" to ostry heavy metal. A brzmienie lat 2000 tworzy ta płytę po prostu symbolem heavy metalu lat 80 ;P
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Dziwnych ekspertów czytasz chyba piszą oni do bravo. Bo tych co ja znam mówią że Black Sabbath jest praojcem heavy metalu (dodając ze twierdzenie że jakoby bez nich ten gatunek nie powstał jest mocno przesadzone)a klasyczny heavy metal "stworzył" Judas Priest który zaostrzył i wykrystalizował muzykę Sabbathów. (Wiess, Świtała, Skarzyński, Kukuczka i wielu innych starych prezenterów radiowych i dziennikarzy muzycznych)

To co twierdzą niektórzy "krytycy" mam w du.pie u murzyna.
Muzycy Black Sabbath określają swoją muzykę jako heavy metal. Za takie farmazony, jak tu wypisujesz to dostałbyś w zęby od niejednego starego metala, który się na takich zespołach wychował i widział, jak ta muzyka się rozwijała.

W 70 latach heavy metalem nazywano Reo Speedwagon a nawet niekiedy Fleetwood Mac ;) Zachowujesz się jak dziecko co coś usłyszało i teraz powtarza dla uciechy swoje i pośmiewiska dla innych. Style metalu wykrystalizowały się z końcem lat 80 początkiem 90 i w takiej formie jak je wtedy określono powinno się ich używać. Bo w starych wypowiedziach można znaleźć ze Iron Maiden i Saxon grali Hard Rock.

Nie opieram się tylko na tym, co usłyszałem. Ty po prostu nie wiesz, jak wygląda klasyczny heavy metal, tak, jak pisze Wloocibor, pewnie zacząłeś słuchać Metalu od tych bardziej ekstremalnych odmian i przy nich Black Sabbath ci brzmi hard rockowo.
A style Metalu były rozróżniane dużo wcześniej. "Black Metal" Venomu z 1982 roku, Odniesienia do nazwy Thrash Metal, między innymi "Thrash Till Death" Tankardu z 1986 roku (Zombie Attack), "Thrash Attack" instrumentalny kawałek Destruction z Infernal Overkill z 1985, czasopismo "Thrash'em All" działające od około 1986 roku.
Chcesz więcej przykładów, ignorancie ?
Utwór "Death Metal" zespołu Possessed - pioniera gatunku, na albumie Seven Churces z 1985 roku, a nawet na demo z 1984 roku.
A wracając do heavy, jak nie widzisz różnicy między hard rockowym Deep Purple, a heavy metalowym Black Sabbath, to jesteś impotentem muzycznym.


Dawniej nie traciłeś koszulki wtedy kiedy byleś sam u obcych których tak naprawdę :cenzura: obchodziła twoja znajomość kapel i muzyki. Dostawałeś wpieprz za TSA gdy trafiłeś na fanów Vadera.
Używasz NWOBHM to teraz powiedz mi co znaczy to hasło bo jak na rzaie widzę jest to dla ciebie zlepek tylko liter.
Typowe dla ludzi co nie wiedzą co piszą szczególnie tych co można nazwać kinder metalami mam starszych znajomych co...

Dawniej dostawałeś wpierdziel, jeśli uważając się za metalowca, nie lubiłeś takich podstawowych kapel, jak Black Sabbath, Slayer czy Metallica (która w latach 80-tych była w porządku, a że później zeszli na psy to już inna sprawa), czy podstawowy krajowy zespół TSA.
Od fanów Vadera prędzej dostałbyś za odrzucanie TSA z heavy metalu. Nawet jeśli byliby to miłośnicy tylko thrash, lub death metalu, wiedzieliby, że TSA to klasyczny heavy i od niego to się wywodzi.
A teraz cię oświecę z NWOBHM, bo robisz z siebie totalne pośmiewisko.
New Wave Of British Heavy Metal, czyli nowa fala brytyjskiego heavy metalu.
Mam wrażenie, że sam nie wiedziałeś, co to znaczy.

Gó.wno się znasz. Jeśli chciałbyś, żeby Black Sabbath zostało wykluczone z heavy metalu, musiałbyś stoczyć wojnę z co najmniej 90% metalowców, zwłaszcza starych weteranów. A i tak by ci się nie udało.
W pie.pszo.nym XXI wieku się produkuje pełno takich kinderów, co nawet nie znają korzeni metalu, a uważają się za znawców.
Ciekawe ku.rwa, ile masz lat ?
Wątpię, żebyś był w tej kwestii szczery, pewnie z ciebie jest taki internetowy "znawca", co w realu siedzi cicho, jak pikulik, bo za swoje dyrdymały już od niejednego dostałby w papę.

Doom metal w latach 70? O ciekawa sprawa;) Trash tez powstał w latach 70 bo przecież słychać w nim elementy punku :p Ach ta encyklopedii metalu wasze jak widać jedyne źródło :) TSA nigdy nie grało czystego Heavy Metalu. Kojarzycie hasło Heavy Metal Rock?
tak zwłaszcza utwór "Twoja szansa nr I" to ostry heavy metal. A brzmienie lat 2000 tworzy ta płytę po prostu symbolem heavy metalu lat 80 ;P

Ja pie.rdo.lę, nawet nie potrafisz prawidłowo napisać Thrash.
Nie trash, tylko thrash. Za takie coś, to też byś zarobił po mordzie.
Te dwa słowa, mimo, że budową się zbytnio nie różnią, to mają zupełnie inne znaczenie.
Nie ma trash metalu. Jest Thrash Metal.
A trash, to ty sam jesteś. (jak nie wiesz, co znaczy jedno i drugie to sprawdź w słowniku, chyba masz słownik w domu ?).

Tak, ku.rwa kojarzę hasło Heavy Metal Rock. Gdybyś znał historię heavy metalu to wiedziałbyś, że heavy metal jest jedną z odmian rocka. I z początku pełna nazwa brzmiała heavy metal rock.
Tak samo, jak hard rock, blues rock, shock rock i 'ch.uj wie co jeszcze'rock.
Gdyby nie był to czysty heavy metal, to byłoby np. "hard/heavy metal rock", albo coś w tym stylu.
Kumasz ? Czy masz za daleko do łba ?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Doom metal w latach 70? O ciekawa sprawa;) Trash tez powstał w latach 70 bo przecież słychać w nim elementy punku :p Ach ta encyklopedii metalu wasze jak widać jedyne źródło :) TSA nigdy nie grało czystego Heavy Metalu. Kojarzycie hasło Heavy Metal Rock?
tak zwłaszcza utwór "Twoja szansa nr I" to ostry heavy metal. A brzmienie lat 2000 tworzy ta płytę po prostu symbolem heavy metalu lat 80 ;P

Nie tyle sam doom, co pojawiające się jego elementy na pierwszej płytce jak zresztą i na drugiej płytce.
Trash? No może, nie interesuję się historią wynalazków, ale chyba dużo wcześniej :]
Nie encyklopedia, a dobry słuch, którego jak widać brakuje Ci.

A co mnie obchodzi w jakim stylu, w pierwszym poście w tym temacie napisałeś
TSA to muzyka hard rockowa a jego jedyna prawdziwa przygoda z heavy metalem to angielskojęzyczna HEAVY METAL WORLD a dlatego że takie brzmienie wymusiło Mausoleum Rec.
Więc skoro Proceder to krążek heavy metalowy to jednak TSA miało więcej przygód z heavy metalem.

Widzę, że próbujesz za wszelką cenę udać znawcę heavy metalu, ale próbując być super true metalem stajesz się jeszcze większym kinder metalem.
 

Test Fobii

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
2
Nie tyle sam doom, co pojawiające się jego elementy na pierwszej płytce jak zresztą i na drugiej płytce.
Trash? No może, nie interesuję się historią wynalazków, ale chyba dużo wcześniej :]
Nie encyklopedia, a dobry słuch, którego jak widać brakuje Ci.

A co mnie obchodzi w jakim stylu, w pierwszym poście w tym temacie napisałeś

Więc skoro Proceder to krążek heavy metalowy to jednak TSA miało więcej przygód z heavy metalem.

Widzę, że próbujesz za wszelką cenę udać znawcę heavy metalu, ale próbując być super true metalem stajesz się jeszcze większym kinder metalem.

Kto powiedział ze Proceder to heavy metal prócz Ciebie nie wkładam mi słów których nie powiedziałem i sprawdź w słowniku sarkazm i ironia.
Jakby udawał true metala to bym wpierał wszystkim każdą kapele hard rockową która ociera się o heavy metal (uprzedzam twój kolejny atak "TSA to muzyka hard rockowa a jego jedyna prawdziwa przygoda z heavy metalem" przeczytaj to że zrozumieniem) ze to jest heavy metal jak robisz to Ty z wojownikiem.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Kto powiedział ze Proceder to heavy metal prócz Ciebie nie wkładam mi słów których nie powiedziałem i sprawdź w słowniku sarkazm i ironia.
Jakby udawał true metala to bym wpierał wszystkim każdą kapele hard rockową która ociera się o heavy metal (uprzedzam twój kolejny atak "TSA to muzyka hard rockowa a jego jedyna prawdziwa przygoda z heavy metalem" przeczytaj to że zrozumieniem) ze to jest heavy metal jak robisz to Ty z wojownikiem.

Nie wpieramy do heavy metalu żadnych kapel hard rockowych.
Deep Purple nie jest heavy metalem.
Led Zeppelin i The Rolling Stones także nie.
Ani The Stoogles, MC5 czy Blue Cheere też nie jest to heavy metal.

Ale Black Sabbath to już heavy metal. Kapele, które wyżej wymieniłem to hard rock. Black Sabbath to już heavy metal, od tych powyższych sporo odbiega stylistycznie.

Są różne rodzaje nie znajomości metalu. Jedne kindery wpierają do metalu nawet wszystkie te kapele, które ja wymieniłem wyżej, a inne z kolei odcinają całą, albo prawie całą najstarszą gwardię (lub co gorsza całą).
Prawdziwy Metal znajduje złoty środek i potrafi ocenić to obiektywnie.
Jak można stawiać Black Sabbath obok The Rolling Stones, czy Led Zeppelin ?
Nie słyszysz różnicy w mięsistości brzmienia, sposobie gry perkusji itp. Uszu nie myjesz, czy co ?
 

Test Fobii

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
2
Rolling stones hard rock ;) zapomniałeś o Beatelsach , franku, Elvisie, Chuck'u (a przepraszam ten grał za ostro on idzie juz do speed), i Amstrongu ( a ten do black bo "growlował" ;) )
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
polecam mniej podniety
pierwsza plyta tsa to naprawde nie jest heavy, nie ta stylistyka
nie ta rytmika
pozniej stali sie bardziej "metalowi"
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Rolling stones hard rock ;) zapomniałeś o Beatelsach , franku, Elvisie, Chuck'u (a przepraszam ten grał za ostro on idzie juz do speed), i Amstrongu ( a ten do black bo "growlował" ;) )

Beatlesi i Elvis Presley to rock and roll.
A growl jest w death metalu, a nie w black.
W black metalu jest skrzekliwy wokal, to co innego, niż niski gardłowy śpiew zwany growlem.
Przestań się już ośmieszać.

polecam mniej podniety
pierwsza plyta tsa to naprawde nie jest heavy, nie ta stylistyka
nie ta rytmika
pozniej stali sie bardziej "metalowi"

Marek Piekarczyk sam mówił, że na początku w 1981 roku, gdy zaczynał śpiewać w TSA, "nie wiedział jeszcze, że to był heavy metal".
Podobno od czasu "Live" z 1982 roku było to już jasno określone heavy metalem.
Powtórzę jeszcze raz o takim drobiazgu, jak motyw na okładce, napis Heavy Metal Rock, i niech kolega Azzaron nie wyjeżdża mi znowu z tekstem, że niby "heavy metal rock świadczy o tym, że jest to połączenie heavy metalu z rockiem, a nie czysty heavy metal", bo jak pisałem heavy metal jest odmianą rocka i pełna nazwa z początku brzmiała heavy metal rock.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Azzaron nawet jeżeli nie zrozumiałem ironii to to mi już wystarczy, aby wiedzieć, że TSA zwyczajnie nie słyszałeś, zwłaszcza krążka Proceder, no może usłyszałeś np. Trzy zapałki. A teraz może uargumentuj mi proszę dlaczego krążek Proceder to hard rock a nie heavy? Może ja jakiś dźwięków nie słyszę, które są charakterystyczne dla hard rocka?


Beatlesi i Elvis Presley to rock and roll.
A growl jest w death metalu, a nie w black.
W black metalu jest skrzekliwy wokal, to co innego, niż niski gardłowy śpiew zwany growlem.
Przestań się już ośmieszać.

I dlatego on jest dla mnie kinder metalem ;) A jak kinder metal na pokaz robi wszystko ( w tym przypadku udaje wielkiego znawce) aby pokazać nam jaki to on jest true :]
 

Test Fobii

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
2
Końce z wami rozmowę jak się nauczycie czytać ze zrozumieniem i poznacie słowo ironia sarkazm to może z wami podyskutuje :)
Wojownik na stronie fanowskiej TSA alien masz wywiad w którym piekarczyk mówi ze nigdy nie przestanie grac Rock n' Rolla miłej zabawy ;)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Końce z wami rozmowę jak się nauczycie czytać ze zrozumieniem i poznacie słowo ironia sarkazm to może z wami podyskutuje :)
Wojownik na stronie fanowskiej TSA alien masz wywiad w którym piekarczyk mówi ze nigdy nie przestanie grac Rock n' Rolla miłej zabawy ;)

Jak już kierujesz się internetem, to radzę rzucić okiem na stronę TSA w Metal Archives.
Nie dość, że gó.wno wiesz o metalu i wywracasz historię do góry nogami, to jeszcze szerzysz takie bzdury przez internet (bo normalnie pewnie nie jeden by ci wyrżnął).
Ja też kończę rozmowę "cyber-metalu", pewnie wypisywanie bzdur w internecie zrekompensowało ci to, że za pewne normalnie chodzisz po trawnikach i nikomu normalnie takich farmazonów nie wciskasz.
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
TSA gra metal! Chyba Was pogięło jeśli macie wątpliwości. A w ogóle, to własnie na filmie Akademia Pana Kleksa, przekonałam się, że metal wieeelką moc dla mnie ma :D
TSA - Akademia Pana Kleksa - Marsz Wilków http://www.youtube.com/watch?v=oX-qDh5opAM
Bałam się tych wilków jak nie wiem co, po powrocie z kina gorączki dostałam i światło miałam w nocy, żeby wilki nie wyskoczyły z kata ;) To mój pierwszy kontakt z heavy metalem był :) W wielu lat 7 czy 8.
TSA - super zespół.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
bardzo lubię TSA, legenda polskiego rocka ;)
Kawał przyjemnej muzyki i tyle ;p
 
M

maakowiec

Guest
a u mnie niedawno grali i bylam ! hahehi ; d

TSA gra metal! Chyba Was pogięło jeśli macie wątpliwości
chyba ciebie pogielo. oni zapoczatkowali heavy metal. rozróżniaj gatunki
 
Do góry