Szukam jednej chętnej osoby do sesji próbnej

Status
Zamknięty.

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Draken mam pytanie nie chciałbyś żebym ci zrobił jakiegoś towarzysza lub coś w tym stylu ??
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
A no to wiem ale czy chcesz jakiegos nowego gracza jako towarzysza czy tolka jakas postac w sesji ??
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Kath
Mam coś z czego możemy się wszyscy pośmiać
Draken jeszcze nie ułozył histori swojej postaci
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Śmiać się z Drakena? Ileż można? Ja w każdym razie mam dość.

Anyway, w takiej sesji historia postaci chyba niespecjalnie jest niezbędna. To tylko krótka, niewymagająca przygoda, a nie ciąg kampanii epickich.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
DaMi - dopisze tylko, że historia postaci to dodatek nie koniecznie potrzebny do gry ale to zależy chyba od różnych czynników :)
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Ameno - ;)
Draken - Ty leniuchu! ;) :)
Reszto x) - skoro Mistrz gry chciał historię postaci to ta jest potrzebna. Bez względu na to jakiego rodzaju jest to przygoda.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
W sumie wszyscy macie rację :). Nie byłbym jednak sobą gdybym nie wtrącił swoich 2 groszy :D.

W tym wypadku historia nie jest konieczna do gry.... ale powiedzenie że historia "nie jest ważna" (tak jak to określił Draken) to już błąd :p. Historia jest ważna. Gdyby nie była, tobym jej na maturze nie pisał :D.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
No DaMi należy odróżnić historię postaci od historii powszechnej.

Ew. historię powszechną od historii (patriotycznej) Polski - reasumując do planów p. Giertycha
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Historia postaci nie jest ważna?! Herezja! :p :p :p
To wpływa na odgrywanie postaci, na to co robi mistrz gry, i na samą przyjemność grania. Jak można zostać postacią która nie ma przeszłości? Wtedy postać to nie postać a zwykła łupina! O!
 

Werenall

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Opole
Ja tam uważam że historia musi byc zawsze. Nawet jeśli nie rozwinięta to chociaż:
1) Dzrzewo genealogiczne (rodzice, rodzeństwo i ewentualnie sławni przodkowie, więcej nie trzeba)
2) Krótki opis dzieciństwa
3) Dlaczego jesteś tym kim jesteś.

To zmienia grę. Masz jak odgrywac. MP np. w przygodzie opisuje że znalazłeś ciało ojca który wymykał się z domu mówiąc że jedzie do przyjaciół.

POZDRO
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
1) Dzrzewo genealogiczne (rodzice, rodzeństwo i ewentualnie sławni przodkowie, więcej nie trzeba)

Z tym się nigdy nie spotkałem :D No chyba że w Władcy Pierścieni jeśli o literaturę fant. chodzi.

Ale bez przesady, to w sumie zależy od gry także, bo jeśli mamy jakąś wyrafinowaną sesję line-story (coś takiego jak Kathaea prowadzi) to w zależności od wątku fabuły coś takiego może się przydać, ale w zwykłej,szarej sesji jest to chyba zbędne?
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
I na tym właśnie polega cała zabawa - żeby pojęcie takie jak "zwykła, szara sesja" wyprowadzić z użytku! Każda sesja powinna być niepowtarzalna i dawać graczom to, co najlepsze - świetną zabawę. A im lepiej gracz wczuje się w swoją postać (właśnie poprzez np. tworzenie jej historii) tym... lepiej :eek:k:.

Btw. I wiem, że jest różnica między historią postaci a historią powszechną, Berials :D. Powoli widmo matury rzuca mi się na głowę :p.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Btw. I wiem, że jest różnica między historią postaci a historią powszechną, Berials :D . Powoli widmo matury rzuca mi się na głowę :p .

Milcz! <rzuca podręcznikiem od biologii w monitor komputera>

Zwykła, szara sesja - miałem na myśli to, że no taką kuśwa sesje jaką sobie co weekend odstawiacie w gronie znajomych... wiadomo, że każda może być niepowtarzalna (troche świec, burza za oknem, mały domek przy lesie z przemakajacym dachem i sesja w jakiegoś mrocznego RPG - kolega wciąż o tym zapomnieć nie może) ale to zależy od graczy,GM,nastroju,klimatu, ew. muzyki w tle ^^, ale myślą mą przewodnią było to, że w takiej właśnie sesji nie potrzeba drzewa geneaologicznego (lub podobnie).
 

rebuz

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
Winne Wzgórze
ale wy jestescie zalosni. ktos wpada na pomysl zeby cos zrobic nauczyc sie czegos a wy go od razu ciagniecie za jezyk szkalujecie wprowadzacie dygresje nie na temat. po co to wszystko? zalosne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry