[rekrutacja] Cisza przed burzą

Status
Zamknięty.

Guminio

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2005
Posty
232
Punkty reakcji
0
Jerdas - według mnie (choć nie ja tu jestem MG) karta jest zrobiona sehr gut!
Źle napisałeś umiejętności.
Sesja będzie opierać się na D'n'D'ku więc z niego bierz umiejki.
Grałeś kiedyś w Neverwinter Nights, Baldur's Gate, Icewind Dale?
No! To stamtąd weź umiejętności.
Poza tym, myślę, że DaMi uzna Ci zarówno elfa jak i półelfa.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Witam Cię cieplutko :)
Pewnie że się załapiesz! Myślę że 3 graczy jest idealna dla DaMiego, a tak poza tym ja tu jestem opcjonalnie ;)

Gumek o tej rekrutacji muszę porozmawiać jeszcze z panem moderatorem ;) Dla Ciebie się zawsze znajdzie miejsce :D
 

Luk.t

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Guminio dzięki grałem w Morowinda i Icewind Dale II, ale dawno i zawsze miale problem z umiejętnościami, o i nie lubię niemieckiego.


Zapomniałem wczoraj wypełnić całego ekwipunku.

Ekwipunek: Rapier szybkości <pięknie zdobiony, jak będzie konieczne bardziej go opisze>, Laska lewitacji i znikania <moja własna [chyba] wymyślona broń, jakie ma właściwości chciałbym zaprezentować podczas sesji jeśli jest konieczne podam MG na PW/gg ich spis <tak naprawdę nie jest jakaś super mega>, mikstury <leczenia i many i inne potrzebne magowi>, jakaś odtrutka, tunika maga <znając siebie o czymś zapomniałem jestem początkujący więc powiedzcie co potrzebne jeszcze jest w ekwipunku>
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Sehr gut! Jak to napisał Guminio ;). To znaczy ni mniej ni więcej, jak "całkiem dobrze".

Mamy trójkę graczy więc mamy komplet - rekrutację oficjalnie ZAMYKAM, choć temat wciąż pozostanie otwarty. Jerdas - witam w ekipie :eek:k:. Teraz błagam, dajcie mi ze dwa dni na doszlifowanie scenariusza (hah) i na wprowadzenie kilku poprawek do waszych kart. Jerdas proszę, prześlij mi na pw jak dokładnie ma wyglądać i jakie ma cechy ten twój kostur i miecz. Chciałbym wiedzieć czy nie jest zbyt mocny :).

Dwójka elfów w Akabie? Hm... chyba wam zafunduję trochę rasistowskich akcentów podczas sesji :D.

>Kath, jaka opcjonalna? Jesteś już i koniec! Podpisałaś cyrograf :D.
 

Warrior

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
cibóż xD
Boże! Jak na Ciebie Draken patrze (konkretnie na Twoje posty ale...) to mam ochotę przekleić sobie userbara z Twojego opisu do mojego.
Kathi robi sobie z Ciebie jaja!
Nie czuj się zaszczycony...


ja wiem po prostu tak sobie napisałem niech se robi ona mi może
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
>Kath, jaka opcjonalna? Jesteś już i koniec! Podpisałaś cyrograf :D.

Wybacz, zapomniałam o Twoim 2 nicku :D


ja wiem po prostu tak sobie napisałem niech se robi ona mi może

Wolisz nie wiedzieć co ja Tobie mogę.
Mam do Ciebie taką maleńką prośbę. CICHO BĄDŹ I NIE PISZ NIC. To wyjdzie nam i Tobie na zdrowie. -.-'
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A kto prowokuje?

Drakuś, czy oni mogą, czy nie mogą to sobie możemy na PW pogadać to Ci powiem kto co może bo swoje wiem :p

A wracając do sedna, jeszcze jeden wybieg i wylatujesz stąd z banem, zrozum to proszę bo nie bede się powtarzał.
 

Luk.t

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
34
i kto tu obraża...

Warrior oni ciebie nie lubią, więc zachowaj honor jak prawdziwy warrior i nie udzielaj się aż tak offtopowo


Znam trochę niemca, ale go nie lubię :)

DaMi pamiętaj jestem początkujący, opowiedz mi o tym jak działa magia <PW/gg> i bądź wyrozumiały.


Sé onr sverdar sitja hvass! <:)>
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ok, oto i obiecane zmiany w kartach ;). Po kolei:

Imię: Kashafn
Rasa: Elf
Klasa: Łucznik
Cechy zewnętrzne: długie złociste włosy, łagodne rysy twarzy, dobrze wyrzeźbione ciało, ubrany w skórzaną zbroję i zielone spodnie. Na plecach trzyma łuk.
Cechy charakteru: Miły, zawsze uśmiechnięty, spokojny, cierpliwy.
Historia: Jako młodzieniec na jego wioskę napadli orkowie. Nie potrafiąc walczyć schował się w kryjówce, którą razem, z elficką koleżanką zbudował w lesie nieopodal osady. Wyrósł na dzielnego mężczyznę posługującego się łukiem.
Umiejętności: Łucznictwo, perfekcyjna celność, wspinaczka, bezszelestne poruszanie się, podstawowa obrona.
Ekwipunek: własnoręcznie wykonany łuk o bardzo dalekim zasięgu. skórzana, ćwiekowana zbroja, kołczan strzał, pikowane naramienniki, skórzane buty, skórzany kapelusz z sokolim piórkiem
Magia: -

W tym świecie magia jest dostępna tylko dla wybranych i wzbudza nabożny niemal szacunek i strach. Nikt tu nie nosi przy sobie artefaktów (nawet malutkich :) ) i nie czaruje "od niechcenia". Dlatego w tej karcie wyrzucam wszystko z działu "magia", oraz zmieniam ekwipunek tak, by nie było w nim żadnego magicznego przedmiotu. W historii postaci zmieniłem też słowa "nieopodal osady" na "nieopodal Akaby". Poprosiłbym cię też, byś na priv opisał mi nieco tę "efią koleżankę" :D (czy jest ona dla ciebie kimś ważnym, jak wygląda, kim jest itp.).


Imię: Ann
Rasa: Człowiek
Klasa: Złodziej (należy do miejscowej gildii złodziei)
Cechy zewnętrzne: Gdyby nie niewielki biust zapewne wszyscy brali by Ann za chłopca, właściwie taka budowa ciała jest jej na rękę w związku z wykonywanym „zawodem” , brązowe włosy ścięte krótko na pazia, niewielkie oczy piwnego koloru, o ile oczami można nazwać dwie maleńkie szpary, wąskie usta. Co tu dużo mówić, nie jest zbyt piękna. Ann nigdy nie starała się ubierać jakoś specjalnie kobieco, zazwyczaj ubrana jest w szare spodnie z jakiegoś elastycznego materiału oraz bluzkę z tegoż samego materiału i koloru
Cechy charakteru: Ann to cicha profesjonalistka, nie mówi bez potrzeby, rozkazy przełożonych wykonuje bez mrugnięcia okiem, pozbawiona skrupułów
Historia: Historia Ann nie jest specjalnie ciekawa, całe życie spędziła w Akabie, jest córką tutejszej dziwki i jakiegoś pirata, którego imienia jej matka już dawno nie pamięta. Była jedyną choć nie można powiedzieć iż ukochaną córką swojej rodzicielki. Kochana mama dała jej twardą szkołę życia toteż Ann w wieku 12 lat uciekła. Ponieważ uroda nie dawała jej predyspozycji ku zawodowi jej matki, zajęła się tym co robi teraz, czyli złodziejstwem.
Umiejętności:
Otwieranie Zamków
Krycie się w cieniu
Kradzież kieszonkowa
Strzelanie z łuku
Posługiwanie się sztyletem (+ cios w plecy)
Ekwipunek: Ann nie korzysta ze zbroi gdyż ta utrudniałaby jej poruszanie, ma natomiast przy pasie sztylet (zawsze), na plecach krótki łuk oraz kołczan strzał (bierze go tylko kiedy jest niezbędny)
Magia: -------------
GG: Masz :p

Błędów nie stwierdziłem ;). W ramach bonusu uczynię cię niższą rangą członkinią Gildii Złodziei w Akabie. Złodziej działający w mieście "od zawsze" z pewnością zwróciłby na siebie uwagę odpowiednich ludzi i wreszcie stanąłby przed wyborem "albo jesteś z nami albo a rybami na dnie zatoki". Poza tym tak będzie mi łatwiej ;).


Imię: Jerdas
Rasa: Elf/Półelf <powiesz który będzie bardzie odpowiadał>
Klasa: Mag
Cechy zewnętrzne: 187 cm, włosy sięgające do ramion czarne, tunika z kapturem <z reguły go nie zakłada> <chyba to wszystko jak coś mogę dodać>
Cechy charakteru: tajemniczy <tylko to [aż tak tajemniczy]>
Historia: wiadomo tylko tyle ze urodził sie w Akabie po ukończeniu 12 lat został uznany za zaginionego
Umiejętności: Szybki, wszystkie <lub prawie wszystkie związane z magią> posługiwanie się rapierem <średnio-zaawansowany> i różdżką/laską <zaawansowany>
Ekwipunek: Rapier, skromna szata, kostur wędrowny z kilkoma magicznymi właściwościami
Magia: Zna sie w sumie na magii każdej choć najlepszy jest w rzucaniu czarów z piorunami/błyskawicami/gromami
GG: 6818319


Hmm.. dobra, tu mieliśmy z Jerdasem wymianę kilku privów i doszliśmy już niejako do porozumienia w kwestii ekwipunku :). Po ciężkich negocjacjach pozbawiłem go nieco "zabawek", lecz dwa przedmioty (jeden słąbo magiczny, drugi całkiem silny) postanowiłem mu zostawić. Dlaczego? Bo jest magiem :). Ale kim jest dokładnie, wyjdzie w praniu (tj podczas sesji). Może być ciekawie.


Teraz kilka informacji technicznych. Gracie postaciami w okolicach poziomu 6, czyli takimi, które już z niejednego pieca chleb jadły :). Jak zauważyliście, nie prosiłem was o podanie żadnych statystyk czy innych liczb. Nasza sesja będzie typowym "storytellingiem" (polecam lekturę "Władcy Marionetek" w dziale "sesje rpg", byście zobaczyli jak prowadzę grę) tzn skupimy się bardziej na grze, scenach i sytuacjach niż na walce i rzutach kośćmi. Prawda jest taka, że wszelkie akcje losowe w sesjach które prowadzę zależą bardziej od życiowości sytuacji i mojego widzimisię niż od losu :D. Temat z sesją na dniach (jutro).
 
Status
Zamknięty.
Do góry