Nowa sesja na forum. Zapraszam!

Status
Zamknięty.

Kolos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
TROJMIASTO:D:D
Witam wszystkich!!

Chciałbym poprowadzić sesję Młotka dla grupy śmiałków którzy chcieli by zaryzykować swoje życie na mojej sesji :D

Jako Mistrz prowadziłem kilka sesji na żywo :D ale teraz chciałbym spróbować online.
Uprzedzam lojalnie, że jestem zielony jeśli chodzi o prowadzenie sesji online więc napewno będę potrzebował pomocy a tudzież sesja może wydawać się dziwna:D mam jednak nadzieję że nic dziwnego się nie wydaży:)

Nazwa sesji: "Droga do ... "
Świat: Warhammer
Miejsce startu: ....

Historia: Podam w Niedzielę.


Jeśli chodzi o postaci to bedę się skłaniał bardziej ku odgrywaniu postaci niż rzutom kostek które będziecie musieli wykonywać lub jeśli ktoś ich niem ma to ja je będę przeprowadzał.
Kto się zgłosi będzie mógł grać:D Do 4 graczy.
PYTANIA ??
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Dobra to załóz mi postać wytłumacz jak sie na tym świecie i możemy próbować
 

Kolos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
TROJMIASTO:D:D
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli że ja mam ci podać postać :D W końcu to gracze określają jakimi postaciami będą grali i jakimi profesjami. A jeśli chodzi o świat to go nie znasz ?? To będziesz musiał znaleźdź artykuły o młotku i je poczytać a co trzeba na karcie postaci to ci podam ale wieczorkiem.
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
jak bys podał karty postaci to bym mógł zgrac, bo ja poczatkujący jestem :D
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Jeju, jeju - czarodzieju! Ludki, nie zniechęćcie przypadkiem nowego gma :D. Poczytajcie najpierw o WH w necie - stronek fanowskich jest mnóstwo. Kolos nawet jeśli wam poda kartę postaci, to dużo z niej nie wyczytacie bez znajomości systemu?

Żeby uniknąć sytuacji, w której kolos zanim zacznie grać będzie zmuszony wam udzielić korepetycji z WH ( :) ) proponowałbym stary sposób na grę online - niech kolos napisze czego (jakich informacji) od was wymaga, a wy podeślecie taką "umowną" kartę. Przecież sam powiedział, że liczby nie będą grały głównej roli w tej sesji?
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
Ale to bedzie podobne do warhamera 40k ? :/ karabiny i te sprawy ? :/ bo jeśli tak to ja odpadam.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nie - WHFRP to "czyste" rpg z całym zestawem broni białej i magii. Przy czym słowo "czyste" jest tu nieco nie na miejscu :). To dość ponury system, choć nie wiem jak sesje prowadzi Kolos.
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
dzieki, doczytam jeszcze o rasach i reszcie ;)

Karta postaci:

Rasa: Nieumarły
Profesja: Nekromanta
Imie: Gumas
Umiejetności:
-przyzwanie umarłych
-Korzystanie z kosturów
-Niewrazliwość na czary psychiczne
-rozpoznawanie przedmiotów
-Nowicjusz Magi śmierci


Wady:
-wrażliwy na broń
-wrażliwy na czary elementalne
-powolny
-nie może korzystać z żywych koni ani żadnych inych zwierząt
- nie umie posługiwać się żadną szkoła magi oprócz magi śmierci i zaklęc podstawowych.
Zalety:
- budzi groze w przeciwniku
- potrafi zapanować nad każdym umarłym

Czary:

-Śmierci:
- przyzwanie szkieletu (przyzywa szkielet martwego żołnierza, moc i obrona przyzwanego stworzenia zalezy od umiejętności postaci )
- ozywienie zwłok ( ozywia zwloki martwej postaci, zamieniając go w zombie, na poczatku ogranicza się do zwierząt, wraz z wzrostem umiejętności możemy ożywiać inne istoty. )
- groza ( tworzy fale, która odstrzasza przeciwników i powoduje, że uciekają w popłochu, czas i promień zaklecia zależą od umiejętności postaci )
- wybuch zwłok ( napełnia zwłoki duzą ilością mocy magicznej, co powoduje, że staja się groźnym ładunkiem wybuchowym, moc wybuchu zależy od doświadczenia postaci)
- wiezienie z kości ( zamyka przeciwnika w wiezieniu z ogromnych kości, zaklęcie jest stałe, kości na stałe wyrastają z ziemi, ale są zniszczalne, wytrzymałość kości wzrasta wraz z umiejętnościami postaci)
- kwaśny deszcz ( skupia nad grupą przeciwników chmure zżerającego deszczu, wyżera on skure i niszczy zbroje, wielkość chmury zależy od poziomu postaci )
- chmura trujących gazów ( z ciała bohatera wydzielaja się opary, które powodują, że przeciwnik dławi się i dusi, promień to 10 metrów od bohatera, czas trwania zależy od poziomu bohatera)
- osteoporoza ( rzuca na przeciwnika osteoporoze, kości przeciwnika są kruche i podatne na złamania, im wiekszy poziom, tym kości są bardziej podatne na złamania)
- płonąca czaszka ( rzuca w przeciwnika mistyczną, płonącą czaszke, kiedy trafia w przeciwnika wybucha, i rani pobliskich przeciwników. Promień wybuchu i moc czaski zależy od umiejętności postaci )
- śmierć ( może oznaczyć dany teren śmiercią, rośliny umierają, a ziemia zamienia się w popiuł, psuje to morale przeciwnika. Teren jaki może zniszczyć postać zależy od poziomu postaci. )

-Podstawowe:
- wykrycie magi (każdy wie )
- naznaczenie ( nad głową postaci pojawia się świecacy krąg, widoczny tylko dla naszego bohatera. Pomaga on w rozpoznaniu w ciemnościach, coś podobnego do wykrycia życia)
- wykrycie życia ( pozwala widzieć wszystkie istoty zywe )
- słabe leczenie ( leczy niewielkie rany, takie jak przeciecia, zadrapania itp. )

Opis postaci:
Wysoki Lisz ubrany w stare podarte szaty, błyszczące oczy powoduja, że budzi groze. Z natury agresywny i milczący. Szybko wdaje się w róznego rodzaju bujki. Twarz przypomina wydrapana przez jakieś zwierze, pól zwloki pół szkielet.

Historia:

Gumas był przywódcą małej armi ożywionych szkieletów, toczył wojny z odziałami orków. Niestety król Nieumarłych istot miał dość jego buntowniczego zachowania i wysłał go na misje, która była niewykonalna. Razem z swoim odziałem miał zaatakować "małą" wioske goblinów, okazało sie, że wioska to tak naprawde for obronny. Gobliny wybiły całą drużyne oprócz Gumasa, cudem ocalał jako jedyny i wyzwolił się od panowania swojego władcy. Krąży po całej krainie starego świata nie wiedząć do kąd zmierza. Bez władcy i bez żadnych ziem szuka drużyny do której mógłby dołączyć i korzystać z swoich mocy.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie chce się wtrącać, ale czy przypadkiem nie powinno być 'Nieumarły'? A ogólnie postać ciekawa :)
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
GM nam uciekł xD

a czy moge założyć nowy temat w rekrutacji, że potrzebuje doswiadczonego GM na sesje próbną ?
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Hah, pewnie że możesz? Co to za dziwne pytanie wogóle :).

Obecnie prowadzę jedną sesję tutaj z dwiema osobami (Gumino i G.F. -V.), która idzie nieco powoli (z mojej winy, bo jestem jak sami zapewne się orientujecie tylko raz, góra dwa razy dziennie online) i jedną gram na TaL'u. Jeśli nikt się nie zgłosi, Gumas, to myślę że będę w stanie ja coś ci wykombinować. O ile nie będzie przeszkadzać ci tempo :p.

Ale załóż temat - może ktoś zdejmie mi z ramion ten ciężar :p.
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
Sweeeeeeeeeeeeet ! ^^ Może bede uczestniczył w pierwszej sesji w moim zyciu :p aha, to sobie skopiuje ta karte postaci z tąd do nowej sesji. :D

P.S.
Berials, uwielbaim twoje pozwolenie xD !
 

Kolos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
TROJMIASTO:D:D
No to zacznijmy od tego że MG nie uciekł :D
Tylko miał problemy z netem w domu :(

A karta postaci ok gumas:) Tylko dodaj jeszcze jakąś historię. Wg mnie to nie możesz się posługiwać czarami z tradycji nieumarłych jednocześnie z tradycją ognia jeśli jesteś Nekromantą Liszem więc musisz zmienić(np. zamiast płonących iskier tworzą się zielone iskry z trupią trucizną) a najlepiej zrezygnować z tych czarów.
Chodzi o to że jesteś nekromantą czyli magiem ukierunkowanym i wyspecjalizowanym.

A jeśłi chodzi o wasze opinie Kaththea to warto je poznać bo ja też jak Gumas jestem nowicjuszem :D
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
Napisze jutro historie postaci.
A moge jeszcze kilka czarów dodać, czy juz za dużo ?

No i jeszcze jedno pytanie, czy mozna w wóch sesjach na raz uczestniczyć ?
 

Kolos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
TROJMIASTO:D:D
Możesz uczestniczyć nawet w 10 jeśli tylko znajdziesz na nie czas :D oczywiście jest to tylko moje zdanie :D

Możesz zaproponować inne ale na początek ograniczył bym się w tej liczbie. Co najwyżej możemy zamienić jakiś czar na inny.

Teraz dopiero zwróciłem uwagę na dwie rzeczy tzn.
Zaklęcia podstawowe- możesz dodać kilka innych np. pojawienie się aureoli wokuł jakiegoś obiektu Nic nie robi ale czasami może pomóc:) i odpada teleportowanie nawet na ograniczoną odległość bo to jest naprawdę bardzo trudny czar!!
-Mistrz w magi śmierci - Na to nie mogę pozwolić bo to oznaczało że dalej nie możesz się rozwijać w tej tradycji i jesteś kimś naprawdę prawie boskim co mi raczej nie odpowiada:D No bo jak mam prowadzić sesję dla "boga" :D??
 
Status
Zamknięty.
Do góry