In Flames

Alsenq

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A no słuchałem kiedyś, nawet podobało mi się.
Ale żadnej piosenki nie pamiętam niestety.
 

ibanez

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zamość
Uwialbiam In Flames, ulubione kawałki: Trigger, Free Fall, Dead End, Scream...
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Nie lubię Cradle Of Shit, In Flames, Dimny Burger i tym podobnych klimatów.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Każdy z tych zespołów gra inaczej, więc delikatnie mówiąc - chrzanisz porównując je.
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Wiem, że inaczej, ale łączy je to, że DLA MNIE wszystkie są nieco zabawne. Jeśli chodzi o In Flames to uważam, że Death Metal ma być techniczny i brutalny.Melodyjny death metal, to taki sam oksymoron jak pop- punk ;) . Jak można grac dm melodyjnie ? Albo grać punk i być POPularne ? Kolejna szuflada dla muzyki, niektóre kapele podszywaja się pod dm a grają jakąś cienką siare ;) Arch Enemy jedynie z tego czegoś otagowanego jako "melodic dm" trawię.
Bardock247 - no ja po prostu mam taki gust :) i nie mówię, ze jak coś dla mnie jest do bani, to od razu złe :).
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A mi się taki klimat podoba. Melodic DM podchodzi mi nawet bardziej od zwykłego. Rzecz w tym, że nie da się przykleić jakiemuś gatunkowi etykietki np. to ma być tylko surowe i brutalne. Każdy inaczej odbiera muzykę i trochę melodii może jednemu przeszkadzać, komuś innemu dawać większego kopa. Jak zazwyczaj cała rzecz się rozchodzi wokół gustu.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Wiem, że inaczej, ale łączy je to, że DLA MNIE wszystkie są nieco zabawne. Jeśli chodzi o In Flames to uważam, że Death Metal ma być techniczny i brutalny.Melodyjny death metal, to taki sam oksymoron jak pop- punk ;) . Jak można grac dm melodyjnie ? Albo grać punk i być POPularne ? Kolejna szuflada dla muzyki, niektóre kapele podszywaja się pod dm a grają jakąś cienką siare ;) Arch Enemy jedynie z tego czegoś otagowanego jako "melodic dm" trawię.
Bardock247 - no ja po prostu mam taki gust :) i nie mówię, ze jak coś dla mnie jest do bani, to od razu złe :).
A z drugiej strony ja nie mówię, że te zespoły są dobre, tylko, że grają inaczej. ;) In Flames mnie trochę irytuje, bo nie jest dość brutalne, nawet jak na MDM, czasem odnoszę takie wrażenie słuchając ich losowych kawałków z YT. Ale gatunek lubię.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
A z drugiej strony ja nie mówię, że te zespoły są dobre, tylko, że grają inaczej. ;) In Flames mnie trochę irytuje, bo nie jest dość brutalne, nawet jak na MDM, czasem odnoszę takie wrażenie słuchając ich losowych kawałków z YT. Ale gatunek lubię.
odnosisz takie wrazenie bo nie slyszales kawalkow z Whoracle, Clayman, Colony. Od Claymana IF troche zeszlo z tonu na bardziej melodyczna strone co zreszta mi sie podoba. Sountrack To Your Escape, Reroute To Remain, Clayman i A Sense of A Purpose to plyty ktore uwielbiam i moge ich sluchac godzinami, codziennie i nigdy mi sie nie znudza.

@Kalhi a powiedz mi z jakimi zespolami Melo Deathu sie zapoznales?
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
@Kalhi a powiedz mi z jakimi zespolami Melo Deathu sie zapoznales?

„Zapoznałam się” to za dużo powiedziane :) próbowałam trochę słuchać Dark Tranquillity, Arch Enemy, Norther i właśnie In Flames. Arch Enemy prawie :) polubiłam - innych nie. W ogóle to najbardziej podchodzi mi thrash i techniczny dm, cała reszta zdecydowanie mniej, póki co nie mogę przyswoić tych klimatów. Maybe later ;)
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
odnosisz takie wrazenie bo nie slyszales kawalkow z Whoracle, Clayman, Colony. Od Claymana IF troche zeszlo z tonu na bardziej melodyczna strone co zreszta mi sie podoba. Sountrack To Your Escape, Reroute To Remain, Clayman i A Sense of A Purpose to plyty ktore uwielbiam i moge ich sluchac godzinami, codziennie i nigdy mi sie nie znudza.
No, to prawda, że nie znam ich twórczości za dobrze, zapoznam się w wolnym czasie. Spora melodyczność nie jest zła, ale wtedy to już nie jest MDM, bardziej metal alternatywny.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
no ale ja nie widze w IF sporej molodycznosci ktora by ich klasyfikowala pod metalcore czy alternatywny metal. Utwor Come Clarity nie przesadza wszystkiego :]
 

yabatek

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Nowy Sącz
Nowe kawałki typu Come Clarity to shit za przeproszeniem.. Bullet Ride, Paintball Map na razie :p szukam jakiś nowych kawałków..
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Nowe kawałki typu Come Clarity to shit za przeproszeniem.. Bullet Ride, Paintball Map na razie :p szukam jakiś nowych kawałków..


no to żeś się chłopie nasłuchał, dwa kawałki to faktycznie podstawa do oceny.
A co do Come Clarity to już nie jest taki nowy utwór...
 

Gliceryna

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Bardzo ich lubię. Szczególnie płytę Reroute to Remain.
Oprócz utworów z tej płyty lubię jeszcze między innymi 'Only for the weak', 'Pinball map' i 'Swim' (Clayman), 'The Mirror`s Truth', 'Condemned' i 'Alias' (A sense of purpose), no a z Come Clarity... Cóż, kawałek 'Take this life' i 'Dead end' nie są takie złe. ;P
 

Anomaly

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Hell
Jeden z moich ulubionych melodeath metaloweych zespołów. Stoi na czwartym miejscu zaraz po Soilwork
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
Uwielbiam Trigger :)
Byłam ostatnio na ich koncercie i jestem po wielkiim wrażeniem, chłopaki wymiatają ]:>
 
Do góry