gra

Status
Zamknięty.

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Hah! Jestem normalnie dumna z siebie. Obserwujac od jakiegoś czasu ten dział i sesję spontaniczną doszłam do tego o co tu chodzi samodzielnie :D Ale ja sobie jeszcze troszke poobserwuję ^_^
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Gratulejszyn, Sev. Jakby co, prosiemy prosiemy. Kobiet w rpg zawsze deficyt :p
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Ale ja sie wstyyydzęęę ^_^
Nie no xd prawdę mówiąc to konkretniej nie bardzo wiem o co chodzi. Kto do czego i w ogóle ^^
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Oo Sev.. W drugiej części spont, jest synteza, rzuć okiem.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Berials - a ja cały czas czytam tą 2 cz. spontanicznej. :D Wiem o co w grze chodzi, ale nie znam takich konkretniejszych zasad. jakie postaci/profesje i cała ta reszta.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Sev grałaś kiedyś w jakiegoś RPGa na kompie? Albo czytałaś Władce?

Qon, mi się wydaję że jej chodziło o tworzenie postaci..
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Na kompie nie grałam, Władcy nie czytałam. Ale wiem mniej wiecej o co chodzi.
I dokłądnie o tą postać mi chodzi. Co do wyboru, co wymyślić itd :D
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Osz kurcze.. <drapie się po łebku>
Fantastykę dzielimy na takie ja wiem.. 3 podstawowe grupy:
Fantasy
Since fiction
Horrory

I Spontaniczna jest osadzona jakby właśnie w tym fantasy. Gra odbywa się w świecie zbliżonym do średniowiecza z tym że jest tam magia. Tak więc profesje jakie możesz sobie wybrać są albo typowo średniowieczne albo związane właśnie w jakiś sposób z tą magią.

Wymienię podstawowe profesje:
Mag
Kapłan
Wojownik
Złodziej

Chyba takie najprostsze. Naturalnie występują dwu klasowy itd. Oraz różne udziwnienia danej klasy, przeinaczenia, specjalizacje…

Podstawowe rasy w takim świecie to

Ludzie
Elfy
Krasnoludy
Niziołki
Gnomy
Ogr
Ork

Są oczywiście mieszanki rasowe (czyli np. półelf mamusia dajmy na to elfka a tatuś człowiek)

Nie wiem czy o to chodziło.. Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam i w ogóle nic nie wiem x)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Moim zdaniem całkiem przystępnie to ujęłaś. Oczywiście patrząc na spontaniczną widać, że to szkielet i ważne, żeby dobrze czuć się ze swoim bohaterem. W końcu ja gram rozbitkiem z innej planety, no i mamy 2 wilkołaki.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Wampirki jak najbardziej dopuszczalne a nawet wskazane. Zwyczajowo nie lubią się z wilkołakami, więc może być ciekawie.
 

Werenall

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Opole
Hurrrrrrrraaaa. Sev, bądź wampirem to będzie jazda w grze. Główna zasada w spontanie to według mnie: Nie decyduj za graczy bez ich zgody i nie pisz że umarli i takmie tam
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Taak, to jest dość ważne, sama przyznasz :). Pamiętaj też, że RPG polega na:

a) odgrywaniu ról i trzymaniu się klimatu sesji (stąd te problemy gdy Qon oznajmił nam swoje pochodzenie)
b) grze zespołowej (unikaj grania samodzielnego - vide magiczne artefakty znajdowane przez Ameno podczas walki z wilkami :D)

Mile widzana poprawność ortograficzna i gramatyczna, ale chyba Tobie tego mówić nie trzeba ;). Nie chcę w dziale kolejnego (ś.p.) Drakena :D.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Nie mów hop póki nie przeskoczysz.. Draken jeszcze powróci.. za ile mu się ban kończy..?
 

salron

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Gdzieś w Polsze
Lusjus - na dobry początek trudno powiedzieć, w spont. są raczej gracze, którzy nie są (bez urazy) zieloni.

A figa! Już się trochę zazieleniło, bo jestem ja i o ile mi wiadomo Shani też się dopiero uczy. Ponieważ nie ma do końca określonych reguł, sporo wiadomości do gry można czerpać po prostu z książek. Nie łamać się!


Qon, sorry, ale mamy nie 2 wilkołaki, ale jednego wilkołaka i maga- przemieńca ( jak czytałeś ,,Nocny Patrol" to wiesz, o co biega)
 
Status
Zamknięty.
Do góry