gra

Status
Zamknięty.

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
powie mi ktos w jakiej grze sa te sesje moze jakis tutek o co chodzi bo jest wiele gier pg na swiecie
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Spontaniczna -> klimat fantasy większych reguł brak
Listy z Przeszłości -> wolne przemyślenia mg czyli mnie :p sesja wzorowana na D&D i Warhammerze
6 krucjata przeciwko smokom -> autorski system Drakena
Doga do… -> Warhammer
Władca Marionetek -> urywek systemu autorskiego DaMiego


Żeby zagrać w której z sesji najpierw musisz się zapisać do niej w temacie rekrutacja, wyjątkiem jest spontaniczna do której można dołączyć w dowolnym momencie.
Gdzieś był podobny temat ale nie mogę znaleźć…

Obecnie otwarta jest rekrutacja do sesji w świecie 7th Sea.
http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=29869
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
spoko ale niebardzo rozumiem trzeba sciagac jakies pliki zeby w to grac to jest cos jak diablo2 czy raczej lineage czy mu online w taie grywalem a tutaj nic nie łapie
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Nie, nie, nie! :)
http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=26550 <- podobny temat niestety zamknięty.
Czyli że grałeś na komputerze w RPGi mówisz..?
No to najprościej wyjaśnię Ci grę tutaj tak :) :

Za komputer robi Mistrz Gry czyli on wykonuje wszystkie rzuty losowe.
Świat w którym gramy jest opisywany przez tego mistrza gry.
Ty jesteś swoją postacią - odgrywasz ją mówisz co robi i jak wygląda itd…
A całość dzieje się jakby w Twojej wyobraźni czyli to co mówi MG Ty sobie wyobrażasz .
Tak jakbyś prowadził drugie alternatywne życie ^^ coś w tym guście.
Nie wiem czy to jest w miarę jasne.. Jeśli masz jakieś pytania to pytaj śmiało. :)


PS. Jeśli mogę mieć sugestie to moda to może warto założyć temat -> ogłoszenie “RPG na forum. - O co tu chodzi?" I wyjaśnić to w miarę klarownie i jasno. Uniknęlibyśmy dzięki temu kolejnych takich tematów. :)
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
chyba zaczynam łapać. to jest dla osob o wielkiej wyobrazni. tzn zbiera sie kilka osob i gada co w tej chwili robi wydaje polecienie inni zmyslaja poobnie i wyobrazaja sobie innych. tylko nierozumiem do konca jezeli wyobrazam sobie zamek i kazdy idzie w inna strone to potem korguje się ruch czy co. jak zdobywa się przedmioty, z kąd brac karty postaci?? z kad mam wiedziec jakie potwory zabije jak je sobie wyobrazimy to jesem w stani kazdego zabic:p



powiedcie dobrze skojarzyłem??
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Prawie dobrze :D Jestem z Ciebie dumna! :D Bystryś!
Nie powiedziałam Ci o jednej rzeczy aby Ci nie mieszać. ;) Mistrz gry zazwyczaj cały świat czerpie z podręcznika - Ty nie musisz go czytać, naturalnie. Stąd też bierze potwory. To Mistrz gry decyduje o tym kogo spotykasz a Ty możesz mówić co robisz spotykając tego kogoś. ;) Schemat karty postaci podaje mistrz gry. Daną rzecz/ potwora/ osobę wyobrażasz sobie dzięki opisowi jaki wypowiedział wcześniej MG. I nie jesteś w stanie zabić każdego :D (ah każdy by tak chciał! :D ) To jak dobrze wykonujesz niektóre czynności opisuje Twoja karta postaci. Trzyma Cię w ryzach że tak powiem ;)
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
tak mi sie wydawało czytałem teraz o rpgach i spodobało mi sie. na podstawie tego naprawde swietna ksiazke mozna by napisac:p
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Ha! To RPGi powstały na podstawie książek a na podstawie takich RPGów komputerowy gry ;)
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
moja ostatnia przeczyana ksiązka to był hobbit. super tylko miałem taka smieszna wersje jakby poniewarz w ksiazce zdazaly się błędy ortograficzne, interpunkcyjne itp itd. nie był to e-book. wywołało to we mnie zdziwienie ale ksiazka super. puzniej prubowalem wladce pierscieni ale on wogole mi nie wchodził. kto zna podobne ksiazki do hobbita??
lubie terz harrego potera :bag: wlasnie zaczynam czytac 3 raz 1 czesc a juz wszystkie po 2 razy przczyałem
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Hmm z takich lżejszych lektur to mogłabym polecić sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego oraz coś Andrzeja Pilipiuka (Wędrowycza choćby ). No i skoro podobał Ci się Hobbit to postudiuj dalej Tolkiena ;) ja czytałam jeszcze Łazikantego, ale to już bardziej taka baja. Przede wszystkim to nie ten temat i nie ten dział :p zrobił się offtop. ;) Ten temat zostawmy na ewentualne pytania związane z graniem na forum a z tym pytaniem załóż sobie w literaturze i sztuce
http://www.forumowisko.pl/index.php?showforum=58
:)
chyba że Pan mod DaMi zdecyduje inaczej ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
O Władcy Pierścieni jest temat tutaj.
Tutaj dwa tematy o książkach fantasy 1 i 2.

A co do samej specyfiki gry, tak jak mówiła przedmówczyni - najlepszym sposobem na zapoznanie się z sesją RPG internetową jest przeczytanie kilku, omijaj tylko sesje Drakena - to herezja.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Dzięki Kath za dokładnie wyjaśnienie o co chodzi nowemu :eek:k:. Dobra robota.

Od siebie dodam i polecam jeszcze Ewę Białołęcką, Jacka Piekarę... ale jako się rzekło to nie miejsce na dyskusje o literaturze.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Czy ja dobrze rozumuje czy to jest takie jakby wymyslanie jakiejs histori ?? jakby pisanie ksiazki albo cos takiego tak ??
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
W pewnym sensie, z tym że mamy (gracze) możliwość ingerencji w świat gry (stworzonego przez Mistrza Gry).
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
A jak ja bym chciał tez takie cos pisac tak jak wy to co mam zrobic ?

(sorry za głupie pytania ale nie znam sie na tym, a chce sie poznac)
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Możesz też spróbować się jeszcze wcisnąć w rekrutacji do 7th sea, ale nie wiem czy Ci się uda. Jeśli chcesz to zrobie Ci temat to swojej sesji i zagrasz jako 4 gracz bo Drakena nie widać, więc chyba już nie wróci.
Napisz mi na pw czy chcesz u mnie grać. Zrobiłabym temat jak naprawię laptopa.. (czyli jakieś 2-3 dni. :D )
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
 Drakena nie widać, więc chyba już nie wróci.

Za niecałe dwa tygodnie kończy mu się ban odemnie.

Lusjus - na dobry początek trudno powiedzieć, w spont. są raczej gracze, którzy nie są (bez urazy) zieloni.

Sądze, że dla Ciebie najlepiej byłoby przystać na propozycję Kath, abyś został jej graczem. Kati to (ogromnie) życzliwa osoba i napewno dobrze wprowadzi Cię w świat RPG.

Btw, z tego co widze to 7th Sea zapowiada sie na sesję dość zaawansowaną (o ile można to tak nazwać.).
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Lusjus (...)
Sądze, że dla Ciebie najlepiej byłoby przystać na propozycję Kath, abyś został jej graczem. Kati to (ogromnie) życzliwa osoba i napewno dobrze wprowadzi Cię w świat RPG.

Dobra, dobra to Twoja opinia. Lusjusowi mogę się wydawać strrrraszną wiedźmą. Z resztą kto powiedział że nie jestem? :D
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Każdy z nas na swój sposób jest, Kath :).

A faktycznie - nie polecam spontanicznej na początek. Przede wszystkim dlatego, że jest ona już całkiem zaawansowana (tj. długa) i cięzko byłoby ci się odnaleźć w tym natłoku wątków i postaci. Tam każdy właściwie gra swoją sesję :D.
 
Status
Zamknięty.
Do góry