Eurowizja 2016: Czy Szpak ma szanse na zwycięstwo?

M

MacaN

Guest
Delilaah napisał:
I jeszcze jedno.. Miałam okazję porozmawiać z Nią na ten nurtujący wszystkich temat. Jeśli w świat show biznesu wkracza taka postać jak Conchita, kreując się jako kobieta, chcąc być psychicznie i wizualnie kobietą, to nie ulega wątpliwości, że mówimy o Niej jak o kobiecie. Wiele osób zastanawia się, jak mówić, czy Ten Conchita, czy Ta Conchita. Oczywiście, że TA Conchita, z TĄ Conchitą. To, że Thomas nie przeszedł operacji zmiany płci wcale nie oznacza, że nie można mówić o nim jak o kobiecie. Chce nią być- proszę bardzo.
Wybacz, ale dla mnie jest to nadal facet i facetem pozostanie. Facet ze skrzywioną psychiką, ale na pewno nie kobieta.

Jeszcze tak bawiąc się słownictwem - skoro jest mu wszystko jedno, to nic się nie stanie, jeśli nadal będę używał określenia kiełbasa, już nawet nie dlatego, że w pseudonimie znalazło się słowo wurst, tylko dlatego, że kiełbasa tu po prostu pasuje :lol:



wiki9969 napisał:
Pewnie, że tak. A my mamy prawo bronić swojego zdania.
Nie bronisz zdania, tylko atakujesz człowieka Wiki, a to już nie jest fair z Twojej strony. Używasz argumentów ad personam.
 
W

wiki9969

Guest
Początkowo atak, a później obrona. :niepewny: A jak chcesz żebym Ci to jaśniej wytłumaczyła to zapraszam na PW. Nie będę zaśmiecała swojego tematu. :)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Pincerka napisał:
To była Eurowizja czy Parada Równości?

A ja wiem? Na widowni eurowizyjnej zawsze oprócz flag państw jest mnóstwo flag LGBT :D
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Macan, to że Freddie był gejem to mnie jakoś nie rusza. Myślę, że nie kreował się na kobietę, ani nie obnosił się z tym, że był gejem, prawdę mówię? Może się mylę, nie wiem, nie interesuję się. A o Szpaku nie mogę tego powiedzieć, dodam jeszcze, że w sobotni wieczór u mnie w miejscowości to by spokojnie nie przeszedł :wink:

Kate mówisz o Waldusiu źle, ale pomyśl że to fenomen, bo kto by tak perfekcyjnie zagrał debila? :D

Wiki patrz mam inne zdanie niż większość z was, a już każdy po mnie jedzie.
Żarty? A w żadnym wypadku :tease2:
A takie pytanie, czemu Szpak zaśpiewał po angielsku? Nie uważa się za Polaka? Znalazłem w necie jego piosenkę przetłumaczoną, to jakoś sensu w niej nie widzę, więc wychodzi na to jury dobrze go oceniło, a społeczeństwo w większości nie znające angielskiego oceniło go lepiej :zhm:
 
K

kate2

Guest
mesajah napisał:
A takie pytanie, czemu Szpak zaśpiewał po angielsku? Nie uważa się za Polaka? Znalazłem w necie jego piosenkę przetłumaczoną, to jakoś sensu w niej nie widzę, więc wychodzi na to jury dobrze go oceniło, a społeczeństwo w większości nie znające w większości angielskiego oceniło go lepiej :zhm:
Podejrzewam, że społeczeństwo (jakaś jego część) nawet jeśli nie zna jęz. angielskiego to szuka tłumaczenia tekstu. Ja robię tak za każdym razem gdyż dla mnie linia melodyczna, wokal oraz treść są istotne , by ocenić konkretną piosenkę jako całość.
Większość uczestników zaśpiewała w języku angielskim więc czep się już jesli tak bardzo chcesz również innych. Wątpię, by celowi temu przyświecał wstyd narodowości, do której należy. Język angielski stał się po prostu powszechnie przyjęty i zaakceptowany...także na Eurowizji by piosenki trafiły do większości. Choć ja osobiście też wolałabym by każdy śpiewał w swoim. Różnorodność jest ciekawa


mesajah napisał:
Znalazłem w necie jego piosenkę przetłumaczoną, to jakoś sensu w niej nie widzę
No to już Twój problem. A w innych poza piosenką Szpaka widzisz sens?


mesajah napisał:
Kate mówisz o Waldusiu źle, ale pomyśl że to fenomen, bo kto by tak perfekcyjnie zagrał debila? :D
Oj miałabym kilka typów....wysiłek aktorski włożony w rolę byłby minimalny a czasem nawet żaden :wink:
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
mesajah napisał:
A takie pytanie, czemu Szpak zaśpiewał po angielsku? Nie uważa się za Polaka?
Po angielsku śpiewali prawie wszyscy uczestnicy.

A słyszeliście, że jurorka z Danii źle zrozumiała zasady i zamiast przyznać punkty krajom w kolejności od najlepszego do najgorszego zrobiła na odwrót? :crazy: Chodzą też plotki, że Grecja kupiła 12 punktów od Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie nie jestem fanką Eurowizji. Wszystko jest ustawiane.
 
M

MacaN

Guest
mesajah napisał:
A takie pytanie, czemu Szpak zaśpiewał po angielsku? Nie uważa się za Polaka? Znalazłem w necie jego piosenkę przetłumaczoną, to jakoś sensu w niej nie widzę, więc wychodzi na to jury dobrze go oceniło, a społeczeństwo w większości nie znające angielskiego oceniło go lepiej
hmmm... polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=DYg1fAXHWmM

Żeby piosenka stała się hitem, nie musi być mądra. A piosenkę szpaka można w sumie i bez translatora przetłumaczyć, wiele słów się tam nie pojawiło.

Nie lubię jednak argumentacji w stylu: nie uważa się za Polaka, bo śpiewa w języku angielskim. Angielski staje się językiem międzynarodowym, piosenka po angielsku sprawi, że słowa zapadają w głowę ludziom na całym kontynencie. Potem oni sobie nucą tę piosenkę, nieświadomie doprowadzając do tego, że jej ładne wykonanie w finale zapewne poprą głosem.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
MacaN napisał:
Nie lubię jednak argumentacji w stylu: nie uważa się za Polaka, bo śpiewa w języku angielskim. Angielski staje się językiem międzynarodowym, piosenka po angielsku sprawi, że słowa zapadają w głowę ludziom na całym kontynencie.
Nie każdy tekst brzmi dobrze w języku angielskim i odwrotnie- w j. polskim. Wystarczy wrócić do reprezentujących nas niegdyś Donatana i Cleo. Odwalili kaszanę, bo chcąc wpleść się w kręgi innych uczestników i nie odbiegać od ich występów, na siłę przetłumaczyli tekst na angielski. Nie wyszło to dobrze. Piosenka Szpaka (też w drugą stronę patrząc) nie wyglądałaby dobrze po polsku. On oryginalnie napisał ja w języku angielskim, tak jemu pasowało melodyjnie. Nie można ingerować w czyjąś twórczość i oceniać w takich kategoriach jak patriotyzm czy jego brak.

Rozumiem jeszcze zmieniać treść hymnu. Hymn powinien być napisany i zaprezentowany w języku ojczystym.

Nie dajmy się zwariować i nie traktujmy Eurowizji poważnie jak jakąś Operę. Szpak by się upokorzył, gdyby wystąpił z polskim tekstem. Mesajah, zapewne patrzysz na to przez pryzmat wygranej Ukrainy. Nie porównywałabym takich treści. Miała farta, polityka stanęła po jej stronie. Koniec. Nie ma co doszukiwać się na siłę jakiś innych możliwości.
 
M

MacaN

Guest
Delilaah napisał:
Rozumiem jeszcze zmieniać treść hymnu. Hymn powinien być napisany i zaprezentowany w języku ojczystym.
No to już by pod profanację chyba podchodziło? W sumie nie wiem jak konstytucja zabezpiecza hymn jeśli chodzi o jego tłumaczenie na język obcy. Nie wiem, czy w ogóle zabezpiecza.

A Donatan i Cleo po prostu odwalili kaszanę :D Po polsku, czy angielsku - jedna cholera :D
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
A Donatan i Cleo po prostu odwalili kaszanę :D Po polsku, czy angielsku - jedna cholera :D
Ale dali się zapamiętać co było widać na załączonym obrazku w przerwie przed podaniem wyników głosowania <_<
 
M

MacaN

Guest
No bo mieli dziewczyny z ładnymi Polskimi walorami. :D Kto by tego nie zapamiętał kate? :D
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Delilaah napisał:
Piosenka Szpaka (też w drugą stronę patrząc) nie wyglądałaby dobrze po polsku. On oryginalnie napisał ja w języku angielskim, tak jemu pasowało melodyjnie.
Gwoli ścisłości, Szpak nie jest twórcą tekstu ani muzyki.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Ilusia napisał:
Gwoli ścisłości, Szpak nie jest twórcą tekstu ani muzyki.
Oczywiście wiem, źle sprecyzowałam. Wytwórnia dopasowała. Otrzymał sugestie, aby była po angielsku. Nie wyobrażam sobie przerobić jej na j.polski.
 
M

MacaN

Guest
kate2 napisał:
Rzecz oczywista
A skąd ta mina? Jak wyjdzie facet z kiełbasą pod sukienką to jest fajnie, ale jak ładna dziewczyna cycki pokaże, to już nie? Ehh, dokąd ta tolerancja prowadzi...
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
A skąd ta mina? Jak wyjdzie facet z kiełbasą pod sukienką to jest fajnie, ale jak ładna dziewczyna cycki pokaże, to już nie? Ehh, dokąd ta tolerancja prowadzi..
Jaka znowu mina? :huh: Mrugnęłam okiem.

Ps. Wróciłam do swojego posta....faktycznie wstawiłam inną emotkę ale potraktowałam wypowiedź Twoją i swoją z przymrużeniem oka.

PO drugie: Na temat Conchity zbytnio się chyba nie wypowiadałam na forum a jesli już to zachwytu nad Nim ani nad Jego piosenką z mojej strony nie było. Choć talentu nie ujmuję.
Ps. 2. A temat nie został już wyczerpany do granic możliwości? W każdym razie już po Eurowizji :)
 
Do góry