Eurowizja 2016: Czy Szpak ma szanse na zwycięstwo?

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Walić żuri, Michał i tak najlepszy ^_^

Dał radę i zajął trzecie miejsce, i to się liczy. Ale rzeczywiście, od "ekspertów" powinien dostać minimum połowę z tego co otrzymał od telewidzów. Jeżeli chcieli go ocenić surowo, a oni... szkoda pisać :sleep:
 
M

MacaN

Guest
A widzieliście ten występ? ;) Nawet Polski wątek się pojawił dwa razy. ( Kto go znajdzie? :D )

https://www.youtube.com/watch?v=aMgW54HBOS0
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Oczywiście, że widziałem. Polski wątek - slavic girls :D

W ogóle tegoroczna Eurowizja była absolutnie świetna pod względem przygotowania. Naprawdę szacun dla Szwedów. Oprawa audiowizualna, cała organizacja, sala, przerywniki, humor - wszystko było genialne. Prowadzący również, a zwłaszcza Petra. Jak dla mnie - nie ma porównania z Wiedniem z ubiegłego roku :D
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 466
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
wiki9969 napisał:
Poziom chyba przewyższył Górniak. :niepewny:

A co sądzicie o Ukrainie?


Jednak końcówka była niezła. Ukraina pokonała Rosję. :D
Ukraina wygrała dzięki sędzią a nie widzą .
Ta piosenka była średnia i lepiej zaśpiewał od niej Rosjanin i nic dziwnego że wygrał dzięki widzą .
Dziwne jest to że Rosja wystawiła swoją reprezentację bo wygranej Conchita Wurst że więcej nie wystawi reprezentacji.
Dziwne jest jest to że Reprezentant Rosji nie został wygwizdany bo mogli tam się pojawić mieszkańcy Syrii , Ukrainy , Gruzji , Turcji i przerwać mu występ.
Ten konkurs ma charakter polityczny bo ignoruje głosowanie widzów .
Nie warto tam wysyłać reprezentacji bo sędziowie wybierają sobie wygranego.
Kierują się polityką lub czy ta osoba reprezentuje mniejszości seksualne.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Garść wywiadów z Michałem po konkursie. Mądre słowa artysty "jury nie jest odbiorcą moim, moim odbiorcą jest widz" :zpuchar:
Liczą się emocje i przeżycia słuchaczy, a głosami jury nie trzeba się przejmować.

https://www.youtube.com/watch?v=w4gypLmsoVE


A tu wywiad na lotnisku:

www.youtube.com/watch?v=LnkWl1qjG-s


Michał Michałem, Dżamala Dżamalą, Sergiej Sergiejem, Dami Dami(?) ale najlepszy występ i tak miał Justin BB) Minimum o 3 poziomy wyżej niż najlepszy występ artysty konkursowego, obojętnie kto by nim nie był. Od razu było widać kto jest gwiazdą a kto podwórkowym kopaczem.

https://www.youtube.com/watch?v=onUx6M-hJN8


Ostatnio pojawiły się pomysły, że Michał powinien w przyszłym roku jeszcze raz jechać. Co o tym myślicie?

A i jeszcze jedno, w sprawie jurorów Artur Orzech gada od rzeczy :) Tak jakby bał się tego tematu.
 
K

kate2

Guest
Bianka napisał:
Garść wywiadów z Michałem po konkursie. Mądre słowa artysty "jury nie jest odbiorcą moim, moim odbiorcą jest widz" :zpuchar: Liczą się emocje i przeżycia słuchaczy, a głosami jury nie trzeba się przejmować.
Oczywiście, że odbiorcą jest widz. Poza tym to widzowie/fani kupują płyty i jeżdżą na koncerty swoich idoli.



Bianka napisał:
Michał Michałem, Dżamala Dżamalą, Sergiej Sergiejem, Dami Dami(?) ale najlepszy występ i tak miał Justin BB) Minimum o 3 poziomy wyżej niż najlepszy występ artysty konkursowego, obojętnie kto by nim nie był. Od razu było widać kto jest gwiazdą a kto podwórkowym kopaczem.
Talent jest niekwestionowany natomiast na mnie akurat ten pan nie robi żadnego wrażenia :)



Bianka napisał:
Ostatnio pojawiły się pomysły, że Michał powinien w przyszłym roku jeszcze raz jechać. Co o tym myślicie?
,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....'' No, chyba, że pokazałby znów coś nieprzeciętnego i nie mającego konkurencji.

Jeśli nie ....jesteśmy skazani na Edytę albo....na Marylkę :D
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Eurowizja to dno, wy nie macie co robić, że takie badziewie oglądacie? Jeszcze, żeby widzowie mieli wpływ na to, bo niby mają a w rzeczywistości nie, sędziowie pewnie niezłą kasę trzepią na lewo, aby głosowali na odpowiednich reprezentantów. A polska konczita w tym roku nie przeszła, bo jak by to wyglądało, że co rok to samo wygrywa. Zresztą pedalstwo w telewizji publicznej powinni tępić, a nie reklamować.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
mesajah napisał:
Zresztą pedalstwo w telewizji publicznej powinni tępić, a nie reklamować.
Nie wiem, co dla Ciebie znaczy słowo pedalstwo, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że show biznes jest nastawiony na inność? Czym byłby show biznes bez bycia lekko kontrowersyjnym? Uważałabym z takimi słowami. Jakby nie patrzeć to każda osoba trafiająca do świata medialnego zmienia swój image. Szpak tylko maluje paznokcie, może lekko oczy, więc to nie jest oszałamiająca zmiana. Zastanowiłabym się, co w głowach ludzi tj. jak Miley Cyrus siedzi, że nagle następuje zmiana z pięknej nastolatki na niebywale zadufaną, brzydką i kontrowersyjną "kobietę"? Żeby zaistnieć w mediach i być w nich zapamiętanym, zawsze trzeba czymś się odznaczać.
 
K

kate2

Guest
mesajah napisał:
Zresztą pedalstwo w telewizji publicznej powinni tępić, a nie reklamować
Z tego, co mi wiadomo Szpak nie jest gejem i nie ma problemu z poczuciem swojej tożsamości. Jego dość wyróżniająca się artystyczna kreacja to potrzeba zwrócenia na siebie uwagi, by zaistnieć i się wybić w tłumie. Nie mój gust co prawda ale nie porównywałabym Go do Konczity czy jak Mu tam....
Mam nadzieję, że Jego zmanierowane odruchy, gesty i reakcje przyjmą z czasem określony, męski kierunek.


mesajah napisał:
Eurowizja to dno, wy nie macie co robić, że takie badziewie oglądacie?
A Ty co ambitnego oglądasz? :tongue:
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
kate2 napisał:
Mam nadzieję, że Jego zmanierowane odruchy, gesty i reakcje przyjmą z czasem określony, męski kierunek.
Już w pewnym sensie przejęły. Nie pamiętacie jaki był świeżo po wygranej w X-Factor? Według relacji jakie śledzę, bardzo zmieniła go śmierć matki, dojrzał, co da się oczywiście zauważyć. Tak naprawdę to nie ma co oceniać książki po okładce, bo jak wyżej wspomniałam, to show biznes narzuca w pewnym sensie image.
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Kate kreowanie faceta na kobietę to pedalstwo dla mnie, jeszcze trochę brakuje to tranwestytą będzie. Tani show, który stoi na równi z tańcami z gwiazdami, itp gównem. Robienie z nikogo wielką gwiazdę.
Pinca masz rację, lubię dobrą komedię ^_^ Moje włączenie tv ogranicza się do grania i czasem jak Pinca mówi Kiepscy, Bundy, Fokus TV i to by było na tyle. Reszta kanałów to reklamy z przerywnikami filmowymi, itp. szkoła, ogórki, detektywi, szkoda czasu marnować na to :wink:

Macie waszego idola
https://www.youtube.com/watch?v=mbkk6V2m1J0
 
M

MacaN

Guest
Delilaah napisał:
A weź przestań, ja oglądałem jako łepek jakiś program w którym grała już nie pamiętam jak to się nazywało, a teraz zrobiła się z niej taka luksusowa dziwka latająca wszędzie nago. Ale żeby to była po prostu nagość to jeszcze ok. Jednak to jest tak wyzywające i odpychające zarazem, że... nie mam pojęcia co o tym myśleć. Chyba tylko narkotyki mogły tak zmienić człowieka.



mesajah napisał:
A polska konczita w tym roku nie przeszła, bo jak by to wyglądało, że co rok to samo wygrywa.
Nie no, nie porównuj szpaka do kiełbasy.

Chcesz przykład " pedalstwa ", którego słuchanie sprawia mi przyjemność? :
https://www.youtube.com/watch?v=f4Mc-NYPHaQ

Artysty nie postrzega się przez pryzmat jego dziwactw.
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Akurat powiem ci, że mi też sprawia przyjemność ta piosenka. Nie wiedziałem, że to Queen, z radia znam, nie ta półka co na niej siedzi szpak, bo do niej za 1000 lat nie doleci. Nie porównuj tego teledysku, bo to teledysk tylko, a nie codzienność w przypadku małego ptaszka :wink:
 
M

MacaN

Guest
Znaczy ogólnie masz rację, Szpak do pięt nie dorasta Queen, ale nie porównywałbym go na pewno do Austriackiej kiełbasy.

Jego image kojarzy mi się bardziej z Queen. Nie widziałeś go chyba w sukience, nie? Nie oceniam go także za te filmiki na YT - tak jak napisałem, to są jego jakieś dziwactwa. Mi się to w ogóle nie podoba, mało tego uważam to za odpychające, niemniej jednak występ Szpaka na Eurowizji ( zwłaszcza w finale ) był bardzo dobry, a jego piosenka po prostu mi się podoba, dlatego nie rozumiem całego zamieszania.

Jeśli chodzi o poziom rozrywki, to każdy preferuje co innego. Ja obejrzałem występ Szpaka, Ukrainy i Australii, zamiast oglądać resztę wolałem sobie puścić cos o psychologii, bo bardziej mnie to zajmowało, ale nie nazwę samego show dnem. Wręcz przeciwnie - z tego co widzę, prowadzący i organizacja stały na niesamowicie wysokim poziomie. Dla mnie np. kiepscy to serial, który po 5 minutach muszę przełączyć, bo jego głupota mnie poraża. Nigdy nie rozumiałem fenomenu Ferdka Kiepskiego i całej tej produkcji. Przy takim 13 posterunku, to kiepskimi można podłogi zmywać.

No, ale właśnie na tym polega cały pic - każdy z nas ma inny gust, o którym zazwyczaj się nie dyskutuje. Wg Ciebie raka mózgu można dostać od oglądania Eurowizji, wg mnie od oglądania kiepskich :D
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
MacaN napisał:
Szpak do pięt nie dorasta Queen, ale nie porównywałbym go na pewno do Austriackiej kiełbasy.
Dlaczego kiełbasy? Wynika to chyba z wprowadzonej w media sprzeczności. Jakiś kretyn ledwo znający niemiecki wygooglował, że Wurst (die Wurst oczywiście) to kiełbasa i co, przyjęło się? No tak, ludzie wszystko łykną. Wurst nie oznacza kiełbasy w tym przypadku. Conchita pochodzi ze Styrii i każdy uczący się na większą skalę j. niemieckiego wie, że w Steiermarkt'cie (Styria) jest gwara. Wurst jest skrótem od sformułowania das ist mir wurscht, das kann dir doch wurscht sein (austriackie) = es ist mir egal (niemieckie) = jest mi wszystko jedno! Dlatego Wurst (skrócona wersja)- czyli wszystko jedno, nie ma znaczenia. Sama także w niejednym wywiadzie powiedziała, że "jest mi wszystko kim się jest, czy kobietą czy mężczyzną, nie ważne jak ludzie będą mnie będą postrzegać".

I jeszcze jedno.. Miałam okazję porozmawiać z Nią na ten nurtujący wszystkich temat. Jeśli w świat show biznesu wkracza taka postać jak Conchita, kreując się jako kobieta, chcąc być psychicznie i wizualnie kobietą, to nie ulega wątpliwości, że mówimy o Niej jak o kobiecie. Wiele osób zastanawia się, jak mówić, czy Ten Conchita, czy Ta Conchita. Oczywiście, że TA Conchita, z TĄ Conchitą. To, że Thomas nie przeszedł operacji zmiany płci wcale nie oznacza, że nie można mówić o nim jak o kobiecie. Chce nią być- proszę bardzo.



mesajah napisał:
Macie waszego idola
A wywiady oglądasz? Wypowiadał się na temat tego filmu, dlaczego to zrobił, dlaczego wrzucił do sieci. Zapraszam do zapoznania się. Krytykować można, o ile ma się wiedzę na ten temat. Do pedalstwa jemu daleko. Bardzo daleko wg mnie.
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
Dla mnie np. kiepscy to serial, który po 5 minutach muszę przełączyć, bo jego głupota mnie poraża.
Dla mnie owe 5 min. to za dużo. Serialiki tego typu ryją mózg, nie wymagają nic od odbiorcy, wystarczy wziąć z zgrzewkę piwa jak na Polaka przystało, beknąć trzy razy i się głupio pośmiać jak Walduś. Ale jeśli to jest według niektórych dobra komedia to gratuluję gustu :)


Co do Eurowizji: Mnie nie interesuje życie prywatne Michała Szpaka i nie zamierzam zgłębiać Jego alkowy i osobowości by sobie zohydzić Jego występ i talent. Do każdego artysty można by się przyczepić i odnaleźć różne dziwactwa. Oni mają swój świat. Po prostu.
Jeśli komuś coś nie odpowiada to nie bierze w tym udziału a nie krytykuje tych, którzy są tym zainteresowani.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Ludzie, nie macie innych tematów niż orientacja Michała? :(
 
W

wiki9969

Guest
Wiesz Mwss, czasami zastanawiam się czy Ty rzeczywiście taki jesteś czy po prostu robisz sobie żarty w internecie. Postrzeganie człowieka przez to jak wygląda jest bardzo krzywdzące dla niego. Szpak ma ogromny talent, a tego większość gwiazdek w polskim show biznesie może mu pozazdrościć.


Ponadto szanuj ludzi za to co robią, to może i oni zaczną Cie szanować.
 
M

MacaN

Guest
Aleście się na niego uwzięli, nie może mieć chłop swojego zdania? Przecież ma prawo uważać Szpaka za błazna, a Eurowizje za dno.
 
Do góry