Do wszystkich gitarzystów

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No a czemu miałbym kostką nie śmigać? Szczerze to palcami średnio mi wychodzi zarówno bicie jak i "palcowanie". Ze Zgorzelca jestem :)

Wreszcie zaopatrzyłem się w elektryka i wystartowałem z kapelą. Życzcie mi szczęścia ;)
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Życzę Ci szczęścia Jacobbs :p:p xD
Ja gram od około pół rocku, ale nie poświęcam teraz na to tyle czasu niż na początku.
Filmików narazie nie mam, i w najbliższej przyszłości nie będzie, chyba że zostane od jutra drugim Jimim Hendrixonem :p
A na serio, to jeszcze wiele pracy przede mną. A ten mały z linku wymiata fest. Pełne uznanie dla niego
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dzięki ;) Za dwa tygodnie pierwszy występ. Co prawda z wypożyczonym z okolicznej heavy metalowej kapeli bębniarzem, ale zawsze. Mamy pecha do perkusistów i to sporego. Jak nie ninja to celt, a jak nie celt to mama mu nie pozwala grać w kapeli (ale to dłuższa historia). A gramy "South of Heaven" Slayera na festiwalu twórczości angielskojęzycznej w jednej ze zgorzeleckich szkół ;) Będziemy ciekawą alternatywą dla wierszyków o miłości, poematów, skeczy i piosenek pop.
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
No ten mały to zarąbiście gra. Ja prawie rok gram na akustyku Marris J220 xD. Ale w tym miesiącu będę kupować gitarę elektryczną, jaką to jeszcze nie wiem. Na youtube nie mam na razie żadnych filmików.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Gram na gitarze klasycznej od 5 miesięcy. Znam kilka podstawowych akordów i interwały. Niedługo wpadnie w moje ręce elektryk.
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
Ok, na przyszłość tam będę zadawać pytania, ale dzięki za odpowiedź :)
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
no i kupiłam elektryka Corta M600 i do tego piec Line 6 Spider III 15W :D
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Ludzie. Nie wychodzi mi takie szybkie solówkowe legato. Jakieś ćwiczenia? ;-)
 

spy86

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
w różnych miejscach świata
niestety nie mam filmików na youtube..co do tego ile gram to bedzie juz z jakies 7 lat. co do sprzętu to piec Laney 80 Wat do tego 6 strunowy ibanez i efekt zoom
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A ja z powrotem wróciłem do starego pudła i klasycznie grywam ;)
Powód? W piątek występowałem na festiwalu twórczości Kaczmarskiego i musiałem się przerzucić na klasyczną gitarę i jakoś mi się spodobało (przeszliśmy do finału ;) )
A cel na teraz - "ballade pour adeline"
I muszę to cholerne "kaczmarskie" bicie ogarnąć.
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
Ja od miesiąca gram jeszcze na elektryku na Corcie M600 i do tego mam piec Line 6 Spider III 15W :p
 

coffin

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Łza się w oku kręci, jak się czyta wasze posty. Ja ostatnio gitarę miałem w rękach z rok temu, ale nic już z siebie wykrzesać nie mogłem. Uczyłem się grać na początku lat 90tych. W 93 jakie takie pojęcie o graniu miałem i w rożnych kapelkach pocinałem. w 96 koncerciki w klubach grałem, jeszcze bodajże w 2001 grałem koncerciki, a później to już pochylnia. w 2003 jeszcze nawet coś tam potrafiłem zagrać, ale z roku na rok coraz gorzej. A teraz palce z drewna mam. Chyba spróbuję w weekend coś pograć. Ciekawy jestem co mi wyjdzie. Dam znać.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Mój wujek ostatnio wziął do rąk moją gitarę po kilkunastu latach przerwy i jakieś tam akordy wykrzesał, śpiewnik wziął i grał SDM i Dżem ;)
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Na razie posiadam tylko jakiegoś-tam akustyka, ale przymierzam się do kupna elektryka. Ach, kręci mnie granie na gitarce. ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Szczerze jakoś nie porywa specjalnie ten filmik. I nie podoba mi się brzmienie, jakieś takie zbyt sztuczne jest i brzmi trochę jak piła tarczowa tnąca drewno na dyskotece techno i zagłuszana przez startujący nieopodal statek kosmiczny.
 
Do góry