Czy dziewczyna może growlować..;)

davcio2

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witam... nie... nie mylicie sie.. jestem chłopakiem ale mam pytanie.
Czy dziewczyna potrafiła by growlować?? Jak brzmi takie coś bo w przeważającej większości zespołów to jak growling to facet...
Prosze sprobujcie odpowiedzieć jeśli macie jakieś doświadczenie a jesli jakaś dziewczyna przeczyta ten temat to niech może pierwsze spóbuje na sobie....;)
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
No jasne, posłuchaj np. Arch Enemy.
Ja kiedyś growlowałam tak dla jaj, nagrałyśmy TO u kumpeli w domu i brzmiało jak skrzeczenie Daniego :lol:
Nagrania już na kompie nie mam, a w sumie szkoda.. ;) a może dobrze heh
 

AntyBlack

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Wielkopolska
Witam... nie... nie mylicie sie.. jestem chłopakiem ale mam pytanie.
Czy dziewczyna potrafiła by growlować?? Jak brzmi takie coś bo w przeważającej większości zespołów to jak growling to facet...
Prosze sprobujcie odpowiedzieć jeśli macie jakieś doświadczenie a jesli jakaś dziewczyna przeczyta ten temat to niech może pierwsze spóbuje na sobie....;)
Posluchaj polskiej kapelki Totem, tam laska Growluje, mialem okazje ich zobaczyc na Hunter Fescie w zeszlym roku :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zwykłego growlu to nie za bardzo lubię, a kobiecy to jeszcze gorzej by było... Lepiej jednak żeby dziewczyny zostawały przy normalnym wokalu.
 

GreG

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ze wsi ;)
Oczywiście, że dziewczyna może growlować. Arch Enemy czy nawet Kittie to dowody na to, że kobiecy growl istnieje. Oczywiście by osiągnąć prawdziwy growl (czyli potrafić growlować przez 1,5 godzinny koncert :p) trzeba minimum roku ćwiczeń. ;)
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
Jasne, że może. Czemu nie?
Jak troche poprobuje to jej wyjdzie ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Dodam do tego moją koleżankę Agnieszke vel Omen :D
 

knockdown

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
86
Miasto
Wielkopolska
Te-erotycznie, wszystko jest możliwe.

Na albumie KAT-a "Roże miłości najchętniej przyjmują się na grobach" można w jednym kawałku usłyszeć - jeśli dobrze pamiętam - 12-latka ;)
 

Rasputina

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Santa Monica Cemetery
z damskich growlów kojarzę tylko Angelę z Arch Enemy i Morgan Lander z Kittie, chociaż w niektórych kawałkach growluje też Gen z Genitorturers.

Ogólnie wolę female vocals, nawet growl.
Męski jest zbyt oklepany ;P
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Knock, tak, to był syn wydawcy płytki :)
 

alver

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Enter Chaos.Nie wiem co się stało z tym zespołem, ale wokal mieli niezły.
Tak, tam śpiewała Marta Jakubska-Meger która również się udziela/udzielała w projekcie o nazwie Kayzen.
Natomiast jeżeli chodzi o kobiecy growling, to oprócz kapel wymienionych przez moich przedmówców, nasuwają mi się na myśl jeszcze dwie formacje:
ASTARTE
OPERA IX
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
O o Operze zapomniałem, chociaż oni mieli różne,dziwne albumy.

W sumie to Chylińskiej i Orthodox zdarzał się growl.. ale tej drugiej to baaardzo okazjonalnie.
 

knockdown

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
86
Miasto
Wielkopolska
Późna pora owocuje w ciekawe przemyślenia, więc...

Przyszło mi właśnie do łba, że skoro mężczyzna (może niezupełnie?) pokroju Petera Andre albo Justina Timberlake'a może wydawać z siebie piski, to kobieta jak najbardziej może pójść w growling :)
 

Martuś1991

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
knockdown - i to jest bardzo mądre stwierdzenie!

Ja kiedyś próbowałam ale nie powiem co mi z tego wyszło... Może niech reszta będzie milczeniem... Co nie zmienia faktu że ogólnie jak dziewczyna wyda z siebie takie "boskie dźwięki" to brzmi to ciekawie... :D
 

Fae

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Kaczogród
Chłopak. Dziewczyna. Mężczyzna. Kobieta.
Przede wszystkim PRAKTYKA.
I powiem wam, że jak dla mnie - tyle w temacie.
To tak jak ze wszystkim. Nie ćwiczysz [brak praktyki] to szczerze mówiąc po prostu :cenzura: zrobisz. Nie pójdziesz w kierunku samoudoskonalania się.
Najprostrzym przykładem na potwierdzenie jest nauka jakiego kolwiek języka - nikt nie zaprzeczy, iż możesz siedzieć nad książkami etc., ale w momencie kiedy praktykujesz i np. rozmawiasz z innymi [bo nie masz wyjścia np. będąc w innym kraju] uczysz się a) szybciej; b) na bierząco i przede wszystkim masz z tym do czynienia na bierząco.
Przenosząc to natomiast do tematu miałam na myśli, że możesz być i mężczyzną i kobietą ale w momencie kiedy ćwiczyć nie będziesz to niczego nie osiągniesz.
Dla mnie nie ma tutaj nic do rzeczy płeć danego osobnika.
Więc odpowiadając na pytanie zadane w temacie - tak, dziewczyna może growlować.
Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Witam... nie... nie mylicie sie.. jestem chłopakiem ale mam pytanie.
Czy dziewczyna potrafiła by growlować?? Jak brzmi takie coś bo w przeważającej większości zespołów to jak growling to facet...
Prosze sprobujcie odpowiedzieć jeśli macie jakieś doświadczenie a jesli jakaś dziewczyna przeczyta ten temat to niech może pierwsze spóbuje na sobie....;)

Ogólnie to faceci growlują (ja tesz, ale bardziej na black), posłuchaj np. Polskiego death metalowego zespołu Enter Chaos.
W tym zespole śpiewa growlem kobieta - Marta Meger Jakubska (żona Elda z Cd-Action). Growl wychodzi jej lepiej, niż nie jednemu facetowi, aczkolwiek gdy pierwszy raz usłyszałem, że kobieta śpiewa w death metalowej kapeli, to się trochę zdziwiłem.
Jednak nie jest to tak i niski i basowy growl, jak np. Chris Barnes czy George Fisher z Cannibal Corpse, ale wokalistka na prawdę dorównuje męskim odpowiednikom.
 
Do góry