Wasze Ulubione Rodzaje Broni

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Xionc !,masz racje - maszyny nigdy nie zastąpią człowieka na polu bitwy,jak mówi jedna z zasad Murphy`ego:"Jeśli coś może się zepsuć - zepsuje się na pewno"
Piechota jest efektywna, a przy wsparciu lekkich pojazdów,transporterów opancerzonych,czołgów,lotnictwa itp. może naprawde dużo zdziałać.
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
moja ulubiona broń to ak-47, bazooka i kosiara tylko nie pamiętam jak sie nazywa, jak wiecie to napiszcie
 

matys_tbg

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Moją ulubioną bronia jest karabinek szturmowy MP5 w wersji A5 . Posiadam jego replike i wspaniale sie spisuje.
 

Nabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
484
Punkty reakcji
0
Wiek
16
hmm taką z bajerami to M16A1 chociaż lepsza jest M16A2 bo ma większy zasięg :)
a taką do "użytku codziennego" to Desert Eagle :lol:
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
Kosiara...kosiąrą nazywa sie Minigun`a (np. w GTA)

tak, o to mi chodzi.

aha i jeszcze lubie Mac'a 10:
mac10.jpg
 

Beatles

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Szczecin
Oto co rządzi u mnie na podwórku i co koledzy zapamiętają do końca życia... Nie powiem o co chodzi ale zapewne ich to bolało :D - wersja na Green Gas, metalowe kulki...

92FS_Brigadier.jpg


Nie ma nic lepszego! Po prostu to lovam
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
hmm taką z bajerami to M16A1 chociaż lepsza jest M16A2 bo ma większy zasięg :)
a taką do "użytku codziennego" to Desert Eagle :lol:

Wiekszy zasieg bo lzejsza i mozna dalej rzucic? Omg, widze ze pojecie o broni wszyscy tutaj maja wysmienite.

@Beatles - tak nie wolno.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Xionc !,(może) nie wszyscy.Mów o konkretnych osobach które niemają pojęcia o broni a nie obrażaj wszystkich którzy tutaj piszą.
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
A nawet MG42 do dzisiaj chyba jeszcze Dannia czy jakies inne europejskie panstwo uzywa.

MG42 jest to najlepsza konstrukcja karabinu maszynowego w dziejach cywilizacji ludzkiej, dlatego tez MG3 jest tez dobre :) BTW M-60 amerykanskie bylo bazowane na mg42.

BTW mg42 ma fajne parametry... szybkostrzelnosc, zasieg etc ;] rzeznicze strasznie. A no i jakis rok czy dwa temu, gdy znalazlem pocisk do mg42 z okresu 2 wojny swiatowej, sie dowiedzialem ze mg42 strzelalo nie pociskami 7.98mm takimi jak w k43 czy k98, ale dluzszymi troche, naboje mialy wiekszy ladunek, a pocisk byl dluzszy od normalnego.
 

sterben

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Szczecin
Generalnie to się rozróżnia zwykły nabój karabinowy jest krótszy i lżejszy niż używane w mg42, istnieją także różne wersje, zwykłe, wzmacniane, smugowe, chyba zapalające. Ale łatwo je pomylić z wojennymi snajperskimi :D bo te też duże i ciężkie
Wolałbym w woju nie dostać się do karabinów maszynowych :D tachaj karabin ze 10-30kg w zależności od wersji i osprzętu + 3 skrzynki amunicji najmniej :D :D :D
A proch jaki fajny :D jak wykopałem taśme, zsypałem proch to kiełbaski się zwęgliły w 7 sekund :D :D :D
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
To cytat ze strony www.opisybroni.republika.pl:

...Broń tego typu nie jest wykorzystywana przez piechotę ze względu na dużą wagę oraz zbyt dużą szybkostrzelność teoretyczną....

masa pustego-20kg
...masa z amunicją-150kg...

moje pytanie jest następujące:

Jeżeli to prawda to dlaczego w niektórych filmach (np. predator) używają tej broni pieszo?
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
W filmach nie zawsze pokazuje sie cała prawde.150 kg to już "troche" jest więc taka broń raczej nie nadaje sie do szybkiego przemieszczania.Jak wiadomo raczej samemu nie da rady podnieść takiej "zabawki" a co dopiero jeśli przyszłoby z tym biegać....
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
TheDeathOne,pozwól że jeszcze dodam coś do opisu M4A1 RIS + M203.
Ten celownik wygląda mi na Acog 4x.
Jestem na 99,9% pewien że to jest Acog 4x.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
@Jarhead dzięki za info

Oprócz tego wszystkiego lubię też:

PSG-1
PSG1.jpg


i MP5 w wersji SD
MP5SD6.jpg


Może i nic oryginalnego ale mnie tam się podoba ;) Jak sobie przypomnę co jeszcze lubię to napiszę :D
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
@Jarhead - nie jestem pewien ale luneta ACOG'a ma chyba jeszcze muszke i szczerbinke na sobie. Moze to kolimator, ale nie jestem pewien.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
images.jpgZamieszczam zdjęcie Acog`a 4x,dalej zostane przy tym że to Acog 4x a jeśli nie to raczej z rodziny Acog.Sprawdzałem na google i te celowniki są do siebie podobne.ale moge sie mylić :p
 
Do góry