Restart Kompa ?

ituciemam

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hej mam problem z restartami. Juz doslownie nie mam sily.

Moj komp to :

Athlon 3000
mobo - gigabyte jakas tam
2x512ddram HYNIX
Zasilka-CHieftec jakis dobry [[;
grafa - geforce 6800gs
etc

Problem tkiw w tym ze od czasy do casu pojawiaja sie w moim komputerze restarty.nie jest to niczym spowodowane, poniewaz resy pojawiaja sie z "nienacka" Moze to byc gra moze to byc siedzenie w internecie itd. W serwisie nic nie wykryli.

Wymienilem juz na nowo:
RAMY
PLYTE GLOWNA
GRAFIKE

i nadal restarty nie ustepuja ;/// Co moze byc przyczyna tych restartow ?

RESTART nastepuje po sekundzie gdy ekran sie zamrozi. Kiedys wyskakiwaly BLUE SCREENY ale teraz juz nic ;/ nie wiem co to mozE byc . nowy komp a tyle problemow ;( pozdro
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Rozkręc i dobrze skręc wszystkie wtyczki i przeczyść go dobrze a jak to nie pomoże to z kopa :p mojemu pomogło
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
weź sprawdź na innym zasilaczu i temperatury na procesorze. jaki system urzywasz ? próbowałeś instalować z innej kopi, zmieniac sterowniki ?

wywal wszytko co nie potrzebne z kompa tj zostaw tylko procek, plyte ram (1 kość) dysk, karte graficzna. i zobacz co sie bedzie działo
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
jeśli komp sie nie uruchamia to zobaczy czy da sie włączyć tryb awaryjny, jeśli się uda znaczy że zainstalowałeś jakieś badziewie i teraz to Ci blokuje,
jeśli jednak sie nie uruchomi no to znak że raczej będzie potrzebny format (ja tak robie, mniej czasu trace na wgranie od nowa niż szukanie głupiego błęgu)
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
RAMZE$ tu nie chodzi o to czy on się nie uruchamia ale o samoczynne restarty.. tez takmiałam problem zniknał sam - nadal niewiem co ijak.. :p
 

ituciemam

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
mam winxp prof sp2

ten sam windows mialem na styarym kompie i chodzil ok.
 

szata

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
36
yeti ma racje.mozliwe ze poprostu procek ci sie przegrzewa i po pewnym czasie komp samci sie resetuje.wiec wszystkie wentylatory sprawdz ten na procku bo moze ci wysiadac juz.zrob to jak najszybciej :)
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
też tak miałem w lato...a to za sprawą ciepła... nie wiem jak żyjesz w domu :D ale może mu być za ciepło :D :D np. weź jakiś inny wentylatorek, otwórz obudowe i wietrz go innym jeszcze... jak sie nei restartuje to masz przyczyne...masz gó.wniany wentylator w kompie :p nom taki nobowski sposób ^_^
A jak nie to nie wiem :p
 

pawciu

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Toruń
Miałem to samo:) Sformatuj dysk, zainstaluj system na nowo i powinno działać :) - mi zadziałało, a do teraz nie wiem co było przyczyną :p
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
Przed komputerem
Może nie są wgrane wszystkie sterowniki. Mnie komputer sam się restartował i dalej restartuje jeżeli po wgraniu na nowo systemu nie wgram wszystkich dołączonych do komputera sterowników, a mam ich naprawde wiele :(
 

momento_mori

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdynia
miałem to samo u mnie robił to zawalony kurzem wiatrak od procesora gdy go wyczyściłem restartu nie było
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
Przed komputerem
miałem to samo u mnie robił to zawalony kurzem wiatrak od procesora gdy go wyczyściłem restartu nie było
Ja mam siateczke na wlotach obudowy to dużo kurzu tam niemam, jedynie od czasu do czasu musze wygrzebywać kurz z dziurek, żeby powietrze mogło się dostać. Najgorsze jest to, że jakby mi się przytrafiło to co tobie to musiałbym jechać z kompem do serwisu, bo sam niemoge jeszcze go otworzyć, inaczej zerwe plomby i będzie po gwarancji :( .
 
Do góry