Problem z płytą

aagaaz

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Cos z CD!!POMOCY!!!!!

Czesc!Mam problem.Od jakiegos czasu znika mi dysk F czyli CD tak po prostu.Nieraz chce wlozyc plyte a tu nie ma jak jej odczytac!!Sciagnelam sterownik do CD ale raz dziala a raz nie dziala.Teraz bylo tak samo
Co to moze byc???Prosze o pomoc:)
Bede bardzo wdzieczna:)
 

Misiek Michał:p

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
83
Punkty reakcji
1
Miasto
Z dalekiej PÓLNOCY
U mnie był podobny problem.CD_ROM mi nawalał ze starosci...Po wymianie problem zniknął...Jak masz mozliwosc to sprawdz czy podłaczenie innego coś zmieni .Gdyby jednak nie to problem moze byc w windowsie jak i w sprzecie....Tak apropo o jakim windowsie i sprzecie mowa ?
 

aagaaz

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja kompa kupilam w listopadzie 2004 wiec jeszcze jest na gwarancji.Cd ROM jest firmy LG.Wiem ze moge oddac go do naprawy ale chcialam zasiegnac rady i myslalam ze moze da sie to naprawic bez oddawania:)
Dzieki za odpowiedz Misiek Michal
:)Pozdrawiam Agnieszka
 

Misiek Michał:p

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
83
Punkty reakcji
1
Miasto
Z dalekiej PÓLNOCY
aagaaz napisał:
Dzieki za odpowiedz Misiek Michal
Ale to moze byc jedna z wielu przyczyn.Naprawde trudno jest coś poradzic czy powiedziec w sprawie pc nie znajac nawet windowsa czy sprzetu.To jak by lekarz ci wipisywał recepte nie robiac wczesniej nawet jednego badania!! :dezorientacja:

Również pozdrawiam Maturzysta Misiek :p
ps. zdam jasne że zdam.Juz po matmie jeszcze hista a potem chyba "utone ze szczescia w kieliszku" :zawstydzony: :p

[ Dodano: 10 Maj 05, 14:01 ]
ps. Jakbyprzyszło ci kupowac nową to ja POLECAm Liteona.Naprawde dobra.Ja swoją mam już 4 rok i chodzi jak złoto.aha niech to bedzie nagrywara.Na poczatku nagrywała bez nagrzewania płyty tak przez 1 rok 10 płyt przez 3 dni a teraz troche nagrzewa ale nadal NIEZAWODNA.SOlidna firma która zamieszczała swojego czasu dodatki (sterowniki i inne takie) w necie.PRODUKT GODNY POLECENIA :)
Jeszcze nie słyszałem by ktos na liteona narzekał. :)

HAVE NICE DAY :) :) :)
 

Bobek1111

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Jaworzno
wiesz co aagaaz problem z cd-romem to również może być kabelek który zasila ten cd-rom!bo jak nie jestr dostarczony prąd do cd to komp go nie wykrywa,sprawdź kabelek może to jest usterką??ja miałem podobny przypadek,i tak zrobilem,a teraz działa
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
przeczyść sobie styki :) zasiljacy i transferowy Lg to nagorsze CD-romy nienawdze ich :)
:p+-->CYTAT(Misiek Michał:p)
ps. Jakbyprzyszło ci kupowac nową to ja POLECAm Liteona.Naprawde dobra.Ja swoją mam już 4 rok i chodzi jak złoto.aha niech to bedzie nagrywara.Na poczatku nagrywała bez nagrzewania płyty tak przez 1 rok 10 płyt przez 3 dni a teraz troche nagrzewa ale nadal NIEZAWODNA.SOlidna firma która zamieszczała swojego czasu dodatki (sterowniki i inne takie) w necie.PRODUKT GODNY POLECENIA
Jeszcze nie słyszałem by ktos na liteona narzekał.[/quote]

ja narekam bo po 1 teraz nie opłaca sie kupować nagrywarek CD tylko DVD a DvD lite on są beznadzjne sma miałem 4 ciągle sie psuła aż wkońcu sie :zly: i wymieniłem na pioniera (z małą dopłatą) to jest dopiero wypalara dVD ogroman różnica jest :rotfl:
 

aagaaz

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :) sprobuje z tymi kablami:)
Pozdrawiam :)
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
aagaaz
jak kupiłaś cąły komputer w zestawie to Nic nie ruszaj bo straciz gwarncje !! tam na obudowie są takie pląby........czeba umieć je ładnei odklęjąc aby panwie z serwisu nie zkumali :evil:
 
N

Neo

Guest
Po mojemu uszkodzona taśma IDE, spróbuj podłączyć na innym kanale
 
A

Anonymous

Guest
Dzieki wszystkim za pomoc:) Ale zdecydowalam ze chyba odniose do reklamacji i sie okaze:)
Pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
DZis otworzylam kompa i chcialam wyjac CD ROMA ale nie wiem czy mozna tak normalnie.Powiedzcie mi jak wygladaja te plomby?????Nie znam sie na tym:( Widzialam tam kabelki -podociskalam i jest tam taki szeroki bialy pasek.Co to jest????? Pomozcie z gory dzieki:)
 

aagaaz

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Te odpowiedzi goscia byly moje:) Prosze o pomoc!!!!!!!!!!
 
N

Neo

Guest
Ten "szeroki pasek" to jest taśma IDE, kabel sygnałowy (jest w nim 40 kabli) którym są przenoszone dane z i do płyty głównej.
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
Pląby Gwarncyjne z reguły sa tam gdzie sie otwier obudwe jak już otwarłas to sie nie martw albo ich nie było albo ich nie zauwrzyłaś to takie małe nalepki njczęściej prostokątne srebrne lub białe "Widzialam tam kabelki -podociskalam "teraz wsztko powino być ok :]
 

aagaaz

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dzieki wam wszystkim:) A takich nalepek nie widzialam ale sprawdze jutro znowu:):)

[ Dodano: 17 Maj 05, 11:49 ]
Wiecie co!!Sprawdzilam te plomby nie mam ich a to pewnie dlatego ze ja mam kompa skladanego.Nie mam gotowego kupionego w supermarkecie tylko on jest skladany.Wiem moglam tak od razu.Gapa za mnie!!:( A napiszcie mi czy ja moge normalnie wymontowac tego CD ROMA.Czy ta tasme IDE mozna tak normalnie wyjac????I po prostu odlaczyc wszystie kabelki i wymontowac???Piszcie kazda pomoc sie przyda:):)Dziekuje z gory!!!!

[ Dodano: 17 Maj 05, 15:28 ]
Nie mam tych plomb a to moze dlatego ze ja mam kompa skladanego,nie kupionego "gotowca" z supermarketu tylko jest skladany.Wiem moglam tak od razu ale ze mnie gapa:( A czy ja moge normalnie ten CD ROM wyjac.Te kabel IDE moge tak po prostu wyciagnac????Czy jest tam jakas trudnosc???Pomozcie!!!! Dzieki z gory:)
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
spoko :D :rotfl:
morzna "normalnie" wypinasz przewody <w brew pozorą czeba włorzyć torche siły> i wykrecasz czyszcisz wpinasz przewody ponownie . Gniazdo IDE Ma taką sczerbinke do której pasuje pasek :] ,a przewodu zasilacyjnego nieda się wpiąć na odwrót :) powodzenia
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
u mnie też CD-ROM nie działał więc dałem sobie z płytki windy setupcor.exe i teraz działa
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
Koniecznie wymień sprzęt!!! Nawet nie napisałęś jaki masz :/ NAjlepiej kup sobie pena i tam wszystko zgrywaj do czasu kupienia nowego odtwarzacza płyt
 
Do góry