Problem Rasizmu?

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Tak...zbanowac kogos o odmiennych pogladach, tak jest najlatwiej. Dyskutuje bo po to jest forum chyba nie?
Dlaczego nikt sie nie uststosunkuje do ostatnich dziejów Afryki jakie strescilem? Dlaczego jestescie az takimi hipokrytami i nie potraficie kulturalnie dyskutowac?

Aha i co najwazniejsze - moge sie zalozyc ze 90% z tych milosników murzynów nie zna prywatnie wiecej niz 1-2 czarnego, który musi sie dobrze zachowywac bo jest naprawde sam. Pomieszkajcie sobie troche w usa, anglii, francji to zmienicie diametralnie poglad na te sprawy.
 

Idol

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa Mokotów żeby było jaśniej to Stary Mokotó
Tak...zbanowac kogos o odmiennych pogladach, tak jest najlatwiej. Dyskutuje bo po to jest forum chyba nie?
Dlaczego nikt sie nie uststosunkuje do ostatnich dziejów Afryki jakie strescilem? Dlaczego jestescie az takimi hipokrytami i nie potraficie kulturalnie dyskutowac?

Aha i co najwazniejsze - moge sie zalozyc ze 90% z tych milosników murzynów nie zna prywatnie wiecej niz 1-2 czarnego, który musi sie dobrze zachowywac bo jest naprawde sam. Pomieszkajcie sobie troche w usa, anglii, francji to zmienicie diametralnie poglad na te sprawy.
Ale może ci co w Anglii i USA mieszkaja to nie są wychowani i tyle albo może tobie się wydaje ,że tacy są i masz swoje widzi-misie...Ale przecież dobrzy i źli ludzie są wszędzie ,więc nie ma o co sie kłócić...
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Tu nie chodzi o brak wychowania...Tu chodzi o to ze prawie kazda spolecznosc murzynka jest taka sama.
A problem czarnych to nie tylko zachodniego swiata, ale powoli staje sie takze zjawiskiem co wiekszego Polskiego miasta.
Powoli na ulicach sie robi coraz czarniej i mi sie to nie podoba. Nie chce naprawde zeby moje dzieci zyly razem z czarnymi.

Ciekawe jest to ze wielu dawnych białych hipisów, ktorzy w USA w latach 60-70 narazalo swoje zdrowie a czasem zycie dla walki o równosc dla czarnych teraz tego zaluje. Bo czarni maja swoja uprawnioną wolnosc, w co drugim filmie USA jest tzw. "resident nigger" a biale dzieci sa przesladowane w szkolach przez czarne gangi.

Mam nadzieje ze w Polsce to sie nie stanie. Dla wielu obcokrajowców z zachodu ogromnym plusem Polski jest to ze jej ulice są JESZCZE biale.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Cóż, obawiam się/ mam wrażenie, że coś w tym jednak jest.

Ale białasy same są sobie winne - nie trzeba było znęcać się nad czarnymi, wywozić ich z Afryki, próbowac ich ucywilizować, ani wysyłać do nich swoich piep.s.z.onych misjonarzy.

A z drugiej strony patrząc, jest to biedna rasa. Wykorzystywana i obluwana przez białych od stuleci.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Dlaczego oni nie mieszkają u siebie?
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie mówiąc, o tym, że kraje afrykańskie sa rządzone niewłaściewie. Nie wiem czy to prawda, bo nie wiem wiele na ten temat.
Dlaczego oni mysla ze jak wygladaja jak rapperzy to kazdy bialy mysli ze są cool?
Bo widziałeś kilku murzynów wyglądających jak raperzy?
Dlaczego na ogół zachowuja sie bardzo prymitywnie i natarczywie w stosunku do bialych kobiet?
Proszę o przykład
Na tym forum zauwazylem sporą grupę ludzi którzy lubią murzynów (za co? to nie wiem) i ciekaw jestem czy nadal by ich lubili, gdyby pewnego razu wsiedli do tramwaju czy autobusu miejskiego i byliby jedyną biała osobą.
Byłabym po drugiej stronie.I nie zmieniło by to mojego stosunku do nich.
Jasne biali nie biorą... Taa...
Ta druga sytuacja, mogła się zdarzyć nawet jeśli atakujący byliby biali. skąd mamy pewność jaka była przyczyna takiego ataku?

Dlaczego nie chcecie zyc w Europie bialych ludzi? Jak tak lubicie murzynów to czemu nie jezdzicie na wakacje do afryki? Tam to byscie dopiero szybko zmienili o nich zdanie :lol:
To co od dzisiaj deportacja wszystkich murzynów do Afryki?:/
A Ty byłeś, żyłeś w Afryce?[/quote]
Tyle jest w was jadu i nienawisci a ja jestem spokojny i usmiechniety...Wiec?
Nie czuję do Ciebie nienawiści, tylko w oczach stoją mi łzy.


Poza tym istnieje bardzo duzo opracowan naukowych, ktore są niepoprawne politycznie - tzn pokazują ze czarni mają najmniejsze IQ wsród ras (czytalem to wiele razy nie tylko w necie, ale takze w "normalnych" gazetach, uwazanych za obiektywne). Murzyni sa dobrzy w sporcie i do pracy fizycznej ale takze do przestepstw a nie do myślenia.
Nawet jeśli maja najmniejsze IQ wśród ras to co? To jest jakis argument? Nie sądze
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
hihra - wydaje ci sie tylko ze masz racje i mi dogadalas.

Szkoda ze w tej dyskusji nie wypowiadaja sie ludzie, którzy mieszkali choc przez rok obok murzynkiej dzielnicy w jakims zachodnim kraju tak jak ja. Szkoda ze wiekszosc ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie kompletnie nie zna sie na historii Afryki, ogolnych zasadach polityki.

Powtarzam - czarni począwszy od zniesienia panowania bialych w Afryce dopuscili sie na swoich czarnych braciach najwiekszych i najbardziej haniebnych aktów ludobujstwa w drugiej polowie XX wieku i dotychczasowych latach XXI. Włacznie z kanibalizmem oczywiscie :)

Mógłbym podac setki powodów dlaczego czarni są prymitywniejszą rasą od bialych, dlaczego nigdy nie bedą równi, ale patrząc na wiekszosc osób wypowiadajacych sie tu wątpie bym przebil sie przez propagandę mtv i 50 centa jaką jestescie ogarnieci :)

Kiedys sie przekonacie, ze takim zachowaniem i pogladami przynosicie hańbę waszym przodkom. Milego wieczoru.
 

Cuhirt

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wyslalem RAPORT mam nadzieje, ze temat zostanie zamkniety/wyrzucony, bo nie godzi sie, zeby tsaki brud mial miejsce na tym forum.
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
"No i nalezy pamietaz ze murzyńska rasa wszystko zawdziecza bialym i nigdy nic sama nie stworzyla ciekawego (poza kilkoma malo ambitnymi stylami muzycznymi)"

-Jako iż właśnie na kulturze , a w szczególności na muzyce znam się najlepiej chetnie uświadomię Cię co czarnoskórzy ludzie wniesli do kultury .

Jazz – gatunek muzyczny który wykształcił się w pierwszej połowie XX wieku . Zapoczątkowany oczywiście został przez muzyków czarnoskórych , lub jak wolisz , obraźliwe smoluchów . Czarnoskórzy go zapoczątkowali i również ci sami kontynuowali przez kolejne dziesięciolecia. W gronie artystów Jazzowych znajduje się mało znakomitych
Muzyków o białym kolorze skóry , co świadczy o małym wpływie na ten rodzaj muzyki .
Wymienię teraz nazwiska które zapewne niewiele ci mówią no ale cóż .
Są to oczywiście muzycy czarnoskórzy , którzy odegrali bardzo wielki udział w początkach jazzu i jego późniejszyh formach .

Louis Armstrong
John M. Dodds
Earl "Fatha" Hines
James Price Johnson
Scott Joplin
Bessie Smith
Fats Waller
Count Basie
Jimmy Blanton
Benny Carter
Charlie Christian
Harry “Sweets” Edison
Roy Eldridge
Duke Ellington
Lionel Hampton
Coleman Hawkins

Nie będę wymieniac dalej ….

-----------------------------------
Blues - gatunek muzyczny wywodzący się ze śpiewów Murzynów amerykańskich z południa USA, z pewnymi wpływami muzyki folk. Pierwszą odmianą bluesa był tzw. blues wiejski (Country Blues) powstały w drugiej połowie XIX w. na południu USA, w stanach Mississippi, Alabama, Louisiana, Georgia i in.

Ah , i blues to kolejny gatunek zdominowany całkowicie prz muzyków o czarnym kolorze skóry .

John Lee Hooker
Big Bill Broonzy
Hubert Sumlin
Billie Holiday

i inni a moze i wielu inych .

---------------------------------------
Blues i Jazz to dwa gatunki zapoczatkowane i calkowicie zdominowane przez afroamerykanów .
------------

Wybitni muzycy :

Jimi Hendrix
James Marshall Hendrix znany jako Jimi Hendrix (ur. 27 listopada 1942 w Seattle w USA, zm. 18 września 1970 w Londynie w Anglii) – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor rockowy najczęściej wiązany ze stylami acid rock, psychodeliczny rock, blues rock i jazz rock. Jako nastolatek za 5 dolarów kupił używaną gitarę i sam nauczył się na niej grać. Był leworęczny, więc musiał instrument przystosować do swoich potrzeb. Hendrix był jednym z najwybitniejszych gitarzystów i w ogóle instrumentalistów rockowych. Wypracował szereg unikalnych, nieznanych wcześniej technik gry na gitarze elektrycznej – między innymi bardzo kreatywne wykorzystanie sprzężenia zwrotnego, mocno przesterowanych wzmacniaczy oraz zastosowanie szeregu elektronicznych przetworników gitarowych. Często też grał na niedokładnie nastrojonych gitarach, dociągając struny palcami na gryfie, by osiągnąć prawidłowy dźwięk. Dlatego też jego gra była często lekko fałszywa. Także i nosowy wokal miał tendencje do fałszowania.

Hendrix rozpoczął swą karierę muzyczną we wczesnych latach sześćdziesiątych jako ceniony muzyk studyjny. Nagrywał miedzy innymi z Little Richardem, Kingiem Curtisem i Johnem Hammondem. Koncertował także w lokalnych klubach. W 1966 w czasie jednej ze swych wizyt w nowojorskim klubie bluesowym (Cafe Wha), dawny basista grupy The Animals, Chas Chandler, usłyszał grającego Hendriksa. Od razu zrozumiał, jaki potencjał drzemie w tym nieznanym instrumentaliście. Namówił go na przyjazd do Londynu i nagrywanie muzyki z nim samym jako producentem. W 1967 został wydany pierwszy album Hendriksa Are You Experienced?, który z dnia na dzień uczynił gitarzystę sławą na skalę światową. Album zawierał 17 utworów, z których większość, miedzy innymi Purple Haze, Foxy Lady, Hey Joe[1], Are You Experienced? czy The Wind Cries Mary, stała się standardami muzyki rockowej. W kolejnych trzech latach Hendrix wydał jeszcze dwa albumy Axis – Bold as Love i Electric Ladyland, na których znalazły się takie przeboje, jak Little Wing, Voodoo Chile, All Along the Watchtower (cover piosenki Boba Dylana) czy Gypsy Eyes.

W całym okresie swej sławy intensywnie koncertował. Do historii szczególnie przeszły jego występy na Monterey Pop Festival w 1967 i na festiwalu w Woodstock w 1969. W szczególności ten pierwszy, uznawany za najwspanialszy happening w historii rocka, kiedy to Hendrix grał na gitarze za plecami, za głową i trącając struny zębami, a w czasie wykonywania Wild Thing podpalił swoją gitarę i roztrzaskał ją o scenę. Gitara płonąc ciągle grała w sprzężeniu zwrotnym. Drugi występ przeszedł do historii dzięki zmasakrowaniu przez Jimiego na jego białym Stratocasterze hymnu amerykańskiego – The Star Spangled Banner, który uważany jest za najoryginalniejszy happening przeciwko wojnie w Wietnamie.

W ostatnim okresie swej twórczości Hendrix zaczął zmieniać styl, zmierzając w stronę jazzu i jazz rocka. W 1969 roku założył wraz z Billem Coksem i Buddym Millesem formację Band of Gypsys, która dała wspaniały koncert w hali Fillmore East (Nowy York). Niestety, wspaniale zapowiadającą się karierę przerwała niespodziewana śmierć. Hendrix zmarł 18 września 1970 wskutek komplikacji po zażyciu środków nasennych.

Hendrix zostawił po sobie tak dużo niepublikowanego materiału studyjnego i koncertowego, że jego spadkobiercy (ojciec artysty Al Hendrix i przyrodnia siostra Janie) zatrudnili specjalnego menadżera w celu uporządkowania spuścizny po wielkim gitarzyście. Wynikiem tego był szereg pośmiertnych albumów z muzyką Jimiego Hendriksa.
jimmi_hendrix2.jpg

---------------------------
John Lee Hooker (22 sierpnia 1917 w Clarksdale, Mississippi - 21 czerwca 2001) - afroamerykański muzyk bluesowy. Hooker śpiewał i grał na gitarze. Jeden z najlepiej znanych przedstawicieli klasycznego bluesa oraz jego gatunku delta bluesa. Do najbardziej znanych jego utworów należały prymitywistyczne oparte na boogie-woogie ballady. Hooker wywarł wieki wpływ na brytyjski blues rock. Wzorowały się na nim takie zespoły jak The Animals i Yardbirds. Do najbardziej znanych utwórów John Lee Hooker'a należą Boogie Chillen oraz Boom Boom.
Pokaż załącznik: 10306

-------------------------
Louis Daniel Armstrong (pseudonim artystyczny Satchmo lub Pops) (ur. 4 sierpnia 1901[1] w Nowym Orleanie - zm. 6 lipca 1971 w Nowym Jorku) - amerykański, czarnoskóry trębacz jazzowy, wokalista i kompozytor tego gatunku.

Odegrał znaczącą rolę w historii jazzu. Dzięki swoim umiejętnościom muzycznym oraz błyskotliwej i charyzmatycznej osobowości przekształcił jazz z prymitywnej muzyki tanecznej z murzyńskiego getta na niezwykle popularny na całym świecie gatunek muzyczny. Wyróżniał się swoim stylem gry na trąbce i swoją wokalistyką jazzową, do której wprowadził śpiew scatem.

------------------
03_Hubert_Sumlin_photo_james_Fraher.jpg Hubert Sumlin .


Pozdrawiam enjoy
(To oczywiscie garstka i mała częsc tego co mozna by napisac o wpływie afroamerykanów na muzykę )
 

Attachments

  • Larmstrongportrait.jpg
    Larmstrongportrait.jpg
    62,1 KB · Wyświetleń: 22

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Cuhirt ---> :lol:

PUCTA ---> przyznaje ci racje, do muzyki sie nadają, tak samo jak do sportu, przestępstw i biegania. Ale to wszystko :)
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Cuhirt ---> :lol:

PUCTA ---> przyznaje ci racje, do muzyki sie nadają, tak samo jak do sportu, przestępstw i biegania. Ale to wszystko :)

czmu tak nie lubisz Czarnych? Oni mogą powiedzieć, że nie lubią białych, ale człowieku to są ludzie! Tacy sami jak my i tak samo mają prawo do szacunku i wolnego, normalnego życie.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Wdawanie się w dyskusję z rasistami to błąd.

Idealne jest do wyjaśnienia dlaczego powiedzenie: nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi dyskusję do własnego poziomu a potem pokona cię doświadczeniem.

Co do kultury i rozwoju społeczności, to są to tendencyjnie wybrane i ukierunkowane wywody. Nie zastanowi się jeden z drugim jaki był rozwój naszej kultury - pacyfikacja nowych terenów włącznie z totalną zagładą miejscowej ludności, oszustwa i wyłudzenia, palenie czarownic, metody walki z zarazami polegające na zamknięciu całej rodziny w domu wraz z chorą osobą i czekanie na ich smierć - Londyn XVIII wiek!!, bród smród i ubóstwo. Rozwój jako takiej nauki rozpoczęty przez Chińczyków i Arabów a przekazany nam niejako na siłę - stanowisko kościoła w kwestiach nauki było przez całe wieku jednoznaczne, nie wspomnę Galileusza - umożliwiło stworzenie warunków do rozwoju.

Tak, znam osoby innego koloru skóry mądre. Wykładowca w szkole, nativ speaker i lekarz radiolog, profesor Iqbal z którym moja ekipa współpracuje i który pomaga nam w sposób nieoceniony, mój przyjaciel mulat i jego mama. Nie powiem że poczułam się urażona wywodami rasisty, ponieważ nie jest w stanie zacofany i niedorozwinięty emocjonalnie osobnik mnie urazić. Tylko dlatego.

Aha - jedyni huligani, narkomani i menele jakich znam z widzenia to rodowici Polacy.
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
czmu tak nie lubisz Czarnych? Oni mogą powiedzieć, że nie lubią białych, ale człowieku to są ludzie! Tacy sami jak my i tak samo mają prawo do szacunku i wolnego, normalnego życie.

A co ma piernik do wiatraka ze maja prawo do szacunku i normalnego zycia? Ja tez mam takie prawo i dlatego chce zeby sie wynosili spowrotem do Africa. Jakos to ze ktos nie lubi np. cyganów jest spolecznie akceptowane, natomiast jedno slowo przeciwko murzynom czy zydom i juz ktos jest nazywany debilem, dresiarzem itp. Ehh te filmy made in USA :) No i ta pseudokultura hip klopu.

Poza tym na drugi raz przeczytaj caly temat zanim zadasz kolejne glupkowate pytanie :bag:
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
"PUCTA ---> przyznaje ci racje, do muzyki sie nadają, tak samo jak do sportu, przestępstw i biegania. Ale to wszystko"

To tak samo jak Polacy , skreslić tylko trzeba : bieganie i sport .
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Hehe jeden z najwiekszych murzynskich kanibali i psychopatów Afryki, prezydent Zimbawe - Robert Mugabe, dla którego wzorem jest Adolf Hitler.

mugabe.JPG


"PUCTA ---> przyznaje ci racje, do muzyki sie nadają, tak samo jak do sportu, przestępstw i biegania. Ale to wszystko"

To tak samo jak Polacy , skreslić tylko trzeba : bieganie i sport .

Wysmiewasz wlasny naród? To takie zabawne i smieszne dla ciebie? Brzydzę sie takimi ludzmi jak ty. Co z ciebie za facet...
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Co by nie mówic (nie jestem rasistą ) dopóki w afryce rządzili Anglicy , belgowie i inni , panował tam porządek . Jednak z drugiej strony "WYSYSALI" czarny ląd do cna z całych i surowców .
Teraz w afryce dopiero uczą się jak rządzic swoim panstwem , dlatego często afrykńskie kraje zamieniają się w "bannan republic" (dzast lajk poland). Mam nadzieję ze kiedys na tamtym kontynencie zapanuje względny ład .

-----------------
"Wysmiewasz wlasny naród? To takie zabawne i smieszne dla ciebie? Brzydzę sie takimi ludzmi jak ty. Co z ciebie za facet..."

-I to jest piękny przykład twojego ograniczenia . Owszem widzisz zło w innych nacjach , tylko nie w swojej . Ja staram się być obiektywny .
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Co by nie mówic (nie jestem rasistą ) dopóki w afryce rządzili Anglicy , belgowie i inni , panował tam porządek . Jednak z drugiej strony "WYSYSALI" czarny ląd do cna z całych i surowców .
Teraz w afryce dopiero uczą się jak rządzic swoim panstwem , dlatego często afrykńskie kraje zamieniają się w "bannan republic" (dzast lajk poland). Mam nadzieję ze kiedys na tamtym kontynencie zapanuje względny ład .

Twoje porównanie 1000 letniej Polski i Polaków do murzynów jest obrzydliwe i niesmaczne tak jak ty.

Skąd sie biorą tacy ludzie jak ty? Mezczyzna ktory nie jest patriotą (nie mowie ze od razu jakims narodowcem) jest dla mnie zerem, szmatą itp.

Mam nadzieje ze tylko sobie glupio zartowales <_<
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Nie zartowalem , co z tego że nasz naród ma 1000 lat ?? Nie umiemy rządzic swoim krajem tak samo jak dyktatorzy w afryce .

---
No cóż tak jak wspomniałem patrze na nasz kraj obiektywnie , nie tak jak Ty .
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Nie zartowalem , co z tego że nasz naród ma 1000 lat ?? Nie umiemy rządzic swoim krajem tak samo jak dyktatorzy w afryce .

Typowe gadanie glupot...nie wypowiadaj sie jako MY ok, bo ja sie takimi ludzmi jak ty brzydze i reki nie podaje.
To ze akurat teraz przy wladzy są ludzie repezentujacy Ciemnogród to nie znaczy ze zawsze tak bedzie.
A poza tym zyjemy w jako takiej cywilizacji i kulturze wiec porównanie np. z Zimbabwe jest obrazą.

Skoro nie jestes patriotą i nie widzisz zadnej roznicy to jedz do afryki, tam na pewno kupisz wódke taniej niz w polsce :/

A tak na powaznie to raze pomyslec troche nad soba bo zenujace jest twoje podejsce
 
Do góry