Polemika ze Świadkami Jehowy...

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
I nasza wiara jest biblia bo jest w zupelnosci oparta na biblii sie zastanow co piszesz

Czytalam gdzies o 1000.... gdzie w naszym mniemaniu to tylko symboliczna liczba.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Monika nie wiem czego się uczepilaś tutaj:
nasza wiara jest biblia bo jest w zupelnosci oparta na biblii sie zastanow co piszesz
Jeżeli się do czegoś odnosisz, to podawaj cytaty. Jarek nic takiego nie napisał...
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
'' wiec na czym opieracie swoja wiare co jest jest zrodlem filozofia....... lala''

do tego nawiazuje Rosalie
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Kiedy piszesz, wystarczy zaznaczyć cytowany fragment i kliknąć na obrazek "umieść w tagach
".

A skoro do tego, to tym bardziej nie rozumiem czepialstwa.
Wiarą świadków jest Jehowa, a podstawą jest Biblia, a raczej Przekład Nowego Świata.
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Mamy Ci znalezc werset w ktorym beda potwierdzone slowa ze jehowi sa sekta :D?
Jesli tak trudno odejsc od nich to nie jest to nic zdrowego...
Jesli 1000 wiernych pojdzie do nieba to tym bardziej...
Wybacz nie znajde Ci biblii wersetu potwierdzajacego ze jestescie niezdrowi.

Według Biblii tylko 144 000 będzie wykupionych z Ziemi. Nie tylko Świadkowie Jehowy wierzą w te liczbę. Słyszałem że także inne ugrupowania także uważają że tylko ta liczba chrześcijan pójdzie do Nieba a reszta będzie na przysposobionej rajskiej Ziemi.
Wklejałem już na forum filmik o tym tzn. o porwaniu chrześcijan do Nieba przed Armagedonem.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Bogów też można mieć wielu którzy wymagają innych zasad i innych doktryn... a nie Baal czy Zeus czy Allah Bogiem... jest też szatan... Biblia mówi że są bogowie ale to są tylko demony... Biblia ostrzega przed innymi bogami... Każdy demon sobie obrał imię i chce być czczony jak Bóg. Dlatego my mamy swojego Boga aby go odróżnić od fałszywych aniołów podających się za bogów.
Opamiętaj się namnożyłeś tych bogów i Boga że można by cały rzymski panteon wypełnić.
Odpowiedz SOBIE nie nam czy wierzysz w jednego Boga, jeśli odpowiedź będzie pozytywna to przestań mnożyć bożków na forum.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Armi, a możesz mi powiedzieć, jako były świadek Jehowy, jakim prawem do jasnej Anielki, ciało kierownicze Strażnicy, czyli te święte krowy z Brooklynu, mają zapewnioną 'wejsciówkę' do Nieba? :mruga:
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Zaprzeczasz sam Biblii przecajo bo bogów są setki. Podszkol się. ;) Jakiego Boga czcili Filistyńczycy za czasów Samsona ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dagon
Wj 18:11 Bw "teraz wiem, że Jahwe jest większy niż wszyscy bogowie, bo dlatego wyratował lud z niewoli Egipcjan, że ci zuchwale z nim postępowali."
Bogów Egiptu upokorzył Jahwe w tym i Apisa w 5 pladze która dotknęła bydło Jeremiasza 46 :15
http://pl.wikipedia.org/wiki/Apis demoniczny bóg

Psalm 97 mówi nam że są inni bogowie
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Armi z przykrością stwierdzam że z Ciebie nie jest żaden Chrześcijanin, ani wolny ani zniewolony.
Dla mnie jest tylko JEDEN Bóg, i o nadwyżkach dyskutować nie będę.
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Rosalie
Przyganiał kocioł garncowi
Teraz na Ciebie kolej nauczenia się czytać :D
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Monika warn za nabijanie bezwartościowych postów i zamieszanie.
Zwróciłam uwagę, a Armi użył opcji 'edytuj'. Twoje komentarze sa zbedne.
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Dlaczego upieracie się przy limicie 144000?
Limit ogranicza się tylko do Nieba. Na Ziemi będą zbawione miliony.

''Wielka rzesza'' stojąca przed tronem może znajdować się na Ziemi przed tronem gdy Niebiosa otworzą się i zstąpi na Ziemie chwała Boża jak podczas chrztu Jezusa.
 

qennie

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
hm trochę mi się wydaje posty zeszły z głównego tematu, w końcu rozmawiamy o Świadkach Jehowy, a nie o tym, ile ludzi ma pójść do Nieba (tak wiem, nie w tym rzecz, no ale...)

co do ŚJ... ja mam w sumie mieszane uczucia. Widzę, że jak to Pegaz pięknie ujął na początku tematu, że powtarzamy utarte frazesy, które każdy słyszał i zapewne nic więcej ponadto nie wie. Cóż, mam znajomą tego wyznania, normalna dziewczyna, niczym się nie różni od normalnego człowieka, macki jej z głowy tez nie wystają:p

Rozmawiałam z nią nieraz o jej religii i ja osobiście nie zgadzam się z jej niektórymi poglądami,a le tez dowiedziałam się więcej na ich temat i teraz wiem, ze część tych utartych argumentów "przeciw" ŚJ mija się z prawdą. Ja osobiście nie zgadzam się z ich teorią na temat przetaczania krwi, gdyż jeśli w przyszłości będę miała dziecko to na milion procent nie doszłoby do sytuacji, w którym odmówiłabym ratowania go tylko dlatego, że moja religia nie każe przeprowadzać transfuzji.

Co do faktu, ze negują oni świętych, cóż, mają takie prawo, każda religia wyznaje różne rzeczy, wierzy bądź nie wierzy tez w różne rzeczy.

A jeśli chodzi o kwestię "nawiedzania" ludzi w domach, cóż, takie założenie tam istnieje i nie jest wcale powiedziane, że są oni nienormalni, bo tak robią. Po prostu jest to element ich wiary, kościoła, szerzenie wiary poprzez właśnie wizyty u ludzi, wasza sprawa, czy ich przyjmiecie w domu, czy nie.

Ja nie mam nic do nich, jak chcą, tak niech robią, każdy ma prawo wierzyć w to, co chce i robić to, co chce, jedyne co mi się nie podoba to fakt, ze dzieciom nie pozwalają na transfuzje krwi, bo jak człowiek jest dorosły, to jego sprawa, ale dziecko...

Ani za ani przeciw, mieszane uczucia mam, gdyby nie te dzieci to niech robią co chcą.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Według Biblii tylko 144 000 będzie wykupionych z Ziemi. Nie tylko Świadkowie Jehowy wierzą w te liczbę. Słyszałem że także inne ugrupowania także uważają że tylko ta liczba chrześcijan pójdzie do Nieba a reszta będzie na przysposobionej rajskiej Ziemi.
Wklejałem już na forum filmik o tym tzn. o porwaniu chrześcijan do Nieba przed Armagedonem.
Nauka o 144 000 jest błędna zarówno u świadków jehowy jak i innych sekt.
Nauka ta praktykowana jest w sektach ze względu na autorytatywność...przez co wmawia się wyznawcom, że część Biblii (a tak naprawdę połowa) nie tyczy się szeregowych głosicieli. Sekty te nauczają, że synowie Boży to tylko grupa ze 144 000 i tylko oni są prowadzeni przez Ducha Bożego. Warto w tym miejscu zapytać przez jakiego ducha prowadzeni są szeregowi głosiciele, skoro Biblia mówi tylko o dwóch rodzajów Ducha - Bożego i Diabelskiego, a Rz 8:9 podaje: "Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego ten do niego nie należy".

Tak naprawdę 144 000 i wielki tłum to jest to samo....gdyby dokładnie przeanalizować Biblię to doskonale to widać.
Zauważmy: 144 000 to pierwociny, natomiast "wielki tłum" to obraz wzrastającego chrześcijaństwa. Mało tego - zarówno wielki tłum jak i 144 000 mają jedną nadzieję - niebiańską. Dowody?
W Ap 5:9. Mowa jest o tym, że Chrystus uczynił królującymi kapłanami ludzi "z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu", a przecież o "wielkim tłumie" też mówi się, że jest "z każdego narodu i wszystkich pokoleń ludów i języków" Ap 7:9.
Mało tego - "Wielki tłum" zawierający symboliczne 144 000 znajduje się w niebie (Ap 19:1, 9), a nie na ziemi!
- "Wielki tłum" wraz ze 144 000 stoi przed tronem w niebie (Ap 14:3)
- "tron w niebie" Ap 4:2 i przed Barankiem (Ap 14:1 i 7:9)
- Starcy "przed Barankiem" Ap 5:8).
Grupa ta posiada białą szatę (Ap 7:9 i 6:10n.) i znajduje się w świątyni Boga (Ap 7:15), która jest w niebie (Hbr 9:24, Ap 11:19, 14:17).

Dlaczego wielkiego tłumu nikt nie mógł policzyć? (Ap 7:9)
Ano dlatego, że w Biblii występuje symboliczne rozwinięcie liczby zbawionych, która co chwila się dopełnia...aż do końca świata. Strażnica głosi, że wielki tłum to świadkowie Jehowy - bzdura..oni podają co roku dokładną liczbę świadków w numerze styczniowym.
Strażnica też głosi, że oni są ze 144 000....bzdura, ponieważ o nich pisze, że "w ustach ich kłamstwa nie znaleziono" (Ap 14:5). Wielokrotnie wykazałem ile kłamstw głosiła ta organizacja i w jak perfidny sposób celowo kłamała chociażby tłumacząc, że nigdy nie wypowiadali proroctw w imię Boga.

Jaka jest istota sprawy.
Gdyby Biblia nauczała, że 144 000 to jakaś wybrana grupa bo życia w innym Raju i że tylko oni są synami Boga to okazałoby się, że Biblia sama by sobie zaprzeczała.
Jezus mówi: "pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza" - a przecież Jego spichlerz jest w Niebie.
W Rzymian czytamy: "Wszyscy bowiem, których prowadzi duch Boży, są synami Bożymi."

Biblia głosi o dwóch klasach ludzi: jedna to idąca za ciałem..skupiająca się na cielesności...których czeka śmierć..a druga to idąca za duchem Boga, których czeka życie wieczne w Niebie.
Nie wiem gdzie tu doszukiwać się innego Raju...Miejsce dla zbawionych jest jedno - jest nim Niebo.
144 000 to liczba, która zawiera się w wielkim tłumie, to pierwociny chrześcijaństwa a wielki tłum to wszyscy Ci, którzy pózniej bedą żyli...dlatego są niepoliczalni. Jednak zarówno wielki tłum jak i 144 000 mają jedną nadzieje - niebiańską.
W dodatku sama Liczba 144 000 jest liczbą symboliczną.
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Nigdzie nie dałeś dowodu że wielki tłum to 144 000. Obie klasy mają Ducha Świętego a więc to co głoszą Świadkowie jest błędne. Oczywiście co do tych 144 000 mają racje bo tak pisze w Biblii ale nie wiedzą kto do nich należy. To wie tylko Bóg.
Jezus mówił że sprawiedliwi posiądą Ziemię i tak się stanie. Jeszcze takiego spełnienia nie mieliśmy na Ziemi. Ziemie posiadają niesprawiedliwi i bogacze a biedni i sprawiedliwi cierpią głód.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nigdzie nie dałeś dowodu że wielki tłum to 144 000. Obie klasy mają Ducha Świętego a więc to co głoszą Świadkowie jest błędne. Oczywiście co do tych 144 000 mają racje bo tak pisze w Biblii ale nie wiedzą kto do nich należy. To wie tylko Bóg.
Jezus mówił że sprawiedliwi posiądą Ziemię i tak się stanie. Jeszcze takiego spełnienia nie mieliśmy na Ziemi. Ziemie posiadają niesprawiedliwi i bogacze a biedni i sprawiedliwi cierpią głód.
Pomysl logicznie..sama idea jakiś wybrańców jest nieporozumieniem. Jak to możliwe, że jedni będą wybrani a inni nie? Gdzie tu jakakolwiek logika? hmm?
Samo nauczanie o dwóch klasach zbawionych jest błędem.
Biblia zupełnie temu zaprzecza. Tak jak napisałem wielki tłum to chrześcijanie którzy bedą się przyłączać progresywnie..144 000 to pierwociny kościoła. Natomiast dla wszystkich jest jedna nadzieja - niebiańska.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie ma takiej opcji. Ziemia będzie po wieczne czasy zamieszkana przez ludzi i tu będzie przywrócony Raj. Bóg zamieszka ze swoim ludem.
ziemia zniknie z układu słonecznego szybciej niż Ci sie wydaje. To pewne.
Teraz odpowiedz sobie na pytanie: skoro Raj będzie na Ziemi to co z ludzmi, którzy będą mieszkać na Marsie?
Ekspansja kosmosu to rzecz pewna.
Co do reszty - pewien Anglik opracowuje Wehikuł czasu. Już odkrył zalążek w takiej postaci, że potrafi cofać w czasie migracje cząsteczkową i załamywać czasoprzestrzeń.
Brzmi tak samo futurystycznie jak powiedzenie, że człowiek za 50 lat poleci na księżyc podczas gdy człowiek opracowywał pierwszą lotnie.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
44
Miasto
SKM Kraków
Nie ma takiej opcji. Ziemia będzie po wieczne czasy zamieszkana przez ludzi i tu będzie przywrócony Raj. Bóg zamieszka ze swoim ludem.

większych bzdur nie słyszałem już dawno, Bóg stworzył wszechświat i ziemię i prawa nim rządzące, zarówno ziemia jak i nasz układ słoneczny nie mówiąc już o warunkach na ziemi są czasowo ograniczone. jakkolwiek naukowo Bóg poradzi sobie z "niebem" tak na pewno nie będzie to niebo i raj na ziemi jako tej planecie zamieszkałej przez nas obecnie. i nie wklejaj pseudo naukowych zmanipulowanych filmików armi jak cię proszę bo wszystkie, które wklejasz to bajki.
 
Do góry