Nieśmiertelność?

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Kod:
To niemowlę ma 16 lat

Brooke Greenberg mierzy 76 cm i waży 7,5 kg. Uśmiecha się i rozpoznaje ludzi wokół siebie. Dziewczynka wygląda i zachowuje się jak zdrowe półroczne niemowlę, ale tak naprawdę ma... 16 lat. Lekarze nie mają pojęcia, dlaczego Brooke się nie starzeje. Liczą jednak, że jej przypadek pozwoli odkryć im tajemnicę wiecznej młodości.
Ciało 16-letniej Brooke nie rozwija się tak samo jak jej rówieśniczek. Dziewczyna wciąż jeździ w wózku dla niemowląt i ma mleczne zęby. Rosną jej tylko włosy i paznokcie. "Z tego powodu jej piżamy i ubrania mają po 10-12 lat" - mówi ojciec dziewczyny, Howard Greenberg. "Dlaczego się nie starzeje? Czy dlatego, że jest fontanną młodości" - pyta Greenberg. "Dlaczego się nie starzeje? Czy dlatego, że jest fontanną młodości" - pyta bezradnie.

W ciągu pierwszych sześciu lat swojego życia Brooke przeszła kilka poważnych badań i zabiegów chirurgicznych, lekarze podawali jej nawet hormony wzrostu, ale nic nie pomagało. Nikt również nie potrafił wyjaśnić, co jest powodem braku starzenia. "NIe udało nam się zdiagnozować żadnych chorób genetycznych czy nieprawidłowości w chromosomach, które pozwoliłyby wyjaśnić ten fenomen" - mówi Richard Walker z uniwersytetu medycznego na Florydzie. "Poszczególne części jej ciała rozwijają się osobno. W mózgu np. nie zaszły żadne większe zmiany" - dodaje. Dziewczynka wciąż zachowuje się jak niemowlę.

Ale według lekarzy fenomen dziewczynki może być kluczem do długowieczności. "Myślę, że ten przypadek to szansa na odpowiedzenie na pytanie, dlaczego jesteśmy śmiertelni" - mówi Walker. Jeśli uda się odnaleźć gen lub zbiór genów, które odpowiadają za starzenie, to być może w przyszłości będzie można manipulować tym procesem. "Na razie brzmi to jak science-fiction. (...) ale jeśli mamy rację, to Brooke może się okazać prawdziwym skarbem" - dodaje Walker.

http://www.dziennik.pl/swiat/article404666..._ma_16_lat.html

I co Wy na to? Czyżby mogła ona pomóc naukowcom w osiągnięciu tego co było marzeniem ludzi od zawsze - fizycznej nieśmiertelności?
 
N

nianiaSweet

Guest
Ciekawe czy to rzeczywiście klucz do nieśmiertelności czy jedynie nie zbadane do końca zjawisko medyczne.
 

konik92

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Sensacyjna wiadomość, ale skoro mózg się nie rozwija to chyba lepiej być już śmiertelnym. No chyba, że naukowcy coś zrobią z tym fantem.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
44
Miasto
SKM Kraków
anomalia genetyczno hormonalna poza tym nie ma czegoś takiego jak nieśmiertelność obecnie dlatego, że komórki ludzkie mogą się podzielić skończoną liczbę razy, chyba, że będzie możliwa wciąż coraz to nowe zastąpienie starych komórek przez nowe. jednakże to jeszcze sfera s-f. aczkolwiek przypadek ciekawy o ile to nie kaczka dziennikarska bądź oszustwo żeby zaistnieć w mediach.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
allen, możemy przecież poddać się "zabiegowi" (?) nieśmiertelności w wieku 25 lat i wtedy nie będziesz mieć mózgu niemowlęcia. Przypadek ciekawy, ale niestety nie chce mi się wierzyć w nieśmiertelność.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Medycyna to jeden wielki labirynt (jak dla mnie).Być,może to jakaś ukryta wada wrodzona której nie można wykryć.Może polega na tym,że jest ta wada i jej równocześnie nie widoczna bo może jest taka mała a wiele zdziała.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ciekawe czy to rzeczywiście klucz do nieśmiertelności czy jedynie nie zbadane do końca zjawisko medyczne.
czyli jedno i to samo.

że komórki ludzkie mogą się podzielić skończoną liczbę razy, chyba, że będzie możliwa wciąż coraz to nowe zastąpienie starych komórek przez nowe.
no właśnie, to jest problem śmiertelności i o to się rozchodzi

allen, możemy przecież poddać się "zabiegowi" (?) nieśmiertelności w wieku 25 lat i wtedy nie będziesz mieć mózgu niemowlęcia. Przypadek ciekawy, ale niestety nie chce mi się wierzyć w nieśmiertelność.
ale nie ważne jaki wiek, i tak zatrzymany rozwój mózgu to problem. nie mogąc w pełny korzystać ze swojego mózgu (jego rozwój ku temu jest potrzebny) życie miałoby marny sens
 
P

Październik

Guest
nieśmiertelność jest nie-możliwa, proste pytanie prosta odpowiedź :) mowa tutaj o czymś pozareligijnym, bo ktoś kiedyś wpadł na pomysł i wymyślił, że idziemy gdzieś po śmierci
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Biedna dziewczynka... teraz przez całe swoje życie będzie poddawane testom i przeróżnym zabiegom medycznym :/
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
33
Miasto
pdkrpc
IMO to jest jakaś prowokacja właśnie.. Nawet jak ta dziewczynka faktycznie ma 16 lat, to jej mózg się nie rozwija - nadal jest niemowlęciem.. To będzie taki królik doświadczalny, dopóki nie umrze - biedne dziecko.. :(

Pół biedy, gdyby jej ciało rozwijało się powoli, równocześnie z mózgiem i wszystkim - po prostu gdyby ten proces dojrzewania odbywał się kilka razy wolniej niż u normalnego (zdrowego człowieka)..
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Na onecie kiedys czytałem coś o tym, że nanoroboty mogłyby wymieiać stare komórki narządów wewnętrznych na nowe. O tym przypaku nie wiem co myśleć. Może poprostu zpowolniony zegar biologiczny.
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Podkarpacie :P
A może po prostu za dużo naoglądali się hollywoodzkich produkcji typu: ,,Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" ;)
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Czytałam ten artykuł na www.niewiarygodne.pl <- zajrzyjcie tam. Pozdrawiam.
 

Smilerka

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Zobaczy się.
Ino ciekawe czy jak będzie miała 50siątkę to czy będzie taka mała ...

A jeśli chodzi teorię spóźnionego zegaru biologicznego...
Zależy czy do tych pół roku rosła jak wszystkie dzieci? Czy tak wolno jak teraz? Czy ona urosła od narodzin? Pisze że gaworzy, poznaje osoby... Możliwe.
 

Leexo

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Pomorze
Ciekawe czy jest cos takiego jak gen starzenia,bo wlasnie taki staraja sie odkryc :p dziwne to wszystko i nie mnie sie nad tym głowić,powodzenia zycze badajacym.
 

Aspazja

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Komórki człowieka mogą dzielić się określoną ilość razy . Związane jest to ze skracaniem się sekwencji telomerowych.
Niektóre komórki nowotworowe mogą dzielić się nieograniczoną ilość razy, bo mają telomerazę ( która wydłuża te sekwencje telomerowe,) o podwyższonej aktywności. Powadzone są nad tym zjawiskiem badania. Myślę ,że nieśmiertelność to nie całkiem bzdury.
Ale co do tego dziecka to nie wiem czym to może być spowodowane. Nie jest powiedziane że ona jest nieśmiertelna , ona się po prostu nie rozwija.
 
Do góry