linux i widows xp na jednym kompie

kompak

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2006
Posty
78
Punkty reakcji
1
Miasto
internAt
Właśnie zainstalowałem Mandrive:) bo niestety narzie nie miałem innej dystrybucji ale za tydzień będę miał większość więc dopiero wtedy będę mógł zainstalować ubuntu. Jednak wystapił mały problem... Mianowicie, gdy włączam komputer standardowo włącza mi się Windows XP. A podczas konfiguracji poinstalacyjnej wybrałem program rozruchowy (GRUB z trybem graficznym)... Co teraz z tym zrobić?? Czy może zainstalowac jeszcze raz na jednej z patycji na nowym dysku trawdym?? Tą mandrive zaintsalowałem na starym dysku (ultra ata 40GB)...
Proszę o pomoc...
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
co z czym zrobić ? nie za bardzo rozumiem. pojawia sie grub z systemami do wyboru tak ?
 

kompak

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2006
Posty
78
Punkty reakcji
1
Miasto
internAt
Nie włąsnie o to mi chodziło Rainingman, że GRUB się nie pojawia... NO ale juz problem rozwiązany... Poprostu Bios Ładował system domyślnie z nowego dysku, więc windows XP, a gdy zminiłem na stary dysk to ładuje juz GRUBa więc juz jest wszystko ok... NO oprócz tego że GRUB wyświetla dwie pozycje z windows, z czego ta pierwsza nie działa, tzn wyświetla sie komunikat, że nie ma jakiegoś tam pliku... Na szczęście ta druga pozycja już działa i moge się cieszyć windowsem i linuxem :)
Dzięki za pomoc :)
 
Do góry