krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
BunnySunset napisał:
Uwzględnia najpierw priorytet, później liczbę punktów, jednak nie sądzę by przyjął kogoś, kto ma niższą liczbę punktów, ale ustawił dajmy na to V LO jako pierwsze, od osoby, która ma tych punktów więcej, ale dała Piątkę na drugim miejscu.
To nie działa przy niższej ilosci punktów, ale przy RÓWNEJ.
Jesli granica ostatniego miejsca do danej klasy jest załóżmy 170 p i siedmiu ostatnich kandydatów do tej klasy ma dokładnie 170p, to omikron przypisze osobe, ktora ma tę klase na najwyższym priorytecie.Bo chce najbardziej.
A pozostałe szesc pusci dalej do systemu i do tej klasy się nie dostaną,tylko do swojej "gorszej".
Nigdy nie wiadomo,gdzie bedzie granica.Omikron działa jak arkusz excella,dane wprowadzają szkoly,a potem informatyk naciska enter i robi w sekundę sortowanie według kolejnosci:
punkty/1 priorytet/2 priorytet/3 priorytet/4 priorytet/5 priorytet/ itd /na końcu nazwisko.
I jak sobie to wyobrazicie,to widać,o co chodzi. Nazwiska są w różnych kolumnach według i punktów i priorytetów.

I catann jak będzie mieć pecha i lepszych kontrkandydatów, to sie nie dostanie do V LO:

Catann, zakładam, ze masz 178 p. bo pisałś,że ok 180 w górę lub dół.,Twoj układ
V LO - C /D /G
II LO - M
VIII LO - D

ubiegłołoroczne punkty
V LO - C 183,2 /D 178/G 179,2

Granica jest znowu zakladam 178.
Czyli do C nie dostajesz się, bo za mało.
Ale dwie osoby mają 178, Ty i ktoś ma te klase na pierwszym priorytecie.Więc on wchodzi do klasy,Ty dalej do systemu.
Do G się nie dostajesz, bo za mało.
Więc omikron przypisze Cię do II LO, skoro to M, a nie M+, więc sie dostaniesz.

Jeśli będziesz mieć 179, 180, 181,182 to dostaneisz się do D:punkty pasują i jets to wyższy priorytet.

A jesli ktoś ma n.p.165 punktow,to naprawde kolejnosć jest ważniejsza niż punktacja.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
krolikoff napisał:
To nie działa przy niższej ilosci punktów, ale przy RÓWNEJ.
Jesli granica ostatniego miejsca do danej klasy jest załóżmy 170 p i siedmiu ostatnich kandydatów do tej klasy ma dokładnie 170p, to omikron przypisze osobe, ktora ma tę klase na najwyższym priorytecie.Bo chce najbardziej.
A pozostałe szesc pusci dalej do systemu i do tej klasy się nie dostaną,tylko do swojej "gorszej".
Nigdy nie wiadomo,gdzie bedzie granica.Omikron działa jak arkusz excella,dane wprowadzają szkoly,a potem informatyk naciska enter i robi w sekundę sortowanie według kolejnosci:
punkty/1 priorytet/2 priorytet/3 priorytet/4 priorytet/5 priorytet/ itd /na końcu nazwisko.
I jak sobie to wyobrazicie,to widać,o co chodzi. Nazwiska są w różnych kolumnach według i punktów i priorytetów.
 
I catann jak będzie mieć pecha i lepszych kontrkandydatów, to sie nie dostanie do V LO:

Catann, zakładam, ze masz 178 p. bo pisałś,że ok 180 w górę lub dół.,Twoj układ
V LO - C /D /G
II LO - M
VIII LO - D
 
ubiegłołoroczne punkty
V LO - C 183,2 /D 178/G 179,2

Granica jest znowu zakladam 178.
Czyli do C nie dostajesz się, bo za mało.
Ale dwie osoby mają 178, Ty i ktoś ma te klase na pierwszym priorytecie.Więc on wchodzi do klasy,Ty dalej do systemu.
Do G się nie dostajesz, bo za mało.
Więc omikron przypisze Cię do II LO, skoro to M, a nie M+, więc sie dostaniesz.

Jeśli będziesz mieć 179, 180, 181,182 to dostaneisz się do D:punkty pasują i jets to wyższy priorytet.

A jesli ktoś ma n.p.165 punktow,to naprawde kolejnosć jest ważniejsza niż punktacja.
No i w dalszym ciągu mam rację. System liczy punkty od góry. Sytuacja, którą przytoczyłeś zalicza się do tych nietypowych. A i tak jako pierwsze uwzględniane są "Dodatkowe informacje" o uczniu, nie priorytet.

By the way - w moim wypadku próg nie gra roli. Właśnie stąd bierze się główny problem odnośnie wyboru szkoły i klasy.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
catann napisał:
A i tak jako pierwsze uwzględniane są "Dodatkowe informacje" o uczniu, nie priorytet.
Jakie dodatkowe?Wielodzietność lub samotne wychowywanie działa tylko w przypadku równej ilości punktów.A niepełnosprawność tylko w rekrutacji do szkół integracyjnych,a w Krk integracyjne licea to chyba tylko 29 i 30.

Omikron:
Przy przyjmowaniu do szkół ponadgimnazjalnych, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym brane są pod uwagę łącznie wymienione w panelu „Dodatkowe informacje” kryteria. Kryteria te mają jednakową wartość.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
krolikoff napisał:
Jakie dodatkowe?Wielodzietność lub samotne wychowywanie działa tylko w przypadku równej ilości punktów.A niepełnosprawność tylko w rekrutacji do szkół integracyjnych,a w Krk integracyjne licea to chyba tylko 29 i 30.

Omikron:
Przy przyjmowaniu do szkół ponadgimnazjalnych, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym brane są pod uwagę łącznie wymienione w panelu „Dodatkowe informacje” kryteria. Kryteria te mają jednakową wartość.
Potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Jeśli odpowiesz przed sobą twierdząco na powyższe pytanie wróć do mojego wcześniejszego postu. Prześledź parokrotnie te dwie linijki tekstu i zastanów się co tam napisałam.

Jeśli nie:

W mojej wypowiedzi odniosłam się do przytoczonego przez Ciebie przykładu. Uzupełniłam go o informacje znalezione na Omikronie. Napisałeś to samo, tylko w bardziej przystępnej dla siebie formie usiłując wytknąć mi błąd.

Pozwolę sobie zadać trochę osobiste pytanie, które nurtuje mnie już "od kilku stron". Jeżeli jesteś licealistą, nie promujesz swojej szkoły, wprawdzie wnosisz co nieco do dyskusji, dlaczego zarejestrowałeś się tutaj równocześnie z nami? Jaki cel temu przyświeca?
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
krolikoff napisał:
Uwzględnia najpierw priorytet, później liczbę punktów, jednak nie sądzę by przyjął kogoś, kto ma niższą liczbę punktów, ale ustawił dajmy na to V LO jako pierwsze, od osoby, która ma tych punktów więcej, ale dała Piątkę na drugim miejscu.
To nie działa przy niższej ilosci punktów, ale przy RÓWNEJ.
Jesli granica ostatniego miejsca do danej klasy jest załóżmy 170 p i siedmiu ostatnich kandydatów do tej klasy ma dokładnie 170p, to omikron przypisze osobe, ktora ma tę klase na najwyższym priorytecie.Bo chce najbardziej.
A pozostałe szesc pusci dalej do systemu i do tej klasy się nie dostaną,tylko do swojej "gorszej".
Nigdy nie wiadomo,gdzie bedzie granica.Omikron działa jak arkusz excella,dane wprowadzają szkoly,a potem informatyk naciska enter i robi w sekundę sortowanie według kolejnosci:
punkty/1 priorytet/2 priorytet/3 priorytet/4 priorytet/5 priorytet/ itd /na końcu nazwisko.
I jak sobie to wyobrazicie,to widać,o co chodzi. Nazwiska są w różnych kolumnach według i punktów i priorytetów.

I catann jak będzie mieć pecha i lepszych kontrkandydatów, to sie nie dostanie do V LO:

Catann, zakładam, ze masz 178 p. bo pisałś,że ok 180 w górę lub dół.,Twoj układ
V LO - C /D /G
II LO - M
VIII LO - D

ubiegłołoroczne punkty
V LO - C 183,2 /D 178/G 179,2

Granica jest znowu zakladam 178.
Czyli do C nie dostajesz się, bo za mało.
Ale dwie osoby mają 178, Ty i ktoś ma te klase na pierwszym priorytecie.Więc on wchodzi do klasy,Ty dalej do systemu.
Do G się nie dostajesz, bo za mało.
Więc omikron przypisze Cię do II LO, skoro to M, a nie M+, więc sie dostaniesz.

Jeśli będziesz mieć 179, 180, 181,182 to dostaneisz się do D:punkty pasują i jets to wyższy priorytet.

A jesli ktoś ma n.p.165 punktow,to naprawde kolejnosć jest ważniejsza niż punktacja.
Dokładnie tak! Nam też w szkole mówili, że najpierw powinniśmy dać klasę z najwyższym progiem, bo potem nawet łatwiej jest się przepisać do tej "gorszej" niż na odwrót.
 

Ola Ku

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Cześć. Spodziewam się od około 173 do 177 punktów do rekrutacji (zależy jak mi poszło opowiadanie i ile będę miała liczonych szóstek). Na początku byłam pewna, że chcę iść do II LO klasa M+, ale po przeczytaniu kilku niezbyt pozytywnych opinii nie wiem czy mimo wszystko spróbować tam czy może do VIII. Dodam jeszcze, że moim "wymarzonym" profilem, byłby mat-fiz-inf. Co sądzicie o tych dwóch szkołach, zwłaszcza o tym profilu?
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Oliessa napisał:
Cześć. Spodziewam się od około 173 do 177 punktów do rekrutacji (zależy jak mi poszło opowiadanie i ile będę miała liczonych szóstek). Na początku byłam pewna, że chcę iść do II LO klasa M+, ale po przeczytaniu kilku niezbyt pozytywnych opinii nie wiem czy mimo wszystko spróbować tam czy może do VIII. Dodam jeszcze, że moim "wymarzonym" profilem, byłby mat-fiz-inf. Co sądzicie o tych dwóch szkołach, zwłaszcza o tym profilu
Nie spotkałam jeszcze osoby z VIII, która nie byłaby zadowolona z tej szkoły :)
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
[SIZE=9pt]catann, dnia 05 Maj 2015 - 16:25, napisał:[/SIZE]
[SIZE=9pt]W mojej wypowiedzi odniosłam się do przytoczonego przez Ciebie przykładu. Uzupełniłam go o informacje znalezione na Omikronie. Napisałeś to samo, tylko w bardziej przystępnej dla siebie formie usiłując wytknąć mi błąd.

Pozwolę sobie zadać trochę osobiste pytanie, które nurtuje mnie już "od kilku stron". Jeżeli jesteś licealistą, nie promujesz swojej szkoły, wprawdzie wnosisz co nieco do dyskusji, dlaczego zarejestrowałeś się tutaj równocześnie z nami? Jaki cel temu przyświeca?
[/SIZE]


[SIZE=10.5pt]Jestem dziewczyną,raz mi zmieniło końcówkę,bo pisze z tabletu.Cel:korzystam z internetu,jak każdy internauta i mam nadzieję,że moje informacje komus technicznie pomoga,bez narzucania numeru szkoły,bo to sprawa indywidualna.[/SIZE]
[SIZE=10.5pt]Nie lubię,gdy ktoś na siłę promuje jedną szkołę,bo nie ma szkół idealnych.Ty za to piszesz-sorry- ale bajki.Jesteś spoza systemu,wiec wasi nauczyciele nie mają doswiadczenia w omikronie.Nasi mieli i dobrze pamiętam ich porady.Mnie nurtuje pytanie,dlaczego w komencie 11336 napisałas,ze nie wiesz, ile bedziesz mieć punktów,ok.180,a w 11383 piszesz,że próg Cie nie dotyczy.Więc albo jesteś laureatką,albo masz kryteria dodatkowe n.p. niepełnosprawność i nie doczytałaś warunków rekrutacji.[/SIZE]
[SIZE=10.5pt]Mogę też być opłacona przez forum,aby podkręcać dyskusję i klikalnosc reklam :) Mam nadzieje,że komuś pomogłam w czymś![/SIZE]
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
krolikoff napisał:
Jestem dziewczyną,raz mi zmieniło końcówkę,bo pisze z tabletu.Cel:korzystam z internetu,jak każdy internauta i mam nadzieję,że moje informacje komus technicznie pomoga,bez narzucania numeru szkoły,bo to sprawa indywidualna.
Nie lubię,gdy ktoś na siłę promuje jedną szkołę,bo nie ma szkół idealnych.Ty za to piszesz-sorry- ale bajki.Jesteś spoza systemu,wiec wasi nauczyciele nie mają doswiadczenia w omikronie.Nasi mieli i dobrze pamiętam ich porady.Mnie nurtuje pytanie,dlaczego w komencie 11336 napisałas,ze nie wiesz, ile bedziesz mieć punktów,ok.180,a 11383 piszesz,że próg Cie nie dotyczy.Więc albo jesteś laureatką,albo masz kryteria dodatkowe n.p. niepełnosprawność i nie doczytałaś warunków rekrutacji.
Mogę też być opłacona przez forum,aby podkręcać dyskusję i klikalnosc reklam :) Mam nadzieje,że komuś pomogłam w czymś!
Są szkoły idealne. Tyle, że jest to kwestia indywidualna. Każdy ma inne priorytety, kierując się nimi jesteśmy w stanie odnaleźć idealną dla nas placówkę.

Z tym, że nie mają doświadczenia z omikronem mogę się zgodzić. Na pewno ucieszą się, kiedy uzupełnię posiadane przez nich informacje zamieszczonymi przez Ciebie - oczywiście z podaniem źródła ;>

Posiadam tytuł laureata - owszem. Czy to znaczy, że mam tutaj odpowiadać "- Hej, ile macie punktów? - Phi, ja jestem laureatką, nie dotyczy mnie to"? Jak każdy napisałam ile się spodziewam, oraz ile dostanę z egzaminów. Nie widzę żadnej sprzeczności między moimi wypowiedziami. Wspomniałam o posiadanym tytule, bo nie lubię pie*dolenia internetowych ktosiów, które w tym wypadku zalatywało "atakiem" na moją osobę.

Nie posiadam "dodatkowych kryteriów". Jak już napisałam w poście, którego jak sądzę nie zrozumiałaś ową informacją uzupełniłam Twoją wypowiedź skupiającą się wokół "świętości" priorytetu. Chociaż nawet jeśli, czy to znaczy że albo mam być laureatką albo osobą niepełnosprawną? To jawna dyskryminacja. Ale nie, nie jestem niepełnosprawna, szczególnie na rozumie o co można by posądzić niektórych.

Co do Twojego ostatniego komentarza i postu - widać, że starasz się odwrócić od siebie uwagę, bo chyba wyszło szydło z worka. Spłyń jak najdalej i mam nadzieję nie spotkać Cię w LO do którego się wybiorę - a może nie tyle w szkole, co nawet w klasie.

Oliessa napisał:
Cześć. Spodziewam się od około 173 do 177 punktów do rekrutacji (zależy jak mi poszło opowiadanie i ile będę miała liczonych szóstek). Na początku byłam pewna, że chcę iść do II LO klasa M+, ale po przeczytaniu kilku niezbyt pozytywnych opinii nie wiem czy mimo wszystko spróbować tam czy może do VIII. Dodam jeszcze, że moim "wymarzonym" profilem, byłby mat-fiz-inf. Co sądzicie o tych dwóch szkołach, zwłaszcza o tym profilu?
Skoro byłaś pewna na początku roku odpowiedz sobie na pytanie - dlaczego chciałaś tam iść. Opinie o szkole i klasie to sprawa indywidualna. Pisałam tu co nieco na temat M+, zaznaczając że to indywidualne odczucia. Najlepszym wyjściem byłoby odwiedzenie szkoły w trakcie dni otwartych (były już jakiś czas temu, ale nie jestem pewna czy będą jeszcze raz czy już nie). Nauczyciel, który poprowadzi ową klasę przygotował godzinny wykład i "rozwiązywał" z uczestnikami zadania. To był taki przedsmak tego, co czekałoby nas w razie wybrania tego oddziału. Także szkoda, że nie wzięłaś w tym udziału. Mogłabyś na żywo ocenić, czy odpowiada Ci 7 godzin matematyki ze wspomnianym wcześniej panem.

Co do ósemki - szkoła jest znana z przedmiotów ścisłych. Mają kilka mat-fiz-infów, czyli zainteresowanie musi być nie małe. To nie bierze się znikąd. Nie zgłębiałam do tej pory tematu więc nic więcej nie powiem. Przydałby się ktoś z VIII, żeby przybliżyć specyfikę klasy, więc zapraszam do dyskusji, bo ktoś tu się odzywał kilka stron wstecz.

Ty musisz się zastanowić, czy jesteś bardziej mat, fiz, czy inf. Na stronie VIII masz siatki godzin do poszczególnych klas, a na stronie II koszyki z rozszerzeniami, obok zaś plan lekcji. Zorientuj się czego jest więcej, na czym Ci bardziej zależy. Wiem, że w II mają coś dla informatyków, zajęcia na AGH. Jeśli Cię to interesuje doczytaj u źródła.

Masz jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Warto by uwzględnić na jakie studia chcesz iść, czego na nie potrzebujesz i gdzie najlepiej Cię do tego przygotują.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
catann napisał:
nie lubię pie*dolenia internetowych ktosiów,

Spłyń jak najdalej i mam nadzieję nie spotkać Cię w LO do którego się wybiorę - a może nie tyle w szkole, co nawet w klasie.
Współczuję szczerze...
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Czy tylko mi nie wyświetliły się wszystkie posty? :c

Przeczytawszy Waszą kłótnię, doszłam do wniosku, że nie do końca się zrozumiałyście.

Przypadek przytoczony przez Krolikoff jest jak najbardziej słuszny, ponieważ w momencie gdy dużo osób aspiruje na jedno miejsce, należy wyznaczyć pewne kryterium. Cała sprzeczka nie miałaby sensu, gdybyś Ty, Catann, wcześniej powiedziała, że masz tytuł laureata (w co nie wnikam, choć to, że nie napisałaś o tym wcześniej nie miało sensu), bo to trochę nie fair, że naskakujesz na nią, że bierze pod uwagę, że możesz być np. niepełnosprawna, skoro mówisz o "specjalnych kryteriach". W tym roku już kilka osób przez to forum się przewinęło, w tym laureat, który nie czuł się skrępowany, mówiąc o tym, że jest laureatem - to powód do dumy, nie do wstydu, nikt by Cię za to nie zlinczował. Nie rozumiem też po co obstawiasz tyle klas i dwójkę, bo nawet aspirując do klasy algorytmicznej w V LO, miałabyś 99% szans, że się dostaniesz. W przypadku pozostałych klas to w zasadzie pewne.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
BunnySunset napisał:
Cała sprzeczka nie miałaby sensu, gdybyś Ty, Catann, wcześniej powiedziała, że masz tytuł laureata (w co nie wnikam, choć to, że nie napisałaś o tym wcześniej nie miało sensu) [...] W tym roku już kilka osób przez to forum się przewinęło, w tym laureat, który nie czuł się skrępowany, mówiąc o tym, że jest laureatem - to powód do dumy, nie do wstydu, nikt by Cię za to nie zlinczował.
Nie powiedziałam, bo nie widziałam ku temu jakiejś specjalnej okazji i sensu. Nie robiłam też z tego tajemnicy. Był temat o punktach - włączyłam się. Też je zbieram. Zostałam potraktowana "z góry" - wspomniałam o tym, prosty mechanizm. Nie uważam jednak, żeby był to jakiś szczególny powód do dumy. Nie z przedmiotu, który mi się nawet nie liczy. Bardziej usatysfakcjonowałby mnie fakt, że i tak zakwalifikowałabym się z punktów niż to, że mam pierwszeństwo w wyborze.

**
BunnySunset napisał:
to trochę nie fair, że naskakujesz na nią, że bierze pod uwagę, że możesz być np. niepełnosprawna, skoro mówisz o "specjalnych kryteriach".
catann napisał:
W mojej wypowiedzi odniosłam się do przytoczonego przez Ciebie przykładu. Uzupełniłam go o informacje znalezione na Omikronie. Napisałeś to samo, tylko w bardziej przystępnej dla siebie formie usiłując wytknąć mi błąd.
krolikoff napisał:
Więc albo jesteś laureatką,albo masz kryteria dodatkowe n.p. niepełnosprawność i nie doczytałaś warunków rekrutacji.
**
BunnySunset napisał:
Nie rozumiem też po co obstawiasz tyle klas i dwójkę, bo nawet aspirując do klasy algorytmicznej w V LO, miałabyś 99% szans, że się dostaniesz. W przypadku pozostałych klas to w zasadzie pewne.

catann napisał:
Moim wymarzonym profilem byłby mat-chem-fiz w V, ale takowy nie istnieje :niepewny: Waham się między mat-chemem, mat-fizem i biol-chemem jeśli chodzi o tą szkołę. Myślałam jeszcze o II, ale dzień otwarty trochę mnie zniechęcił. Szczególnie jeśli chodzi o sławną M+, do której bym się wybrała biorąc rozszerzenie z fizyki i chemii. Na trzecim miejscu stawiam mat-chem-fiz w VIII.
&
catann napisał:
Myślałam z początku o V. Tylko nie ma tam mat-chem-fizu. II mnie trochę odrzuca po dniu otwartym (M+/M + chemia + fizyka). VIII była trzecia. Zniechęcił mnie kompletnie ich filmik "promocyjny". To nie jest to, czego oczekuję od LO. Dlatego zastanawiam się nad V i II. W V musiałabym wybrać, a II nie jest V.
No, a VIII to taki zapychacz. Chociaż serio się nad nią zastanawiałam i coraz częściej wracam do tego.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
catann napisał:
Nie powiedziałam, bo nie widziałam ku temu jakiejś specjalnej okazji i sensu. Nie robiłam też z tego tajemnicy. Był temat o punktach - włączyłam się. Też je zbieram. Zostałam potraktowana "z góry" - wspomniałam o tym, prosty mechanizm. Nie uważam jednak, żeby był to jakiś szczególny powód do dumy. Nie z przedmiotu, który mi się nawet nie liczy.
Konkurs biblijny w II klasie?Masz na imię Joanna?
 

Kociaara

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2014
Posty
45
Punkty reakcji
0
Jak sądzicie, czy progi w tym roku spadną czy raczej wzrosną? a jak to będzie z mat-fizami, wyżej czy niżej?
 

licealistka2015

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Kociaara napisał:
Jak sądzicie, czy progi w tym roku spadną czy raczej wzrosną? a jak to będzie z mat-fizami, wyżej czy niżej?
Ja sądzę, że powinny spaść, ale tylko powinny, różnie to bywa ;) Egzamin najprostszy nie był, większość osób narzeka na swoje wyniki, a jak chodzi o te lepsze licea typu I, II czy V, to w tym roku jest też mniej laureatów niż w poprzednich latach, co może dać niższe progi :) + niż demograficzny, nasz rocznik liczy mniej osób niż poprzedni, więc jest mniejsza konkurencja :wink:
 
Do góry