Książka, która wywarła na Tobie duże wrazenie

struga_deszczu

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Anthony de Mello - "Przebudzenie" i "Śpiew Ptaka"
Antoine de Saint Exupéry "Mały Książę"
i czekam na kolejne...

Przeczytałam książki Paulo Coelho i nie zachwyciło mnie nic, oprócz przyjemnej powłoczki. Łatwy język sprawił, że nastolatki okrzykują go filozofem, tyle że to filozof bez przemyśleń. To, co napisał jest ładne, słodkie, miło się czyta ale jednocześnie łatwe do zburzenia jak domek z kart. Nie chcę krytykować, po prostu dziwię się ogólnym zachwytem, który dostrzegam od dawna. Szkoda, że ludzie tak chętnie nie czytają Schopenhauera, Kanta itd.
 

Novacaine

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
276
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ruda Śląska
"Pamiętnik Narkomanki" - Barbary Rosiek. Ta książka jest poruszająca i taka niezwykła, chociaż oparta na zwyklych faktach.
 

leRka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2006
Posty
1 051
Punkty reakcji
9
Wiek
34
Tam gdzie spadają Anioły Doroty Terakowskiej.
czytałam ją dawno temu, ale strasznie mi w pamięci utkwiła.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
"Trzynasta Opowieść" Diane Setterfield - współczesna powieść wiktoriańska w stylu sióstr Bronte. Kto kocha Jane Eyre lub Wichrowe Wzgórza, to książka dla niego. Rewelacja.
 

bjorm

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
ogolnie nie czytam za duzo ale wiem ze moimi ulubionymi ksiazkami sa "a lasy wiecznie spiewaja", "weronika postanawia umrzec", "spoznieni kochankowie", "dziwny przypadek psa nocna pora" i "kafka nad morzem" oraz opowiadanie Sapkowskiego "tandaradei" [nie pamietam dokladnej pisowni...]...
pozdrawiam:)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Każda książka Orwella jaką dotąd przeczytałem ( były dwie ^ ^ )
 

paapi14

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja do Małego Księcia wracam sobie często. :)
Miło wspominam tez Alchemika...
Ale najbardziej polecam Przebudzenie. Jest krótka, czyta się szybko, zmusza do refleksji... Ciekawostka: autor (ksiądz) został wyrzucony z koscioła za poglądy zawarte w tek książce... ;)
przeczytam...książke przebudzenie :)

Ale najbardziej podobała mi sie książka "W ciemności","Bez odwrotu"-popłakałam się przy nich ... natomiast książka "Pamiętnik narkomanki " i "Miłośc w Berlinie " były dla mnie najlepsze i przeczytałam je w kilka godzin..:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Antoine de Saint Exupéry "Mały Książę"
Kiedyś wydawało mi się, że to ot, taka bajeczka. Z wiekiem zmienia się stosunek do tej książki-jest bardzo uniwersalna.

George Orwell - Rok 1984

Janusz A. Zajdel - Limes Inferior
Może dużego wrażenia nie zrobiła, ale zmusiła do refleksji jak mało która.
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Antoine de Saint Exupéry "Mały Książę"
George Orwell "Folwark Zwierzęcy"
Wojciech Kuczok "Gnój"
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
'Po drugiej stronie lustra' czy jakoś tak opowiada o tym jak aniołek poznaje ludzki świat przy pomocy bardzo chorej dziewczynki nie pamiętam kogo to było...
'Mały książę' i 'Kamienie na szaniec' i to wszystko
 

Szara_Majka

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lubuskie
Tak jak na wielu osobach, duże wrażenie zrobił na mnie "Mały książę", a także "Oskar i Pani Róża". Proste, krótkie i jak najbardziej mądre.
Poza tym: trylogia "Władca Pierścieni" [to było dopiero uwielbienie... i właściwie jest nadal...], "Pożegnanie z bronią" Hemingwaya, seria o Ani z Zielonego Wzgórza, "Kalevala" i "Mitologia germańska" Artura Szrejtera
A jak byłam młodsza to uwielbiałam serię o Harry'm Potterze, co mi przeszło po szóstym tomie
 

bacus15

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
711
Punkty reakcji
0
Miasto
Świdnica
Przeczytałam książki Paulo Coelho i nie zachwyciło mnie nic, oprócz przyjemnej powłoczki. Łatwy język sprawił, że nastolatki okrzykują go filozofem, tyle że to filozof bez przemyśleń. To, co napisał jest ładne, słodkie, miło się czyta ale jednocześnie łatwe do zburzenia jak domek z kart. Nie chcę krytykować, po prostu dziwię się ogólnym zachwytem, który dostrzegam od dawna. Szkoda, że ludzie tak chętnie nie czytają Schopenhauera, Kanta itd

Ostra krytyka bez poważniejszego uzasadnienia
 

margaryna1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dobre pytanie :)
Ja również kocham książki "Mały książę" i "Oskar i Pani Róża"
a oprócz tego to:
"Stowarzyszenie umarłych poetów"
"Jedenaście minut"
"Samotność w sieci"
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Malleus Maleficarum autorstwa Jacoba Sprengera oraz Heinricha Kramera.
 

upior_w_operze

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
912
Punkty reakcji
1
Odwet-Jilliane Hoffman <-- Przeczytałam ją jednym tchem,wspaniała książka.
Czerwona Róża. Z dziennika Ellen Rimbauer - Joyce Reardon
 
Do góry