Jelenia Gora

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Znam, za młodu często tam bywałem, szczególnie na górze szybowcowej Jeżów Sudecki (z powodu hobby mojego taty).

Bardzo fajne miejsce, mam stamtąd wiele świetnych wspomnień.
 

ecolabor

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jelenia Góra ma swój klimat, to fakt! Piękne miasto. Co z tego, kiedy umiera? Pamiętam Jelenią z czasów np.: teatrów ulicznych, które były imprezą, na którą zjeżdżali ludzie z całego świata. A teraz? Ani porządnego kina, ani porządnej knajpy. Dziadkowo, umieralnia, pustynia.
Miasto, w którym bieda razi po oczach, razi też arystokracja jeżdżąca najnowszymi mercedesami ulicami miasta... Proszę zauważyć, że wszystko w Jeleniej Górze jest nastawione na zysk, kasę i biznes. Nie ma współpracy ludzkiej, ani trochę. Bogaci mnożą "swoje" bogactwo, a biednych przybywa z każdym dniem coraz więcej. Pracy coraz mniej. Szkoły produkują armie bezrobotnych. W Urzędzie Pracy do rejestracji więcej i więcej ludzi bezrobotnych... Jelenia Góra jest w dołku, z którego łatwo miasta nikt nie wyciągnie. Problem taki powiela się też w innych miastach i miasteczkach w Polsce. Co z tego, że wkroczy na nasz teren wielki moloch np. CinemaCity ? Amerykanizm wyświetlać będą na ekranach. Inteligentne filmy precz. Wiwat masówki. Tak już jest dziś w przypadku Castoramy; wybudowano Castę, zatrudnią tam 100 osób i przez 10 lat Casta nie zapłaci ani jednego złamanego grosza podatku. Źle się dzieje. Bardzo źle. Wszystko się kręci wokół pieniędzy, biznesu i wyzysku. Nasze państwo jest kościelne (tak jest zapisane w Konstytucji RP), więc z czystym sumieniem zacytuję dziesiąte przykazanie :
"Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego
ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła,
ani żadnej rzeczy która należy do bliźniego twego." 2 Mojż. 20:17

Cały marketing w takim wypadku nie powinien istnieć. Wszyscy od urodzenia jesteśmy w marketingu i wszyscy powinniśmy być w piekle :)
System pienieżny sie nie sprawdza i będzie coraz gorzej, będą hierarchie, służebnictwo, wojny, wyzyskujące i nieuczciwe banki, politycy, bieda na ulicach wraz z przepychem zamknietym w limuzynach... Przecież to wszystko jest niepotrzebne. Bez tego można żyć i m.in. Jelenia Góra byłaby piękniejszym i kwitnącym miastem.
Szkoda gadać. Wszystko się sprowadza do biedy i nieuczciwości, jakie wyrządza nam obecny system pieniężny.
Pozdrawiam mieszkańców Jeleniej Góry.
 

Moorh

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
jelenia gora... moja milosc :)

rewelacyjne miejsce na zdjecia. i ta architektura! i ludzie jacys tacy nie zabiegani, leniwi, w ogrodku na rynku z rana sacza browary. piekne miasto:)
 

crazyBoY21

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gryfów Śląski
Witam all,ja jestem z okolic Jelonki ...spoko miasteczko ,no na pewno nie to co Wrocek ale dużo lepszy od Wałbrzych chociaż :pP:)

To kiedy idziem na piwko w Jelonce ??,ktoś może chętny na mały zlocik forumowiczów z okolic Jelonki :)??
 
Do góry