Czy uprawiajac sport walki moge wiecej nie urosnąć ?

poco122

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Mam 16 lat. Mam ok 170 cm wzrostu. Chciałbym zacząć cwiczyć sport walki. Boje się, żę ja teraz zacznę ćwiczyć moge wiecej nie urosnąć.
Bardzo prosze o odpowiedż, czy to jest prawdą?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
44
Miasto
SKM Kraków
Witam.
Mam 16 lat. Mam ok 170 cm wzrostu. Chciałbym zacząć cwiczyć sport walki. Boje się, żę ja teraz zacznę ćwiczyć moge wiecej nie urosnąć.
Bardzo prosze o odpowiedż, czy to jest prawdą?

bzdury zupełne jedyne co to może ci się tylko zmienić muskulatura i wytrzymałość na lepsze.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Bardzo prosze o odpowiedż, czy to jest prawdą?


Prawdą jest też, że od wiary w głupoty rosną włosy w uszach, a zęby świecą na niebiesko. Twój wzrost jest zapisany w genach. Czy boisz się, że od treningów zmieni ci sie płeć i kolor oczu? To równie prawdopodobne, jak zahamowanie wzrostu.
 

poco122

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czyli mam rozumiec, że uprawienie sportów walki nie bedzie miało zadnego wpływu na mój wzrost. Dopiero gdybym zaczął koksować (czego nie chce) mógłbym wiecej nie urosnąć ?
Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

konik92

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
A skąd takie info wziąłeś?
Ja chodziłem ok. 2 lata z przerwami na kyokushin i pnę się w górę :)
a co do pytania: Sporty walki nie wpłyną na twój wzrost. Co do siłki: ja osobiście jestem zwolennikiem teorii o tym, że wzrost mamy zapisany w genach i urośniesz tyle ile urośniesz. Moi kumple natomiast, że jednak coś tam się blokuje...
 
W

Wzorowy forumowicz.

Guest
poco122, jeżeli ktoś ci nie [piii] tak, że będziesz miał złamany kręgosłup, to nie masz się co martwić o to, że przestaniesz rosnąć.
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
To jest jedna wielka bzdura. Wzrost może zahamować złe odżywianie albo genetyczny układ, a nie sztuki walki. Ćwicz i nie przejmuj się głupimi plotkami. Polecam dobre buty do tego :) http://www.reebok.com/PL/womens/footwear
 
Do góry