Błagam Pomocy! Na Dziś Zadanie Z Fizyki:/

Wivien

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Czy jest ktoś dobry tutaj z fizyki ja jestem kiepska chociaz mialam 4 na koniec nic nie pamietam a zadania z trescia omg to nie na moj nedzny mozg....
Błagam ścisłowców (zakres 2 gim) o pomoc to zadanie:

Energia kinetyczna ciala o masie 0,5 kg w momencie wyrzutu ciała pionowo do góry wynosi 60J. na jaka wysokość doleci ciało? Omijamy opór powietrza...


Błagam niech to ktos rozwiaże do wieczora bo mnie zabije babka od fizyki z góry wielkie dzięki.
 

Wivien

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Hmmmm zbyt duzo z tego nie kapuje trozke mi sie rozjasnilo ale powiedziawszy szczeze to nie wiem jak to zapisac moge liczyc jeszce na Twoja pomoc??
 

haneczka

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa - mokotów
Po kolei: Energi potencjalna na górze jest róna energii kinetycznej przy wyrzucaniu przedmiotu w góre.

Ek=mv^2, ale to Cie nie obchodzi. Obchozi Cię tylko, że jest równa 60J
Na górze Ep=mgh, gdzie m=masa, g=przysp.ziemskie, h=max. wysokość.

Chcesz wyliczyć h, więc podstawiasz Ep=Ek=60J

Ponieważ Ep=mgh, więc mgh=60J

podstawiasz dane pod m i g i wychodzi Ci tak jak już napisałam. Jeśli nadal czegoś nie łapiesz, to pytaj.
 

Wivien

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
no ja wszytsko z tad lapie i tak robilam ale mi wyszlo 300m to cos chyba nie tak
 

Wivien

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
moze poprostu napisz to tak jak Ty bys to rozwiązała??
A ja sprawdze gdzie zrobiłam błąd bo chocby nie wiem ile razy wychodzi mi zawsze 300m więc.
Wiem to moze wygladac troche tak jak Ty byś mi to zrobiła ale niestety jestem taka tempa:pP przynjamniej w przedmiotach scisłych (bo humanistyka to raczej moja mocna strona), ze nie wiem czy wytrzymassz nerwowo to tłumaczenie:pP

nie lapie niby czymu mialam dzielic przeciesz skoro Ek=Ep to Ep=mgh czyli m*g*h no nie czyli chyba mnozenie co tam jest do dzielenia
 

haneczka

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa - mokotów
Dane:
m=0,5 kg
g=10 m/s^2
Ek(0)=60J, Ep(0)=0,
Ek(1)=0, Ep(1)=60J (przy założeniu, że nie ma tarcia powietrza) (0 - przy wyrzucaniu, 1 - na górze)
To wynika z ... zasady zachowania energii? W każdym razie jakiegoś mądrego prawa.

Ep(1)=60J=mgh=0,5kg*10m/s^2*h

60m=5h

h=60m/5=12m

Cały czas tak samo

m*g możesz pomnożyć, a h nie masz. m*g =5kg*m/s^2
60J=m*g*h
h= 60J / m*g
h= (60kg*m2/s2)/(5kg*m/s2)
 

Wivien

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Bardzo Ci dziękuje :*:* Mam nadzieje, że jak kiedys jeszce bede potrzebowała pomocy to moge na Ciebie liczyć:*
Juz wiem gdzie błąd zrobiłam :*

ej i to jest koniec zadania??
 
Do góry