Wasze ideologie

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Krok w tył jacobbs. Miotamy się dalej.
Ale niech będzie siebie też zweryfikuję.
1 WIARA
Ogień na sztandarach, oto moja wiara
2 PATRIOTYZM
Rodzina Naród Rasa, tu bez zmian
3 WŁADZA
Jeden okrzyk jeden cel honorem naszym jest
4 UŻYWKI
Chablis, Metaxa, ale i pięć piw
5 PRZEMOC
Słabi umierają
6 POLITYKA
Czekam na Nową Siłę
7 MUZYKA
Słowiańska przede wszystkim
 

Gliceryna

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiara
Była chrześcijanka, na dzień dzisiejszy jestem w głębokiej fazie zwątpienia.

Ojczyzna/Patryjotyzm
Tu się urodziłam, tu się wychowuję. Ale czy tu chce spędzić resztę życia, to się okaże. Szanuję Polskę, kocham ją, w końcu to moja ojczyzna. Jednak jako kraj, wykraczamy poza normy, tutaj kariery się nie zrobi.

Władza
Pozostawię to bez komentarza.

Używki
Na dzień dzisiejszy brak. Jednak okazyjnie alkoholu bądź papierosa nie odmówię.

Przemoc
Mądrzy ludzie niby nie załatwiają spraw siłą, ale głupim czasem trzeba przemówić do rozumu. ;P

Polityka
Straciłam jakikolwiek zapał do polityki, jak zaczęłam zdawać sobie sprawę, co dzieje się w naszym kraju. Wolę niepotrzebnie się nie wkur.wiać i tak nic na to nie poradzę.

Muzyka
Rock (grunge, hard rock, alternatywny, classic) i metal (heavy, thrash, power, melodic death).
 

marrian

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
1
Wiara
Chrześcijanin wyznania Rzymskokatolickiego.

Ojczyzna/Patriotyzm

Dla mnie jedna z najważniejszych kwestii. Oddałbym życie za ten kraj, bo jestem dumny że tu żyję.

Władza

Mimo wszystko demokracja, chociaż tak naprawdę nie mamy jej w 100%.

Używki
Wszytko jest dla ludzi. Twarde narkotyki nie, maryśka tak. Za dużo kasy oddajemy mafii.

Przemoc

Powinna wrócić jako kara wymierzana przez sąd. "Chłosta pedofila, już dziś na rynku! Wstęp wolny, zapraszamy!!!" :D

Polityka

Liberalna w gospodarce, konserwatywna światopoglądowo.

Muzyka
Rap, Jazz, Punk Rock :)
 

Waaning

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Biała Podlaska
1. chrześcijanin. ale nie lubię chodzić do kościoła, gdy jest tłum ludzi szczególnie na sumy. wtedy każdy chce pokazać, jaki z niego "wspaniały katolik" na różne sposoby. brzydzę się tym. wolę być sam, skupić się na modlitwie.
2.Polska, to najwspanialszy kraj w jakim przyszło mi żyć. historia napisana przez naszych przodków, jest najlepszą lekcją patriotyzmu. jakby była wojna, bez wachania oddałbym życie za ojczyznę.
3.Trudno powiedzieć. To, co zrobił Piłsudski, było jak dla mnie wporządku. Dyktatura, ale z poszanowaniem i szacunkiem. Także monarchia, ale tylko Polacy. Żadnych innych, jak w przeszłości.
4.Nie wiem, nie brałem i nie zamierzam brać. Raczej nie.
5.W obronie własnej, ale jak jakiś dres splunie mi w twarz lub coś podobnego - bez pohamowań.
6.Mnie nic nie kręci w tej sferze. Obrzucanie się gównem i jak największe zyski. fuj
7. Rock w starszych wydaniach, też czasem metal (od nastroju).
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
1. Wiara
Chrześcijanin

2. Ojczyzna/Patryjotyzm
Chętnie osiedliłbym się w USA, marny ze mnie patriota.

3. Władza
Liberalizm

4. Używki
Poker. Nie palę, nie ćpam, wypić lubię


5. Przemoc
Prowokatorzy dostają to, czego oczekują

6. Polityka
Nie kręci mnie polityka, ale popieram WiP


7. I na końcu jakiej muzyki słuchasz
Dużo by wymieniać ;)
 
F

Fedorowicz

Guest
Ideologia to zbiór poglądów i wyobrażeń danej jednostki lub grupy osób należących do konkretnych klas społecznych,jest zatem pojęciowym wyrazem interesów, które mają charakter klasowy.W takim ujęciu ideologia staje się często świadomością partykularną wyrażającą jedynie interes wąskiej klasy społecznej.Według mnie pozytywna ideologia postępu powinna jednoczyć wszystkich ludzi lub ich większość we wspólnej pracy dla dobra całej ludzkości,a nie jedynie dla jej klas najbogatszych,elit,wybrańców.Dlatego popieram każdą ideologię lub te jej aspekty, które pomagają ulepszać,naprawiać,udoskonalać świat aby był bezpiecznym miejscem dla wszystkich ludzi pracy,dla wspólnego dobrobytu,pokoju,szczęścia,pomyślności całej ludzkości,a nie jedynie nielicznych,często niemoralnych choć uzdolnionych i inteligentnych jednostek.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ideologia to zbiór poglądów i wyobrażeń danej jednostki lub grupy osób należących do konkretnych klas społecznych,jest zatem pojęciowym wyrazem interesów, które mają charakter klasowy.W takim ujęciu ideologia staje się często świadomością partykularną wyrażającą jedynie interes wąskiej klasy społecznej.Według mnie pozytywna ideologia postępu powinna jednoczyć wszystkich ludzi lub ich większość we wspólnej pracy dla dobra całej ludzkości,a nie jedynie dla jej klas najbogatszych,elit,wybrańców.Dlatego popieram każdą ideologię lub te jej aspekty, które pomagają ulepszać,naprawiać,udoskonalać świat aby był bezpiecznym miejscem dla wszystkich ludzi pracy,dla wspólnego dobrobytu,pokoju,szczęścia,pomyślności całej ludzkości,a nie jedynie nielicznych,często niemoralnych choć uzdolnionych i inteligentnych jednostek.
To już było. A nad wszystkim czuwał towarzysz Stalin, słoneczko wszystkich czerwonych psów.
 
F

Fedorowicz

Guest
To już było. A nad wszystkim czuwał towarzysz Stalin, słoneczko wszystkich czerwonych psów.
Tam gdzie miał miejsce postęp społeczny,ludzkość rozwijała się i bezpiecznie żyła wiele dziesiątków lat.Tam zaś,gdzie walczono za ustrój "panów i dziadów",ludzkość cofała się o stulecia do jaskini, w której z untermenschów robiono mydło i abażury do lamp jak we "wsapaniałym" faszyzmie.Niestety "wujek" Adolf nieskutecznie czuwał nad Reichem hitlerowskich psów.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Tam gdzie miał miejsce postęp społeczny,ludzkość rozwijała się i bezpiecznie żyła wiele dziesiątków lat.Tam zaś,gdzie walczono za ustrój "panów i dziadów",ludzkość cofała się o stulecia do jaskini, w której z untermenschów robiono mydło i abażury do lamp jak we "wsapaniałym" faszyzmie.Niestety "wujek" Adolf nieskutecznie czuwał nad Reichem hitlerowskich psów.
Państwo brunatnych psów czyli III RZESZA i jej ustrój NARODOWY SOCJALIZM, podobnie jako państwo czerwonych psów czyli CCCP i jego ustrój czyli KOMUNIZM były cofnięciem się do epoki walk plemiennych. I tylko hipokryta, człowiek mający problemy ze stabilnością własnej psychiki lub aparatczyk zachłyśnięty tą ideologią tego nie dostrzega.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Wiara
Agnostyk

Ojczyzna/Patriotyzm
Nie ma dla mnie znaczenia, nie jestem patriotą, nie oddałbym za nią krwi, a tym bardziej za konflikty innych, obcych mi ludzi.
Nie zamierzam zostać w Polsce w przyszłości, a każdą osobę traktuję indywidualnie bez względu na narodowość.

Władza
Nie uznaję. Przeciwnik demokracji.

Używk
Narkotyki : w celach poszerzenia percpecji, zdobycia nowych doświadczeń - nie mam nic przeciwko. w celach rekreacyjnych - przeciwnik.
Alkohol: w umiarkowanych ilościach.
Papierosy : bardzo rzadko, właściwie teraz wcale, przeciwnik.

Przemoc
Tylko w obronie własnej.

Polityka
Nie interesuje mnie, ale liberalna w gospodarce oraz liberalna światopoglądowo

Muzyka
Różna, od klasycznej, przez jazz, blues, rock, czasami starszy rap, ambient po metal i wiele innych gatunków. Głównie progesywna.
 

krz20ychu

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Piła Tango
1. wiara
Może to i nietypowe ale wyznaje własną wiarę. Z grubsza oparta na wielu dużych religiach monoteistycznych. Nie wierze w kościoły świątynie przedmioty kultu i wszystko inne co ziemskie a odnoszące się do duchowości.... Wierzę natomiast ze ktoś musi być odpowiedzialny z cały ten burdel na świecie i poza nim...nie ma skutku bez przyczyny...i wierze też ze w oczach tego Kogos (tej Sily) wystarczy być dobrym człowiekiem przejść przez życie nie krzywdząc innych aby być postawionym w lepszym świetle...nie wierze w chrześcijańskie dogmaty bo ukazują one Boga jako rozpuszczonego gówniarza który hoduje mrówki w terrarium i niszczy wszystko lub buduje wg wlasnego widzimisię...troche to chore

2. Ojczyzna
Za swoją ojczyznę uznaje cały świat choć zrozumiałe jest ze do terenów na których się wychowałem żywię jakieś sentymentalne odruchy. Kocham polskie morze mimo syfu w nim panującego i Bieszczady za to ze nie da się tam być i być obojętnym na ich urok. Jestem Polakiem.

3. Wladza
Hmm...trudne pytanie...jestem za tym by kiedyś...gdy technologia i rozwój społeczny na to pozwoli, wszystkie decyzje o zasięgu ogólnonarodowym były podejmowane przez cały narod poprzez odpowiednie referenda ogolne w sieci...wszelkie ustawy prawa nie byłyby ustanawiane przez struktury rządzące a przez cały narod...nazwalbym ten ustroj demokracja absolutna ....wogole to jestem za połączeniem wszystkich państw świata w jedno społeczeństwo ale to jest niemożliwe poki co...

4. Pale ziolo bo lubie od innych uzywek probuje sie odcciac...uwazam ze nikt nie powinien wplywac na ludzi oficjalnie uznanych za pelnoletnich i swiadomyc swych decyzji. Skoro moge ponosic wszelkie konsekwencje prawne to czemu ktos chce mi dyktowac co jest dobre a co zle...rzecz jasna nie mowie tu o dzieciakach bo tak jak jest sankcja na alk i fajki tak powinna byc na dragi...czyli...legalizacja owszem bo ludzie dorośli mają prawo decydować o sobie

5. Przemoc
Przeciwny zupełnie choć w przypadku obrony często jest niezastapiona

6. Polityka
nie dotyczy nie popieram żadnej partii nie głosuję ponieważ zaden z obecnych kandydatow na kogokolwiek nie zasluguje na moj glos przynajmniej w moim mniemaniu

7.muzyka
Nie ma się co rozpisywać kocham każda która do mnie trafia choć nie ukrywam ze jestem fanem ambitnego clubbingu
 

out

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
1
1. Wiara
Wierzę w to że człowiek dojdzie do tego że "coś" co sobie wyobraża nie jest odpowiedzialne za to co robi. Odpowiedzialny jest człowiek.
2. Ojczyzna/Patryjotyzm
Jest ale do czasu.

3. Władza
Jest w Warszawie a to bardzo daleko.

4. Używki

Palący przeciwnik palenia.




5. Przemoc
Nie wiadomo jak sobie z tym poradzić. Ponoć wpisana w nas genetycznie.

6. Polityka
To tarzanie się w błocie.

7. I na końcu jakiej muzyki słuchasz :p
Takiej w której zawartość muzyki w muzyce jest co najmniej zadowalająca.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
1.Jestem wierzaca i praktykujaca
2.Kocham moja Ojczyzne
3.Polityki nie cierpie,bo nie ma kto madrze rzadzic
4.Przemocy nienawidze
5.Nie lubie alkoholizmu
6.Prawo ogolnie jest beznadziejne
7.Lubie muzyke,(pop,rock,cantry,reege,oraz powazna-Mozart,Chopin itd),film,ksiazki
8.Nienawidze hamstwa,obludy
9.Kocham i podziwiam madrych ludzi
10.Kocham cisze i spokoj
11.Kocham pokoj na swiecie,ktorego niestety nie ma
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
1. Wiara

Nie jestem wyznawczynią żadnej z "oficjalnych" światowych religii. Mam swoje własne pseudowyznanie, które przypomina po prawdzie bardziej system filozoficzno-światopoglądowy niż, hmm, wyznanie właśnie i stanowi zlepek fragmentów doktryn najrozmaitszych religii (w tym tych największych), wyznań, systemów filozoficznych, sekt oraz... nauki. Nie ma w tym wszystkim absolutnie żadnego miejsca na kult.

2. Ojczyzna/Patriotyzm

Nie jestem z nią w jakiś szczególny sposób związana, a mój patriotyzm istnieje w formie szczątkowej. Pewnie też dlatego, iż w 1/3 (chyba, matematyka nigdy nie była moją najmocniejszą stroną ;P) jestem cudzoziemką. Mówiąc w największym możliwym skrócie - niezbyt podoba mi się zarówno ten kraj, jak i cała istniejąca w nim sytuacja ;P

3. Władza

ŻADEN system jej sprawowania nie jest doskonały. To tyle, co mam do powiedzenia w tej kwestii :> A z natury jestem anarchistką :p

4. Używki

Wszystko jest dla ludzi - grunt to zachować umiar i nie przesadzić. Lubię sobie od czasu do czasu puścić dymka, wypić coś mocniejszego wieczorem, zapalić... eee... o paleniu już było ^^' Choć kawy serdecznie nienawidzę, to uwielbiam herbatę (no co? Też używka ;P) :)

5. Przemoc

Bywa niekiedy konieczna.

6. Polityka

Nudzi mnie śmiertelnie, a zarazem brzydzi do granic możliwości ;P Nie orientuję się w niej zresztą zbytnio i ani trochę nie jest mi głupio z tego powodu :p

7. Muzyka
ROCK we wszelkich formach i odmianach, także tych "cięższych" (metal i okolice). Plus pop i parę innych muzycznych dziwolągów (etno itp.) ;P Ostatnio zaś - NDH, moja wielka muzyczna słabość :>
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Wiara
Chrześcijanin , wierzący ale niestety słabo praktykujący. Nieco czasami się zatanwiający nad 'prawdą' swojej wiary a także nad prawdą innych wiar.


Ojczyzna
Jestem strasznym Patriotą , nigdy bym się nie zrzekł swojej ojczyzny.

Władza
Demokrata , ale jak patrzę na nasz kochany rząd to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Uzywki
Rzucam palenie , lubie wypić , moja kochana dziewczyna
smile.gif


Przemoc
nie uznaję

Polityka
Interesuję się losami naszego państwa , uczęszczam na wybory

Muzyka
Mocny Rock , Black metal czasem
 

eltroniks

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
78
Punkty reakcji
4
1. Wiara

hmm troszkę Buddyzm. Nie zakłada wiary w Boga. Ciekawa mądrość.

2. Ojczyzna/Patryjotyzm

Nie jestem patriotą

3.Władza

Anarchizm

4. Używki

Legalizacja narkotyków. Mimo braku poparcia dla większości z nich.

5. Przemoc

Pacyfizm.

6. Polityka

Sercem JKM

7. I na końcu jakiej muzyki słuchasz :p

Blues, Jazz, Country, Reggae, Rock, Folk, Klasyka.
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
1. WIARA
Między chrześcijaństwem a buddyzmem, własna religia
2.OJCZYZNA
Tam gdzie mieszkam
3.WŁADZA
Własny sposób myślenia, żaden ze znanych.. Taki mam własny ideał
4.UŻWYKI
Wszytsko jest dla ludzi ale z rozsądkiem. Sam palę i lubię czasem zasmakować %
5.PRZEMOC
Przeciw!!
6.POLITYKA
Nie wgłębiam się bo musiałbym użyć przemocy... a jestem przeciw!!
7.MUZYKA
JAZZ, ROCK, CHILLOUT.
 

OliOlaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
1. Wiara
Chrześcijanka

2. Ojczyzna/Patryjotyzm
Szanuje swój kraj. Jednak zostałam wychowana w czasach gdzie patriotyzm nie gra dużej roli.

3. Władza
Parę zmian i byłoby znacznie lepiej.

4. Używki
Przeciwna

5. Przemoc
Przeciwna

6. Polityka
interesuje się. Śledzę co się dzieje obecnie.

7. I na końcu jakiej muzyki słuchasz
Rock, indie rock, rap z przekazem.
 
Do góry