Wady i zalety telefonów z dotykowym wyswietlaczem

miches

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Poznań
Witam. Planuje lada dzień kupić jeden z modeli telefonów z dotykowym wyświetlaczem. Trudno się przestawić z tradycyjnego na taki właśnie o to telefon, jakie są wady i zalety tego typu telefonów.. najlepiej z waszego własnego doświadczenia jeśli takie macie pozdrawiam :)
 

Deamon1994

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska, Choszczno
Dla mnie osobiście jest to bardzo niewygodne i mało precyzyjne. Sprawę ratuje zazwyczaj rysik, ale nie zawsze można go wygodnie używać. Ogólnie wolę klasyczne telefony, ale za jakiś czas...kto wie?

Jeżeli chodzi o zalety to na pewno zyskasz większy ekran a także możliwość zaszpanowania ;] Taki bajer gdy się maca palcem po ekranie...
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Dużo bajerów ogólnie mają takie telefony. Ale dla mnie to się wydaje niepraktyczne. Są jednak gusta i guściki... Każdemu podoba się co innego. Ale na pewno robią takie telefony ładne zdjęcia. ;]
 

Deamon1994

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska, Choszczno
A skąd teoria o ładnych zdjęciach? Przecież to zależy od aparatu, a jeszcze się z jakimś szczególnie dobrym w telefonie z dotykowym wyświetlaczem nie spotkałem. Same piksele to nie wszystko...Lampy błyskowej raczej nie uświadczysz, auto focusa też raczej nie, nie mówiąc o porządnym zoomie...

Ja osobiście dotykowych ekranów w telefonach nie polecam, chyba, że ma dodatkowo zwyczajną klawiaturę...
 

Viranis

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
1
zalety:
-większy ekran (można oglądać filmy)
-wygodnie przegląda się internet
-Szpan i lans :p
Wady:
-nie można nic na czuja w kieszeni zrobić np.zmienić utworu
-większe zużycie energii
-zazwyczaj większe i mniej wygodne do przenoszenia w ciasnej kieszeni
-mniej gier :p
-zazwyczaj wolniej działający system

Najlepsze moim zdaniem są skrzyżowania telefonów dotykowych z klawiaturą np. Palm pre, a do pisania e-maile itd. telefony z pełną klawiaturą QWERTY np. Nokia n900
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
sama posiadam taki telefon, zaletą hmm wręcz bardzo precyzyjne sterowanie ( a nie mało precyzyjne jak ktos wyzej zapodał) , bajerki jakieś w sensie programów, painty i inne duperele :p hmm no lans to wiadomo, wielki ekran, wadą natomaist zdecydowanie bateriożerność no i zawiechy ze wzgledu na wolniej dzialający system
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Sam dotykowy telefon to była dla mnie porażka. Pisanie smsów bez "czucia" przycisków to katorga ;p Polacam telefony dotykowe z pełną klawiaturą QWERTY.


RegiS.
 

kut153k12345

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2009
Posty
115
Punkty reakcji
0
Kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie osobiście dużo wygdniejszy. Mogą być jedynie problemy z klawiaturą (trafianiem w odpowiednie literki) jeśli wyświetlacz nie jest wystarczająco duży. Ze swojej strony szczerze polecam - jestem zadowolona.
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
główna zaleta to zazwyczaj większa rozdzielczość ekranu...
wada największa to chyba po prostu obsługa (przyzwyczajenie do czułości na dotyk)
Osobiście przyzwyczaiłem się w tydzień, także jestem zadowolony, w swoim telefonie na razie wad nie widzę:p
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
dobry aparat? :mruga: nie w każdym :p
jedno powiem, na początku będzie dziwnie pisać się sms-y i wgl poruszać po telefonie :p
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
1. Zalety ekranu dotykowego
- przemyslane UI. dla kogos kto uzywa komputera, taki telefon jest po prostu naturalniejszy w obsludze
- wyswietlacze sa na tyle duze, ze spokojnie mozna obslugiwac telefon paznokciem, ewentualnie rysikiem jak ktos lubi
- przyzwyczajony jestem do klawiatury QWERTY, wiec standardowa klawiatura telefonow nigdy mi nie lezala

2. Wady.
- osoby z grubymi palcami w dalszym ciagu moga miec problem z obsluga i niezbedny moze byc rysik
- moja nokie 6110nav moglem obslugiwac jedna reka, do telefonu z ekranem dotykowym potrzeba tak naprawde dwoch rak

Ogolnie niedawno przechodzilem na ekran dotykowy, tez sie zastanawialem jak to sie skonczy. Dla mnie super bo po prostu coraz bardziej to przypomina komputer, a w tym sie czuje dobrze. Poza tym dotykowe telefony maja duze wyswietlacze, a te pozwalaja na np. komfortowe przegladanie www czy czytanie pdf'ow, albo nawigacja.
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
mnie jedna rzecz w takich telefonach denerwuje... nie wiadomo jak się bedą sprawowały za jakiś czas. Sam bawiłem się nie dawno Avilą (dają teraz i w Erze i w Orange) i nie mogę narzekać całkiem sprawnie to działało. Wyświetlacz to chyba najwieksza zaleta dotykowców.
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Mnie osobiście strasznie denerwują te ekrany dotykowe, są strasznie niepraktyczne- wystarczy, że lekko zadrży ręka, a już włącza się zupełnie nie to, co się miało włączyć :p moja znajoma miała przez jakiś czas taki telefon i zdarzało się, że podczas rozmowy niechcący dotknęła ekran uchem i się rozłączała... Generalnie- ja wolę tradycyjne, zwykłe telefony :)
 
W

wroneczki4

Guest
Ja mam iPhone i powiem Ci, że nokia n95 8gb, ani żaden inny telefon mnie tak nie ustatkował w dziedzinie komórki.
Wcześniej zmieniałem telefon co 2 tygodnie, ale teraz nie zamieniłbym iPhone na żaden inny telefon.

Bardzo funkcjonalny telefonik.

Co do samego wyświetlacza w dotykowym to zależy od marki i modelu.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Wszytko jest kwestią przyzwyczajenia. Sama nie posiadam telefonu z ekranem dotykowym, ale miałam okazję się takim "pobawić". Jako, że był to mój pierwszy raz to rzeczywiście ciągle wciskałam coś, czego nie chciałam, a napisanie sms'a to była tragedia. Rysikiem rzeczywiście dużo sprawniej się posługiwałam, ale powiedzmy, że jedziesz w tramwaju, ścisk jak w puszce z sardynkami, a Ty pilnie musisz odpisać na wiadomość. Zwykłym telefonem nie ma problemu - jedną ręką sią trzymasz a drugą piszesz, nawet bez patrzenia na klawiaturę. A z ekranem dotykowym - bez szans.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Cóż... Zalety i wady są takie jak wymieniali moi poprzednicy. Jednakże pamiętaj że dotykowy ekranik to większa pokusa dla złodzieja. Nie raz widziałem taki telefon, ale nigdy nie pisałem SMSa. Ktoś może wyjaśnić dlaczego to taka TRAGEDIA? :p
 

niesia87

Anioł ;)
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
942
Punkty reakcji
21
Wiek
37
Miasto
Łódź
Jak dla mnie wadą takiego telefonu jest bateria, szybko spada jej moc. Mam LG KU 990 i niestety czekam na nową baterie bo mimo tego że tel jest dopiero co odłączony od ładowarki, wysłanie jednego smsa sprawia problem bo w trakcie wysyłania pada bateria i dopiero po ponownym włączeniu sms się wysyła, ale zaletą jest to że bateria się regeneruje
 
Do góry