Tyskie będzie warzone w Niemczech czy to zaskoczenie?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 364
Punkty reakcji
205
Przypomniał mi się AntyPolak w jednym ze swoich wcześniejszych wcieleń twierdzący że
"wszystko co polskie jest złe".

Decyzją właściciela Kompanii Piwowarskiej piwo Tyskie ma być warzone i butelkowane w browarze Warsteiner w Niemczech. Ulubione piwo Polaków zadomowiło się w ostatnich latach u naszych sąsiadów, zwłaszcza w społecznościach miejskich.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/niemcy-będą-produkować-ulubione-piwo-polaków-z-niecierpliwością-czekamy/ar-BB1lZ4L4?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=770ed8ae26ca417082af19ecc86b8aef&ei=14


Czy Tyskie Gronie bo o tym piwie mowa jest ulubionym piwem Polaków?
Ja zwykle zaczynam od pszenicznego bądź innego "wynalazku" a Tyskie jest moim czwartym lub piątym piwem w zależności gdzie bądź z kim piwo spożywam.

Tutaj się na chwilę zatrzymajmy bo chcę zapytać forumowiczów.
Czy Tyskie to optymalny wybór?
Dlaczego nie Lech warzony też przez Kompanię Piwowarską?
Czy Tyskie jest w jakiś sposób lepsze od niemieckich koncerniaków czy tu chodzi raczej o to że jest od nich inne?
Oczywiście należy tu pamiętać iż Kompania Piwowarska należy do Japończyków więc powiedzenie że to polskie piwo nie do końca jest prawdą.
Jednak czy ktoś wie jak akurat te Tyskie prezentuje się na tle podobnych piw niemieckich?

Osobiście zawsze uważałem że "Polak potrafi" o ile go się przekona że dana rzecz mu się opłaci ale w przypadku piwa chyba jestem trochę zaskoczony.
 
Do góry