studneci filologii łączcie się!

sz3lo

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Miasto
PCLab.pl
Tak, chętnie się połączę z jakąś studentką filologii!

Ja mam za sobą w plecy jeden roczek z filologii ang... mile tego nie wspominam ... coż... bywa...
Też mam za sobą pierwszy rok na FA. Tak tragicznie nie było. Acz wszystko zależy od zaangażowania. Oczywiście IMHO.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Blackowa ja rozważam taką możliwość dlaczego nie polecasz?

Po 1. jest mat za drogo... Za dzienne płaciłam 540!!!!!!!! Za warunek tez teraz duzo się placi... Tylko nieliczni przechodzą na drugi rok bez poprawki czy warunku.
Po 2. Miłej atmosfery się nie spodziewaj...chyba, że w swojej grupie i to na początku
Po 3. Dziekanat robi wszystko, by zarobic troche kasy... niektorzy wykladowcy tak samo (Po niezdanym warunku wykladowca mi powiedzial, ze nie ma takiego czegos jak komis- chciala od razu mnie widziec na pierwszym roku)
Po 4. Jak nie masz mocnych nerwów i psychiki to odpadasz najwczesniej.

Podałabym konkretne sytuacje...ale mi miejsca moze zabraknąć ;) jakby coś to napisz na PM
Pozdrawiam ;)
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
Blackowa! Przerażasz mnie!!!
kurczę, to co ja mam z sobą zrobić? ja chcę studiować chiński! MUSZĘ zostać sinolożką!

mogłabyś mi przesłać na PM te przykłady, powody i w ogóle?
ojej, i co ja biedna teraz zrobię... :( chińskiego mogę się uczyć tylko w Poznaniu, Łodzi i Warszawie, z tego co mi wiadomo. Chyba, że się mylę?
Ale ja byłąm zdecydowana na ten Poznań!
może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tamtej uczelni?

Poradźcie, bo zdechnę :(
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
No na WSJO się nie wybieraj, bo to tylko wyjadacze kasy i nic wiecej ;) A na milego wykladowce moooooze kiedyś trafisz. Popytaj ludzi,ktorzy są na UAM

(jesli cos chcesz wiedziec wiecej, to zapraszam znowu na PM :D)
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
zgłoszę się do ciebie, ale tak za 2 tygodnie, jak znad morza wrócę, ok? :)
 

Ulenia

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
:D a ja z iberystyki (pelna nazwa- filologia romanska, profil iberystyczny) :D
 

olciatg

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam! O ile mi wiadomo to w Krakowie rowniez jest ta filologia :) p.s. od pazdziernika bede studentka filololgii polskiej :)
 

wiadoma

ciotka dobra rada
Dołączył
17 Lipiec 2007
Posty
662
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
WROCŁAW
Filologia polska- Wrocław!!!! Z miłości do Dostojewskiego i szacunku dla doktora Bednarka :eek:k:
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
Ja się wybieram na filologie Klasyczną w Gdańsku/ Wrocławiu/Toruniu:) Takie plany mam, a zobazcymy jak wyjdzie. Wiem że wolę rok najwyzej popracowac i zdawac na ten kierunke jescze raz, tak mi sie spodbal;) tylko rodzice wiecznie pytaja "a co ty bedziesz po ty robic?":)
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
filologia klasyczna, czyli greka, łacina i te sprawy? fajna rzecz :) mam w szkole łacinę i bardzo mi się podoba. tylko ja się wybieram na język chiński, to moja miłość :D
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
dokładnie hsz:) tyle że z tego co się dobrze orientuje to greka tylko w gdańsku jest, na innych uczelniach zamiast tego włoski:) Tylko wiesz...ja sama nie wiem co ja po tym będę miała oprócz satysfakcji i ciekawych studiów:) ;)
A z chińskim to powodzenia zycze, tylko ciężko tak chyba od zera zaczynać...:/
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
ja się w domu doszkalam :D
ale i tak nie trzeba znać języka, żeby się dostać na studia, tam cię nauczą :) dam radę! :D
 
M

Mia

Guest
ja studiowałam macedonistyke. jezyk fajny ale rzuciałm to w pizdu...wole pomagac ludziom
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Filologia polska- Wrocław!!!! Z miłości do Dostojewskiego i szacunku dla doktora Bednarka :eek:k:

witam kolejną przyszłą "polonistkę" (jak ja nie lubię tego określenia) ;)
mogę wiedzieć, czemu z szacunku dla dr Bednarka? :sexy:

mam nadzieję, że studia będą ci się podobać - trochę zazdroszczę, bo ja niestety już kończę w tym roku i wiem, że będzie mi brakować wszystkich tych gramatyk, historii i teorii literatury, ach... :D

Powodzenia życzę! :)
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
MUSZĘ zostać sinolożką!
...
ojej, i co ja biedna teraz zrobię... :( chińskiego mogę się uczyć tylko w Poznaniu, Łodzi i Warszawie, z tego co mi wiadomo. Chyba, że się mylę?
...
Poradźcie, bo zdechnę :(

Mimo że ja teoretycznie nie w temacie, to jakbym miał studiować chiński to sto razy wolałbym to robić w Chinach. I to wcale nie jest taki problem jak może się wydawać. Życie tam jest z tego co słyszałem tanie - rok oszczędzania w Anglii i starczy na trzy lata życia + czesnego + pewnie zakwaterowania w akademiku o standardzie w jakim w Polsce możesz pomarzyć. Tam koło 2 tys USD kosztują rocznie klimatyzowane jedynki... I wiem że tamtejsze uniwersytety prowadzą programy kończące się licencjatem( Bachelor ) na których to poznaje się ich język i kulturę - toć to chyba sinologia... Trochę odwagi, wyobraźnie i pewności siebie i świat stoi przed Tobą otworem. Możesz spędzić pięc lat w Poznaniu, użerać się z nie zawsze najmilszymi wykładowcami, narzekać na nie najlepsze warunki mieszkaniowe itp. itd, albo przeżyć przygodę swojego życia. Ja po zrobieniu licencjata też pewnie będę starał się zrobić studia uzupełniające gdzieś daleko. Może w Chinach - może gdzieś indziej - nie wiem na razie... I polecam tą stronę: Click me!!:)
 

distant-girl

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2007
Posty
276
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
hm. długo się zbierałam, by założyć ten temat, ale co tam! :p
to temat dla wszystkich studentów wszystkich filologii, ze szczególnym wskazaniem na filologię polską, którą sama mam przyjemność studiować (a w zasadzie to juz prawie kończyć... :( ). jestem ciekawa, ile jest na Forumowisku osób, które studiują filologię, bądź dopiero się na nią wybierają... i taak daaalej :]
ponarzekajmy wspólnie, podzielmy się wrażeniami, a może poradźmy cosik przyszłym studenciakom :D

pzdr :eek:k:


Ja mam prawie 16 lat i już wiem, że w przyszłosci chce studiowac filologię angielską.
 

Thot

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
107
Punkty reakcji
0
i ja pragnę się dopisać do forumowych filologów :)

a jak już jesteśmy przy tym temacie, stworzyłem na www.profeo.pl grupę poświęconą Profesjonalnym Polonistom. Gdyby ktoś tam chciał pogadać o perspektywach zawodowych po kierunkach filologicznych to gorąco zapraszam :)
 
Do góry