rower - lepszy z amortyzatorem czy bez?

Status
Zamknięty.

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
Witajcie mam kolege który waży 150 kg wiem że to dużo.
On nie ma internetu i pyta sie mnie co kupić lepiej rower z Amortyzatorami?
czy rower bez amortyzatorów ja nie wiem co mu doradzić bo ja sie na tym nie znam wie was sie pytam możecie mu coś doradzić??
On ma właśnie rower z amortyzatorem ale rama mu pękła 2 albo 3 razy.
Pomóżcie
 

amy92

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Miasto
Bełchatów
Niech sobie na początek kupi stacjonarny, na którym pojeździ w domku, a potem pomyśli o wycieczkowym :)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
No to mógł tyle nie jeść. Niech najpierw popływa, zrzuci te 50kg i dopiero wtedy zabierze się za rower.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Marcin1992 - niech twój kolega przejdzie się do autoryzowanego salonu rowerowego i niech się poradzi sprzedawcy - jestem pewien, że kupi rower, który mu nie peknie. Z twojego postu wnioskuje,że kolega jeździł na jakiś marketowych bublach - sam mam kolege, który swoje waży - coś ponad 100kg i jakoś jeździ od kilku lat na jednym i tym samym rowerze i nic mu nie pęka.
Co do amortyzaotra -> obawiam się, że amortyzator dla osoby, która tyle waży będzie też swoje kosztować...zapomnij o 300zł RST Capach itd....ale już np. widelec stalowy bez amortyzacji spokojnie da radę - to samo rama - zwykła rama stalowa (bądź jakaś droższa aluminiowa...) i nie powinno byc kłopotu...;)
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
dzięki za odpowiedz bardzo mi pomogłeś dzięki on zrozumiał ze nie opłaca sie kupować roweru z amortyzatorem.
A ja zrobiłem dobry uczynek dla kolegi :)
 

Pietras311

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Kościerzyna
Jeżeli z amorem, to z b. dobrym amorem, a to będzie kosztowało.
Jeżeli bez amora, będzie taniej, mniej wygodniej, ale sztywniej i mocniej.
Zależy od tego ile ma kasy.
W każdym razie... Zawsze rower który nie ma amora, jest dużo mniej awaryjny, a to by mu się przydało z pewnością. xD
Pozdrów tego kolege.
 
Status
Zamknięty.
Do góry