Prezent slubny

Raszyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
223
Punkty reakcji
0
a jak ludzie mają na to reagować? Przy młodej parze nic nie powiedzą, ba, nawet coś szepną,że to dobry pomysł...
Ale to trochę po chamsku, nie uważacie? Takie wymuszanie prezentu, tutaj pieniędzy...Hmm. nie podoba mi się to...
Wyobraźcie sobie, ze moja kuzynka była do takiego stopnia bez kultury i na tyle chamska,że sporządziła listę tego, co chce dostać i kiedy zapraszali gości dawali listę i kazdy sobie wybierał i podpisywał, co jej kupi :bag:
przegięcie. Tym bardziej,że prezenty nie należały do najtańszych...
Ee...goście raczej powinni mieć wolną wolę co do prezentów.
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
a jak ludzie mają na to reagować? Przy młodej parze nic nie powiedzą, ba, nawet coś szepną,że to dobry pomysł...
Ale to trochę po chamsku, nie uważacie? Takie wymuszanie prezentu, tutaj pieniędzy...Hmm. nie podoba mi się to...
Wyobraźcie sobie, ze moja kuzynka była do takiego stopnia bez kultury i na tyle chamska,że sporządziła listę tego, co chce dostać i kiedy zapraszali gości dawali listę i kazdy sobie wybierał i podpisywał, co jej kupi :bag:
przegięcie. Tym bardziej,że prezenty nie należały do najtańszych...
Ee...goście raczej powinni mieć wolną wolę co do prezentów.

Dasz goscia wolna reke,a po slubie bedziesz myslec co ja zrobie z 6 zelazkami??My mielismy wpadke z prezentami na cywilnym potem zastanawialam sie komu to dac bo mi nie pasowalo...A teraz po co mi jakis odkurzacz czy zelazko jak my mamy swoje mieszkanie w pelni umeblowane i nic nam do niego nie potrzeba wiec co mialam zrobic??Wole kase to zawsze mozna na konto wplacic i niech se leza kiedys sie przydadza:)
 

Raszyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
223
Punkty reakcji
0
Teraz i tak mało kto zawraca sobie głowę prezentami, kiedyś było to bardziej w modzie. Teraz każdy właściwie kasę wkłada w kopertę i ma spokój, niech młodzi sobie rządzą ;) ;) ;)
hyh ja jestem 3 lata już po ślubie, na 142 gości dostałam tylko jeden prezent, mianowicie dwa zestawy satynowej pościeli i to nieszczęsne żelazko. Reszta to były pieniądze :D
Ale fakt faktem,że zdarzaja się takie szopki z prezentami - moja mama opowiadała mi,ze ona na ślub dostała 7 zegarów /z czego 2 identyczne/ i 4 zelazka...
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Moim zdaniem to nie jest hamstwo. Bo mówisz, czy piszesz w karteczce, ze jezeli planują coś kupic to niech nie kupują tylko dadzą kopertę. Nie jest to wymuszanie. Co innego w przypadku który opisałaś że podpisywali listę. To juz przegiecie. Lepiej juz dać swiadkowi liste ewentualnych prezentów (nie z najdrozszej półki) a gościom podawać numer, ze w razie wszelkich pytań proszę dzwonić do świadka. I to on już pozałatwia to zeby nie było powtórzeń itd.
 
Z

zypek84

Guest
Koperta jest najlepszym rozwiązaniem. Goście nie tracą czasu na poszukiwania tylko po prostu wkładają odpowiednią ilość środków do koperty. Dla mnie same plusy.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Byle by goście nie podchodzili do tego jak do wymuszenia ze chce sie koniecznie coś odnich i by nie stwierdzili tak jak to czesto jest, że jak kasa i widać ile "kosztowało" to co się daje to niechcieli dać wiecej niż ich stać i niż by wydali na prezent.
 
Z

zypek84

Guest
Od razu mi się przypomina film "wesele" kiedy ojciec weselny daje na pokaz samochód, wszystko pod publikę.
 

anna.marianna

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
kondzio14 napisał:
Jaki prezent chcialy byscie dostac?
Ja dostalam najbardziej romantyczny prezent na swiecie - lot balonem dla dwojga, bylo naprawde nieziemsko.
biggrin.gif
 

supersluby.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
Może i tak, ale wydaje mi się, że to bardzo ciekawy i naprawde romantyczny pomysł ;) Już słyszlam kiedyś o czymś takim i odrazu mi się to spodobało . Czekamy na więcej ciekawych propozycji :)
 
Z

zypek84

Guest
Proszę.... dajcie tu moderatorów bo na każdej stronie przynajmniej raz lub dwa ktoś reklamuje swoje usługi ;/
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Niby jest to romantyczne i fajne przeżycie, ale cały czas pod okiem pilota. Fajnie by było gdyby mógł "zostawic" na troche parę młodą... tak w chmurach musi być fajnie :p
 

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Hehe ... Pampersy no rewelacja :eek:k: Słyszałam o maskotkach czy książkach zamiast kwiatów, ale na tak oryginalny pomysł to jeszcze nikt z moich znajomych nie wpadł (a też mają dzieciaki). Życzę Wam dziewczyny dużo szczęścia na nowej drodze życia.
Co do prezentów, to praktyczne rzeczy typu miksery, mikrofalówki, zastawa czy odkurzacze - to zestaw upominków, którego możemy się spodziewać od cioci, chrzestnego, czy babci. Zafundowanie młodej parze wycieczki, to bardzo fajny pomysł. Ostatnio jak byłam na weselu mojej kumpeli, jej chrzestna podpytawszy nas o czym niekonwencjonalnym marzy młoda para:) podarowała im ... deski snowboardowe, jako że oboje są wielkimi entuzjastami tego sportu :] - wydaje mi się to równie ciekawym pomysłem na prezent. Ja z chłopakiem natomiast podarowaliśmy im akcesoria sportowe. Wybraliśmy gogle i fajną odzież sportową. Pomocny okazał się sklep www.sklep-presto.pl mają tam spory wybór tego typu rzeczy, a Kasia i Marcin to para która uwielbia sport.
 

supersluby.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem bardzo praktycznie jest zrobic listę prezentów dla gości co byłoby pożyteczne dla pary młodej. Przynajmniej można uniknąć sytuacji, w których dostaje sie po trzy żelazka albo wazon zupełnie nie pasujący do stylu mieszkania. Goście mogą rezerwować przedmioty , które kupują.
 

Ekspertka

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem bardzo praktycznie jest zrobic listę prezentów dla gości co byłoby pożyteczne dla pary młodej. Przynajmniej można uniknąć sytuacji, w których dostaje sie po trzy żelazka albo wazon zupełnie nie pasujący do stylu mieszkania. Goście mogą rezerwować przedmioty , które kupują.

Zgadzam się. Są nawet serwisy w intenrecie, gdzie można takie listy tworzyć ;) A same plusy z tego, bo i młodzi dostają dokładnie to, czego chcą, i goscie nie mają problemu z wyborem prezentu i stresem, że ktoś już coś takiego kupi.
 
K

katatonia

Guest
Od dłuższego czasu nauczyłam się jednak dawać pieniądze w kopercie, mniej więcej tyle, ile bym wydała na jakiś prezent. Składając życzenia mówię "to na szklanki" lub "kupcie sobie szklanki" (oczywiście mówię to bardzo kolokwialnie, ale i bywa śmiesznie przy tym - bo wszyscy składają nudne i oklepane życzenia;) ) Młoda para zawsze sobie kupi to, na co będzie miała ochotę i co będzie pasować do wystroju. Na ślubie kuzyna stwierdziłam, ze jednak musi dostać coś ode mnie bardziej wartościowego niż kopertę, więc dostał aparat kompaktowy, a Panna Młoda symbolicznie biżuterię złotą. Była zachwycona. Natomiast Bastek mój dostał aparat i również się cieszył. Kupę kasy wydaliśmy, ale na najbliższą rodzinę nie będę żałować
smile.gif
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Z tymi serwisami to nie tak dokońca ok, ponieważ nie wszyscy mogą mieć dostęp do internetu, a zwłaszcza dla starszych członków rodziny mogą miec problemy.
 
K

katatonia

Guest
Tak, oczywiście, ale Ci co mają dostęp, to mogą to zobaczyć i mogą wejść na forum i poszukać takich informacji jak właśnie zakup prezentu ślubnego. Czasem ludzie mają naprawdę fajne pomysły i warto zajrzeć, by się czegoś nowego dowiedzieć:)
 
Do góry