Nowy rząd...czego się po nim spodziewamy?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Krajowe pieniądze mają służyć ludziom! PiS to zrobił i to jest jego zasługa.
Co zrobił źle? Polityka zagraniczna. Ponadto Polacy nie chcą kraju skostniałego moralnie, co dali wyraz w wyborach.
Ja mam nadzieję, że nowy rząd nie schrzani tego, co PiS zrobił dobrze i że wreszcie przesunie Polskę w stronę Europy, zamiast być pieskiem USA.
Z tym wiążę nadzieję. Poza tym, po 8 latach przyda się rewizja rządów. Za długie bycie u władzy może powodować skłonność do wypaczeń i nadużyć. W zdrowej demokracji rządy się zmieniają.
Żadna zasługa! Tak Ci wmawiają w mediach publicznych i Ty w to, naiwnie wierzysz.
A to, że oni zadłużyli Polskę na prawie już dwa biliony złotych, to nie rusza Ciebie? Że okradają tych emerytów, którym, niby dają te zasiłki emerytalne, a tak naprawdę z podatków, a nie z żadnych składek emerytalnych? Widzisz, Ty pewnie takich rzeczy nei wiesz, bo kłamcy Tobie o tym nie mówią, ale ja to uświadamiam, bo wiem o tym, że tak się dzieję.
Oni zadłużają Polskę w innych krajach: w Chinach, USA i w Korei Południowej i potem przyszłe pokolenia będą to spłacały, i to podwójnie.
Zablokowali ważne środki unijne dla Polski, które za PO były i Polska się dzięki temu dobrze całkiem rozwijała.
Ja nie mówię o tym, by: polskie pieniądze nie były dla Polaków, bo sam za tym jestem, ale...
Ale PiS, przy okazji okrada Polskę, emerytów, robi różne "przekręty" i to ukrywa.
Bo to jasne i oczywiste, że złodziej się nie przyzna to tego, że kradnie i będzie to ukrywał.
Gdybyś Ty była złodziejką i kradła, tak teoretycznie, to czy przyznałabyś sie do tego, chętnie i poddała się karze? Wątpię.
Ktos, kto robi takie rzeczy i łamie prawo, chce też być bezkarny.
Ty powinnaś wiedzieć o takich rzeczach.
A jaki to jest zresztą problem dla innego rządu, żeby dbac o kraj? To jest obowiązek każdego rządu i nazwa nie ma naprawdę znaczenia.
Rząd, partię się wybiera po to, by robił coś dobrego dla kraju i społeczeństwa. Rząd w rządzie nie rządzi dla siebie, tak jak to PiS robi.
Zrozum, że gdyby Polski nie było w strukturze unijnej, nie byłoby środków, ogromnych, unijnych, to Polska byłaby, poziomem do Ukrainy, która jest nędzą... i jest do tego skorumpowana.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 547
Punkty reakcji
91
Żadna zasługa! Tak Ci wmawiają w mediach publicznych i Ty w to, naiwnie wierzysz.
W jakich mediach publicznych, jak ja mediów publicznych nie oglądam?
A to, że oni zadłużyli Polskę na prawie już dwa biliony złotych, to nie rusza Ciebie?
Nie rusza. Wszystkie państwa mają długi. Nasz wcale nie jest duży na europejskim tle.
Że okradają tych emerytów, którym, niby dają te zasiłki emerytalne, a tak naprawdę z podatków, a nie z żadnych składek emerytalnych? Widzisz, Ty pewnie takich rzeczy nei wiesz, bo kłamcy Tobie o tym nie mówią, ale ja to uświadamiam, bo wiem o tym, że tak się dzieję.
W duzej mierze ich elektorat, to emeryci, więc źle im chyba nie jest.
Oni zadłużają Polskę w innych krajach: w Chinach, USA i w Korei Południowej i potem przyszłe pokolenia będą to spłacały, i to podwójnie.
Zablokowali ważne środki unijne dla Polski, które za PO były i Polska się dzięki temu dobrze całkiem rozwijała.
Konfliktowanie się z Unią, upolitycznianie wszelkich instytucji, to jest akurat mój do PiSu zarzut.
Ja nie mówię o tym, by: polskie pieniądze nie były dla Polaków, bo sam za tym jestem, ale...
Ale PiS, przy okazji okrada Polskę, emerytów, robi różne "przekręty" i to ukrywa.
A tamci robili wałki na vacie i też to ukrywali. Chyba znowu się przymierzają, bo przeszkadza im CBA.
Bo to jasne i oczywiste, że złodziej się nie przyzna to tego, że kradnie i będzie to ukrywał.
Gdybyś Ty była złodziejką i kradła, tak teoretycznie, to czy przyznałabyś sie do tego, chętnie i poddała się karze? Wątpię.
Ktos, kto robi takie rzeczy i łamie prawo, chce też być bezkarny.
Ty powinnaś wiedzieć o takich rzeczach.
A jaki to jest zresztą problem dla innego rządu, żeby dbac o kraj? To jest obowiązek każdego rządu i nazwa nie ma naprawdę znaczenia.
Rząd, partię się wybiera po to, by robił coś dobrego dla kraju i społeczeństwa. Rząd w rządzie nie rządzi dla siebie, tak jak to PiS robi.
Zrozum, że gdyby Polski nie było w strukturze unijnej, nie byłoby środków, ogromnych, unijnych, to Polska byłaby, poziomem do Ukrainy, która jest nędzą... i jest do tego skorumpowana.
Na zwrot Polski w kierunku Europy liczę. Taką nadzieję wiąże z nowym rządem.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jak Kaczyński poszedł do wyborów w 2015 roku, to głosił "do rządu i polityki nie idzie się dla pieniędzy", po czym jak tylko go wybrali do rządu, to zaczął: kraść na potęgę.
I tyle są warte słowa złodzieja i kłamcy...
Złodziej zawsze będzie się wypierał tego, że on kradnie i robi źle, bo nie chce za to odpowiadać. A wiadomo, że kradnie i robi źle. Tak już jest z takimi ludźmi i oni mają już takie myślenie.
Gdyby, Kaczyński przyznał, szczerze, że: "on idzie do rządu po to, żeby kraść i oszukiwać", to by go prawdopodobnie nie wybrali albo miałby tak niskie poparcie od wyborców, że nie stworzyłby rządu.
Dlatego: złodziej, kłamca musi udawać... żeby nie odpowiadał karnie za to.

Ale wracając do PiS i do wyborów.

Ich wyborcy, a przynajmniej większość ich wyborców nie znają prawdy.
To znaczy powiem tak: niektórzy albo część wyborców PiS wiedzą dobrze, że głosują na drani, złodziei i złych moralnie ludzi.
Ale oni traktują to sobie obojętnie, bo głosują na takie rządy dla ideologii i nie obchodzi tych ludzi, że ich rząd jest zły i okrada kraj, pomimo że o tym wiedzą.
Ale większość wyborców PiS jest okłamywana codziennie przez media PiS-owskie i tam są tak "koloryzowane", różne rzeczy, tak jest przeinaczana rzeczywistość, ze ci ludzie w to w końcu wierzą.
Bo PiS po to przejął media państwowe i finansuję MEDIA te z miliardów złotych, aby przekupieni tam dziennikarze i dziennikarki pokazywali obraz, tak jak chce PiS.
Na tym to polega.
To są świństwa! Ale PiS to zrobił.
A co to jest: PROPAGANDA? To jest tworzenie fałszywej, nieprawdziwej rzeczywistości przez kłamców i drani!
Tak robił psychopatyczni Hitler, jak doszedł do chorej władzy w Trzeciej Rzeszy.
On przekonywał własnych Rodaków w Niemczech "Jaka, Trzecia Rzesza jest wspaniała! Wszyscy inni są źli, a tylko Niemcy są najważniejsze" i Niemcy w to wierzyli.
Wierzyli w propagandę.
A Niemcy mordowały Polaków, Żydów przede wszystkim i Hitler porobił pełno obozów śmierci w samej Rzeszy, w której najwięcej było takich miejsc, ale też w krajach okupowanych, w Europie.
I co tam Esesmani robili? Zmuszali tych ludzi, niewinnych ludzi do pracy, bez wynagrodzenia i zabijali tam tych ludzi.
O tym wszystkim mówi historia: drugiej wojny światowej i warto znać tę historię.
Jak ktoś jest zły, psychopatyczny, fanatyczny to zrobi wszystko, by to w sobie zachował.
A PiS np. jest partią, faszystowską i są to opinię wielu politologów, psychologów i nawet psychiatrów.
Jak takie rządy rządzą w kraju, to jest zagrożenie dla kraju, dla społeczeństwa, bo ludzie tacy są... nieobliczalni na głowę.
W PiS tacy właśnie sa i to nie jest żart, ani wymysł.
Jak się takich ludzi dopuszcza do rządu, to trzeba się liczyć, że oni będą psuli kraj, gospodarkę i wiele innych rzeczy.
A po co to jest polskiemu społeczeństwu potrzebne? Polska nie musi być złym, bandyckim krajem. Może być fajnym, normalnym krajem, w którym: Polak Polaka szanuję i dobrze traktuję.
Same, pieniądze publiczne w kraju to nie jest wszystko. One są potrzebne do funkcjonowania kraju, ale są też inne, ważne rzeczy w kraju.
Np. ważne, a nawet ważniejsze są ludzkie wartości.
Nie wiem, jak można powiedzieć, że PiS dla niektórych, wyborców szczególnie jest dobry, kiedy: podzielił polskie społeczeństwo, żeby: Polak na Polaka szczuł i traktował jak... wroga.
Kiedy bezprawnie i niezgodnie z Konstytucją upolitycznił Trybunał Konstytucyjny, sądy, prokuraturę i media państwowe, a zakazuję tego w kraju Konstytucja.
Kiedy okrada budżet, poza budżetem robi "wały" na setki miliardów złotych ( a o tym mówią mądrzy politolodzy i ekonomiści i ja tylko takich ludzi słucham, a nie kłamców ).
Kiedy marnują miliardy złotych z pieniędzy podatników na rzeczy niepotrzebne.
Kiedy zadłużają na tak potężne środki kraj, gdzie za PiS dług Polski jeszcze się zwiększył i wynosi najwięcej ( o tym mówią ekonomiści i mają rację ).
Kiedy kłamią i obrażają, np. osoby LGBT lub tez osoby o innych poglądach.
PiS to wszystko robił i robi i to nie są żarty.

Nie wiem, czy można nazwać "dobrym rządem" rząd, który z jednej strony głosi "jak to Oni dbają o Polskę i o rodziny biedne, bo dają pieniądze, po 500 zł. na rodziny", a z drugiej strony kradną, oszukują, szczują, obrażają i niszczą kraj?
Dla mnie taki rząd jest pomylony... fanatyczny...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 547
Punkty reakcji
91
W jakich mediach publicznych, jak ja mediów publicznych nie oglądam?

Nie rusza. Wszystkie państwa mają długi. Nasz wcale nie jest duży na europejskim tle.

W duzej mierze ich elektorat, to emeryci, więc źle im chyba nie jest.

Konfliktowanie się z Unią, upolitycznianie wszelkich instytucji, to jest akurat mój do PiSu zarzut.

A tamci robili wałki na vacie i też to ukrywali. Chyba znowu się przymierzają, bo przeszkadza im CBA.

Na zwrot Polski w kierunku Europy liczę. Taką nadzieję wiąże z nowym rządem. Jak na unormalizowanie stosunków z sąsiadami. Żyjemy tutaj, nie za Oceanem. Współpraca z Niemcami, poprawne stosunki z Rosją, są dla nas ważniejsze, niż pakowanie się w amerykańskie konflikty. USA zadba o swoje interesy, a potem odwinie się na pięcie, nam ewentualnie rzucając ochłapy niewarte przysłowiowej świeczki. Tymczasem Niemcy to nasz poważny partner biznesowy, bodaj największy, a z Rosją też warto żyć dobrze, bo to duży rynek zbytu i do niedawna dla nas tanie surowce.
Oczywiście ta poprawa możliwa jest dopiero po zakończeniu bezsensownej wojny w Ukrainie, a do tego konieczna jest zmiana polityki USA w tej sprawie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 547
Punkty reakcji
91
Nie wiem czemu tak dziwnie mi się wkleiło, zamiast normalnie edytować?(fakt, ze mam akurat dużo roboty i nie mam za bardzo czasu na takie dyskusje)Powtórzę więc ostanie zdania.
Na zwrot Polski w kierunku Europy liczę. Taką nadzieję wiąże z nowym rządem. Jak na unormalizowanie stosunków z sąsiadami. Żyjemy tutaj, nie za Oceanem. Współpraca z Niemcami, poprawne stosunki z Rosją, są dla nas ważniejsze, niż pakowanie się w amerykańskie konflikty. USA zadba o swoje interesy, a potem odwinie się na pięcie, nam ewentualnie rzucając ochłapy niewarte przysłowiowej świeczki. Tymczasem Niemcy to nasz poważny partner biznesowy, bodaj największy, a z Rosją też warto żyć dobrze, bo to duży rynek zbytu i do niedawna dla nas tanie surowce.
Oczywiście ta poprawa możliwa jest dopiero po zakończeniu bezsensownej wojny w Ukrainie, a do tego konieczna jest zmiana polityki USA w tej sprawie.

Coś szwankuje mi ta strona dzisiaj.
Może później się znormalizuje?
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
179
Punkty reakcji
19
Dziś pan Duda, niby prezydent wszystkich Polaków ma szansę pokazać że choć się cały czas uczy, zrozumiał w końcu że 248 posłów po stronie opozycji to więcej niż 194 po stronie PiS!
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W jakich mediach publicznych, jak ja mediów publicznych nie oglądam?

Nie rusza. Wszystkie państwa mają długi. Nasz wcale nie jest duży na europejskim tle.

W duzej mierze ich elektorat, to emeryci, więc źle im chyba nie jest.

Konfliktowanie się z Unią, upolitycznianie wszelkich instytucji, to jest akurat mój do PiSu zarzut.

A tamci robili wałki na vacie i też to ukrywali. Chyba znowu się przymierzają, bo przeszkadza im CBA.

Na zwrot Polski w kierunku Europy liczę. Taką nadzieję wiąże z nowym rządem.
Polski nie jest stać na tak ogromne zadłużanie kraju, rozumiesz to, dziewczyno? Na to sobie mogą pozwolić bogate kraje, które będą miały z czego potem spłacać takie długi.
Poza tym, o czym tutaj jest rozmowa? Bogate kraje to nawet nie muszą się zadłużać na aż taką skalę, bo mają na tyle środków publicznych, że tam na wszystko wystarcza.
Jaką mają służbę zdrowia kraje zachodnie w Europie i ile przeznaczają na: zdrowie, a jaką ma słuzbę zdrowia Polska i ile przeznacza na zdrowie? To są duże różnice.
Polska nie będzie miała z czego spłacać, i to w wysokimi odsetkami tak ogromnego długi w Polsce.
To wszystko się odbije na przyszłych pokoleniach i o tym mówią mądrzy ekonomiści.
Trzeba słuchać, co mają do powiedzenia mądrych ludzi, a nie jakichś, debili, głupków, za przeproszeniem, którzy banialuki ludziom opowiadają.
Rządy poprzednie ( pewnie ze mną się i tak nie zgodzisz, ale mam prawo do swego zdania, jak każdy ), nie wyprawiały takich rzeczy, na taką skalę, jak to robi PiS.
I ja nie miałem praktycznie zarzutów do rządów poprzednich. Jasne, zawsze były jakieś, niedobre rzeczy, za każdego rządu, ale na to nie ma rady.
Polska nie jest i nie była nigdy w pełni demokratyczna i z tym trzeba się już pogodzić, że będą jakieś wady i problemy za każdego rządu.
Ale jak się nie przekracza pewnej granicy i jest to w miarę dobre, to jest Ok.
I tak było za rządów poprzednich.
Jak dopuścili PiS, to się zaczęło... psucie róznych rzeczy i po co to było Polakom potrzebne?
Ja na PiS nie głosowałem nigdy i oni ode mnie nigdy nie dostaną nawet... ćwierć głosu.
Nie zamierzam głosować za: psuciem kraju. Za obrażaniem innych i za niszczeniem gospodarki.
A PiS zrobił z polską armią i z innymi służbami mundurowymi?
Tutaj także można sobie o tym podyskutować, godzinami.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 364
Punkty reakcji
205
Na portalu historycy.org zadałem pytanie komu Prezydent powierzy misję tworzenia rządu.
Tylko kilku zabrało głos ale jednomyślnie stwierdziło że powierzy Morawieckiemu.
Nie powiem żebym był tym bardzo zdziwiony.

Jednak kilka minut temu pojawił się artykuł

Prezydent nie chce się wygłupiać". Duda podjął decyzję. "Macierzysty obóz zawyje"



W artykule można przeczytać.


Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wieczorem ogłosi nazwisko nowego premiera. Najpewniej nie będzie to Mateusz Morawiecki. - Prezydent Andrzej Sebastian nie chce się wygłupiać - ocenił w TOK FM Michał Szułdrzyński, dodając, że prawdopodobny jest wybór nie Morawieckiego, tylko Donalda Tuska.
Zobacz wideo
Wygląda na to, że nazwisko premiera nowego rządu poznamy wcześniej, niż zakładano. "Po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, Prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję ws. tzw. pierwszego kroku" - poinformował w poniedziałek rano na platformie X szef gabinetu prezydenta Marcin Mastelerek. Jak dodał "decyzja jest ostateczna", a decyzję Dudy poznamy podczas wieczornego orędzia.



Duda nie cierpi Tuska ale stawiam że to jednak Tuskowi powierzy misję tworzenia nowego rządu.
Przyznaję też że zmieniłem zdanie pierwotnie sądząc (po lekturze artykułu) że wbrew sensowi taką misję powierzy Morawieckiemu.

Być może było też tak że Prezydent dał czas Morawieckiemu na przekonanie go że istotnie pozyska ponad 30 posłów
aby mieć votum zaufania.
Teoretycznie mógł on takich posłów pozyskać ale chyba wymagany na to czas upłynął.

Z rządem "będzie jak będzie" ja jednak stawiam że PiS przy końcu tej kadencji nie będzie miał już 194 posłów i zapewne niewielka ich część odejdzie do PSL.
Tak jak już wcześniej napisałem uważam że PiS jaki znaliśmy właśnie odchodzi do historii.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 547
Punkty reakcji
91
Polski nie jest stać na tak ogromne zadłużanie kraju, rozumiesz to, dziewczyno? Na to sobie mogą pozwolić bogate kraje, które będą miały z czego potem spłacać takie długi.
Jeszcze raz powtarzam- Polska nie ma niebezpiecznego zadłużenia. Koniec, kropka. Jest ono wykorzystywane wyłącznie do retoryki wyborczej, nic więcej. Polska nie jest biednym krajem. Co więcej- jest krajem, który cały czas się bogaci i ma dobre prognozy na przyszłość.
Poza tym, o czym tutaj jest rozmowa? Bogate kraje to nawet nie muszą się zadłużać na aż taką skalę, bo mają na tyle środków publicznych, że tam na wszystko wystarcza.
To dlaczego się zadłużają i to na dużo większą skalę?
Jaką mają służbę zdrowia kraje zachodnie w Europie i ile przeznaczają na: zdrowie, a jaką ma słuzbę zdrowia Polska i ile przeznacza na zdrowie? To są duże różnice.
Polska nie będzie miała z czego spłacać, i to w wysokimi odsetkami tak ogromnego długi w Polsce.
Nie rozumiem? O co chodzi z tym porównaniem? Co to ma do rzeczy/do kwestii zadłużenia?
To wszystko się odbije na przyszłych pokoleniach i o tym mówią mądrzy ekonomiści.
Trzeba słuchać, co mają do powiedzenia mądrych ludzi, a nie jakichś, debili, głupków, za przeproszeniem, którzy banialuki ludziom opowiadają.
Rządy poprzednie ( pewnie ze mną się i tak nie zgodzisz, ale mam prawo do swego zdania, jak każdy ), nie wyprawiały takich rzeczy, na taką skalę, jak to robi PiS.
I ja nie miałem praktycznie zarzutów do rządów poprzednich. Jasne, zawsze były jakieś, niedobre rzeczy, za każdego rządu, ale na to nie ma rady.
Polska nie jest i nie była nigdy w pełni demokratyczna i z tym trzeba się już pogodzić, że będą jakieś wady i problemy za każdego rządu.
Widocznie Tobie nie ukradli pieniędzy z OFE, nie pracowałeś na śmieciówce, nie musiałeś opuszczać za chlebem kraju, a właściciel budynku, w którym mieszkasz nie pojawił się znikąd, dowalając Ci bandycki czynsz.
I
Jak dopuścili PiS, to się zaczęło... psucie róznych rzeczy i po co to było Polakom potrzebne?
Wiele rzeczy się poprawiło. Np. zmniejszył się ubóstwo wśród dzieci. Odremontowano małe miejscowości.
Ja na PiS nie głosowałem nigdy i oni ode mnie nigdy nie dostaną nawet... ćwierć głosu.
Nie zamierzam głosować za: psuciem kraju. Za obrażaniem innych i za niszczeniem gospodarki.
A PiS zrobił z polską armią i z innymi służbami mundurowymi?
Tutaj także można sobie o tym podyskutować, godzinami.
Nie znam się na wojsku i nie przepadam za tą instytucją.
Jeśli chodzi o wschodnią granicę Polski, odwalił knota na całej linii. Stworzyli problem, którego nie było, a potem wybudowali na to kosztowny płot, który nie spełnia swojego zadania. Do Polski dostała się po cichu połowa ilości emigrantów, którą na legalu i jawnie chciał przyjąć Tusk.
Polityka zagraniczna PiSu to katastrofa, moim zdaniem.
Podobnie jak robienie państwa wyznaniowego, upychanie ideologii do szkół, wywalanie dobrych lektur. Długo by tu można wymieniać.
Zmarnowanie kasy na obrażającą rozum telewizję, dotacje z budżetu dla cudacznych instytucji- z Bąkiewiczem na celu.
Obrażanie- pełna zgoda.
Okazuje sie, ze głównym wrogiem politycznym, jest Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, czy Barbara z Playa, albo Agnieszka Holland. To już nawet śmieszne nie jest. To jest po prostu żenujące.
Tak więc nagrabili sobie i za to zapłacili poparciem wielu ludzi, którzy normalnie by ich wsparli.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeszcze raz powtarzam- Polska nie ma niebezpiecznego zadłużenia. Koniec, kropka. Jest ono wykorzystywane wyłącznie do retoryki wyborczej, nic więcej. Polska nie jest biednym krajem. Co więcej- jest krajem, który cały czas się bogaci i ma dobre prognozy na przyszłość.

To dlaczego się zadłużają i to na dużo większą skalę?

Nie rozumiem? O co chodzi z tym porównaniem? Co to ma do rzeczy/do kwestii zadłużenia?

Widocznie Tobie nie ukradli pieniędzy z OFE, nie pracowałeś na śmieciówce, nie musiałeś opuszczać za chlebem kraju, a właściciel budynku, w którym mieszkasz nie pojawił się znikąd, dowalając Ci bandycki czynsz.

Wiele rzeczy się poprawiło. Np. zmniejszył się ubóstwo wśród dzieci. Odremontowano małe miejscowości.

Nie znam się na wojsku i nie przepadam za tą instytucją.
Jeśli chodzi o wschodnią granicę Polski, odwalił knota na całej linii. Stworzyli problem, którego nie było, a potem wybudowali na to kosztowny płot, który nie spełnia swojego zadania. Do Polski dostała się po cichu połowa ilości emigrantów, którą na legalu i jawnie chciał przyjąć Tusk.
Polityka zagraniczna PiSu to katastrofa, moim zdaniem.
Podobnie jak robienie państwa wyznaniowego, upychanie ideologii do szkół, wywalanie dobrych lektur. Długo by tu można wymieniać.
Zmarnowanie kasy na obrażającą rozum telewizję, dotacje z budżetu dla cudacznych instytucji- z Bąkiewiczem na celu.
Obrażanie- pełna zgoda.
Okazuje sie, ze głównym wrogiem politycznym, jest Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, czy Barbara z Playa, albo Agnieszka Holland. To już nawet śmieszne nie jest. To jest po prostu żenujące.
Tak więc nagrabili sobie i za to zapłacili poparciem wielu ludzi, którzy normalnie by ich wsparli.
Możesz sobie to tłumaczyć, jak tylko Tobie to jest wygodne, bo robisz to na korzyść PiS i dlatego tak to tłumaczysz, ale... ja to widzę inaczej.
Nie wiem czy wiesz o tym, ale każdy kraj, nie tylko Polska ma Konstytucję. I według Konstytucji nie można zadłużyć kraju powyżej jakiegoś, dopuszczalnego poziomu.
Konstytucja, np. polska mówi, że kraj można zadłużyć tylko do pewnego poziomu i nie może być za duży dług.
A co PiS zrobił i tylko ten rząd? Na potęgę zadłużył kraj, nie patrząc na Konstytucję, bo narobili za duży dług kraju.
Jeśli rząd tak robi, to za to politycznie odpowiada, a nawet i karnie.
Oczywiście, PiS za to nie odpowiedział, bo są bezkarni i Polska nie jest normalnym krajem za tego rządu.
Oni doprowadzili, przez 8 lat, że ten kraj stał się bezkarny.
Możesz się z tym zgadzać lub nie, ale taka jest prawda.
Uważasz, że prawie dwa biliony długu Polski to nie jest duży dług, jak na warunki polskie i na przeciętną gospodarkę Polski? Bo według mnie to jest dług bardzo ogromny i Polska tego nie spłaci.
A do tego PiS jakieś robił "wały" poza budżetem, bez kontroli Najwyższej Izby Kontroli i niezgodnie z Konstytucją.
Czy tak się nie zachowują rządy przestępcze Twoim zdaniem? Bo dla mnie tak się zachowują.
Poza tym ten dług Polski jest nie tylko prze ogromny, gdzie nawet sobie nie można wyobrazić, co to jest prawie dwa biliony złotych... To tak, jak np. kilkadziesiąt polskich budżetów rocznie. Tak szacuję.
Ale też obsługa takiego długu kosztuję i odsetki od takiego długu dla Polski nie będą niskie.
Nie wiadomo, gdzie PiS zadłużał Polskę, u kogo zadłużał... i na jaki procent... Bo to są oszuści i złodzieje.
To będą spłacały przyszłe pokolenia Polaków, i to będą wysokie spłaty długu.
Tak mówią o tym ekonomiści i politolodzy.
A ja się opieram na ludziach mądrych, z dużą wiedzą.
Tobie się może oczywiście podobać to, co PiS robi w kraju, ale robi złe rzeczy.
Natomiast, każdy rząd, jaki by to nie był rząd, jakiej by nie miał nazwy ma tak samo obowiązek dbać o kraj, o gospdoarkę i o społeczeństwo.
Po to się wybiera rząd.
Polityk, jeden i drugi łaski nie robi, tylko to jest jego misja i obowiązek.
Płot na granicy: Polska - Białoruś wcale do końca nie spełnia swojej roli, bo tam do tej pory ktoś się przedostaję przez ten płot, ale pewnie o tym nie wiesz?
Nie ma już takich, tłumów migrantów na granicy, ale nadal tam się jakieś rzeczy dzieją.
Gdyby się Polska nie wtrącała do Łukaszenki i do Białorusi, tylko zajmowała się własnymi sprawami, to być moze problemu: migracji z Białorusi na polską granicę by nie było.
Ja bym się na miejscu PiS nie wtrącał w nie swoje sprawy, białoruskie.
To, co się dzieję na Białorusi, to się dzieję na Białorusi, nie w Polsce i trzeba mieć to na uwadze.

Ja nie mam nic przeciwko, żeby było to jasne, żeby kraj na jakieś sumy zadłużyć, bo wiele krajów w Europie i świecie ma jakieś dług publiczny, aby więcej środków przeznaczyć na potrzebne rzeczy i inwestycję.
Tym bardziej jeżeli sa to potrzebne rzeczy dla krajów, a nie: marnowanie pieniędzy na bzdury, to co robi PiS.
Ale nawet rządy poprzednie w Polsce nie zadłużały tak Polski, jak to PiS zrobił.
Rządy poprzednie nie przekroczyły dopuszczalnego poziomu zadłużenia Polski i to było jeszcze w granicach Konstytucji.
A PiS przekroczył tę, granicę.
Możesz się nie zgadzac, ale tak jest.
 
Ostatnia edycja:

Goblin

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2023
Posty
30
Punkty reakcji
2
Trzeba takim ludziom, do skutku uświadamiać, czym jest PiS i jakie to ZŁO jest w Polsce, żeby to dotarło do tych ludzi.

No, jakie?

Bo ile razy słyszę przeciwników PiSu, to padają pomówienia, niedokładności i puste ogólniki. Że kradną itp... Co ukradli? Bo PO kradło na potęgę... VAT, paliwo i niebiosa wiedzą, co jeszcze. I na to akurat są dowody, dokumenty. Tak samo jak na oczywiste zdrady i partactwo.

Dobra, ale ja nie chcę irytować Was głupią przepychanką. Z tej przyczyny nie odpowiadam na inne wypowiedzi. Nie mam ambicji grać tu głównej roli. Zarysowałem swoje stanowisko wystarczająco jasno.

Ja Wam mówię - cała ta "demokratyczna" opozycja może tylko popsuć, za co sie nie wezmą. Tak uważam i zdania nie zmienię.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 364
Punkty reakcji
205
Prezydent gra na alibi.
Grę na alibi w piłce nożnej nazywamy długą piłkę spod pola karnego przegrywających
pod pole przeciwników gdzie oczekuje Lewandowski.
I problem jest w tym że nawet gdyby Lewandowski się "potroił"
to i tak do niecelnego podania nie dojdzie a takie wtedy dominują.

Podobnie też zagrał Prezydent Duda.
Długa piłka i niech się Lewandowski o przepraszam Morawiecki martwi.
Ale Morawiecki to nie Lewandowski i nic z tej piłki nie będzie.
Prezydent zaś miał szansę pokazać:
"Patrzcie...a nazywaliście mnie Długopisem!"
tymczasem zagrał "jak zwykle".

Przegrana drużyna po takim meczu zbiera porcję gwizdów.
Moim zdaniem Prezydent Duda te gwizdy powinien teraz zbierać do końca swojej kadencji.

Cóż jaki Lewandowski taki i wynik.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Fakty są takie, to nie PiS zdobył większość głosów w wyborach, 15 października, ale Platforma oraz dwie inne partie.
I PiS, gdyby nawet chciał dalej rządzić, to nie miałby większości i tylko by się ośmieszył nie tyle w samej Polsce, ale też w całej Europie.
Bo w każdym, normalnym kraju rząd, czy też partia bez większości rzadzić nie może.
To wynika z Konstytucji i prawa.
No a w Polsce, PiS nie raz złamał Konstytucję, razem z Dudą i oni sobie z tego nic nigdy nie robili.
Więc, dalsze "rządzenie" tego rządu było także złamaniem Konstytucji, ale przestępca polityczny i, jako człowiek się tym nie przejmuję.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
389
Punkty reakcji
52
Duda mógł wybrać Tuska i napisać nowy rozdział współpracy. Wybrał partyjne rozgrywki i próbę wygryzienia Kaczyńskiego z partii.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 364
Punkty reakcji
205
To było do przewidzenia. Polki i Polacy już skrzykują się na protest u Dudy

Manifestację zaplanowano na środę na godz. 18 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Akcję w mediach społecznościowych zapoczątkowało środowisko związane z młodzieżową Fundacją GrowSpace.



Dla mnie ten protest nie ma sensu.
Jak to powiedział Tusk
"Ich już nie ma"

Wytrzymać z nimi jeszcze trzy tygodnie i zapamiętać to tak Dudzie jak i Pisowi.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Duda mógł wybrać Tuska i napisać nowy rozdział współpracy. Wybrał partyjne rozgrywki i próbę wygryzienia Kaczyńskiego z partii.
No tak. Oni się potrafią wzajemnie też atakować, jak coś pójdzie nie tak.
Ale tak było w każdej grupie przestępczej i tak zawsze będzie.
Nie ma w takich miejscach i środowiskach przyjaźni i dobrych rzeczy.
To są pozory...
Jak przyjdzie co do czego, to każdy wtedy ratuję samego siebie i nie patrzy an drugiego.
W PiS każdy dba tylko o siebie.
Oczywiście, dla nich jest ważne dobro całego PiS, ale to zalezy też od sytuacji.
Jak widzą przed sobą... porażkę... strach... przed karą więzienia, to wtedy tam każdy ratuję własny tyłeczek.
Mało tego, kolega jest w stanie też własnego kolegę sprzedać... wystawić, aby sam siebie ratował.
Tak to wyglądało w różnych grupach przestępczych, w których nie liczyły się nigdy żadne wartości, ale liczył się tylko zysk i własne, indywidualne dobro.
No a co do PiS, to cóż, Duda też dba o własny tyłeczek i jak będzie trzeba, to pozbędzie się Kaczyńskiego, Morawieckiego i kogoś tam jeszcze.
Bo to są ludzie egoistyczni, skupieni tylko na samym sobie.
Egoizm człowieka polega na tym, że taki ktoś widzi tylko własną osobę, włąsne dobro, a inni są nie ważni.
"Tylko mi ma być dobrze, bo tylko ja się liczę".
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
389
Punkty reakcji
52
Tusk musi żyć z Dudą dobrze i on dobrze o tym wie, Duda jest ważnym graczem, jest prezydentem i warto, by nie blokował tego, co koalicja będzie przepychać.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Tusk musi żyć z Dudą dobrze i on dobrze o tym wie, Duda jest ważnym graczem, jest prezydentem i warto, by nie blokował tego, co koalicja będzie przepychać.
Tylko że o to może nie być łatwo.
Duda był, jest i będzie... PiS-owski. Najlepiej, żeby podał się szybko do dymisji i niech będa przyśpieszone wybory na prezydenta.
Nie bardzo sobie wyobrażam współpracę: PiS-owskiego Dudy z Tuskiem oraz PO i dwiema innymi partiami, które będą rządzili.
Duda może robić problemy nowemu rządowi i może albo czegoś specjalnie nie podpisywać, co zatwierdzi nowy rząd Tuska, albo będzie robił coś innego, żeby to nie było na korzyść nowego rządu.
Duda jest przestępcą i jak można współpracować z takim prezydentem?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS to jest typowa grupa przestępcza i do tego, zorganizowana.
To niebywałe, że w kraju unijnym i NATO, w strukturach demokratycznych dopuściło się takie rządy i takich ludzi do rządu...
Ja sam w to do teraz nie mogę uwierzyć, że to miało miejsce...
Że większości wyborcom to się podobało... I co oni zrobili z Polską? Jakich "przekrętów", na prawo i lewo się dopuszczali?
Co robili podczas pandemii, gdzie umierali ludzie, schorowani, a oni mieli to sobie gdzieś i robili "wały", kradli na potęgę i wykorzystali do tego, przypadkowy wirus w kraju.
To pokazuję ogromną demoralizację tych ludzi, jako ludzi, bo już nawet nie chodzi tez o to, że oni są w rządzie, w polityce.
Jako ludzie takie rzeczy robili.
Skala tego jest tak przerażającą, że nie mieści się to pale...
I ci ludzie dalej są bezkarni i na każdym kroku...

Niesamowite!
 
Do góry