Nowy rząd...czego się po nim spodziewamy?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 524
Punkty reakcji
175
Miasto
Polska
Teraz jest gospodarka, która zarabia, a nie przynosi straty będąc sztucznie generowana przez państwo.
Ale my mówimy o państwie. Grecja też miala gospodarke kapitalistyczną, i zbankrutowala bo państwo mialo ogromny deficyt.
Argentyna to kapitalistyczny kraj a bankrutowalo wielokrotnie, właśnie przez deficyt budzetowy.
Tak ogólnie ten deficyt budzetu róznych państw jeszcze 30 lat byl rzeczą nieznaną na świecie, państwa musiały miec budzet realny.
To jest coś nowego i niezbadanego tak naprawdę.................... i to kiedyś walnie.
Mam nadzieję że już nie za moich czasów.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 417
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Cóż, jak się obiecało wyborcom i wybranym grupom ludzi dalsze finansowanie programów społecznych i to poparły wszystkie partie, razem z PiS, no to trzeba z czegoś to dalej finansować.
Nowy rząd także będzie musiał skądś pozyskiwać na to miliardy, tak jak to PiS robił.
Tylko, że PiS przy okazji robił na tym też "wały" i okradał do cna... budżet podatników.
Zadłużył najbardziej kraj od wszystkich rządów poprzednich, ale rząd nowy też będzie musiał to dalej robić, bo nie ma na tyle środków w budżecie, aby to wszystko finansować.
Nie ma znaczenia, jaki rząd rządzi i, jaką ma nazwę...
Jeżeli każdy rząd chcę dalej finansować programy społeczne i chcę to dalej kontynuować, to będzie to kosztem czegoś.
Jeżeli, budżet wydaję za dużo środków niż ma przychodów, to zawsze będzie deficyt w budżecie i trzeba też zadłużać kraj, żeby za coś finansować różne rzeczy.
No a rząd Tuska teraz nie może wycofać tego, co rząd Kaczyńskiego wprowadził, bo wtedy zawiódłby wyborców swoich i społeczeństwo.
Jak raz się coś dało ( nie ważne czy to PiS dał, czy jakiś inny rząd ), to już nie można czegoś odebrać.
No bo to tak, jakby odebrać komuś przyznany prezent.
Ale jeszcze jest inna sprawa, że Polska jeszcze ma i będzie miała na utrzymaniu ludzi z Ukrainy.
Bo także i dla rodzin ukraińskich jest po 800 zł. na każde dziecko, które mieszkają w Polsce.
Jeżeli, Polska za PiS-u sobie wzięła na głowę kilka milionów ludzi ukraińskich, to teraz niech się z tym zmaga nowy rząd.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 417
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ale my mówimy o państwie. Grecja też miala gospodarke kapitalistyczną, i zbankrutowala bo państwo mialo ogromny deficyt.
Argentyna to kapitalistyczny kraj a bankrutowalo wielokrotnie, właśnie przez deficyt budzetowy.
Tak ogólnie ten deficyt budzetu róznych państw jeszcze 30 lat byl rzeczą nieznaną na świecie, państwa musiały miec budzet realny.
To jest coś nowego i niezbadanego tak naprawdę.................... i to kiedyś walnie.
Mam nadzieję że już nie za moich czasów.
Jak się chcę z budżetu za dużo wydawać na różne rzeczy i nie ma gospodarności, oszczędzania na tym, na czym trzeba oszczędzać, to kraj jest prowadzony do złej sytuacji finansowej i gospodarczej.
To właśnie stało się w Grecji, bo były nieodpowiedzialne rządy. Tragedia się wydarzyła w Wenezueli, gdzie teraz bieda duża tam jest.
No, Argentyna ma do teraz spora inflację i jest biednie w tym kraju.
Jeżeli, rząd w Polsce lub w innym kraju nie będzie ograniczał wydawania środków tam, gdzie nie jest to na pierwszym miejscu i nie jest potrzebne, to kraj czeka zła sytuacja.
Bo bardzo łatwo się wydaję miliardy z budżetu na społeczeństwo, na różne rzeczy, ale jeżeli to przewyższa przychody budżetu, to jest to zła droga dla kraju.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nowe wiadomości nijakie i skierowane
Do wszystkich a technicznie byle
Jakie a poziom wiadomości nic
Wspólnego realnym życiem i zbiór
Ciekawostek .
Brak pozbycia się nie potrzebnych
Stacji i TVP powinno posiadać tylko
3 kanały i dodatkowo sport a resztę
Kanałów brak sensu i pozbycie się ich .
TVP Historia i kultura pomysł dobry
Ale wykonanie słabe a najbardziej
Zmarnowany sens historia.
Kanał dla dzieci za dużo obcych
Bajek zamiast krajowych i brak
Szansy by stworzyć nowe części a
Nowe strasznie prymitywne jak pszczółka
Mają grafika 3 d tragiczna a dialogi
Straszne i prymitywne.
TVP World dla świata absurd wykonaniu.
Dla Białorusi największy absurd i
Brak informacji czy korzystają tej stacji .
Posiadają za dużo stacji i nachalnie
Zbierają pieniądze a lalki służba do
Wszystkiego .
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 417
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jutro odbędą się w całej Polsce... znowu protesty rolników ( 24 stycznia, środa ), bo nie są zadowoleni z polityki unijnej oraz dlatego, że jest dalej Polska zasypywana i będzie zasypywana produktami ukraińskimi, bo to nie tylko samo zboże.
Jak to długo jeszcze będzie trwało, żeby osłabiać polskich i nie tylko polskich rolników? Praktycznie we wszystkich krajach unijnych albo prawie we wszystkich krajach odbywają się jakieś protesty rolników.
Były w Niemczech bardzo duże protesty rolników, ale nie tylko rolników, bo mają nieodpowiedzialny rząd, które wydaje środki z budżetu tam, gdzie nie potrzeba.
Ja wiem, co się tam dzieję w tej... Brukseli... , ale nie dzieję się tam dobrze.
Albo coś odbija tym, politykom unijnym... , albo oni się boją czegoś, że nie chcą zauwazyć problemów rolników, nie tylko w Polsce...
Co może zrobić na taką sytuację nowy rząd w Polsce? Polska jest krajem unijnym od 2004 roku, bo zgodziła się wstąpić do struktury unijnej i teraz Polska, tak jak inne kraje unijne musi się dostosować pod pewne wymogi unijne, które np. dotyczą rolnictwa.
I tutaj rząd polski niewiele może zrobić, bo są też przepisy unijne, które są nawet ważniejsze od krajowych przepisów.
Polska musiałaby w ogóle z Unii Europejskiej wystąpić i zrezygnować ze wszystkich umów oraz przepisów, aby obowiązywały tylko krajowe przepisy.
Tak jak to jest w krajach, poza unijnych.

A na co zwracają uwagę polscy rolnicy, ale też europejscy?

To jest przywóz produktów spożywczych z Ukrainy do Polski, ale także do innych krajów unijnych, które wpływają na polskie uprawy i osłabiają rolnictwo w Polsce.
I to jest wadliwa polityka unijna do spraw rolnictwa, ale pewnie nie tylko do spraw rolnictwa, która szkodzi rolnictwu w Polsce oraz w innych krajach unijnych.
Jak można dłużej to tolerować? Przepisy unijne miały być przyjazne dla rolnictwa w Europie i nie tylko.
Gdyby było wszystko dobrze, to ani rolnicy, ani żadne inne grupy zawodowe nie musieliby wychodzić na ulicę, na drogi i protestować.
Np. w kwestii Ukrainy, to odbiło chyba na tym punkcie unijnym politykom...
Traktują kraj skorumpowany do cna... , rozkradziony lepiej niż własne kraje unijne.
Kraj, który nie jest w Unii Europejskiej, ani nawet w NATO.
Ale to dlatego tak się dzieję, bo politycy unijni sa też pod wpływem USA, które "dyktuje" swoje warunki Brukseli, a ci się godzą na to.
Bo z czegoś się bierze takie zachowanie i taka, polityka unijnych polityków.
Ale to też pokazuję przykład, że USA jest państwem egoistycznym i zawsze tacy byli.
Oni widzą tylko własne sprawy i interesy polityczne, a mają gdzieś, że w Europie ktoś się sprzeciwia i protestuję.
Przecież, demonstrację w Europie, np. rolników odbywają się także dlatego, bo Ukraina dostała przywileje od Brukseli, a to źle wpływa na inne kraje unijne, bo nie tylko na samą, Polskę.
Ale, polityk unijny ma robic to, co chce jego Sojusznik za Oceanem i tyle.
I ciekawe, gdzie to zaprowadzi?
Myślę, że źle na tym wyjdzie Bruksela.
A rząd Tuska też temu ulega, zamiast się tak samo temu sprzeciwić, jak to robi rząd na Słowacji i na Węgrzech.
To są dwa, unijne kraje, które nie godzą się z tym, co się wyprawia wokół Ukrainy i na Ukrainie i mają tam słuszną rację.
Węgry, np. mogą opuścić NATO, bo tam Orban chyba ma takie... plany...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Ale my mówimy o państwie. Grecja też miala gospodarke kapitalistyczną, i zbankrutowala bo państwo mialo ogromny deficyt.
Argentyna to kapitalistyczny kraj a bankrutowalo wielokrotnie, właśnie przez deficyt budzetowy.
Tak ogólnie ten deficyt budzetu róznych państw jeszcze 30 lat byl rzeczą nieznaną na świecie, państwa musiały miec budzet realny.
To jest coś nowego i niezbadanego tak naprawdę.................... i to kiedyś walnie.
Mam nadzieję że już nie za moich czasów.
Myślę, że Twoje obawy są mocno na wyrost.
Po pierwsze polskie, pracowite społeczeństwo nie przypomina greckiego. Polska od przeszło 20 lat regularnie się bogaci i z prognoz wynika, że bogacić będzie.
Po drugie, co takiego strasznego stało się z tą Grecją albo Islandią, że ogłosiły bankructwo. Już się dawno podniosły, więc kryzys trwał tylko chwilę.
Po trzecie, kraje Ameryki Południowej prędzej można do Afryki, niż Europy porównywać. Tu już w ogóle analogii do Polski nie widzę. Argentyna, to był kraj ogromnych kontrastów społecznych- typowe dla tamtego kontynentu. Tam się zawsze coś dzieje, jak nie w jednym kraju, to w drugim. Ostatnio bodaj w Ekwadorze.
Argumentu długu używa się przed wyborami, by manipulować społeczeństwem. Zobacz, wygrali i już nie widzą problemu z generowaniem większego długu, niż PiS.;)
Polityka, Panie:cool::)

P.S.
Myślałam, że nowa władza wzięła się do cenzury, bo nie mogłam forumowiska otworzyć. Odetchnęłam z ulgą;)
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 524
Punkty reakcji
175
Miasto
Polska
Po pierwsze polskie, pracowite społeczeństwo nie przypomina greckiego. Polska od przeszło 20 lat regularnie się bogaci i z prognoz wynika, że bogacić będzie.
Wlaśnie tak samo bylo w Grecji, tam też spoleczenstwo się bogaciło bardzo szybko bo...... na kredyt. I rypło się..................
Po drugie, co takiego strasznego stało się z tą Grecją albo Islandią, że ogłosiły bankructwo.
Co się stalo z Grecją? Poziom zycia raptownie spadł bo państwo nie mialo środków na wypłaty dla nauczycieli, służby zdrowia, urzędnikow itd. Bezrobocie do tej pory jest jednym z najwyższych w UE. Srednie płace poszly w dół, do tej pory w Grecji zle się dzieje a była jednym z najszybciej rozwijających się państw w UE.......... no i dalej jest absurdalnie zadłużona i w każdej chwili może znów zbankrutowac.
Po trzecie, kraje Ameryki Południowej prędzej można do Afryki, niż Europy porównywać.
Naprawdę....... a w szkole była historia? Argentyna była jednym z najbogatszych państw świata.............. jeszcze kilkadziesiąt lat temu.
Ale żyli ponad stan , zadluzali się i..................... są państwem w ktorym wygrał szaleniec i zostal prezydentem ................. bo tylko szaleniec może probować coś tam zmienić............... ludzie mieli już tak dość tego co jest że zaryzykowali czegoś co nigdzie jeszcze się nie udalo.................
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Wytłumacz mi proszę, Saymon, co ma obecność historii w polskiej szkole, do stanu finansów Argentyny? A następnie, co to wszystko ma do tego, co napisałam...
Grecja ma zadłużenie w stosunku do PKB ok 170%, Polska ok 50%.
Jak długo trwał ten wielki kryzys w Grecji?;)

Ciekawostka na dokładkę:)
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 417
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W Grecji dlatego nastał duży kryzys gospodarczy, bo mieli nieodpowiedzialne rządy, które nie gospodarowały dobrze budżetem państwowym.
To zawsze jest "krótka droga", jeżeli się takie rządy wybiera, które marnują publiczne środki, nie są to rządy gospodarne.
To tylko kwestia czasu, kiedy nastąpi fatalna sytuacja gospodarcza.
Łatwo jest marnować środki publiczne i łatwo nie być gospodarnym, ale potem są tego konsekwencję dla całego społeczeństwa.
To przeżywała Grecja, która zresztą i do teraz się boryka z biedą.
I to przeżywa każdy kraj, w którym rządzą nieudolni politycy i niegospodarni.
PiS to też chciał w Polsce zrobić i prawie się to im udało zrobić.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 524
Punkty reakcji
175
Miasto
Polska
Wytłumacz mi proszę, Saymon, co ma obecność historii w polskiej szkole, do stanu finansów Argentyny?
Cóż, jesli ktoś porównuje Argentynę kraju ktory kiedyś był w top 10 najbogatszych krajów swiata do krajow czarnej Afryki to widać że czegoś nie nauczyl sie w szkole. Czy to z histori... czy geografi..... ale na pewno są braki...... szczególnie jesli ten ktoś ma wyksztalcenie wyższe.
Chociaż teraz ci z wyksztalceniem wyższym mają ogromne braki w........ wiedzy o świecie. I nie tylko........ takie czasy. Będzie jeszcze gorzej ponieważ lewacy rzadza w ministerstwie oświaty,.................... będzie się dzialo.
W Grecji dlatego nastał duży kryzys gospodarczy, bo mieli nieodpowiedzialne rządy, które nie gospodarowały dobrze budżetem państwowym.
Jesli ma się milion a wydaje milion dwiescie to trzeba reszte pozyczyć..................... i tak państwa upadaly.
Kiedys władcy , królowie wybijali monety z mniejsza iloscia srebra...................... wtedy ich królestwa tez upadały.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 417
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Cóż, jesli ktoś porównuje Argentynę kraju ktory kiedyś był w top 10 najbogatszych krajów swiata do krajow czarnej Afryki to widać że czegoś nie nauczyl sie w szkole. Czy to z histori... czy geografi..... ale na pewno są braki...... szczególnie jesli ten ktoś ma wyksztalcenie wyższe.
Chociaż teraz ci z wyksztalceniem wyższym mają ogromne braki w........ wiedzy o świecie. I nie tylko........ takie czasy. Będzie jeszcze gorzej ponieważ lewacy rzadza w ministerstwie oświaty,.................... będzie się dzialo.

Jesli ma się milion a wydaje milion dwiescie to trzeba reszte pozyczyć..................... i tak państwa upadaly.
Kiedys władcy , królowie wybijali monety z mniejsza iloscia srebra...................... wtedy ich królestwa tez upadały.
No i właśnie o to chodzi.
Jeżeli budżet w kraju wydaje za dużo niż ma przychodów z podatków, z opłat, no to więcej skądś trzeba wziąć na dalsze finansowanie czegoś.
I w taki sposób się zadłuża kraj, bo, poza środkami z podatków trzeba pożyczać środki.
Dodrukowywanie w Banku Centralnym pieniędzy więcej niż potrzeba też rząd musi te pieniądze od banku pożyczyć. Bank nie daje za darmo dodatkowych pieniędzy żadnemu rządowi. Rząd musi pożyczyć te pieniądze, a potem to musi zwrócić podatnik, czyli: całe społeczeństwo.
Polityk tego nie zwróci, ale zwykli, pracujący podatnicy.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 417
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Rząd Tuska oraz inne partie, które współrządzą obiecał dalsze finansowanie programów, stworzonych przez PiS.
Jak raz się coś dało, nie można czegoś już odebrać.
No ale z drugiej strony, to nie są świadczenia przymusowe, ale dobrowolne. Ja nie słyszałem jeszcze o takiej sytuacji, żeby ktoś komuś, na siłę wręczał pieniądze bez pracy. Najczęściej nikt nie chcę nikomu dawać pieniędzy bez pracy i za nic.
Nawet, pomoc społeczna i socjalna nie przyznaję "od tak sobie" każdemu, kto chcę jakieś zasiłki.
To musi być na jakiejś podstawie.
Natomiast: 800 plus, 300 plus, wszystkie zasiłki emerytalne dla emerytów oraz inne jakieś świadczenia z budżetu państwa, jakie PiS wprowadził są dobrowolne.
Jeżeli jakiś rodzic nie chcę, jeżeli jakiś emeryt nie chce, nie musi pobierać tychże świadczeń i nikt nie będzie miał o to pretensji.
Wystarczy nie złożyć wniosku, nie podpisać i nie otrzymuję się tych pieniędzy.
Te pieniądze wrócą po prostu z powrotem do budżetu i nie zostaną wypłacone.
To jest tylko wola, decyzja rodziców oraz emerytów.
No ale znając życie, to raczej mało kto nie przyjmowałby pieniędzy, które sami dają...
Dają podatnicy, bo żaden polityk tego nie daję z własnych pieniędzy.
Jest raczej niewielu rodziców, którzy nie przyjmują po 800 zł. od państwa i rezygnują z tych świadczeń.
To są rodzice, których stać, z własnych pieniędzy na utrzymanie rodziny i nie potrzebują od państwa.
Także, taki czy inny rząd może wprowadzić i 50, różnych programów społecznych, ale ktoś nie musi przyjmować żadnych pieniędzy.
Bo, przyjmując jakieś świadczenie, więcej się komuś w podatkach i opłatach zabiera.
Oczywiście, należy wspierać społeczeństwo, rodziny, ale tylko dla potrzebujących, nie dla bogatych.
Nie powinni otrzymywać żadnych pieniędzy nie pracujący rodzice albo jedno z rodziców.
Bo to jest: życie na koszt państwa, bez poczuwania się do jakiejś pracy.
Ktoś inny pracuję, płaci na to podatki oraz opłaty, a ktos inny w rodzinie nigdzie nie pracuję, a dostaję za nic jakieś zasiłki i się nie poczuwa do pracy.
I z tym powinno się skończyć, bo to jest po części: rozleniwianie ludzi.
Tylko pracujący rodzice albo jeden rodzic, jeżeli nie ma dużych zarobków, może liczyć na świadczenie z programu.
Znam gościa, który narobił już szóstkę dzieci, mieszka w małej miejscowości, w której ja kiedyś mieszkałem i pobiera już po 800 zł. na każde dziecko i nigdzie nie pracuję.
Siedzi, razem ze swoją dziewczyną i żyją na koszt państwa.
I dostają za nic po 800 zł.
A ile jest takich sytuacji, że nigdzie nie pracują, robią dzieci po to, żeby otrzymywali na te dzieci kasę od państwa? Nie powinno tak być, żeby za nic otrzymywali od podatników kasę i nic nie robili.
Ja myślałem, że rząd Tuska to zmieni, bo PiS to miał gdzieś, czy ktoś pracował, czy ktoś nie pracował.
Finansując dalej wszystkie rodziny, bez względu na dochody, na to, czy rodzina jest dobrze sytuowana, czy nie jest, pochłania to ogromne środki z budżetu.
I to musi być kosztem czegoś. Kosztem wyższych, niektórych podatków, opłat, a nawet zadłużeniem jeszcze bardziej kraju.
I to jest zła droga, jeżeli rząd, taki czy inny nie ogranicza wydatków i nie oszczędza na tym, na czym potrzeba.
Jeżeli rząd Tuska chce robić tak samo, jak rząd Kaczyńskiego robił, to nie będzie to dobre dla Polski. Inflacja jakaś będzie, a może nawet się podnieść. Ceny w sklepach i usługach nie będą spadały.
No ale, jak rząd Tuska dostał państwo rozkradzione, rozwalone, z "bałaganem", z patologią, to teraz będzie musiał to naprawiać przez kilka lat, a przez ten czas społeczeństwo polskie będzie jeszcze odczuwało skutki złodziei z PiS.
Nie ma tak dobrze, jak się w 2015 roku chciało wybrać szkodników kraju.
Teraz trzeba za to płacić, nawet za rządu nowego, przez kilka lat albo i dłużej jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Cóż, jesli ktoś porównuje Argentynę kraju ktory kiedyś był w top 10 najbogatszych krajów swiata do krajow czarnej Afryki to widać że czegoś nie nauczyl sie w szkole. Czy to z histori... czy geografi..... ale na pewno są braki...... szczególnie jesli ten ktoś ma wyksztalcenie wyższe.
Chociaż teraz ci z wyksztalceniem wyższym mają ogromne braki w........ wiedzy o świecie. I nie tylko........ takie czasy. Będzie jeszcze gorzej ponieważ lewacy rzadza w ministerstwie oświaty,.................... będzie się dzialo.
Nie przypominam sobie tematu zamierzchłego bogactwa Argentyny w szkole. Ani na historii, ani na geografii. Zresztą, po co miałby tam być? Po co miałabym się o tym uczyć? Ani nie pracuję na tamten region, ani stamtąd nie pochodzę, ani nawet się nie wybieram.
Mój szef był w Argentynie i siostra. Z jednej strony trochę wielkiego bogactwa, z drugiej spora bieda i przereklamowana wołowina- to już zdanie mojego szefa i nie ma co się tym sugerować za bardzo, bo nie przepada za wołowiną w ogóle.;)
Nigdy się głęboko nie interesowałam Ameryka Południową. I owszem, ten kontynent bardziej przypomina mi Afrykę, niż Europę. Kolonialna przeszłość, kontrasty społeczne, przestępczość, korupcja.
Skoro weszłam z Tobą w taką dyskusję, poczytałam.
Argentyna była w pierwszej 10... w czasach II wojny światowej i tuż po.:) Wielki mi wyczyn, skoro pół cywilizowanego świata było zniszczone. Potem już stopniowo leciała w dół.
Dalej nie wiem, jak to PKB miało się do PKB per capita, bo aż tak nie czytałam. Trudno, żeby demolud jakim była wtedy Polska, był bogatszy. Jednak kiedy tylko zaczęliśmy mieć normalną gospodarkę, stopniowo pięliśmy się w górę, aż tę Argentynę prześcignęliśmy. I dalej nie widzę tu specjalnego podobieństwa do siebie obu krajów.
Jesli ma się milion a wydaje milion dwiescie to trzeba reszte pozyczyć..................... i tak państwa upadaly.
Kiedys władcy , królowie wybijali monety z mniejsza iloscia srebra...................... wtedy ich królestwa tez upadały.
Ekonomia to nie tak prosta nauka, jak Ty to rozumujesz. Ma różne nurty i kierunki. Ludzie się uczą kilka lat. Gdyby tak nie było, ekonomistą mogłaby być osoba po podstawówce. Tak jednak nie jest. Zabawne, co?:)
Jeszcze zabawniejsze, że niektórym się wydaje, że się na niej znają, bo obejrzeli youtube, czy usłyszeli wypowiedź jakiegoś ekonomisty, którego usiłują bezmyślnie powtarzać. Tacy ludzie są właśnie świetnym celem manipulacji rozmaitych politruków i politykierów oraz służących im mediów.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 524
Punkty reakcji
175
Miasto
Polska
Ekonomia to nie tak prosta nauka, jak Ty to rozumujesz.
Akurat ekonomia to nauka scisła, trochę matematyki i wszystko gra. Ekonomię psuje polityka, politycy probują walczyc z matematyką ale to prędzej czy póżniej runie bo 2 plus dwa zawsze będzie 4.
Dlaczego kilkadziesiąt lat temu panstwa zaczely miec budzety z deficytem? To wszystko wina liberałow gospodarczych.
Za czasów Regana zaczęto zmniejszac podatki firmom, szczególnie tym wielkim .
Budzet panstwa ucierpial i trzeba bylo by podniesc podatki ludziom.... ale ludzie to wyborcy i mogli by nie głosować na tych którzy to zrobią..... więc zaczely sie budzety panstwowe z deficytem....... tak jest do tej pory.
Wielkie bogate firmy nie płacą praktycznie podatków, zwykli ludzie płacą ale tyle ile za czasów gdy te wielkie firmy placily........ a więc zawsze jest deficyt pieniedzy w budzecie panstwa. Do tego politycy wymyslają 13-14-15 emerytury .... na przyklad w Polsce........ i deficyt coraz wiekszy.
A gdy politycy chcą zmniejszyc deficyt to zawsze kosztem zwyklych ludzi a nie wielkich firm, probują podwyższyc wiek emerytalny itd

Chociaż w Polsce powinno podwyzszyc sie wiek emerytalny... kobietom. W calej europie tylko w Polsce kobiety przechodzą na emeryture wczesniej niż mężczyzni i placzą że mają male emerytury.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Poprzedni nic nie zrobił promowaniem
Pornografii , prostutucji i staniem
Pod latarnią a to niszczy wizerunek
Kraju, regionu i miasta plus powoduje
patologie 1 cynizm
I wymaganie by kobiety tej rodziny
Nie stały pod latarnią a sam korzysta i
Nie ma prawa tego wymagać .
2 promowanie przemocy i sporej części
Na własne życzenie niski poziom usługi , humory, za brutalne czyny,
Obelgi czynem lub gestami, choroba
Psychiczna którą realizuję przez tą
Osobę , sprowokowanie do morderstwa
I przemocy. 3 okradanie państwa lub rodu
Na te czyny i nagrodę szantaż od
Kryminalistów i nagrodę ustawy lub
Fikcyjne wydatki .
4 zdobywa choroby i największą patologia
Zachwytem pozwala mordować to dziecko
Albo okradanie na kasę i wstyd dla dziecka.
5 sposób na życie i promowanie tego a
Czynów fizycznych nie trzeba odbywać
Bo zera dają kasę za nic a na żywo też
Nie trzeba robić tych czynów powodu
Przestawienia lub robienia za żywy talerz .
Skutek załamanie demografii powodu
Promowania i nagradzania pornografii i
Choroba Hipergamia którą promuję
Gazeta wyborcza.
Nowy rząd jeszcze większe nagrody
Za to i pomaga tym czynem przez pomysły
Które nie powinny trafić do Sejmu.
Tabletka dzień po i aborcja prawie bez
Ograniczeń, fantastyki od dewiantów
By niepełnosprawni lub chore osoby
Miały osobę do tych czynów .
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Akurat ekonomia to nauka scisła, trochę matematyki i wszystko gra. Ekonomię psuje polityka, politycy probują walczyc z matematyką ale to prędzej czy póżniej runie bo 2 plus dwa zawsze będzie 4.
Medycyna to też nauka ścisła, a jednak do domorosłego eksperta psa bym nie przyprowadziła, nie mówiąc o dziecku.
Dlaczego kilkadziesiąt lat temu panstwa zaczely miec budzety z deficytem? To wszystko wina liberałow gospodarczych.
Za czasów Regana zaczęto zmniejszac podatki firmom, szczególnie tym wielkim .
To prawda, że w USA najbogatsi płacą najniższe podatki, ale my tu mówimy o USA, czy o Europie?
Poza tym, skoro winni są ,,liberałowie zachodni'', dlaczego to zachód się utrzymał, a blok wschodni upadł, mimo iż stał za nim taki moloch, jak ZSRR?
Dlaczego to Gierek musiał pożyczać, a nie pożyczano od Gierka?:)
Budzet panstwa ucierpial i trzeba bylo by podniesc podatki ludziom.... ale ludzie to wyborcy i mogli by nie głosować na tych którzy to zrobią..... więc zaczely sie budzety panstwowe z deficytem....... tak jest do tej pory.
Wielkie bogate firmy nie płacą praktycznie podatków, zwykli ludzie płacą ale tyle ile za czasów gdy te wielkie firmy placily........ a więc zawsze jest deficyt pieniedzy w budzecie panstwa. Do tego politycy wymyslają 13-14-15 emerytury .... na przyklad w Polsce........ i deficyt coraz wiekszy.
Z drugiej strony, jeśli zbytnio obciąży się wielkie firmy podatkami, przeniosą się gdzie indziej, a ludzie potracą miejsca pracy...
A gdy politycy chcą zmniejszyc deficyt to zawsze kosztem zwyklych ludzi a nie wielkich firm, probują podwyższyc wiek emerytalny itd

Chociaż w Polsce powinno podwyzszyc sie wiek emerytalny... kobietom. W calej europie tylko w Polsce kobiety przechodzą na emeryture wczesniej niż mężczyzni i placzą że mają male emerytury.
I prawdopodobnie mojemu pokoleniu już ten wiek podwyższą, chyba, że pojawi się nowy trend skracania ludziom czasu pracy, w ogóle.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 524
Punkty reakcji
175
Miasto
Polska
Medycyna to też nauka ścisła, a jednak do domorosłego eksperta psa bym nie przyprowadziła, nie mówiąc o dziecku.
Pomważnie, moim zdaniem medycyna nie jest scisła nauką.
To prawda, że w USA najbogatsi płacą najniższe podatki, ale my tu mówimy o USA, czy o Europie?
A w Europie jest inaczej? Od kiedy? Bo w czasach Regana w Europie rządziła na przyklad Margaret Thatcher i ona miała identyczne poglądy . Do tej pory jest znienawidzona na wyspach i żadne miasto nie chce jej pomniku. Gdzies chyba jest ale cala dobę musi pinować go policja bo od razu sa tam napisy delikatnie mówiąc ją obrazajace.
Poza tym, skoro winni są ,,liberałowie zachodni'', dlaczego to zachód się utrzymał, a blok wschodni upadł, mimo iż stał za nim taki moloch, jak ZSRR?
Neoliberalne porzadki zrobione już po upadku bloku wschodniego, wczesniej na zachodzie stosowano politykę państwa opiekunczego. Po prostu bano się że spoleczenstwa się zbuntują z pomocą wschodu.
Dlaczego to Gierek musiał pożyczać, a nie pożyczano od Gierka?:)
To tak poważnie? Teraz ,mamy oficjalny dług publiczny o wielkosci 1.3 biliona złotych! W ciągu swoich rzadow tylko PiS zadłużylo Polskę na około 450 miliardów złotych! 450 podzielic prze 8 lat to..... rocznie zadłużamy się na 58 miliardow zlotych.... to ponad 12 miliardów dolarów rocznie............... Gierek przez 10 lat zadluzył Polskę na okolo 22 miliardy dolarow ale zbudował za to nową Polskę.

Większośc nas do tej pory mieszka w miastach w blokach zbudowanych za czasow Gierka. Ja też mieszkam w bloku z 1978 roku.

Gierek zadłuzyl Polske na 22 miliardy dolarów... PiS na 112 miliardow dolarow. Z tym ze PiSowi zajelo to tylko 8 lat.

Rząd ujawnił prawdę o zadłużeniu państwa. Grubo ponad bilion złotych​



Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło we wrześniu o kolejne 27,2 mld zł - informuje w komunikacie Ministerstwo Finansów. Tym samym wiemy, że dług Polski wynosi już ponad 1,3 bln zł.
Według tego artykułu tylko we wrzesniu 2023 PiS zadłuzylo Polskę o około 7 miliardow dolarów, wygląda że w 3 miesiace PiS zadluzalo Polskę tyle co Gierek w 10 lat.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Brak prac domowych od kwietnia na
Poziomie podstawowy jak mają
Zdobywać oceny i trenować
Umiejętności zamiast wszystkie
Przedmioty tylko na poziomie
podstawowym a później tylko wiedza
Specjalistyczna i tylko przedmioty
Tej wiedzy i absurdem jest wiedza
Której nie potrzebuję i marnuje
Czas szkole i domu na nie a nikt
Nie wymaga tego przyszłości.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 382
Punkty reakcji
205
Wydaje się że wyjaśnia się kwestia czy powstanie CPK.
Rządzący wymyślili audyt dla tego projektu.
Zapewne więc za 1,5-2,5 miesiąca dowiemy się
że CPK jednak powstanie a zarazem do projektu
zostaną wprowadzone takie zmiany aby sprawić wrażenie
że „pojekt PiS był zły lecz my go naprawiliśmy i jest teraz dobry”.
A jak na projekt CPK zapatrują się „forumowi eksperci”
czyli forumowicze Zeus i Stalowy?

Audyt CPK to tylko pretekst? "Rząd Tuska wpadł we własne sidła" (msn.com)

Nowy rząd Donalda Tuska wpadł we własne kampanijne sidła - uważa Dominik Sipiński, analityk ch-aviation.com i Polityki Insight. Nie tylko jego zdaniem audyt CPK może być po prostu pretekstem i "podkładką", by wytłumaczyć "betonowemu elektoratowi' Koalicji Obywatelskiej, dlaczego projekt CPK jednak warto kontynuować.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Trzecia droga najwięksi zdrajcy
W Sejmie i przybudówka Tuska
Bez której by nie rządził.
Prawo łaski oznacza darowanie
Kary za czyn i nie ma skutków prawnych
I ci posłowie nadal są nimi a zabranie
Im wejścia do Sejmu oznacza pogardę
Wobec prawa.
Drugi powód zdrady poseł PSL i
Nie mają nic wspólnego tymi pomysłami.
Wypowiedź tej osoby .
Jestem przekonany, jestem pewien, że wychowanie dzieci przez pary homoseksualne jest o wiele lepsze i te dzieci są o wiele bardziej kochane, niż w związkach małżeńskich zawartych w Kościele Katolickim - i te dzieci są poniekroć katowane - powiedział 9 stycznia na antenie Radia Szczecin poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Radosław Lubczyk.
Oczernia zwykle osoby i promuję
Skandaliczne i rujnujące zdrowie
Czyny plus czyny które są symbolem
Czynów okultystycznych i jeśli ta
Osoba chce dzieci to musi odbyć realne
Czyny bo jest zdrowy .
 
Do góry