Motocykl

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Jaki proponujecie motocykl do pojemności 125 cm3?
Motorek najprawdopodobniej ściągałbym z Anglii bowiem mam znajomego który się tym zajmuje.
Chciałbym się zmieścić tak w kwocie 2.5- 4.5 tysięcy PLN.
Myślałem nad Hondą Varadero 125 lecz samo ściągnięcie jej to około 4000 zł a jeszcze opłaty to głowa mała.
Nie chciałbym też żadnego ścigacza ze względu na obciążenie kręgosłupa, bo planuje też dłuższe jazdy a w śmigaczach na takie sie raczej nie wybiera.
Pomóżcie mi bo nie wiem na co się zdecydować a czasu mam już mało chciałbym we wrześniu jeździć (bo tak około wtedy dostane już prawko) a sama rejestracja będzie trwała około miesiąca a mamy już koniec lipca.
HELP ME!!!
Pozdrawiam
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
A tak nie na temat, to A1 jest od 16 lat? :p
Kosztuje tyle samo co A? :>
Tak.
Tak ale potem pryz zdawaniu na A płaci się połowę kursu, a i planuje się trochę potargować przy okazji zdawania na B :p

Kaziczek chciałem właśnie rady. Chodzi mi też o w miarę nowy motorek (najlepiej z 2 z przodu). A i jeszcze ograniczenie do 11KW(przynajmniej w papierach) czyli coś nieco ponad 14KM.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Nigdy nie zrozumiem ludzi robiących A1,nie lepiej zrobić od zrazu A i jeździć prawdziwym motocyklem?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
A słyszałeś o ustawie pozwalającej na posiadanie A dopiero przy 24roku życia? Wtedy to ja już będę na to za stary.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Z tych które pokazałeś wybrałbym Honde Varadero albo Suzuki Maruder te podobają mi się najbardziej ;)
 

Zaharias

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
284
Punkty reakcji
1
Miasto
Już nie ma dzieci...
A może byś pomyślał o jakimś chopperku? To taki właśnie "turystyczny" motocykl. I siedzi się praktycznie wyprostowanym.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
A może byś pomyślał o jakimś chopperku? To taki właśnie "turystyczny" motocykl. I siedzi się praktycznie wyprostowanym.
Temat chyba nie jest jakiś długaśny. Może tak z szacunku do dyskutujących przeczytałbyś cały temat i nie powtarzał zdania które się tu przewija chyba od początku.
 

Zaharias

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
284
Punkty reakcji
1
Miasto
Już nie ma dzieci...
Mimo wszystko nie widzę, żeby ktoś tu proponował właśnie choppera. Tylko Kaziczek wspomniał raz cos o nim, więc nie wiem skąd twoje oburzenie.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Jeśli zamierzasz robić dłuższe wypady i masz zamiar dojeżdżać nim do pracy tudzież szkoły to zdecydowanie polecam motocykl turystyczny ;)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
A słyszałeś o ustawie pozwalającej na posiadanie A dopiero przy 24roku życia?

Nie ma takiej ustawy,nie wierz plotkom,w wieku lat 18 możesz jeździc prawdziwym motocyklem.

Jeśli nie możesz jeszcze robić a a możesz a1 to kup sobie skuter,dojeździj do 18stki i kupuj prawdziwy sprzęt,uwierz mi że 125ka znudzi ci się szybciej niż myślisz i przyznasz mi rację-a sprzedać ciężko bo z zachodu ściągają tego mnóstwo...
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Jeśli nie możesz jeszcze robić a a możesz a1 to kup sobie skuter,dojeździj do 18stki i kupuj prawdziwy sprzęt,uwierz mi że 125ka znudzi ci się szybciej niż myślisz i przyznasz mi rację-a sprzedać ciężko bo z zachodu ściągają tego mnóstwo...
Już po ptakach.

Najprawdopodobniej kupie Honde Varadero 125 z ubezpieczali z Anglii przyjedzie wraz z Landroverami do przerobienia wiec transport będę miał dość tani.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
to powiem ci ze jeszcze nie jest najgorzej,bo w terenie nie potrzeba tyle mocy co na szosie i przy stosunkowo krótkiej skrzyni da się sprawnie poruszac,co innego gdybys wybrał szosowy lub szos-turyst,wtedy poczułbys ból będąc wyprzedzanym przez przeciętne osobówki...
imo honda to najlepsze motocykle,najpopularniejsze i najłatwiej o części,choć w sprzęcie japońskim to najmniejsze zmartwienie :p

też jestem na kupnie terenowki ale mysle o cr 125 (ma 45KM :lol: ),ale gdybym nie miał szosowego to tez myslałbym o varadero choc pewnie wybrałbym niezniszczalną africe twin z powodu braku kasy na varadero 1000
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Dobrze zrobiłeś z tą 125 jazdę na motocyklu zaczynaj stopniowo od mniejszych silników do coraz większych ;)
 
Do góry